Za koga cete glasati u drugom krugu predsednièkih izbora?

Started by Darker, 21-01-2008, 09:29:06

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Za koga cete glasati u drugom krugu predsednièkih izbora?

Boris Tadiæ
Tomislav Nikoliæ
necu glasati

Girl

Quote from: lijepa bosanka on 25-01-2008, 11:43:19
Quotene zelim ni da je normalno ne dobaciti nista na 'seselj ce biti premijer'

Mora nas biti i nenormalnih!!  :roll:
Mogla si bar da primeti¹ u kom kontekstu je to napisano!!! Ali da ti pojasnim,kao ¹to nisi primijetila stavila sam smajli  :K,i mislila sam da pored toga neæe biti komentari ovakvog tipa.. :ohwell:
Uostalom nemam ni razloga ni potrebu da se pravdam,imam apsolutno pravo na svoje mi¹ljenje i ¾elje!!

Ravnote¾a?! Pa ne bi se reklo po anketi..  :hm


Lijepa, nisam ni rekla da si ti nenormalna, i tvoji istomisljenici, vec da ne treba da se neguje dobacivanje (ako ga vec 'mora biti') samo na jednu stranu. I to je sve sto se tvog pominjanja Seselja tice.  :wink:
Primetila sam u kom kontekstu si rekla to za njega, kao sto sam i primetila da niko nista nije na to rekao, sto je istina, je l' tako? I to sam samo REKLA.
A sto se ravnoteze tice, pa ne mogu ja da uticem na to ko ce koga da zaokruzi na listicu i da izabere ovde opciju za koju ce glasati!  :wink:
Vecina je ipak vecina, a ova tema sluzi za obrazlozenje svog izbora, prognoze ishoda, zar ne?

Ponovicu, demokratija (to je i nacin sadasnjeg izbora predsednika) osigurava to da narod ne dobije bolju vlast od one koju zasluzuje, imajmo to na umu posle izbora.  :wink:

Niti ti treba da se pravdas, i naravno da imas pravo na svoje misljenje, kao i da ga izneses, i naravno da ja ne treba da se pravdam vec samo da objasnim sta sam htela reci, i da ja imam pravo na misljenje i da ga iznesem.  :wink:

Sto Bred rece, doduse, malo nejasno :K  , vazno ( za razvoj forumske discipline,  :gay: ) je o cemu se prica u temi i da tu postoji ravnoteza.  :wink:

Bred

Ova nasa forumska anketa, srecom, ne odrazava pravo stanje u glasackom telu sto se videlo na I krugu.  :wink:

Al-Jasmina

Quote from: Bred on 25-01-2008, 13:57:35
Ova nasa forumska anketa, srecom, ne odrazava pravo stanje u glasackom telu sto se videlo na I krugu.  :wink:

Zar je bitno?
Svaka anketa je samo slucajan uzorak...
:) subjektivna cica mico

xxx

za mene nema dileme i nikad nije bilo...boris tadic za predsednika,a u odnosu na tomu i njegovu politiku mislim da je glupo raspravljati...

Al-Jasmina

Svi smo subjektivni... :happy:
Konstruktivna rasprava je ok
sve ostalo je suvisno  :cvet

ThymusMedica

Boris Tadic za predsednika!
Ne vidim lepu buducnost Srbije ako bude suprotno! :nene:

Roben

naravno Tadic, mada mi je njegova kampanja malo  :bljak:

Vampire 666

Подршка организација и странака националних мањина Борису Тадићу
Представници националних савета и странака мањина позвали су данас припаднике мањина да на изборима 3. фебруара подрже председничког кандидата Бориса Тадића који им гарантује сигурност и пут у Европу.
Потпредседник Демократске странке Бојан Пајтић истакао је на конференцији за новинаре да је Тадић, у првом кругу избора, победио у оним срединама где су већинско становништво припадници националних мањина и изразио очекивање да ће се иста ситуација поновити на поновљеном гласању.

Председница Националног савета Словака Ана Томанова-Маканова казала је да је Србија мултинационална, мултиконфесионална, мултиетичка земља у којој је сваки пети грађанин припадник неке националне мањине.

Она је додала да мањине бирају европски пут који представља Тадић – пут сигурности и безбедности, интеграцију Србије у ЕУ.

Томанова-Маканова је позвала представнике свих националних мањина који живе у Србији да 3. фебруара изађу на изборе и гласају за сутрашњицу, за грађанско, демократско друштво које има перспективу.

Председник Националног савета ромске националне мањине Витомир Михајловић казао је да је у првом кругу избора 52.000 Рома гласало за Тадића и позвао их да то учине и у другом кругу председничих избора.
Према оцени председника Демократског савеза Хрвата у Војводини Петра Кунтића, Борис Тадић ће победити на изборима јер се сав демократски капацитет мора ујединити и гласати за њега.

Потпредседник Санџачке демократске партије Мунир Потурак позвао је Бошњаке да гласају за Бориса Тадића јер то, како је навео, "подиже поштовање и рејтинг свима".

