Komp mi uzasno sporo radi

Started by vlada89, 08-01-2008, 23:20:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

vlada89

Znaci sigurno je sve zbog interneta. Koristio sam prvo kaspersky anti virus a sad koristim antivir i to mi je jedina zastita. Ne idem na XXX i rizicne sajtove, ali bas mi sporo radi. Po pola sata mu treba da mi ugasi winamp ili sta vec. Verovanto imam spyware-e i adawar-e ali ne znam. Zato trazim pomoc strucnjaka  :cvet

whatever

Стручан нисам, али емпиријски је утврђено да се такви проблеми дају решити углавном само форматом диска и реинсталацијом Виндоуза  :>  Пре него што се упустиш у то, сакупи са нета све драјвере које евентуално немаш, акумулирај стрпљење и забава може да почне...  :K  :wink:

vlada89

Mrzim taj proces  O0 Samo jos naci strucno osobolje uz nadokadnu odgovarajucih programa i igrica  :K

Bred

Polako!
1. Zasto ne koristis i dalje Kaspersky, to je veoma dobar av program ali ti on ne vredi mnogo ako ga ne updateujes redovno?
2. Koji internet browser koristis? Ako koristis IE verovatno si nesto fasovao. Moja preporuka, bilo koji drugi browser, opera ili firefox + KAV+ZA.
3. Da li si nesto skoro instlairao od programa? Brisao? Cackao gde e treba?
4. Vidi koliko imas slobodnog prostora na disku i RAMu. ctrl+alt+delete, pa na tablu Process[na srpskom procesi] pa vidi sta ti koliko jede CPUa i RAMa.  :wink:

nasty girl

uh....bred strucnjak... :pljes: ,lepi saveti nema sta...

eventualno jos da instalirash na primer spybot, da se resis spyware-e i adawar-e...pa vidi onda kako ce da ti radi..
a sto se antivirusa tice moja preporuka ti je avast...besplatan je i odlican...

vlada89

Polako!
1. Imao sam i AntiVir i Kaspersky pa mi je procesor non stop radio i morao sam jedan da uklonim a za Kaspersky mi je otisla licenca tako da nisam imao izbora.
2. Na zalost koristim IE  :ohwell:
3. Nista, ali bas nista novo nisam instalirao, ni programe, ni igrice, samo nasnimavao predavanja  :K
4. Sve je normalno na procesima

Nasty: Pa valjda  ce mi mentor pomoci u ovome, zajedno sa DVD izdanjima transformesa  :cvet

nasty girl

Quote from: vlada89 on 09-01-2008, 11:23:55
Nasty: Pa valjda  ce mi mentor pomoci u ovome, zajedno sa DVD izdanjima transformesa  :cvet

mislim da treba da zoves mentora na caj ( posto ne pije kafu ), pa ce ti pomoci... :happy:

Enea

Quote from: vlada89 on 08-01-2008, 23:51:07
Mrzim taj proces  O0 Samo jos naci strucno osobolje uz nadokadnu odgovarajucih programa i igrica  :K

izgubila sam 3 nedelje opravljajucji stari komp.
sjebj je bio u SCSI..
pre nego shto krenesh ishta da radish, kao shto ti je vecj recheno, skini drajvere za sve shto ti je potrebno

koju memoriju, sdr, ddr, i koliko je imas?
sigurno je do memorije..

Pedja

Одради диск клин или да ти одради тај антивирус,ако и после тога не буде било као пре,мораће да се реинсталира.  :wave:

Al-Jasmina

 :cvet meni je bilo do memorije
imala sam malo virtelne a sad imam vise  :~
ali generalno formatiranje mi ne gine  :wall:

nirre

Ljudi kakvo formatiranje,kada vas boli zeludac ne idete odma na opraciju nego probate da izlijecite pa tek dalje.Sad sve je stvar koja ti je jacina masine ali moja preporuka je prvo vidi opterecuje li ti koji proces win(zato zna da uspori naglo,kao tvoj) onda instaliraj neki registry cleaner(Reg First Aid ili CCleaner,jos bolje snimi oba) i ocisti bazu i junk u kompu onda sa KAV(+ZA npr) ili KSS koji mora biti svjeze update-ovan odradi in-depth scan kompa i jedan defragment i onda ako ne bude bolje operacija(reinstalacija )mu ne gine.

Enea

tako je nirre, si soft/sandra utilites  :wink:

Baby Boy

Da dodam,

U principu, nisam nikad ne¹to mnogo voleo Kaspersky ili Norton, stra¹no tro¹ne resurse. Sa Avast-om ima¹ sasvim solidnu za¹titu, sam se update-uje i ne primeæuje se.

nasty girl

 i ja se slazem sa ovim sto je Baby Boy napisao za avast... :happy:

Al-Jasmina

Ja sam uzela Reg First Aid  :*: i buduci da je trial verzija resio mi je svih 17 problema od 1000  :wall: :wall: :wall:

a005