Kako saèuvati zdrave zube

Started by Bred, 16-05-2006, 10:41:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

jecapereca

Quote from: Enea on 07-08-2007, 20:04:21
Yo, a da li cistite zube koncem?

Da li perete jezik?

Kakvu cetkicu koristite?

Da li koristite vodicu za ispiranje usta?

Sve u granicama je normalno i neshkodljivo.. nego htedoh da vam kazem za ove vodice za ispiranje... obzirom da na pakovanjima nije naznaceno... ne sme se 'grgljati' po grlu, samo 'mucjkanje' sa obraza na obraz... kancerogene su, te nakon primene istih ne piti vodu pola sata.. ne gutati, i nikako ih ne koristiti, ako ste npr vadili umnjak..
Konac retko, vodicu cesce, a jezik obavezno "ischetkam"  :K
Kako to vodica kancerogena?Zasto neko ne reaguje i zabrani je za upotrebu?

sladjafarm

Ja sam koristila neki fluor u ampulama koji je protektiv,ali isto se drzi pola sata,pljucka,nesme voda,ali paziti da se ne proguta jer mi je stomatolog rekao da je kancerogen. A konac obavezno,koliko god da je dobra cetkica,ne moze da udje bas izmedju svakog zuba i sa svih strana,a konac tu pomaze i to neki tanji posto sam videla da ima i debljih u prodaji.

Al-Jasmina

Zoe, kakva brdashca na chetkastom delu i ostalo?
Pa stalno nam trune u reklamama da je to anatomski prilagodljivije

Btw, da li ste primetili da je najlakse kupiti tvrde cetkice
a da su ona meke extra skupe i deficitarne...
:wall:

zoe

Quote from: Al-Jasmina on 08-08-2007, 10:28:50
Zoe, kakva brdashca na chetkastom delu i ostalo?
Pa stalno nam trune u reklamama da je to anatomski prilagodljivije

Па знаш, сва она таласаста чуда... Најбоље је кад је равно.
А то што рекламирају је чисто да би се узеле паре за нешто "ново" и "револуционарно"...

Enea

Quote from: wolfeitzckie on 07-08-2007, 20:08:45
канцерогене?
одакле ти тај податак, мислим, јел можеш да наведеш неки извор?

Shajslu me sada... To sto sam napisala, nije pejstovano od nekud da bih ti navodila izvor, a chitajucji one budalashtine od tvojih komentara juche, uopshte ne moram da ti odgovorim...

Ne znam, kakvu komunikaciju uspostavljate sa asistentima, ali meni je jedan od njih rekao, josh pre koju godinu da zakon o predmetima opste upotrebe nije menjan vise od 2o god. Sta je sve na trzistu, a ne bi trebalo da bude, procenite sami.. Me, ja kao ludak citam komponente na svakom preparatu, a vecito se one prodavacice istripuju da sam inspekicija.. U kojoj zabludi moze da bude neobavesten covek, ne pravecji tako razliku izmedju roka upotrebe i PAO..

Tako da moj odgovor na tvoje pitanje je - imam svoje izvore.



@ jeca pereca

Ne znam, da li se secjash da je, dok smo bili deca, postojao Hexoral.. Danas se vise ne proizvodi...

Koji su kanali kojom roba ulazi, i izlazi? Zasto postoji tako jaka potreba za globalizacijom? E, pa jos jaca je potreba za regulativom.. trebalo bi da smo toga svesni, makar mi shto smo danas, sutra u ' tome'

Higijena je pola zdravlja.

@zoe

zar nisu meke cetkice, a ne tvrde, za osobe sa ' vestacima '??

zoe

Quote@zoe

zar nisu meke cetkice, a ne tvrde, za osobe sa ' vestacima '??

Зар није логично управо оно што сам рекла? Тврде четкице оштећују глеђ здравих зуба. Са "вештацима" таквих проблема нема, а вероватно постоји разлог зашто је тврда четкица потребна.

Е сад, где може бити збун... ако неко носи ону протезу што ноћу спава у чаши, а у глави својој зуба нема, тај онда за своје десни треба да користи четкицу од гуме (тј. онда то није четкица него "гумица" :luda)

Enea

whatever, nadam se da je malo takvih ovde...


