Za koga cete glasati u drugom krugu predsednièkih izbora?

Started by Darker, 21-01-2008, 09:29:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

Za koga cete glasati u drugom krugu predsednièkih izbora?

Boris Tadiæ
Tomislav Nikoliæ
necu glasati

Bred


Darker

[pa to vidimo]

:K

Da li da Tadiæ ostane pri svom principijelnom stavu da ne trpi uslovljavanja? JA sam za, pa makar pukao u drugom krugu, ako se opet sli¾e po svaku cenu sa ko¹tunjavim-to æe trajati doveka :wall:

A dogovor za parlamentarne izbore je bio, da Ko¹tunjavi ostane premijer ali da zato podr¾i Tadiæa za predsednika. ©to je naravno veæ pogazio podr¹kom Velji... :bljak:

whatever

Ја искрено не желим да Коштуница подржи Тадића. Коштуница је партократију у Србији довео до незамисливих домета, толико да мени понекад буде смешно називати изборе `демократским`. Чињеница да један политичар са шаком гласова и својим маргиналним коалиционим партнером (базенским кануистом) држи у руци све конце власти у Србији је криминално изопачење воље бирача. Колико се буса у то своје српство могао би и да покаже мало образа (али тога нема у политици).  :wall:

Ја не желим да гласам за уцењеног Тадића. Један уступак је компромис, приклањање сваком хиру је изостанак сопственог `ја`. Коме треба председник који је још само један крпени лутак Коштунице...  :roll:

Girl

A sto udaras glavom u zid??  :nene:
Nema potrebe. Evo, reci cu ako smatras da me bas niko nije shvatio-
nasmejao si me, pokusavas da delujes da hoces da drzis pravi pravac u kom treba da ide diskusija, i kao -''e, kad smo vec spomenuli Cedu,...'' a u svakom postu ti je bar provucena neka misao o LDP-u, skoro SVAKOM! Veruj mi, mada neces, to zaista IZGLEDA samo kao propaganda protiv Cede i ama bas nista vise, ne pokusavaj to da predstavis kao da je nesto drugo. A ja ti savetujem da se toga okanes i da nas pustis da formiramo misljenje bez dobacivanja sa strane.
Mislim, ja formirano misljenje vec imam, spominjes kako su na sve strane cedonisti, a naprotiv, ja ovde vidim samo radikalno nastrojene na sve strane, pravih liberala se ne cuje glas, SKORO, jedino je nesto u anketi bilo njihovih glasova. Stvara se atmosfera ovde da pristalice nekih stranaka nisu normalne samo zbog toga sto o tim strankama vlada uopste u drzavi nekakvo negativno uverenje, vise predrasuda, koje i ti podrzavas. E, pa ne treba da ga potenciras!  :wink: 

p.s. meni nista nije nejasno, pa mi nemoj ''objasnjavati'' , kako umes  :K


p.p.s. demokratija osigurava jednu stvar, da narod ne dobije bolju vlast od one koju zasluzuje. primenimo to i ovde. pa, nek' se cuje i moj glas  :cvet

Masha

QuoteMeni je beskrajno zanimljivo diskutovati sa tobom pogotovo kad na ovaj nacin pokusas da samoj sebi dokazes kako si pametna.
Aksiomi se, Brede, ne dokazuju  :>

Quotenisi upoznata sa kursevima na kojima se jezik kako-tako brzo uci?Za 10-15 dana
Nisam upoznata, sram me i stid bilo  :K. Priuciti odnosno, kako ti rece, kako-tako nauciti, i nauciti su dve stvari. Svako bira ono sto zeli. Ja sam birala ovo drugo jer se ne zadovoljavam prosekom.

Quoteko ne treba da izaberemo Tomu zato sto navodno ne zna engleski ili ga ne prica tecno, onda  :wall:
Onda ga izaberite jer je prilicno obrazovan  :wink:. Citajuci njegovu biografiju, naidjem na podatak da je zavrsio srednju skolu i to sa vrlo dobrim uspehom. Od tada se pitam da li je ovo - i to sa vrlo dobrim uspehom, trebalo da me fascinira jer prilicno je naglaseno  :hmm

Vampire 666

Подршка Демократске странке Румуна и Влаха Борису Тадићу

"Само Борис Тадић може да обезбеди пуну заштиту права националних мањина и осигура европску перспективу грађанима Србије"

Демократска странка Румуна и Влаха најавила је данас да ће у другом кругу председничких избора 3. фебруара подржати кандидата Бориса Тадића.

"Само он може да обезбеди пуну заштиту права националних мањина и осигура европску перспективу грађанима наше земље", навела је странка у саопштењу.

(Извор: Танјуг)

peho_atropin

"Kakva pesma na severu,a pogledate ove hulgane sa juga!"-tako je Milojko Pantic "objektivno i nepristrasno" prenosio derbi a vi mi sad zvucite isto tako!A ja i dalje imam dilemu koga od dvojice kandidata, izgubljenih u sukobu njihove partijske (licne) ideologije i trenutnih okolnosti(na koje mogu da uticu samo kao kusur u rusko-americkoj igri monopola),da glasam!I jedan i drugi imaju dobre i lose stavove,kao i svi mi ali sa kim ce biti bolje-to nisam siguran a vi mi vasom urbano-seljacko-jezickom raspravom u toj odluci ne pomazete!A to treba da bude svrha i ove nase interne kampanje-da opredelite neopredeljene!Nemojte vise pricu o Crnom i Belom(ne mislim na "huligane sa juga"),vec o prednostima jednog ili drugog!Ako to mozete, postici ce te nesto,bar moj glas za Tomu ili Borisa ako nista drugo!

nasty girl

sta si bre toliko zapeo za "huligane" sa juga.... salim se.. :K

e moracu da se slozim sa tobom peho, cela ova tema me uopste ne navodi da glasam ni za tadica ni za nikolica...uopste nema nikakvih argumenata za jednog ili drugog...jedino je darusaz u nekoj drugoj temi malo objasnio neke stvari...


pop

Ako Toma kaze da su 'zuti' vladali od 2000. do danas (iako je Bredov tada omiljati Kostunjavi vladao bez zutih skoro cele 4 godine) i da pored toga nismo ni malo blizi EU, ja cu na to dodati da 2000., kada je Toma bio potpredsednik Vlade, Srbija nije bila ni u Ujedinjenim nacijama, a kamo li u Savetu Evrope, Svetskoj banci i slicnim organizacijama.

Cinjenica je da Toma (ne navodno, vec stvarno) ne zna niti jedan svetski jezik i da je zavrsio srednju skolu kao jak vrlodobras, i ako pobedi, bice JEDINI predsednik drzave u Evropi koji nema barem visu skolu (nije mi bilo tesko da proverim da nema takvog ni predsednika ni premijera u Evropi). Ne kazem da je to sad krucijalni razlog zasto ne treba glasati za coveka, ali svakako razmislite ko nas predstavlja u svetu jer, ponavljam, to je glavna uloga predsednika, a ne mesanje u sudsku vlast (sto je Toma obecao juce ispred zgrade suda).

dirigent

Ja se slazem sa iznesenim misljenjem da Tadic treba da izadje na crtu i ne trazi podrsku Kostunice . Pa ako i izgubi , dobice mnogo vise dugorocno, a ovko ce Kostunica malo ucenjivati njega , malo Nikoica... Ma i Toma ne treba da trazi njegovu podrsku  to bi bilo najbolje , da ga se svi odreknu pa kom opanci ...
         A povodom LDPa - liberalna demokratija je najslobodniji oblik kapitalizma , gde nema socijalne zastite , gde stvari diktiraju poslodavci . Tu se najbolje snalaze oni koji rizikuju , ulazu , a prosecan mali covek , koji zeli samo toplinu doma svog i da negde jednom godisnje ode na odmor je tu nagrabusio.
         
         Ne prepoznajem se u tom programu , pa da ga propagira sv. Petar licno , a kamoli neka tamo Cheda...

       

ciciban

Quote from: Bred on 22-01-2008, 20:58:10
Quote from: pop on 22-01-2008, 18:49:07
Znam jednu cinjenicu, a to je da ako pobedi Toma, iz ove zemlje ce otici desetak veoma inteligentnih ljudi koje poznajem i do kojih mi je stalo, a i ja cu dooobro razmisliti o tome. Da li ce neko otici ako pobedi Tadic? Tesko...   Takodje znam da ce neki na ovo reci 'pa takvi nam i nisu potrebni', ali tako isto se pricalo i devedesetih pa smo videli kakav je epilog imao odlazak 300 000 mladih ljudi medju kojima sada ima vrhunskih strucnjaka od Aljaske do Australije (kad god se sretnemo, uvek se zalije...). 
Klise.
:nene:
Predsednik drzave nije mnogo bitna funkcija i pitanje je samo dokle ce nam Zapad [ ili pak mi sami pod strahom kojim nas hrane da se ne vrate 90te] odredjivati ko ce nam voditi zemlju.
Cujem na vestima da su ovi iz Saveta Evrope rekli da ce saradjivati sa svakim koga narod Srbije izabere.  :wink:
Dosta vise plasenja narod jer povratka na 90te NEMA!  :wink:

