Za koga cete glasati u drugom krugu predsednièkih izbora?

Started by Darker, 21-01-2008, 09:29:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Za koga cete glasati u drugom krugu predsednièkih izbora?

Boris Tadiæ
Tomislav Nikoliæ
necu glasati

Wlada

Quote from: ciciban on 24-01-2008, 18:48:56
Slazem se...Deluje mi neverovatno da medju ljudima koje svakodnevno srecem na faxu ima Cedista..Zivot je izgledao lepse dok sam zivela u uverenju da takvi ne postoje bar ne u mom okruzenju... :nonono:

Не каже се Чедиста, него Чедониста  :K
А неки би исто рекли и за радикале и за жуте и за браонљубичасте, али нећемо сад да се вређамо, свако има право на своје мишљење.

ciciban

Ne vredjam nikog,nemam apsolutno nista protiv demokrata, niti narodnjaka, Kostunicara,ali Cedonisti :wink: su druga prica posto se radi o ljudima koji su otvoreno za otcepljenje dela teritorije ove nase nadam se svima drage zemlje i na cijim skupovima se na izjavu da ce Srbija uci u Evropu pa makar u njoj vise ne bude Srba(slikar Prokic ,prosli parlamentarni izbori)prolomi frenetican aplauz ...Kada se bilo gde na ovoj planeti u nekoj zemlji pojavi stranka koja ce otvoreno biti protiv celovitosti sopstvene zemlje ja cu reci da je Ceda i svi Cedonisti normalna pojava, do tada niko me nece ubediti u suprotno..Iako sam iz "urbane sredine" :wink:

Vampire 666

Борис Тадић
     Борис Тадић (Сарајево, 15. јануар 1958) је садашњи Председник Републике Србије. По занимању је психолог и актуелни је председник Демократске странке. Тадић је изабран за председника 27. јуна 2004. на рок од 5година, а 11. јула 2004. је положио заклетву. Пре него што је постао председник Србије, био је министар телекомуникација Савезне Републике Југославије и министар одбране Србије и Црне Горе.
     Рођен је 1958. године у Сарајеву. Син је Љубомира Тадића, филозофа и члана САНУ и Невенке Тадић, психолога. Основну и средњу школу (I београдска гимназија) завршио је у Београду. Дипломирао је социјалну психологију на Универзитету у Београду. Био је професор психологије у I београдској гимназији.
Основао је и био први директор Центра за развој демократије и политичке вештине у Србији.
     Тадић је члан Демократске странке од 1990. године. За председника странке изабран је 2004, годину дана након убиства Зорана Ђинђићa.
Као министар телекомуникација био је члан владе Савезне Републике Југославије. Био је председник управног одбора Јавног предузећа ПТТ саобраћаја ,,Србија"[2]. Обављао је функцију министра одбране у савету министара Србије и Црне Горе.
Победио је у другом кругу избора 2004 са 53% гласова, испред Томислава Николића. На месту Председника Србије заменио је вршиоца дужности Предрага Марковића.
1. децембра 2004. председничка аутомобилска колона је била умешана у саобраћајну несрећу. Радник америчке амбасаде Мирослав Цимпл се сударио са аутомобилом из председничке колоне, али аутомобил у ком се налазио Тадић није учествовао у несрећи. Цимпл је побегао са места несреће, али га је касније ухапсила полиција. Каснија истрага је закључила да Цимпл није намеравао да угрози Тадића. Јавност је повукла паралелу између овог случаја и сличног инцидента из фебруара 2003. када је припадник земунског клана Дејан Миленковић Багзи покушао да убије тадашњег премијера Зорана Ђинђића тако што би се камионом сударио са премијеровим возилом.
     Говори енглески и француски језик. Ожењен је и отац је двоје деце.

Bred

Slazem se sa cicibanom da sam se i sam prilicno zgrozio kada sam video koliko pristalica Ceda ima medju mladima.  :nonono:
Hvala Bogu pa nije mrdnuo dalje od 5,5 %.