Maslacak

Quote from: zoe on 07-08-2007, 22:57:42
Четкица за зубе треба да буде средње-мека или мека да не би оштетила зубну глеђ (оне тврде су намењене за људе са протезама и вештацима). Затим, главица не треба да буде превелика, већ мања да би се лакше могло допрети до зубића који носе велике бројеве (7-ице, 8-ице). Зато нису потребне оне четкице са савитљивим вратом које шатро омогућавају лакши приступ скривеним деловима усне дупље. И још, четкасти део треба да буде раван без оних брда и долина, бразда и сл.

:)

Da, zato su Sensodine èetkice najbolje...
ali sme¹no je ¹to su dana¹nji im savitljivi vratovi, brda i doline, i ostalo...omoguæili da naprave savr¹eno jednostavnu i obiènu èetkicu koja je skupa :> :>

Ja ba¹ imam strah od zubara, ali sad sam na¹la jednog i dr¾im ga se ko pijan plota, jer ako ga ispustim, tek sam onda nadrljala...

Moji zubi su jaako zbijeni (iako sam 2 izvadila), i uvek se kvare "izmeðu"...imam nevidljive karijese koje zubar nikad ne vidi osim ako ja skrenem pa¾nju na to da me boli... perem ih redovno, ali su slaba¹ni....a imam i problem sa desnima. Zbog toga MORAM da koristim konac redovno, ali po¹to su mi desni osetljive (bez obzira na svo uklanjanje kamenca, i d¾epova), smeta mi, i ponekad me od njega cela vilica boli... milina jedna :>

Mnogo volim svoj osmeh i zube, i trudim se da ih èuvam... ali opet nekako imam utisak da mi neæe dugo trajati :K :ohwell:

Al-Jasmina

Pa dobro, malo je ljudi sa protezama ovde, ali imaju roditelje i praroditelje
pa njih mogu da posavetuju :)

Fascinira me prodaja onih izbeljujucih sredstava za zube preko Top Shop-a
i jos je najcakanije kad pokazu na ekranu minijaturni dokument o ispravnosti i dokaz da ne ostesuce zube
a na kome se ne razaznaje nista sem da je tvorevina photoshop-a
a kamoli A-test :trfr:

Enea

Mojoj prababi izashli i trecji zubi, i zivela je 99 godina..

tarantulica

Quote from: Enea on 08-08-2007, 15:11:31
Mojoj prababi izashli i trecji zubi, i zivela je 99 godina..

Da li je prala zube tvrdom ili mekom èetkicom?  :trfr:

malena

Quote from: tarantulica on 08-08-2007, 17:31:45
Quote from: Enea on 08-08-2007, 15:11:31
Mojoj prababi izashli i trecji zubi, i zivela je 99 godina..

Da li je prala zube tvrdom ili mekom èetkicom?  :trfr:
:siza: :siza: Koje prve,druge ili trece? :K :siza:

Enea


Smrda

e,pa ja koristim meku cetkicu,
a za sad ne nosim protezu...
razlog je taj sto imam predispoziociju ka paradentopatiji,
i vec sam primetila da su desni pocele da mi se povlace na 3kama...
retko koristim konac,upravo iz istih razloga..
a sto se tih "pomocnih" sredstava tice ...i to zavisi..
nekad koristim sredstvo za ispiranje,
ne skidam kamenaci ne poliram zube,
jer svi zubari u mojoj poropdici kazu da je to po proncipu "ovce su tu da se nono3ju..."

belela sam zube jednom,jer mi je nijansa presla sa A3 na n A5,sto zbog pusenja,sto zbog kafe....
i nemam nista protiv tih sredstava,jer kontam da bas ne mogu mnogo da naude,
naravno,ako se koriste umereno...
i,da perem jezik pri pranju zuba..


i za sad je to to....

tarantulica

Smrdo, drugarice po predispoziciji  :cvet

Zbunila si me za konac....
Moja sestra, koja je zavr¹ila stomatologiju, mi je rekla da konac obavezno koristim svaki dan...
I da skidam kamenac minimum 2 puta godi¹nje...

Sad ti ka¾e¹ drugaèije...

Kad æe veæ jednom stomatolozi da se slo¾e kako da se bavim zubima dok ih jo¹ imam?  :arracher: