Ko je prvi bio u vlasti sa SPS-om

Started by darusaz, 24-01-2008, 08:01:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Quote from: Darker on 24-01-2008, 14:24:26
Mnogo je bitno iz sledeæih razloga: Bred i darusaz poku¹avaju da devalviraju politiku DS-a, a samim tim da opravdaju politiku radikalne stranke.
:wall:

Quote
Èinjenica koja stoji kao planina je da DS nije bio na vlasti, NITI JE IMAO IKAKVU VLAST, NITI SE I©TA PITAO.
A pogotovu SE NIJE SLAGAO sa Milo¹eviæevom politikom.
Takodje srs moze reci da je on bio manjinski partner u tadasnjoj vladi i da nikakve odluke nije mogao sam da donosi. :wink:


Quote
©to je u sluèaju SRS-a su¹ta suprotnost! A s'obzirom da SRS nimalo nije promenio ni retoriku ni politku, postoji opravdana bojazan da nam njihovim dolaskom na vlast predstoji inaæenje sa celim svetom i (samo)izolacija. I uopte¹ ne mislim da su rusofili(bar ne ne¹to veæi od DS-a), ali je razlika ¹to bi DS da saraðuje sa celim svetom :wink:
Tvoje subjektivno misljenje koje pokazuje neodoljivu i slepu pristrasnost zutima iliti dsu.  :K
Quote
To je èinjanica velika kao planina i jedina bitna za predstojeæi drugi krug predsednièkih izbora.
To nije cinjAnica nego tvoje krajnje subjektivno misljenje.  :wink:

Darker

 :wall: :wall:

QuoteTakodje srs moze reci da je on bio manjinski partner u tadasnjoj vladi i da nikakve odluke nije mogao sam da donosi.

Na svu sreæu :cvet :cvet


Na¾alost(tvoju) nisam jedini koji se seæa SRS-ovske retorike, a nije mi ni potrebno jer mi permanentno osve¾avaju memoriju :namcor

Bred

Nije promenio ni retoriku ni politiku?!?! Ne bih se slozio. retoriku i nastup su drasticno promenili i poboljsali.
ccc. crni d, totalno si slep i gluv.
:wall:
:K

Darker

[off] qq i lele, mora biti da je to, odoh podhitno i kod u¹nog i oènog. A mo¾e biti da sam i sa uma skrenuo, pa kad sam veæ tamo odoh i kod psihijatra [/off] :run

Ne bih vi¹e govorio o ovome jer poku¹avate klasiènom zamenom teza(u èemu skidam kapu radikalima, zaista su najbolji) da devalvirate sve vrednosti u ovoj zemlji. A i ¹to ka¾e Èanak-ne upu¹taj se u diskusiju sa **** jer æe te spustiti na svoj nivo, pa pobediti na iskustvo :wave:

wolfeitzckie

за Дарусаза:
Претпостављам да је ДС сарађивала са СПС-ом и 5. октобра 2000 године у спровођењу "државног удара", те да је СМ у директном дослуху са ЗЂ оборио себе са власти да би затим у непрекидном и сталном договору са ЧЈ себе изручио Хашком трибуналу? Ма дајте се људи уозбиљити...

pop

Darusaz je bio mnogo mali tada pa se ne seca da je Milan Panic bio tada najveci Milosevicev protivnik, kao i protivkandidat na predsednickim izborima. Paniceva Savezna Vlada nije imala nikakve ingerencije ni u rukovanju vojskom, ni u vodjenju ekonomije i bila je zestok kriticar Milosevica i njegove politike. Ja to malo bolje znam jer je moj otac bio i narodni i savezni (u vecu republika) poslanik tada, iako nije bio clan nijedne partije. Izjednacavati ucesce Perisica ili Grubaca u Panicevoj Saveznoj vladi koja je trajala 8 meseci sa trogodisnjim ucescem SRSa u SPSovoj vladi i prethodnom trogodisnjom podrskom manjinskoj vladi SPSa je u najmanju ruku zlonamerno i pokazuje osnovno nepoznavanje situacije. Na kraju krajeva, radikali su sami sebe ucinili odgovornim za zla koja su nam se desila devedesetih time sto su branili Milosevica do njegovih poslednjih dana, proglasavali ga srpskim herojem i ucestvovali u organizaciji i glorifikaciji sahrane nekrsta...

Bred

Quote from: pop on 24-01-2008, 17:38:22
Izjednacavati ucesce Perisica ili Grubaca u Panicevoj Saveznoj vladi koja je trajala 8 meseci sa trogodisnjim ucescem SRSa u SPSovoj vladi i prethodnom trogodisnjom podrskom manjinskoj vladi SPSa je u najmanju ruku zlonamerno i pokazuje osnovno nepoznavanje situacije.
Kakvo je nepoznavanje situacije to sto je neko bio 8 meseci a neko tri meseca?? Za to verovatno treba biti Ajnstajn da bi vladao situacijom. :K
Ako je neko bio, dakle bio je i apsolutno je nebitno da li je to bilo 1 ili 8 meseci ili tri godine.
Quote
Na kraju krajeva, radikali su sami sebe ucinili odgovornim za zla koja su nam se desila devedesetih time sto su branili Milosevica do njegovih poslednjih dana, proglasavali ga srpskim herojem i ucestvovali u organizaciji i glorifikaciji sahrane nekrsta...
Dakle, sad su svi i koji su glasali za Milosevica podjednako krivi kao i on sam?  :wall: :K
Ostrasceno generalizovanje.  :nonono:
Ko je za sta kriv pokazace vreme. I samo ce ono i istorija biti jedine sudije.
Ono sto je takodje bitno jeste da je svako pokusavao da na neki nacin saradjuje sa Milosevicem, pa bi se pre ili kasnije predomislio, odustao ili ga je Milosevic oterao. Da Panic i Milosevic nisu bili u ljubavi, tesko bi Panic ikad bio bilo kakav predsednik. Isto je bilo i sa Avramom i sa mnogim drugima.

:wink:

pop

Quote from: Bred on 24-01-2008, 18:46:51
Kakvo je nepoznavanje situacije to sto je neko bio 8 meseci a neko tri meseca?? Za to verovatno treba biti Ajnstajn da bi vladao situacijom. :K
Ako je neko bio, dakle bio je i apsolutno je nebitno da li je to bilo 1 ili 8 meseci ili tri godine.

Dakle, sad su svi i koji su glasali za Milosevica podjednako krivi kao i on sam?  :wall: :K
Ostrasceno generalizovanje.  :nonono:

Pa bitno je da li je neko bio u vladi koja je bila protiv Milosevica ili nije. I nije ga Milosevic birao za predsednika Vlade SRJ (tada je Miolosevic bio predsednik republike Srbije), nego mu je bio politicki protivnik. Tada su ingerencije predsednika republika i vlada bile potpuno odvojene. To je nepoznavanje na koje sam mislio.

Naravno da svi koji su glasali za Milosevuca nose DEO odgovornosti.

darusaz

@Bred: Свакако да без Председника Милошевића, односно његовог аминовања Панић никада не би постао Председник Савезне владе.  :wink: Што јесте, јесте. А неслагања су почела када се Панић завалио у фотељу. Зато је и пала Влада. А први се из Владе повукао В. Јовановић, Савезни секретар за иностране послове. Па је онда на то место "улетео" кадар ДС-а.

Wlada

Све у свему, СРС сада очекује гласове које је СПС освојио у првом кругу, а реално СРС се поноси својим учешћем у власти током деведесетих.
Не знам шта покушавамо једни другима да докажемо у овој теми?

Можда ће ипак Дачић да подржи Бориса  :K

Bred

QuoteМожда ће ипак Дачић да подржи Бориса
ovo bi bio dobar slagvort za ovu temu  :K O0