Fudbalska Mafija: Pravila Igre - Insajder od 21.01. na B92

Started by nasty girl, 16-01-2008, 09:59:42

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nasty girl


Tema ovog serijala je fudbalaska mafija i biæe emitovano ukupno ¹est emisija. Svakog ponedeljka u 22 h. Rad na ovom serijalu obele¾en je porukama novinarima emisije Insajder da odustanu od te teme jer je opasna i zato ¹to ima dosta onih koji su ume¹ani a samim tim i zainteresovani da se ni¹ta ne objavljuje. Iako su to po prvi put bila ozbiljna upozorenja, serijal æe ipak biti emitovan i gledaoci æe imati prilike da vide sve informacije koje su do sada skrivane od javnosti.

Insjader izmedju ostalog otkriva, kako se kriju profiti klubova , kako velike zarade od prodaje igraèa odlaze u d¾epove funkcionera i niza u najmanju ruku sumnjivih osoba koji predstavljajuæe se kao menad¾eri kroz sport peru novac steèen prodajom droge ili drugim nelegalnim poslovima. Utakmice se name¹taju, a kroz kontrolu kladionica novac se vrti u krugu povla¹æenih. Sportska takmièenja i savezi i organizacije èesto su paravan koji slu¾i da se novac iz bud¾eta prelije u d¾epove privatnih lica. Sportska mafija jedna je od retkih èiji poslovi DO DANAS nisu ni taknuti. Osim igraèa, trenera, funkcionera i kriminalaca u tom lancu nalaze se danas istaknuti biznismeni ali i mnogo politièara. Ubistva i otmice u sportu posledica su uglavnom velikih finansijskih interesa. Milijarde evra od transfera, sponzora, reklama, prodaje TV prava i ostalih sporednih delatnosti u poslednjih 15 godina prolazi kroz razne fudbalske klubove a dr¾avne institucije ni na jedan naèin ne kontroli¹u gde zavr¹ava toliki novac kao ni to za koliko stotina hiljada ili miliona evra je o¹teæen dr¾avni bud¾et takvim nekontrolisanim biznisom.

Za serijal emisija Insajder koji poèinje 21. januara, govori vi¹e od 20 sagovornika iz zemlje i sveta, fudbalski funkcioneri, menad¾eri, sudije, fudbaleri. Bilo je i onih koji su odbili da govore za Insajder a videæete i zbog èega. Ekskluzivan intervju izmeðu ostalih za Insajder je dao i biv¹i dugogodi¹nji predsednik UEFA Lenart Johanson koji prvi put otvoreno govori o svemu sto zna kada je Srbija u pitanju ali i o funkcinisanje svetskih fudbalskih organizcija. Predstavnici italijanske vlasti, tu¾ila¹tva i policije za Insajder govore o tome kako su oni uspeli da preseku lanac fudbalske mafije i otkrivaju kako je nedavno u Italiji do¹lo do masovnih hap¹enja tim povodom.

[youtube=425,350]HsuTl0Wz0ts[/youtube]
[youtube=425,350]pjS4p86kSgA[/youtube]
[youtube=425,350]3RsVyxQ-5Cw[/youtube]

B92

mikele

Не верујем да ћемо чути било шта што већ нисмо знали.Све се то добро зна,само је питање зашто нике не ради ништа у вези са тим?
Али у сваком случају вреди погледати.

nasty girl

pa i ja mislim da vredi pogledati, a dal' cemo cuti nesto novo...videcemo....  :hmm

Darker

Znaèi ono je haos, gledao sam dodu¹e samo pola po¹to sam uhvatio reprizu, ali bar po reakcijama po novinama :wall: :wall:
Arkane, Srbine :wall: :namcor

Bred

©ta je Johanson rekao za Insajder
Izvor: B92
Beograd -- Izjava Lenarta Johansona da je èuo da je ®eljko Ra¾natoviæ Arkan planirao da ga ubije, izazvala je brojne reakcije i u Evropi.

Zbog pisanja pojedinih ¹vedskih listova koji va¾e za tabloidne, a koji su juèe preneli navodnu novu izjavu biv¹eg predsednika UEFA u kojoj on, kako navode ti listovi, tvrdi da nije znao za poku¹aj ubistva i da to nikada nije rekao, B92 i emisija Insajder poslali su transkript snimljenog intervjua ¹vedskim novinama "Aftonbladetu" i "Ekspreesen".