Народни посланик и представник русинске мањине Ђура Мученски казао је да Русини желе нормалну, уређену државу у којој ће имати посао, плату, пензију, услове за школовање и очување свог културног идентитета и позвао их да подрже Тадића.

Председник Националног савета македонске националне мањине Јован Радески оценио је да Борис Тадић "гради мостове пријатељства за пренос цивилизацијских вредности" између Србије и матичних држава представника мањина.

Председника Бориса Тадића су данас подржали и представници румунске, русинске и влашке националне заједнице, Нико Чобаку, Јон Чишбаш и Предраг Балашевић.

alexica

Quote from: xxx on 25-01-2008, 16:52:36
za mene nema dileme i nikad nije bilo...boris tadic za predsednika,a u odnosu na tomu i njegovu politiku mislim da je glupo raspravljati...
ma svi oni imaju slicnu politiku samo je fora sto svet ne zeli radikale vec demokrate koji su spremniji da prihvate ono sto se trazi

Darker

Quote from: lijepa bosanka on 25-01-2008, 11:43:19
Ravnote¾a?! Pa ne bi se reklo po anketi..  :hm
I hvala Bogu na tome :plez

svim MOZGOM za Tadiæa :wink:

Vampire 666

Зашто у овом тренутку гласати за Тадића? Зато што се политика води мозгом, а не срцем. У политици нема емоција, пријатеља нити било чега сличног. У политици постоји само позитивна и негативна сарадња, а све се дешава из неког интереса. Дакле свака политичка опција која се позива на емоције и пријатељство са светом је погрешна у својој основи, пошто је заснована на погрешним постулатима. Постоји само интерес, а ту одлучује ум.Конкретно, једини рационални избор, понављам у овом тренутку, је Борис Тадић за председника и политика коју води Демократска странка. Србија се не налази у Централној Азији или Јужној Америци, тако да је једини рационалан избор што скорији улазак у ЕУ, а то може да обезбеди само политика Бориса Тадића.Што се тиче Косова...ЕУ није држава па да призна другу државу. Њене чланице могу то да ураде. Не треба прекинути економску или политичку сарадњу са целом Европом због извесног броја држава, зато што је то погубно за Србију, а не за ЕУ. Не гласајте за Тадића или Николића зато што вам се неки од њих свиђа или не свиђа (дакле, умом, а не срцем), већ зато што сте рационално одредили чија политика је политика перспективе.

п.с. Коментар моје маме поводом политичке ситуације у Србији...
Пре 18 година сам била у великим бригама зато што су ми мобилисали мужа и брата, а девер ми је био у заробљеништву у Хрватској, а данас кад моји млађи син пуни осамнаест поново сам забринута да ће они исти доћи на власт, па сутра и њега мобилисати за неки узалудни рат. (пошто смо већ прежвакали ко је с ким био кад у коалицији, констатоваћу једну чињеницу-радикалска политика, без обзира да ли су власт или опозиција, увек је пропагирала рат до последњег у име неког патриотизма и достојанства)

п.п.с. Даре, хвала што ми даде инспирацију претходном поруком....

katarina

Za manje zlo! Sa Tadijom sam dok se moj drug iz gimnazije ne kandiduje:)

ThymusMedica

Boze, daj ljudima pameti da otvore oci i glasaju za jedinog coveka koji nece Srbiju odvesti u rat! :shock

Vampire 666

 Отворено писмо удружења особа са инвалидитетом     
15:30 - 28. 01. 2008.
Отворено писмо удружења особа са инвалидитетом Београд, 28. јануара 2008.

"Удружења особа са инвалидитетом увређене су начином на који председнички кандидат СРС, Томислав Николић, злоупотребљава положај особа са инвалидитетом и њихове проблеме у пропагандне сврхе. Томислав Николић спада у политичаре који никада ништа нису учинили за особе са инвалидитетом, који се никада нису интересовали за њихове проблеме и крајње је лицемерно да показује наводну забринутост за нас, сада у јеку предизборне кампање."

"Желимо да подсетимо јавност, али и Томислава Николића, да су до 2000. године, особе са инвалидитетом биле крајње маргинализоване и да влада у којој је он био потпредседник није уопште водила рачуна о нашим проблемима, да су у то време наше инвалиднине касниле 36 месеци, а ми нисмо могли да обезбедимо основна медицинска помагала због чега и данас имамо здравствене последице."

"Након 2000. године, срећом по све грађане Србије и нас особе са инвалидитетом, Србија је добила демократску власт која је много учинила за наш положај, од заштите наших елементарних права до укључивања особа са инвалидитетом у све сфере друштва. Надокнаде неопходне за живот примамо редовно, у градовима су по први пут уклоњене архитектонске баријере, почело је стипендирање особа са инвалидитетом, отворена су бројна радна места, а по први пут можемо да рачунамо и на стамбено збрињавање."

"Пошто смо ми углавном окупљени у организацијама цивилног друштва и на тај начин се боримо за наша права, желимо да истакнемо да је Борис Тадић једини пружио пуну подршку свим цивилним организацијама, па и организацијама особа са инвалидитетом и тако показао истинско залагање за грађанско друштво."

