Kako saèuvati zdrave zube

Started by Bred, 16-05-2006, 10:41:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

Bred

#60
Ortopan je snimak cele vilice, i gornje i donje, za neupucene :wink:
QuoteCak i kada se karijes nalazi na bocnim stranama zuba, moze se videti zbog karakteristicne prebojenosti zuba na okluzalnoj povrsini
nemam pojma je u pravu, kada se pogleda izbliza i taj zub koji je kvaran iznutra drugacije prelama svetlost pa se tako moze primetite da ima nesto kako je meni moj stomatolog objasnio jer mi se upravo to desilo-spolja se bas i ne poznaje a iznutra zub bas kvaran a005

nemam pojma

Bred, svaka ti cast!U sve se razumes!!!Ima li neka oblast da te ne interesuje?Ej, nemoj da mislis da sam cinicna.Ozbiljna sam. :Bog :happy:

Bred

[off]da znas da sam prvo pomislio-ova me zaje*ava[/off]:K [off]sta ces, kad upijam ko sundjer a nebo je granica. ahahahaha[/off]  :cvet

tarantulica

Meni su rekli da ortopan snimak "va¾i" 3 godine, tj. da u tom periodu ne mo¾e ni¹ta drastièno da se promeni (a da se ne uoèi i spolja)  :hmm

olgica

Cemu tolika frka? Samo redovno perite zubice i redovnije kontrole i sve ce biti ok!

Bred

Quote from: tarantulica on 25-08-2007, 08:24:09
Meni su rekli da ortopan snimak "va¾i" 3 godine, tj. da u tom periodu ne mo¾e ni¹ta drastièno da se promeni (a da se ne uoèi i spolja)  :hmm
hm, recimo ovako , ja sam ortopan radio u III god u Balkanskoj i sad skoro su mi dijagnostifikovali fistulu koja se vidi spolja sa potencijalnom cistom a na snimku se nisu najbolje videli koreni zuba...

tarantulica

Mo¾da nije dovoljno dobar snimak...  :hmm
Trebalo bi da se vide...

AquArius

Posto je tema bila aktivna tokom leta, kad nisam mogla biti redovna,
evo sad je nadjoh .. i iscitah.

Primetila sam da imam problema sa zubima, sa mojim lepim, divnim, zdravim zubima,
koji izgleda se bune iz nekog razloga u poslednje vreme..
Veoma su osetljivi, na hladno, na toplo, na udisanje kroz usta,
a nisu bili takvi.

Nekoliko godina koristim konac, rekla bih da je jedan od tanjih,
ali prostor izmedju zuba se povecao, cini mi se  :ohwell:

Menjam cetkice, perem zube, perem jezik, retko koristim vodicu,
mozda obicnu vodu (a najbolje je caj od zalfije!).

Ali mislim da mi nedostaje nesto u ishrani, neki vitamin,
i mislim da je to uzrok svega.

Fala vam na silnim savetima da ne izgledamo ovako  :K

Enea

Aqvice, starish, eto shta je..  :roll:


mene sj...she pljuge. fuj.. ne mogu non stop da trchim na chishcjenje, skinucje mi bre gledj...

Bred

aqua, da nemas gingivitis?

tarantulica

Da li je neko radio zalivanje fisura i kakva iskustva imate sa tim?  :hm

Enea

da li je to ono kada ti se povuku desni na npr 1 do dva zuba?

tarantulica

To je zalivanje povr¹ina zuba hemikalijama koje spreèavaju nastanak karijesa. Treba da se obnovi posle nekoliko godina. Efikasno je, osim za povr¹ine izmeðu zuba...  :roll:
Zubarka mi je to preporuèila, pa poku¹avam da saznam da li je neko to veæ radio...  :wink:

Al-Jasmina

Quote from: Enea on 06-11-2007, 15:07:30
da li je to ono kada ti se povuku desni na npr 1 do dva zuba?

e sta je s tim?
Meni je zubar pricao da za to ide operacija  :ninja:

MiKy

to kad krenu da se povlace desni je paradentoza...i neophodna je operacija jer jako brzo dodje do ogoljavanja korena i zub ispadne