Svaka cast brede pogodio si sustinu..Mene svakako nece uplasiti ovaj put.Bas cu da glasam za Tomu iako nisam za radikale, jer mi je dosta te price koju vec godinama pricaju demokrate..Toliko od mene..Mrzim politiku uvek se iznerviram...  :wall:

Bred

Quote from: Girl on 24-01-2008, 15:03:55
A sto udaras glavom u zid??  :nene:
Nema potrebe. Evo, reci cu ako smatras da me bas niko nije shvatio-
nasmejao si me, pokusavas da delujes da hoces da drzis pravi pravac u kom treba da ide diskusija, i kao -''e, kad smo vec spomenuli Cedu,...'' a u svakom postu ti je bar provucena neka misao o LDP-u, skoro SVAKOM! Veruj mi, mada neces, to zaista IZGLEDA samo kao propaganda protiv Cede i ama bas nista vise, ne pokusavaj to da predstavis kao da je nesto drugo. A ja ti savetujem da se toga okanes i da nas pustis da formiramo misljenje bez dobacivanja sa strane.
Mislim, ja formirano misljenje vec imam, spominjes kako su na sve strane cedonisti, a naprotiv, ja ovde vidim samo radikalno nastrojene na sve strane, pravih liberala se ne cuje glas, SKORO, jedino je nesto u anketi bilo njihovih glasova. Stvara se atmosfera ovde da pristalice nekih stranaka nisu normalne samo zbog toga sto o tim strankama vlada uopste u drzavi nekakvo negativno uverenje, vise predrasuda, koje i ti podrzavas. E, pa ne treba da ga potenciras!  :wink: 

p.s. meni nista nije nejasno, pa mi nemoj ''objasnjavati'' , kako umes  :K


p.p.s. demokratija osigurava jednu stvar, da narod ne dobije bolju vlast od one koju zasluzuje. primenimo to i ovde. pa, nek' se cuje i moj glas  :cvet
Jedino ko je ovde bezobrazno agresivan i napadan jesu cedonisti oliceni pre svega u tebi girl, masha i darko su pomalo utihnuli nakon Smrkovog kraha u I krugu.  :wink: :K
Pre svega,mnogo mi se ljudi zalilo da od tebe/vas ne moze ovde da dodje do izrazaja jer ne moze od tebe/vas da se izbori za rec niti zeli da se svadja. Ja sam do sada koliko toliko bio indiferentan po tom pitanju, ali vise nemam nameru!
:wink:

Quote from: Masha on 24-01-2008, 15:12:07

Nisam upoznata, sram me i stid bilo  :K. Priuciti odnosno, kako ti rece, kako-tako nauciti, i nauciti su dve stvari. Svako bira ono sto zeli. Ja sam birala ovo drugo jer se ne zadovoljavam prosekom.


I sta sad to znaci? Da neko ko je npr xyz puta obnavljao godinu na faxu ne moze da ga zavrsi ili da bude dobar farmaceut, rukovodilac ili sef apoteke???
:wall:
:nonono:
:K

QuoteMrzim politiku uvek se iznerviram..
Zanimljivo je koliko mi je ljudi ovo reklo. Tesko je upustati se u politicke rasprave bez imalo strasti a i ostracenosti. Medjutim, kod nas je to za sada ok, bilo je par ispada, ali nista strasno i ja bih zeleo na tome da ostane.
Ko politiku shvata suvise licno i ne moze da se izoluje, ne treba da ucestvuje u ovakvim diskusijama. Takodje ni onaj ko je previse osetljiv jer su u ovakvim temama, po pravilu, upotrebljavaju malo teze reci i grublji nastup.
:wink: :cvet


ciciban

Slazem se...Deluje mi neverovatno da medju ljudima koje svakodnevno srecem na faxu ima Cedista..Zivot je izgledao lepse dok sam zivela u uverenju da takvi ne postoje bar ne u mom okruzenju... :nonono:

lijepa bosanka

Pošto spominjete Tominu biografiju,nešto nađoh..

Rođen je 15. februara 1952. u Kragujevcu. Po zanimanju je građavinski tehničar. U Kragujevcu je studirao na Pravnom fakultetu, ali je školovanje prekinuo i zaposlio se.
U mladosti se bavio atletikom. Objavio je 12 knjiga, među kojima su "Rovovi u narodnoj skupštini", "Kad padne vlada", "Milošević pada" i "Od početka".


Karijeru je započeo u Građevinskom preduzeću "Žegrap". Bio je šef izgradnje na pruzi Beograd-Bar, radio je u Majdanpeku, Priboju, Trebinju, Beogradu i drugim mestima širom bivše Jugoslavije.

U firmi "22. decembar" bio je šef investicija 12 godina, a dve godine i tehnički direktor Javnog komunalnog preduzeća u Kragujevcu.


Izvor:B92

----

U to vrijeme uopšte nije bilo lako završiti Tehničku školu,naročito građevinski smijer..
On ne priča o ovome što ću napisati,niti piše u biografiji,ali jednom prilikom je Vučić spomenuo,da su Tomini roditelji poginuli davno u saobraćajnoj nesreći,dok je on bio u godinama kada mu je najviše trebala njihova podrška..mislim da je to glavni razlog što je prekinuo studiranje..i kroz život je morao da se bori sam..
Povodom jezika,niko se naučen nije rodio,a i sami znamo da sada toliko postoji tih ubrzanih kurseva,da je to smiješno i mislim da on već radi na tome..

p.s. I baš u trenutku dok pišem ovo,začu se zvonce moga stana..Izađem..kada ono muškarac i djevojka dolaze ispred DS i traže da svojim potpisom dam podršku DS-u!!! SRAMOTA;BREEE!!! Baš me zanima u kojesvrhe će se iskoristiti ti potpisi :hmm I morala sam odgovoriti da ću glasati свим срцем!!!

Masha

QuoteJedino ko je ovde bezobrazno agresivan i napadan jesu cedonisti oliceni pre svega u tebi girl, masha i darko su pomalo utihnuli nakon Smrkovog kraha u I krugu. 

Pre svega,mnogo mi se ljudi zalilo da od tebe/vas ne moze ovde da dodje do izrazaja jer ne moze od tebe/vas da se izbori za rec niti zeli da se svadja. Ja sam do sada koliko toliko bio indiferentan po tom pitanju, ali vise nemam nameru!

Masha se nije bavila izbronim razultatom Cedomira Jovanovica jer je glasala za Borisa Tadica. Posto jos uvek postoje oni koji moju recenicu
Quote from: MashaPosto je zivot zakon, ja cu svim srcem glasati za jaku i stabilnu Srbiju.
nisu umeli da procitaju ispravno, sada se nadam da zabune biti nece.
Na forumu covek uopste ne mora da se bori za rec. Ako ima sta da kaze niko mu ne brani.


Quote
QuoteNisam upoznata, sram me i stid bilo. Priuciti odnosno, kako ti rece, kako-tako nauciti, i nauciti su dve stvari. Svako bira ono sto zeli. Ja sam birala ovo drugo jer se ne zadovoljavam prosekom.

I sta sad to znaci? Da neko ko je npr xyz puta obnavljao godinu na faxu ne moze da ga zavrsi ili da bude dobar farmaceut, rukovodilac ili sef apoteke???
Ono sto sam rekla je bilo na temu ucenja jezika za 15 dana. A temu o tome ko je dobar student, a ko ne i sta su preduslovi za dobrog strucnjaka, vec imamo.

QuoteU to vrijeme uop¹te nije bilo lako zavr¹iti tehnièku ¹kolu,naroèito graðevinski smijer..
On ne prièa o ovome ¹to æu napisati,niti pi¹e u biografiji,ali jednom prilikom je Vuèiæ spomenuo,da su Tomini roditelji poginuli davno u saobraæajnoj nesreæi,dok je on bio u godinama kada mu je najvi¹e trebala njihova podr¹ka..mislim da je to glavni razlog ¹to je prekinuo studiranje..i kroz ¾ivot je morao da se bori sam
Mozda nije bilo lako zavrsiti Tehnicku skolu tada. Ali nije bilo lako ni zavrsiti gimnaziju. Ako nije bilo lako zavrsiti srednju skolu, onda je bilo jos teze zavrsiti fakultet. Zao mi je sto je mlad ostao bez roditelja, ali nije ni prvi, a ni jedini slucaj. Sve to ne menja cinjenicu da je potencijalni predsednik covek sa srednjom skolom.