Kako saèuvati zdrave zube

Started by Bred, 16-05-2006, 10:41:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Smrda

pa pazi,taj kamenac nista ne smeta zubima,cak ih malo i stoiti,tako da ...ako ga nemas previse,ne moras ni da ga skidas...
kontam ja da bi ga skidala da ne mogu da imam gomile istog na zubima...
a konac ne koristim zbog paradentopatije,
jer flossiranjem ja sama nadrazujem desni,
posto se konac koristi u prtavcu gore-dole,
a ne levo -desno,kako vecina radi,i onda povlacenjem konca na dole,sabijas desni....
i,da..stomatolozi se nikad nece sloziti...
ja ih imam oko 10ak u familiji,
i svi imaju razlicita misljenja...

tarantulica

Imam kamenac izmeðu zuba, ne na njima, pa zato ka¾u da treba da ga uklanjam...
Meni lièno ne smeta, jer se ne vidi, ali je potencijalni uzroènik razvoja paradentoze...

Al-Jasmina

#32
Zivot je potencijalni uzrocnih parodontopatije,
obrni okreni svako ima tu predispoziciju
samo je razlika u nijansama-
neko mnogo vise a neko manje....

Elem,
gornji zubi se peru odozgo na dole
i obrnuto za donje...
jer ako kao sumanuti trljamo gore dole- eto opet predispozicije za parodontopatiju... :wall:





zoe

Елем, каже се пародонтопатија :1

А има и тема http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,3700.msg47593.html#msg47593

igrackica

Ok, sve kapiram, ali ne razumem za sta vam sluzi ta vodica za ispiranje? I sta fali onim cetkicama sa gumom spolja i unutra, meni su one fenomenalne! Kakva je ta Sensodine i sta znaci skupo? Menjam cetkicu na tri meseca i na pr. 300 din mi nije skupo za taj period! Mislim da je podjednako vazno i koju pastu koristis, samo ovo je Srbija pa i nemamo neki izbor, dosta stranih vrhunskih pasti ovde nikada nisam videla. Mada sve zavisi od kvaliteta zuba, tj genetske predispozicije, naravno i redovno pranje to se valjda podrazumeva.

Bred

Ovako, ubuduce iznosenje tezi da je nesto kancerogeno a bez navodjenja validnih izvora ce biti brisano. Pobogu, pa mi smo FARMACEUTI i zamislite kad totalni laik naidje na nas forum i ovu temu i procita da je vodica za usta kancerogena?!?!? :wall: To necu dozvoliti. Ipak se ne moze nesto lupiti tek tako pogotovo kada se radi o ozbiljnim stvarima. Nista licno. :wink:
Kamenac se mora pratiti i zbog njega, izmedju ostalog je obavezna poseta stomatologu na 6-12 meseci.
Sensodine kaladont se preporucuje nakon skidanja kamenca zato sto su zubi tada vise "ogoljeni".
hexoral se vise ne proizvodi pod tim imenom, sada je hibidex . :wink:

tarantulica

Quote from: zoe on 11-08-2007, 10:20:25
Елем, каже се пародонтопатија :1

А има и тема http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,3700.msg47593.html#msg47593


Uvek se zbunim kod naziva...
Povuèe me na e zbog zuba (dentes)...
A za prvo o mi nije jasno za¹to postoji...  :stid:

:cvet

zoe

У поверењу, и ја то прво О редовно оманем, али имам другарицу која ме стааално опомиње :>

Bred


Al-Jasmina

Zasto bas Sensodine?
Mene izludjuje reklama gde ga privatni stomatolozi preporucuju jer mi deluje kao da im je Sensodine sponzor pa moraju da kazu da je on najbolji :>

Ja koristim Blend-a-Med pro-mineral action jer mi je najprijatnijeg ukusa
pa samim tim mi je lakse da duze trljushkam chetkicom zube-
buduci da bi trebalo 3 minuta prati zube da se fluor iz paste veze za zube?!?!
Elem, ako vam se desi da vam se desni na jednom zubu povuku,
imate i aktivni fluor- Galenika proizvodi,
koji se nanosi na zube, a narocito na mesto gde je zub ogoljen i drzi par minuta, a zatim izbacuje
prema prilozenom uputstvu.
To je meni zubar rekao.


Bred

jass, u principu ono sto preporucuje Udruzenje stomatologa bi trebalo da bude provereno delotvorno bez obzira na reklame. Moj stomatolog mi je rekao da su njima upravo iz udruzenja savetovali da za to mogu da koriste sensodine.

Al-Jasmina

Bez uvrede ali da li je to savetovalo Udruzenje privatnih stomatologa
ili neka opstija instanca? Kapiras :wink:

Maslacak

Sesnodine èetkica je dobra zato ¹to zadovoljava sve one uslove o kojima je zoe prièala: meka je, kratka, i potpuno ravna, to jest nema nikakve gume i brda¹ca. Sve te stvari jednostavno nadra¾uju i desni i zube ¹to nikako ne mo¾e da bude dobro...kakva crna "masa¾a". Nije ni meni skupo 300din, nego sam napravila po¹alicu, jer je to jedna od skupljih èetkica na tr¾i¹tu, a potpuno je jednostavna, da ne ka¾em - obièna :>

©to se tièe Sensodine paste - nemam pojma, daleko sam od toga da verujem svemu ¹to vidim na reklamama :> U svakom sluèaju, napravili su fazon time ¹to je reklamiraju maltene kao lek, i ¹to se samo u apotekama mo¾e kupiti kolik znam... Jedino ¹to znam je da moja mama ima ogormnih problema sa osetljivo¹æu zuba, i da sam joj kupila da proba (pri èemu nije ni videla reklamu pa ne mo¾e da se ka¾e da je bila pod uticajem) i ona ka¾e da joj je jaako pomogla, i od tad je redovno koristi.

Vodicu za ispiranje ne koristim, niti znam èemu taèno slu¾i :>
Skidala sam kamenac jednom, i to nedavno, jer sam imala haos. Inaèe moj zubar nije u fazonu da to radi 2 puta godi¹nje. A i ja imam predispoziciju ka parodontopatiji, i zubar mi je takoðe rekao da OBAVEZNO moram da koristim konac, jer imam zbijene zube i naslage, itd... a veæ sam objasnila da mi je te¹ko da ga koristim jer osetim da tako povreðujem desni...tako da mi ni¹ta nije jasno :ohwell:

Enea

Quote from: Bred on 11-08-2007, 12:15:53
Ovako, ubuduce iznosenje tezi da je nesto kancerogeno a bez navodjenja validnih izvora ce biti brisano. Pobogu, pa mi smo FARMACEUTI i zamislite kad totalni laik naidje na nas forum i ovu temu i procita da je vodica za usta kancerogena?!?!? :wall: To necu dozvoliti. Ipak se ne moze nesto lupiti tek tako pogotovo kada se radi o ozbiljnim stvarima. Nista licno. :wink:




da li ovo znachi da ja treba da otkucam ovde ime, prezime, godine radnog staza i  telefon osobe koja mi je to naglasila vise puta, a u koju imam i vishe poverenja nego u sebe samu?

over&out


Bred

ne nego to znaci da bez navodjenja nekih "opipiljiviji" dokaze ne smeju da se iznose tako ozbiljne i "opasne" tvrdnje.