Problem sa USB flash memorijom.Pomagajte!!!

Started by mikele, 18-01-2008, 10:19:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

mikele

Ovako,problem je sledeæi.
Komp mi sve uredno prepozna USB flash memoriju,ali kada hoæu da otvorim i da pogledam sadr¾aj koji je na flash-u,izbacuje mi prozor sa porukom ''da li hoæu da formatiram flash?'' AKo kliknem NE,ni¹ta se ne de¹ava,a ako kliknem DA izlazi nova poruka da ''disk ne mo¾e da se formatira''.I to je to,ne mogu ni da formatiram flash ni da radim bilo ¹ta drugo sa njim.Jedino da ga bacim
:help2: :help2: :help2:

stef

 Probaj da ga otovris sa desnim klikom i open, a da ne bude autorun.

nirre

Mozda je glupo ali vidi da usb nema slucajno sa strane ono za zastitu tj da je postavljeno na protected pa da ne mozes ni da brises ni da dodajes?

mikele

Quote from: stef on 18-01-2008, 10:41:37
Probaj da ga otovris sa desnim klikom i open, a da ne bude autorun.
Пробао сам то,али добијам исте поруке као што сам навео горе.

Quote from: nirre on 18-01-2008, 11:48:32
Mozda je glupo ali vidi da usb nema slucajno sa strane ono za zastitu tj da je postavljeno na protected pa da ne mozes ni da brises ni da dodajes?
Нема то за заштиту,тако да није то у питању.
Ја сам раније без проблема снимао и брисао шта сам хтео,али од јуче не могу ништа да ради.Није ми јансо како је то могло да се деси одједном.Пробао сам и на другом компу,али иста је ситуација :wall:

Pedja

Бацај  :>  Шалим се, не зна мшта би могло да буде.  :hm

stef

 Pa skoro si je kupio, vidi da li jos uvek imas garanciju.

nasty girl

moras da ga formatiras kod nekog ko ima linux...jer ne moze iz windowsa to da se namesti da ti radi lepo pod windowsom....

mikele

Quote from: stef on 18-01-2008, 12:51:56
Pa skoro si je kupio, vidi da li jos uvek imas garanciju.
Pa da,ti znaš kada sam kupio,a već me nervira :bljak:

Quote from: nasty girl on 18-01-2008, 13:04:31
moras da ga formatiras kod nekog ko ima linux...jer ne moze iz windowsa to da se namesti da ti radi lepo pod windowsom....
A ko ima linux?Neka se javi odma' :>
Mada mene nevrira to što ne znam zašto se to dešava.Jer bukvalno je stajao u fioci i kada sam ga izvadio da nešto prebacim drugu na komp,mućak

Bred

samo na drugovom kompu ili na bilo kom?

mikele

Quote from: Bred on 18-01-2008, 14:53:45
samo na drugovom kompu ili na bilo kom?
И на његовом и на оба моја,тако да није до компа.

whatever

Па Убунту можеш да скинеш бесплатно (не знам какав ти је нет), да га нарежеш на диск и онда покренеш са диска без инсталације, обавиш шта треба, и то је то. Мада, нисам сигуран зашто Насти мисли да ти треба Линукс  :hmm  Је л` УСБ био форматиран у Линуксу (нпр. ext2)? Ако је тако, постоје програми који омогућавају да и овако форматирана меморија буде видљива Виндоузу - овај (http://www.fs-driver.org/download.html) или овај (http://www.diskinternals.com/linux-reader/).

mikele

Ја сам купио нов флеш и нисам га уопште форматирао,био је скроз празан.Користио сам га најнормалније,радио је без проблема и онда пре неки дан када сам хтео да снимим нешто и пребацим другу на комп,изашла ми је порука са питањем да ли хоћу да форматирам диск или не.Када одговорим НЕ,не дешава се ништа,а када кликнем на ДА,излази ми нова порука на којој пише да диск не може да се форматира.Ето то је све.

Enea



iducji put ga nemoj kupiti u hipermarketu :badgrin:



nasty girl

pa gledala sam po drugim forumima i to je stvar extenzije tvog flesha...

tarantulica

Ok, i moj USB je odlepio  :wall:
Javio mi je da ne mo¾e da ga otvori, jer ne zna put, pa je onda prona¹ao virus na njemu i sad mi otvara neki nebulozan prozor kad ga prikljuèim na komp......

:help2: