Za koga cete glasati u drugom krugu predsednièkih izbora?

Started by Darker, 21-01-2008, 09:29:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Za koga cete glasati u drugom krugu predsednièkih izbora?

Boris Tadiæ
Tomislav Nikoliæ
necu glasati

Sandra

Taman sam prestala misliti o Kanadi,ali sada mi je sve cesce na pameti... :hmm

ThymusMedica


Bred

Quote from: pop on 22-01-2008, 18:49:07
Znam jednu cinjenicu, a to je da ako pobedi Toma, iz ove zemlje ce otici desetak veoma inteligentnih ljudi koje poznajem i do kojih mi je stalo, a i ja cu dooobro razmisliti o tome. Da li ce neko otici ako pobedi Tadic? Tesko...   Takodje znam da ce neki na ovo reci 'pa takvi nam i nisu potrebni', ali tako isto se pricalo i devedesetih pa smo videli kakav je epilog imao odlazak 300 000 mladih ljudi medju kojima sada ima vrhunskih strucnjaka od Aljaske do Australije (kad god se sretnemo, uvek se zalije...). 
Klise.
:nene:
Predsednik drzave nije mnogo bitna funkcija i pitanje je samo dokle ce nam Zapad [ ili pak mi sami pod strahom kojim nas hrane da se ne vrate 90te] odredjivati ko ce nam voditi zemlju.
Cujem na vestima da su ovi iz Saveta Evrope rekli da ce saradjivati sa svakim koga narod Srbije izabere.  :wink:
Dosta vise plasenja narod jer povratka na 90te NEMA!  :wink:

whatever

Quote from: Bred on 22-01-2008, 20:58:10
Dosta vise plasenja narod jer povratka na 90te NEMA!  :wink:

Мислиш да је неко 80тих веровао да ће се у 90тим десити оно што се десило? Врло мало људи, посебно у Србији. Тако да та прича како повратка у 90те нема је чиста илузија коју себи представљају људи који су или неспремни да се суоче са стварношћу или им је прошлост толико страшна да одбијају да је се сећају. Чисто онако потсећања ради, странка Томе Николића и даље види границе Србије на линији Карловац-Огулин-Карлобаг-Вировитица (баш ме занима како би изгледао дипломатски сусрет (не дај Боже) председника Николића са председником Хрватске). И са тим човеком ћемо се врло брзо транспоновати назад у то време. И није никакав клише да ће свако ко буде могао главом без обзира да побегне из ове земље.  :run

Место председника је церемонијална позиција, то сви знамо. Али уколико би тај човек постао председник, то би сигурно била последица Коштуничиног њушкања са радикалима, и била би то увертира за једну `радикално-народњачку` владу која ће нас за ручицу повести до оближњег маркета у ред за хлеб, и притом нам говорити како нам је супер и како се боримо за више интересе. И вероватно је ова кампање претерано `чиста`, вероватно би било боље људима показати где смо некада били, да се сви мало освесте.

И искрено се надам да ће довољан број људи то препознати до 3. фебруара и да ће Тадић бити реизабран, не зато што је он савршен, далеко од тога, већ зато што је алтернатива исконски застрашујућа.  :1

Al-Jasmina

@ Bred :cvet
Otkud znas da nema povratka?  :smekerica:
Ko ne pamti istoriju osudjen je da je ponavlja  :nonono:

Iako sam predsednik ima ne tako bitnu funkciju u drzavi (?),
opet je izbor kandidata taj koji je pokazatelj volje vecine gradjana...a ne zelim da me zbog "necijeg sirenja na domacem terenu diskvalifikuju sa svetskog prvenstva" (figurativno receno)  :cvet

Mislim da je Srbiji potreban ozbiljan plan za oporavak i realan cilj za buduci prosperitet..
ali mi smo jos klimavi, i sumnjam da ce na TOM PLANU bilo koji kandidat znacajno uticati...ali kao sto rekoh,
izbor kandidata ukazuje na drustvene tendencije, na osecaj koji vlada u masi...a ja zelim da zracimo pozitivu i bistar pogled u buducnost!

Glasam za osmeh :)

Masha

Quote from: Masha on 22-01-2008, 18:58:34
Slazem se, pope. Mozda jedino mogu da dodam to da sam ja ovde jer zelim da verujem da ljudi ne zaboravljaju tako brzo i tako lako. A to sto ce neko reci da mu ja, ili neko drugi nije potreban, mene uopste ne brine. Ja cu ovde uvek imati nekoga kome sam potrebna. Nije Tadic, verujte mi  :wink:
Dodjoh u situaciju da citiram samu sebe  :K. Elem, zasto to radim? Posle ove moje poruke mi je stiglo par pm-ova i shvatih da me ljudi nisu najbolje razumeli - kada rekoh - Nije Tadic, verujte mi - to je znacilo da imam porodicu, prijatelje i ostale ljude koji me vole  i njima cu uvek biti potrebna. A DS ce se snaci i bez mene, ne sumnjam  :wink:. Dakle, nadam se da smo se razumeli i sada mozete da se nakacite na kicmu nekog drugog ako i dalje smtrate da je lepo i kulturno smarati ljude preko pm-a.

vucko81

Ma ko da su izbori bitni svi su oni isti igraju po tuðim nareðenjima, a ne naroda koji ih je izabrao! Sve njih treba  :F

Wlada

За Тадића наравно...

ПС Ево Даркере, да је Србија монархија не бисмо били у дилеми, нити у раправи  :K

AquArius

Za Cak Norisa.
Jer je on jedini kandidat.

:happy:

pig_am_am


mandzoo

Borise,ne bori se,lezi kuci i odmori se.Svim srcem!

Darker

Ma za Tomu, naravno, pa nije u redu da samo Kuba i Venecuela(a i Bolivija) imaju svoje Èavese... Hoæemo i mi jednog, da se i za nas èuje!!
A da, fale nam samo nafta i cigare( da ne pominjem koku, ne zato ¹to je ne gajimo ko Indijanci-veæ je Èeda po¹mrèe svu i prodade deci na¹oj, jadnoj, a i bednoj, jerbo ¾ivimo u bedastoæi, samo ne znam odakle im pare za koku? Dali im strani plaæenici i domaæi izdajnici, dosetih se! :shock)
A ¹ta nas bole, imamo Guèu i heroja Ratka (glasam da se negda¹nji Trg Marksa i Engelsa nazove trgom Ratka i Radovana!!!)

Mada, pre æu na Kubu da emigriram, tamo bar ima more :wink:

philoserbiana

rece meni moj suprug-nemoj da brines,otici cemo u azil....ili dobicemo status politickog izbeglice...citiracu"najvise se plasim sitnih burzoaskih interesa"   :trfr:

pop

Da li ste ikada culi Tomu Nikolica kako prica engleski? E, pa ja jesam, i to prosle godine kada je govorio na sednici Saveta Evrope, sa sve majcom sa Seseljevim likom. Izgovorio je nekoliko recenica, tako da bi mu pozavideli svi djaci prvaci.

Da li mi u 21. veku treba da vodimo polemiku da li predsednik bilo koje drzave mora da zna svetske jezike i da bude visoko obrazovan?


AquArius

Cak Noris govori sve svetske jezike.
A i sire.

Cak ne mora ni da govori.
On samo gleda.

jbt
dosta o Caku.

Ali .. jak je i stabilan svim srcem taj Cak.