Cudo Bozije

Started by philoserbiana, 26-01-2008, 19:11:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Da li verujete u cudotvornost mostiju,ikona i svetog mira?

da,naravno,bez predrasuda
9 (42.9%)
prvi put cujem za ovo
0 (0%)
nisam pravoslavne veroispovesti
0 (0%)
verujem samo u naucno potkrepljene cinjenice
7 (33.3%)
ne,to je izmisljotina
5 (23.8%)

Total Members Voted: 21

pig_am_am

#15
da li verujem? ne znam... ali se lepo osecam kad odem u crkvu [najlepse kad nema u njoj nekog zadriglog popa]...a i malo mi je lakse da kazem "nisam ja -bog je" kad nesto ne ide  :K
a i kad ide,ja se lepo zahvalim,nije da sam nezahvalna...  :>


evo sta zaista mislim... celom covecanstvu [kad kazem celom mislim da ga ne delim uopste na "pilece mozgove" i "ma daj to je smesno" likove] ali stvarno mislim da je celom covecanstvu potrebna vera. zasto? zato sto svi ljudi imaju svoje strahove [off]od smrti[/off]. coveciji um je uzasno svestan cinjenice da posle smrti nece postojati. jednostavno, ljudima je lakse da veruju...u bilo sta: reinkarnaciju, raj...bla bla...

jeste,mozda nije bas tako kad si mlad ...ali kad ostaris...

a da ne pricam o bolesnim ljudima...i sami znate za placebo efekat...da li leka da li crkve...
ali bitno je verovati.

"vera u lek je terapija"  "vera u cudo je terapija"

mozda nekim vernicima grubo zvuci - ali ja mislim da mu to dodje kao psihijatar...lakse ti je kad mu odes... i olaksas dusu...   :>


idem da se obrisem  :K

Wlada

Да није било вере, не би било ни државе, вероватно ни најмање људске зајденице.
Можемо да полемишемо о томе,али мислим да је тема уско везана за чуда, а не за цркву  :wink:

Darker

Quote from: philoserbiana on 28-01-2008, 11:24:22

"Pravoslavlje nam pru¾a moguænost za spasenje, ali nas ne èini automatski svetim i “pravilnim”: svako od nas je slobodan u izboru mere sledovanja Gospodnjeg Puta, i zato ne ¾urite sa razoèarenjem, veæ bolje razmislite o smislu biblijskog stiha: “Ne uzdajte se u knezove, ni sinove èoveèije, u kojima nema spasenja” (Ps. 145, 3) – ni mi sami nismo Angeli …S po¹tovanjem, sve¹tenik Aleksej Kolosov "
ovo sam preuzela sa sajta manastira Lepavina
zakljucak-covece,uzdaj se u Boga,a ne u drugog coveka,jer je isto toliko slab koliko si i ti sam! :cvet



:cvet

Elem, Wlado, jeste, tema je o èudima, ali i o VERI u njih :wink:

Wamp, ti bespogovorno VERUJE© u Nièe-ove reèi :wink: Veæi si VERNIK u to da èuda NE postoje, od mnogih vernika koji VERUJU u èuda :wink:

Verujem u èuda. Svoja.
vera je emocija. Nauka je razum. "Smije¹ani-najslaðe se piju"

katarina

Ako verujete do te mere da zivite u strahu Bozjem, onda ste cini mi se na pravom putu. Cinjenica je da ljudi koji veruju lakse prebrode teske trenutke. Kada nekog izgubite, njegov duh nastavlja da zivi. Mozda je vera, mozda sreca, mozda privid, mozda visa sila ili greh, znam da postoji nesto.

Darker

Ne treba da budu u STRAHU bo¾ijem, veæ u njegovoj LJUBAVI :cvet

dirigent

Quote from: Vampire 666 on 28-01-2008, 12:38:13

Хришћанство је романтична хипохондрија људи који не стоје чврсто на својим ногама.

А та 'чуда' су само филозофија у одговарајућем облику за оне плићег ума. Да су све тврдње религије тачне и у пракси оствариве здравствени систем нам не би ни био потребан, а са њим ни ми фармацеути.

п.с. Зашто је Партријарх Павле већ дуже време на ВМА, ако молитве и та 'чуда' лече...но лицемерије религије је толико велико да је узалудно и расправљати на ту тему...

     P.S. Patrijarh je na Vma zbog volje Bozije koji je ljudima namenio smrtni zivot, a on je vec doziveo duboku starost i moze Istom da se zahvali.
     
     A teza da su cuda sujeverne gluposti je ispravna sa stanovista onih koji ne veruju, jer takvi kada bi se molili 24 sata dnevno ne bi imalo nikakvog efekta.

        Na to upucuje jedna od Pavlovih poslanica koja govori o duhovno neukim ljudima koji su zazivali ime Hristovo i pokusavali ciniti cuda i isceljenja. Kada su hteli isterati djavola iz nekog coveka, Djavo im je odgovorio -ime onog koga zazivate mi je poznato , ali ko ste vi ? i zatim se sruci na njih.
         
        Ko sumnja u cudo , moze biti miran jer se njemu nece dogoditi, te je stoga u neku ruku u pravu.
        Ko u njega veruje i od Boga eventualno potrazuje, mora se moliti i postiti - kako je i sam Isus u nastavku poslanice doslovce rekao.

Darker

A i to se brate sla¾em - svako vidi ono u ¹ta veruje, te se ne vredi sporiti oko toga :cvet

katarina

D, naravno pre svega u ljubavi, ali i u strahu. Lepo je sve zapisano u Bibliji. Ja ne znam sto se u ovo uplicem, mrzim rasprave o veri, al mozda ce nekom da koristi. Baj baj!

philoserbiana

#23
Преузето са сајта манастира Лепавина
Чудо Божје у Зајечару

"Помаже Бог Браћо и Сестре!!!

Желим да Вас обавестим о Чуду Божијем које се десило у Нашем граду
Зајечару, пошто сам видео Вашу рубрику о Чудима па сам мислио да и овим новим Чудом попуните Вашу Златну ризницу.

Наиме пре две године на празник Св.Теодора Студита а такође и Св.Краља
мученика Стефана Дечанског,бројаница коју је брат Милан Димитријевић добио
као поклоник Св.Гроба Господњег у Јерусалиму са моштима Св.Теодора Студита ушивеним у њој промироточила је и тако пројавила силу Божију.
Са интернета смо скинули из Студенице фотографију фреске Св.Теодора Студита
и поклонили је Милану.Убрзо је и фотографија промироточила.
Годину дана касније су промироточиле и дриге иконе ,а скоро из иконе
Пресвете Богородице потекле су крваве сузе из очију Богомладенца и Мајке
Божије.
Да направим малу дигресију да ово није прво чудо у Зајечару.
Наиме,1944.године. 6.октобра по новом календару у подруму трговца Лаловића а кад је почело бомбардовање “савезника” појавио се обрис иконе Богомајке и Богомладенца а подсећао је на Тиквисвју икону.На поду се налазила до 9.октобра када се полако изгубила.

На том месту је постављен дрвени рам и стално је упаљено кандило па
поклоници могу да целивају то Свето Место.

Чудо је то што Зајечар ни тада а ни сада није бомбардован од стране
“савезника”,а све то ми верни приписујемо Светој Богомајци која чува
град.Слава града и Храма је Рождество Пресвете Богородице па ето још једног сведочанства Истине.

Надам се да ћемо се још дописивати,па вам ево шаљем те иконе које сам
усликао дигиталним апаратом и све су аутентичне без икакве обраде.

Пуно Братских поздрава шаље Вам породица Ивковић(Зоран,Јасмина и Михаило)."