B92 zahteva da pomenuti listovi u celosti objave ¹ta je izjavio Lenart Johanson, jer su pogre¹no inetrpretirali ono ¹to je u emisiji Insajder objavljeno.

Darker

Ok, ja gledao kako ka¾e: da znao sam da je planirao da me ubije :shock

Pa dobro, da li je samo fudbalsko umeæe pomoglo Obiliæu da od drugoliga¹kog kluba postane prvak, nisam kompetentan da komentari¹em...

nasty girl

ni ja nisam znala za to ubistvo i bas sam iznendaila... :hmm

mikele

Quote from: Darker on 24-01-2008, 13:08:27
Pa dobro, da li je samo fudbalsko umeæe pomoglo Obiliæu da od drugoliga¹kog kluba postane prvak, nisam kompetentan da komentari¹em...
Овај податак ће ти све рећи.Од целе те шампионске екипе Обилића само је Лазетић нешто урадио ван граница наше земље и донекле Шарац,остали су пропали у земљу.

rotkvica

uhuuuu! sad su svi fini i posteni i izigravaju mythbusters-e!  :nonono:
gde su bili kad se to stvarno desavalo?
a najodvratnije od svega: kad pojedinci koji su se uvlacili arkanu i ceci, binicu i ne znam jos kome, pocnu da pljuju po njima  :bljak:

Bred

Quote from: rotkvica on 25-01-2008, 19:24:11
a najodvratnije od svega: kad pojedinci koji su se uvlacili arkanu i ceci, binicu i ne znam jos kome, pocnu da pljuju po njima  :bljak:
tako je uvek  :wink:

Darker

Quote from: mikele on 25-01-2008, 15:27:44
Овај податак ће ти све рећи.Од целе те шампионске екипе Обилића само је Лазетић нешто урадио ван граница наше земље и донекле Шарац,остали су пропали у земљу.
Po svedoèenju biv¹eg vlasnika Obiliæa, posle transfera Lazetiæa iz Obiliæa u (aj sad? :K), do¹li su likovi da uteruju dug ¹to su ga doveli u klub.
Lazetiæ je odbio da svedoèi u emisiji...

mikele

Лазетић је из Обилића прешао у Фенербахче из Истамбула за сасвим добру лову,а и остатак каријере му није за потцењивање(играо за Лацио,Ђенову,а сада је у Торину).
А јутрос сам прочитао да је Ленарт Јохансон изјавио да нису добро пренели његову изјаву и да он у својој изјави рекао да је чуо о гласинама да је требао да буде убијен,али да никада није рекао да ће то учинити Жељко Ражнатовић Аркан.
Опет муљају ови из ''Инсајдера'' :wall:

Bred

Pa, od tih sa B92 me apsolutno nista ne cudi, problem je samo sto ljudi uglavnom veruju na prvu loptu onom sto cuju na Tvu.  :wall: :wink:

Darker

Lenart je na pitanje da li znate za govorkanja da je Arkan pripremao va¹e ubistvo-rekao:da :wink:

A iz kog kluba su lazetiæa doveli u obiliæ?
E za taj transfer su anga¾ovana sumnjiva lica, koja su do¹al da uteruju dug, po¹to je lazetiæ otiu¹ao iz obiliæa.
Abitno, èekam nasatavak...

mikele

Quote from: Darker on 26-01-2008, 15:53:52
Lenart je na pitanje da li znate za govorkanja da je Arkan pripremao va¹e ubistvo-rekao:da :wink:

A iz kog kluba su lazetiæa doveli u obiliæ?
E za taj transfer su anga¾ovana sumnjiva lica, koja su do¹al da uteruju dug, po¹to je lazetiæ otiu¹ao iz obiliæa.
Abitno, èekam nasatavak...

Ми нисмо ни могли да чујемо најбоље шта су они питали Ленарта и шта је он одговорио јер су одмах почели са преводом.Ја сам у Журналу прочитао да је он демантовао да је уопште спомињао Аркана,а Журнал није Курир или Прес,тако да су то готово проверене информације.
А ЛАзетић је у Обилић дошао из Војводине и тада су се десиле те мутње радње,тј он је присиљен да пређе у Обилић.Он то никада није хтео да потврди,тако да је све то под великм знаком питања,али је тачно да су многи после његове продаје Фенеру тражили ''свој део'' колача који им пропада баш због заслуга приликом његовог преласка из Војводине у Обилић.