Lenovo predstavio najti¹i raèunar

Started by Bred, 30-01-2008, 13:12:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Kineski proizvoðaè raèunara, kompanija Lenovo Group predstavila je model ThinkCentre A61e, za koji su predstavnici kompanije izjavili da se radi o najmanjem, najti¹em i energetski najefikasnijem stonom raèunaru na tr¾i¹tu.

Izvor: Mikro

ThinkCentre A61e je zasnovan na AMD-ovom dvojezgarnom procesoru Athlon 64 X2, ali postoji i verzija sa jednojezgarnim procesorom Sempron. U izradi raèunara kori¹æene su komponente koje se mogu reciklirati i ponovo upotrebiti – èak 90 posto kori¹æenih komponenti spada u tu vrstu materijala. Ekolo¹kim svojstvima raèunara doprinosi i podatak da se mo¾e napajati uz pomoæ opcionih solarnih baterija.

Model ThinkCentre A61e se nadovezuje na model ThinkCentre A61, koji je kompanija Lenovo nedavno predstavila; taj model se nalazi u kuæi¹tu veæeg formata, ali se takoðe odlikuje dobrom energetskom efiksano¹æu

Cena raèunara ThinkCentre A61e iznosi oko 400 dolara.

b92

BK

 :pljes: :pljes: samo zato sto je najtisi, ja zelim ovaj racunar, ne mogu vise sa ovim mojim, zivcira me ovo zujanje, jos je moj dragi brat stavio neki dodatni ventilator jer se mnogo greje graficka, pa ako i njega ukljucim, ne mogu da radim na kompu ni 5 min, glava hoce da mi explodira....  :namcor
a i cena mu je OK?!