Quote from: Masha on 24-01-2008, 18:50:25

Masha se nije bavila izbronim razultatom Cedomira Jovanovica jer je glasala za Borisa Tadica. Posto jos uvek postoje oni koji moju recenicu
Quote from: Masha
QuotePosto je zivot zakon, ja cu svim srcem glasati za jaku i stabilnu Srbiju.
nisu umeli da procitaju ispravno, sada se nadam da zabune biti nece.
Dakle, apsolutno me ne zanima za koga si glasala, treba li statisticki da obradim teme i postove u kojima si skakala ko oparena (moram da se ponavljam,jbg)kad god je ko spomenuo Smrka u negativnom kontekstu?  :nonono: :K

Quote
Na forumu covek uopste ne mora da se bori za rec. Ako ima sta da kaze niko mu ne brani.
Tacno. Ali postoje napadni ljudi koji po svaku cenu i uvek moraju da iskazu i nametnu svoje misljenje i oni koji to ne zele. Moramo dati prostor i ovim drugima.  :wink:


Quote
Quote
QuoteNisam upoznata, sram me i stid bilo. Priuciti odnosno, kako ti rece, kako-tako nauciti, i nauciti su dve stvari. Svako bira ono sto zeli. Ja sam birala ovo drugo jer se ne zadovoljavam prosekom.

I sta sad to znaci? Da neko ko je npr xyz puta obnavljao godinu na faxu ne moze da ga zavrsi ili da bude dobar farmaceut, rukovodilac ili sef apoteke???
Ono sto sam rekla je bilo na temu ucenja jezika za 15 dana. A temu o tome ko je dobar student, a ko ne i sta su preduslovi za dobrog strucnjaka, vec imamo.
Quote
QuoteU to vrijeme uop¹te nije bilo lako zavr¹iti tehnièku ¹kolu,naroèito graðevinski smijer..
On ne prièa o ovome ¹to æu napisati,niti pi¹e u biografiji,ali jednom prilikom je Vuèiæ spomenuo,da su Tomini roditelji poginuli davno u saobraæajnoj nesreæi,dok je on bio u godinama kada mu je najvi¹e trebala njihova podr¹ka..mislim da je to glavni razlog ¹to je prekinuo studiranje..i kroz ¾ivot je morao da se bori sam
Mozda nije bilo lako zavrsiti Tehnicku skolu tada. Ali nije bilo lako ni zavrsiti gimnaziju. Ako nije bilo lako zavrsiti srednju skolu, onda je bilo jos teze zavrsiti fakultet. Zao mi je sto je mlad ostao bez roditelja, ali nije ni prvi, a ni jedini slucaj. Sve to ne menja cinjenicu da je potencijalni predsednik covek sa srednjom skolom.
Sama si rekla da temu o losim i dobrim studentima vec imamo. I tu smo se dotakli i price da ocena u osnovnoj, srednjoj skoli a ni fakultetu nije merilo necijeg stvarnog znanja i obrazovanja koje moze biti i neformalno.
Jako je ruzno kad neko uzima za pravo da procenjuje da li je neka srednja skola i koliko teska i da li je bilo uslova da neko zavrsi fakultet kao i da li je bio u finansijskoj a i "intelekutualnoj" "snazi" da to i ostvari?

Takodje je ruzno, bar za mene, prelaziti preko toga da je neko izgubio porodicu recenicom-pa sta, to je svakom moglo da se desi ili slicno.

peho_atropin

To je Cicibanchice kao ona americka "Mrzimo samo crnce i rasiste!".

darusaz

Мала допуна "председничке" биографије - прву жену је отерао у манастир. Толико о "европским вредностима". Жена је била нероткиња и он се раставио од ње. No Comment.

Bred


ciciban

Otac Tomislava Nikolica je poginuo u saobracajnoj nesreci. Mladji brat je poginuo dok se igrao zmajem koji je zakacio dalekovod, a majka je poginula takodje od elektricnog udara dok je pokusavala da ga spasi..Mislim da je zbog toga ostao bez fakulteta, sama cinjenica koliko je postigao bez fakulteta govori o tome da je u pitanju inteligentna osoba. Nije ni Tadic akademik ili doktor nauka pa da se sad ne znam koliko u prvi plan istice njegovo obrazovanje. Zavrsio je fakultet , svaka mu cast na tome,ali imao je prilicno drugaciju situaciju u porodici i drugacije uslove nego Toma..

Masha

Nisam rekla - pa sta, to je svakome moglo da se desi. Rekla sam da Tomislav nije ni prvi ni jedini kome se to dogodilo. I takodje sam rekla da mi je zbog toga zao. Ali, moje saosecnaje za njegovo nesrecno detinjstvo ne menja cinjenicu da je potencijalni predsednik covek sa srednjom skolom.

