Vezbe iz farmaceutske tehnologije i asistenti

Started by philoserbiana, 12-01-2008, 13:24:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

odbojkasica

ANA CRVENA,tvoj problem sto ne ides na zimovanje,a ako nemas pametnija posla nemoj nista da komentarises!!!

Bred

e pa necemo tako.  :nene:
Niko nikom ne moze zabraniti da komentarise [sem mene naravno  :K
Ovo je primer nekonstruktivnog posta, a sve je to moglo da se kaze na mnogo lepsi nacin.  :wink:
Drugo, i ja mislim da je studiranja apsolutni prioritet i da drugi studenti nikad i nimalo ne treba da trpe zbog zimovanja/letovanja etc nekih studenata.
a sad nazad na temu.
:wink: :cvet

Enea

[off]ovo je jache od mene: koja je tema? [/off] :>

tarantulica

Quote from: Anabel Lee on 04-02-2008, 13:21:58
Kad ste već pokrenuli ovu temu, pade mi na pamet sledeće. Naime, neki studenti su zakazali zimovanje za nedelju od 18.02. do 24.02. što znači da će propustiti celu nedelju na fakultetu, odnosno propustiće svaki mogući termin da nadoknade izgubljenu vežbu. Kao što već znate, nadoknada za ove studente je moguća tek u junu, kada se sve vežbe završe, što baš i nije zgodno s obzirom da je III kolokvijum najteži i najobimniji, a bez jednog termina nije ga moguće odraditi. Razgovarala sam o tome sa ass. Vasiljević i ona je kao jedan od mogućih rešenja predložila da ovi studenti napišu molbu da im se odredi jedan poseban termin da nadoknade vežbu. S tim što se ova nadoknada plaća, čini mi se 200 din po času, što u slučaju Farm. tehnologije iznosi oko 1200 dinara po osobi za jedan termin vežbi( ovo nije proverena informacija). Ovo do sada nije praktikovano, ali, ako studenti žele, treba da probaju.

Ideja je da se studentima koji iz bilo kog razloga ne budu mogli da dođu na vežbe, omogući dodatni termin za nadoknadu, da ne čekaju do juna.
Ako se ovo odobri, time ni na koji način neće biti ugrožena prava studenata koji će u redovnom terminu odraditi vežbu.

Bred

[off]nadam se da ti vid jos nije oslabEo i da umes da citas?[/off] :K

kruger

Ja sam slusao price da kad dodjem na ove vjezbe ima da spoznam sta znaci izraz "gonici robova" :*: :djavo,ali moram priznati da je asistentkinja kao i vjezbe u mojoj grupi ok,kao i ostali asistenti koje sam vidio,vjerovatno zato sto su novi,jedino obavezni kolokvijumi koji slabo vrijede  studentima,a moraju da se poloze,ali to je druga tema.
U svakom slucaju mnogo su mi ljepse vjezbe od Ausvica-Fizicke hemije-gdje vlada red,rad,disciplina-totalni smor!

Kremenko

Da li nam vezbe krecu od 18.,ili od 25.?

milena

18.-og, (25.-og je treci kolokvijum...)

philoserbiana

kada cemo da saznamo da li je izmenjen raspored vezbi po grupama i asistenti? :cvet

tarantulica

Pro¹le godine je raspored ve¾bi bio isti tokom cele godine  :cvet

Maslacak

Quote from: tarantulica on 10-02-2008, 20:15:08
Pro¹le godine je raspored ve¾bi bio isti tokom cele godine  :cvet

Ne, nekim grupama su se pro¹le godine i termini promenili, ipak proverite. Mo¾da æe zbog toga raspored da bude veæ u èetvrtak na faxu, biæu ja tamo, pa mogu i pogledati :cvet

tarantulica

Nisam to znala...  :stid:
Bolje slu¹ajte Maslaèkicu  :cvet

Moja grupa je cele godine ve¾bala u istom terminu, a nova asistentkinja nam je do¹la u terminu 3. kolokvijuma  :wink:

philoserbiana


AnaCrvena

Quote from: odbojkasica on 07-02-2008, 14:55:45
ANA CRVENA,tvoj problem sto ne ides na zimovanje,a ako nemas pametnija posla nemoj nista da komentarises!!!

znam da je off,ali moram da repliciram!steta sto nisam ranije odgovorila-nisam bila u prilici (imala sam pametnija posla!  :116: :siza: )

prvo,glupo je da komentarises moje planove kad o njima nista ne znas.

drugo-nisam imala nameru da bilo koga napadam i provociram.samo mislim da svrha studiranja nije samo da nabubamo gomilu cinjenica,vec i da se naucimo nekakvoj odgovornosti i obavezama,jer nas ceka prilicno odgovoran posao.a ako neko ode na zimovanje kad su svi na vezbama,to nije narocito odgovorno...a nije ni kolegijalno.svako bi sigurno radije u zezanje nego sedeo na vezbama.a kad neko postupi neodgovorno,ne moze bas da ocekuje da se svi sazale i samo za njega/nju organizuju super specijalni termin za nadoknadu kad god toj osobi odgovara?!naravno da traze da platis!

tarantulica

Plaæa se i ako izostane¹ iz drugih razloga  :hm

Sreæan put onima koji putuju negde!
Sreæan ostanak svima koji su odluèili da rade ne¹to drugo!

Ovim zavr¹avamo ovu diskusiju, jer joj ovde nije mesto  :nonono: