Tito:Crveno i crno

Started by Bred, 26-01-2008, 14:39:53

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Wlada

Бреде, једнакост не подразумева да сви могу све  :wink:

Што се Броза тиче, њега ће историја свих балканских народа упамтити више по лошем него по добру (Голи оток је веће зло него што је електрификација добро, јер за коришћење америчких кредита није потребна нека посебност, али за угњетавање многих људских слобода итекако јесте).
А индустријски полет се поклапа са кризом у односима САД и СССР... Питам се зашто?

Bred

Jednakost podrazumeva da svi i svako ima MOGUCNOST da studira.
:wink:
To je tako bilo tad a sad je sve manje tako.
:wink:

Koliko znam, samo mi pljujemo Broza.
:wink:

Vampire 666

Pa normalno da samo mi pljujemo Broza kad je na racun srpske stete pomagap ostalim narodima Jugoslavije, pre svega Hrvatima...

Bred

Znam ali pogledaj sta je Wlada napisao
QuoteШто се Броза тиче, њега ће историја свих балканских народа упамтити више по лошем него по добру (Голи оток је веће зло него што је електрификација добро, јер за коришћење америчких кредита није потребна нека посебност, али за угњетавање многих људских слобода итекако јесте).

Wlada

Да познајете некога из Хрватске или Словеније видели бисте да га ми дижемо у небеса у односу на њих  :wink:

Darker

Poznajemo :cvet
Njima nije jasno za¹to mi ne obo¾avamo tita kao oni i iskreno su zaprepoa¹æeni za¹to kuæa cveæa zvrji prazna. toliko o tome.

Wlada

Даркер, прочитај њихове уџбенике из историје... Ја јесам  :wink:

Bondage Slut

Quote from: Vampire 666 on 29-01-2008, 15:03:09
Pa normalno da samo mi pljujemo Broza kad je na racun srpske stete pomagap ostalim narodima Jugoslavije, pre svega Hrvatima...

Pa on je bio Hrvat.  :wink:

Sto se tice obozavanja, i medju Hrvatima i, narocito medju Slovencima postoji mnogo zakletih titoista!
Ali zasto je moja keva jedna od njih???  a005

Bred

Ja sam cuo da su pored njegovog kreveta nalazili filozofske knjige pisane na nemackom. Nemam odakle to da proverim, zbog toga sam i rekao da sam samo CUO ali treba imati i to u vidu.  :wink:
Ima li gde da se downloaduju ove emisije?

dirigent

Uzgred serija je sjajna , i izuzetno zanimljiva.

      Posmatrajte i to kako je on uspeo da odrzi jednu drzavu toliko dugo , a da se nije raspala.
        Jugoslavija sama kao ideja i tvorevina pocev od 1918, je bila utopijska ideja spojiti drzave koje su imale potpuno drugaciji istorijski razvoj , religiju , pismo , kulture.
        Aleksandra su 1934 ubile ustase.
        Ovaj je sve odrzao na unutrasnjem planu , a jos je umeo da se i pozicionira na medjunarodnom.
         Nisam neki Titoista , naprotiv, smatram da se njegov komformizam preneo i na narod koji se odvikao od rada , pa nije mogao da dodje sebi kad se vreme promenilo da nije moglo da se radi malo i rasipa sakom i kapom pride.

Bred

Da. Ocigledno da je ta ideja bila utopijska, ona nam je donela i ovaj najnoviji rat.
A uspeo je sve da uskladi tako sto je gusio i najmanji nagovestaj nacionalizma a pogotovo srpskog

Bondage Slut

Nije Tito kriv, kriv je Cvijic, prvi je dos'o na ideju o ujedinjenju Juznih Slovena, i zaj*b'o nas sve, al' nikog kao narod koji je ziveo na prostoru danasnje Bivse Jugoslovenske Republike Makedonije, koji je nazvao Makedonskim Slovenima i zbog toga njihova drzava danas ima tako groteskno ime.  :wink:

A stvarno je lepo sto je imao tako napredne ideje, ali 90% ljudi nije razmisljaljo kao on... Ja sam uz tebe Cvijicu!  :pljes:    :wink:

Bred

izgleda da smo mi najvece zrtve ideje o jugoslovenstvu  :wink:

Bondage Slut

Pa kad su se nasi "poglavari" grcevito drzali toga, ne znam zasto kad nisu imali legitimitet za to! A Slovence i Hrvate sa "zakasnjenjem" stigla zelja za nacionalnom drzavom, posto je nisu izdejstvovali 1848., kad je talas revolucija zahvatio centralnu i istocnu Evropu...

Duke

Mi smo zrtve naseg nerada i suvisnog pametovanja glupih ljudi.

Kad je bilo dobro to smo morali svojom mrznjom prema ne znam ni ja cemu da zaje&emo, mozda smo i zasluzili ovo.

Mozda imamo i previse...

I upravo oni najljuci protivnici socijalizma u jugoslaviji koji su utehu svojoj nistavnosti nalazili u tome da ih drugi narod u jugoslaviji sputava u njihovim velikim mislima i velicini pa su zato tako jadni sada pretstavljaju najvece zrtve tranzicije i opet su jadni. Ali sada su uz to i ogorceni zato sto su izgubili svoje Hrvate ili Srbe ili kojegod koji su im bili dezurni krivci za licnu nistavnost.

Eto jezgra birackog tela tomislava nikolica, koji im sipa u usi da su i oni ustvari veliki, demagogija do bola...

Kazu nema posla, roditelji moje drugarice su nudili 800evra da im pazi neko na baku koja je imala rak, a znate sta su ljudi koji su btw nezaposleni rekli, ne mozemo-mrzi nas!!!

I to je tito kriv, a... Radilo se za vreme tita srbija je bila industrijski razvijena zemlja, kada bih krenuo da nabrajam fabrike koje su generacije sagradile i koje su orobljene za vreme ovih neradnika koje neki maloumnici jos uvek smatraju za heroje. I sto smo jadni u Svetu i to nam je tito kriv, ostavio je toliko jaku diplomatsku poziciju daq se pola sveta treslo dok slusa hej sloveni, a sada je svaka od banana tvorevina(republika) toliko jadna da ih marginalizuju u svakom ozbiljnom razgovoru za stolovima gde se nesto sustinski odlucuje. A krediti... ma necu ni da pricam, ko kaze da smo tada bili zaduzeniji nego sad ne zasluzuje da se smatra za nekoga koga ima mogucnost razmisljanja

Pustite coveka da mirno lezi u svom grobu, bio je veliki, znao ga je i priznavao ceo svet. A kome nije dobro mozda bi trebao da se odluci da malo vise radi. Onda bi imao bolji zivot.

ponavljam: MI SMO ZRTVE NASEG NERADA I SUVISNOG PAMETOVANJA GLUPIH LJUDI!!!

A pustite tita nek lezi u grobu... zasluzio je odmor od ovih $ranja koje mu serviraju jadnici koji nikada nece postici komadic toga sto je on