QuoteTacno. Ali postoje napadni ljudi koji po svaku cenu i uvek moraju da iskazu i nametnu svoje misljenje i oni koji to ne zele. Moramo dati prostor i ovim drugima.
Ako neko ima sta da kaze, neka to i uradi i imace svoj prostor. Ako neko ne zeli da kaze svoje misljenje, ja mu tu ne mogu pomoci. Uostalom, sta ti radis u ovoj temi sve vreme? Iznosis svoje misljenje sa kojim se ja mogu sloziti ili ne. Ako se ne slozim, onda mogu da iznesem svoje misljenje. I ja to radim. I ne vidim kako sam ja, kada iznesem svoje misljenje napadna, a ti nisi? Dvostruke arsine zadrzi za sebe.

darusaz

Quote from: Bred on 24-01-2008, 19:34:33
Sta? Koliko puta se Tadija udavao/zenio?

Два пута се женио. прва жена није могла да му подари дете. Развели су се негде крајем деведесетих, али не могу да се зарекнем сада у тачну годину. Она је већ неко време искушеница у једном од манастира на Косову и Метохији.

tarantulica

Da li ove poruke treba da premestimo u temu o Zvezdama i traèevima ili su zaista jedan od faktora na osnovu kojih se opredeljujemo za buduæeg predsednika?  :hm

Bred

Quote from: Masha on 24-01-2008, 19:38:43
QuoteTacno. Ali postoje napadni ljudi koji po svaku cenu i uvek moraju da iskazu i nametnu svoje misljenje i oni koji to ne zele. Moramo dati prostor i ovim drugima.
Ako neko ima sta da kaze, neka to i uradi i imace svoj prostor. Ako neko ne zeli da kaze svoje misljenje, ja mu tu ne mogu pomoci. Uostalom, sta ti radis u ovoj temi sve vreme? Iznosis svoje misljenje sa kojim se ja mogu sloziti ili ne. Ako se ne slozim, onda mogu da iznesem svoje misljenje. I ja to radim. I ne vidim kako sam ja, kada iznesem svoje misljenje napadna, a ti nisi? Dvostruke arsine zadrzi za sebe.
Nema dvostrukih arsina.  :wink:
Ja sam ja, i ja naravno uvek iznosim svoje misljenje.
Rekoh da samo zelim da dam prostor i drugima da dodju do izraja i da ne steknu utisak da samo Cedonisti ili "demokrate" imaju pravo na misljenje.
I ovo je offtopik.  :wink: :cvet

Quote from: tarantulica on 24-01-2008, 19:43:17
Da li ove poruke treba da premestimo u temu o Zvezdama i traèevima ili su zaista jedan od faktora na osnovu kojih se opredeljujemo za buduæeg predsednika?  :hm
pametno pitanje.  :wink: :K

Bojana 153

Jao, bravo Darusaz, ja sam to skroz zaboravila! :shock
Ipak mislim da je bezveze uplitati licne stvari (poput toga ko je
kad kome poginuo, ili zena bila nerotkinja) u to kakvi ce predsednici biti!


A Nikolic i da nikad ne usavrsi engleski uvek moze da ima prevodioca uz sebe. Najmanji problem.

lijepa bosanka

@ciciban  :cvet
Tragedija stvarno..Nisam znala ove detalje..i brat? :ohwell:
Ne mogu shvatiti kako su neki bezdu¹no prokomentarisali.. :ninja: ali to govori o njima..

Za Tadiæa..
QuoteСин је Љубомира Тадића, филозофа и члана САНУ и Невенке Тадић, психолога. Основну и средњу школу (I београдска гимназија) завршио је у Београду.


Da se ne la¾emo...Ipak je to vi¹e nego dobra "odskoèna daska"..i naravno on ju je iskoristio na najbolji naèin! Cijenim to!

Masha

Quote from: darusaz on 24-01-2008, 19:39:33
Quote from: Bred on 24-01-2008, 19:34:33
Sta? Koliko puta se Tadija udavao/zenio?


Два пута се женио. прва жена није могла да му подари дете. Развели су се негде крајем деведесетих, али не могу да се зарекнем сада у тачну годину. Она је већ неко време искушеница у једном од манастира на Косову и Метохији.

Tacno, razveo se od prve zene i nije ni prvi ni poslednji covek koji je to uradio. Tacno je da je ona sada u manastiru. Ali, ovo sto si napisao da ju je on oterao zbog ovoga ili onoga moze da prodje da si napisao da je to tvoje misljenje. Kada budes pricao sa njegovom zenom i ona ti to potvrdi onda mozes da dodjes i kazes zasto se Tadic razveo od prve zene.