"Далеко од тога да је стање идеално, али напредак постоји, он је видљив и ми желимо да се он настави. Зато ћемо све учинити да они који се истински залажу за друштво равноправних и разумеју наше проблеме воде ову земљу, а не они који особе са инвалидитетом виде као средство за добијање политичких поена."

Форум младих са инвалидитетом,
Удружење ЦРИД, Центар за развој инклузивног друштва,
Удружење слепих и слабовидих "Бели штап",
Удружење студената са хендикепом Ниш,
Удружење "Из круга"

Bred

Nikoliæ: Lo¹ odnos prema invalidima
| Izvor: FoNet, Tanjug
Beograd -- Predsednièki kandidat SRS-a Tomislav Nikoliæ, kritikovao je odnos dru¹tva prema licima sa invaliditetom i posebnim potrebama.

Nikoliæ dodaje da dru¹tvo mora da se suoèi sa problemom i tim osobama obezbedi dostojanstveniji ¾ivot. On je u okviru predsednièke kampanje obi¹ao Dom za odrasla invalidna lica "Dragi¹a Vito¹eviæ" u Zemunu, gde je ¹tiæenicima te ustanove poruèio da osobe sa posebnim potrebama, kada on bude bio predsednik Srbije, neæe biti zapostavljene i da æe dru¹tvo voditi brigu o njima.

On je istakao da je oèigledno da dru¹tvo mo¾e i mora mnogo vi¹e da uèini za lica sa posebnim potrebama i invaliditetima, dodajuæi da nije zadovoljan dosada¹njim odnosom dru¹tva prema njima.

"Srbija nije spremna da vas fizièki prihvati, a kada to ka¾em, mislim na to ¹to jo¹ uvek ne postoji naèin da kolicima stignete tamo gde ste krenuli, ¹to imate velikih problema prilikom zapo¹ljavanja. Ne postoji invalid sa tolikim o¹teæenjem da ba¹ nije ni¹ta u stanju da radi", rekao je Nikoliæ.

On je kazao da æe, kada bude predsednik Srbije, "naterati" sve one koji su du¾ni da vode brigu o invalidima, a pre svega "ljude u kabinetima", da stvarno vode brigu o tim osobama kako bi im se ¾ivot uèinio dostojnijim i ponosnijim.

"Dru¹tvo mora da vas prihvati jer vi imate dve porodice, va¹u najbli¾u i Srbiju", rekao je Nikoliæ i naglasio da nikada neæe prestati sa borbom za bolji ¾ivot invalida.

Predsednik udru¾enja stanara Doma ®eljko Dimitrijeviæ ukazao je da invalidima, posebno onima koji su sme¹teni u domove, nije omoguæeno da glasaju i predlo¾io da bi im trebalo omoguæiti da glasaju u ustanovama gde su sme¹teni.

Ristièeviæ najavio podr¹ku Nikoliæu

Predsednik Narodne seljaèke stranke i kandidat te stranke u prvom krugu predsednièkih izbora Marjan Ristièeviæ najavio je danas da æe u drugom krugu izbora podr¾ati kandidata Srpske radikalne stranke Tomislava Nikoliæa.

Ristièeviæ, koji je u prvom krugu osvojio 0,45 odsto, odnosno 18.500 glasova, na konferenciji za novinare u SRS je istakao da neæe podr¾ati kandidata Demokratske stranke Borisa Tadiæa, iako je on to tra¾io, jer nije uèinio ni¹ta na pobolj¹anju standarda i za¹titi seljaka u Srbiji.

Generalni sekretar SRS Aleksandar Vuèiæ je ocenio da æe podr¹ka Ristièeviæa znaèiti i veæu podr¹ku seljaka kandidatu radikala za predsednika dr¾ave.

Vuèiæ je dodao da Nikoliæ u kampanji za drugi izborni krug, za razliku od Tadiæa, vodi "pozitivnu kampanju" i da u okviru nje razgovara sa razlièitim socijalnim grupama, jer je to najbolja prilika da se predstavi graðanima.

On je kazao da æe 31. januara SRS u beogradskoj "Areni" organizovati "spektakl" od 19 sati do pet minuta do 24 èasa, èime æe simbolièno poruèiti biraèima da je ostalo malo vremena za promene.

"Graðanima mnogo vi¹e od 1.000 evra"

Generalni sekretar Srpske radikalne stranke Aleksandar Vuèiæ izjavio je danas da æe, ako kandidat radikala Tomislav Nikoliæ bude izabran za predsednika Srbije, graðani Srbije od privatizacije javnih preduzeæa dobiti mnogo vi¹e od 1.000 evra koliko obeæava sada¹nja vlast.

Vuèiæ je, na konferenciji za novinare, rekao da æe, ako Nikoliæ bude predsednik, svako preduzeæe imati "povoljniju i vi¹u cenu", a da on neæe nikad ni uzimati proviziju, za razliku od, kako je istakao, ministra Mlaðana Dinkiæa i potpredsednika Vlade Bo¾idara Ðeliæa.

b92

--
dakle, srpska posle. da je bilo jos 10 organizacija verovatno se one medju sovbom posvadjale ko koga podrzava. strasno! :wall: