Ljubavna prièa Albanke i Srbina

Started by Bred, 30-01-2008, 11:22:54

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Izvor: B92
Prokuplje -- Da ljubav ne poznaje granice, nacionalne sukobe i ratove, govori sluèaj Afrodite Rahmani i Zorana Stanovjeviæa.

Zoran je na izdr¾avanju zatvorske kazne zbog, navodno, poèinjenog ratnog zloèina na Kosovu, a supruga i dvoje dece ga prate od zatvora do zatvora i èekaju da se vrati porodici. Afrodita, albanka sa Kosova i Zoran iz Prokuplja upoznali su se 1995. godine u Pri¹tini i stupili u brak, iako su njihove porodice bile protiv.

Dobili su dvoje dece, a ubrzo je dosao i rat, a zatim i suðenje Zoranu Stanojeviæu koji je zbog, navodno, poèinjenog ratnog zloèina na Kosovu, osuðen od strane meðunarodnog suda u Pri¹tini, na 15 godina zatvora.

Kako su ga preme¹tali iz jednog u drugi zatvor u gradovima na Kosovu, tako se i Afrodita selila za njim i uvak bi stanovala u blizini zatvora.

''Suprug u Mitrovicu, a ja za njim. Bilo nam je te¹ko, stanovala sam u jednoj sobici sa bebom. I tako vi¹e od tri godine. Posle su ga prebacili u Prokuplje, a ja opet za njim'' - ka¾e Afrodita.

Nakon ¹to su Zorana sa Kosova premestili na izdr¾avanje kazne u prokupaèki okru¾ni zatvor, njegova supruga se sa decom uselila u privatni stan u blizini zatvora gde ga èesto poseæuje.

Ovde je, ka¾e, veæ par godina i nije imala nikakvih problema zbog svoje nacionalne pripadnosti.

''Nemam nikakav problem ovde u Prokuplju kao Albanka. Deca idu u ¹kolu, a nastavnici i uèitelji su maksimalno korektni prema njima'' - istièe Afrodita.

Afrodita Stanojeviæ ka¾e da je uverena u Zoranovu nevinost i da æe, pored svih nedaæa koje su je sna¹le, istrajati do kraja.

Nikada, ka¾e, nije za¾alila ¹to je stupila u brak sa sada¹njim suprugom.

''Bez obzira ¹to je bio rat, mene samo zanimaju moja deca i suprug. Ne kajem se i neæu se pokajati, boriæu se'' - kazala je Afrodita.

Zoranu je preostalo da odslu¾i jo¹ deset godina zatvora, a u meðuvremenu njegova supruga se u vi¹e navrata obraæala nadle¾nim republièkim institucijama, pa i predsedniku Srbije i tra¾ila pomilovanje za supruga.

b92

SLATKIS

cula sam za ovu pricicu znam jos puno takvih brakova cak i suprotno da je srpkinja udata za siptara

ljubav nezna za granice jel? :wall:

pig_am_am

i ne treba da zna.


[off] i ja bih tako pa da zavolim i samog djavola...u pakao? evo idem.[/off] :K

mimil

#3
Slicno kao u Strsljenu, samo je tamo Srpkinja i Albanac u pitanju...
I kao sto Smoki rece: Ja sam svoju cerku uvek liberalno vaspitavao... Pa su mu odgovorili da je zato i pobegla sa Siptarom...

Moje uvek prodje neka jeza kad je taj film na tvu, da im se tako ne obije liberalno vaspitavanje o glavu...

Ne znam pigi, ljubav ne zna za granice, ali to sa djavolom... Nikad ne mozes da znas dok ti se ne dogodi...  :roll:

Ru¾an Bosanac

Ako bih ozenio Albanku , trpeo bih svakakva ponizenja od okoline....bez obzira ako bi taj brak bio dobar. Od ljudi mozes svasta da ocekujes...
Cuo sam za mnoge Albanke da su dobre supruge nasim Srbima...

AnaCrvena

#5
verovatno jer su naucene da postuju i bez pogovora slusaju muskarca,pogotovo svog supruga-u takvoj vezi nema nekih trzavica ni posebnog razloga za svadju.mozda nije uvek bas najvatrenija ljubav,ali je nekakva mirna luka,pretpostavljam.
a da se srpkinja uda za albanca,i da pritom zive 'na njegovoj teritoriji'...uh!ako nije spremna da se potpuno odrekne sebe,svoje vere,i da se njemu potpuno posveti-teska posla!
ne kazem,naravno,da je to uvek tako,ali verujem da je cest slucaj.

Bred

Ovi brakovi su unapred osudjeni na mnogo vece probleme nego nacionalno homogeni brakovi, da se tako izrazim i uglavnom kada su neki presudni trenuci, takvi brakovi retko opstaju, sto je potpuno logicno.  :wink:

AnaCrvena

naravno...takav pritisak sredine je tesko izdrzati,cak i da se medjusobni odnos dvoje ljudi u takvom braku ne promeni,uglavnom je osudjen na propast.