Glavu za Kosovo[Opste pitanje-Vredi li ratovati]

Started by alexica, 30-01-2008, 18:58:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

e zato cu od sad da brisem svaki post koji se odnosi na ratovanje na kosovu  :wink:
da bi bili precizni onda max.  :wink:

Masha

Onda bolje promeni naslov teme ili ove tagove za koje se toliko zalazete  :wink:

shumshi

Mashi, pametniji popusta...  :cvet


:wave:

Bred

ovako, ne mogu da menjam naziv teme iz prostog razloga sto se do sad vise od 2/3 teme odnosi na Kosovo i eventualni  ponovni rat zbog njega.  :wink:

--
e to je to, sledeci off se brise.

Masha

#79
Quote from: Bredne, ovo je i koristan odgovor na temu treba li uopste ratovati ili bezati cim se rat spomene?
Pomagala bih siromasnoj, gladnoj i napustenoj deci i naravno da bih se zalagala za MIR U SVETU. Dakle, ne treba ratovati, slazem se sa misicama sirom sveta (cik neka neko opet kaze kako one nisu elokventne  :K). Ali, vidi cuda, zarate neke dve strane na africkom kontinentu. Bilo bi mi zao ljudi koji ginu. I to je to. S vremena na vreme bih procitala nesto u novinama ili videla na TV-u i zivot ide dalje. Sta da se radi, 21. je vek, mora da se radi vasceli dan i tako svaki dan i malo se vidis s prijateljima i mozda i budes bezdusan sto te ne dotice sudbina tog naroda u Africi vise od ovoga - zao mi je sto ljudi ginu. Ali, primera radi, zarati se ovde kod nas i ode neko meni blizak u boj da se bije i zastavu vije i stvari se promene. Rat ti preokupira svaki bogovetni dan i novine citas redovno i gledas vesti redovno i cekas i ispracas i cekas i tako dok se rat ne zavrsi ili, ne daj Boze, taj neko ne pogine. Ali, rat se zavrsio, zivot se, koliko-toliko, vratio u normalu i naravno da ne zelis vise da prozivis isti film. I tek tada ces biti za varijantu - necu rat i svako ko ga pomene, a pri tom moze nesto i da se pita povodom istog, i smatra mogucim ti nece biti srcu mio. Ako se opet zarati, sta ces - da zivis isti film i gledas kako neko, opet, zalud (kazem zalud jer si vec video ishod prvog) stavlja glavu u torbu? A ne ne, sinko, tako se ne pravi aeroplan i ti, sta ces, kazes tom nekom da se spakuje i ode. I onda ce se naci neko da ti kaze kako si bezdusan i kako ne volis svoju zemlju jer si nekome rekao idi. I ti ces to da istrpis jer ces opet videti one cije se ucestvovanje u ratu svodi na pricu i objasnjavanje zasto i kako, videces i one koji su slicnih godina kao taj neko, kome si rekao da ide, kako sede kod svoje kuce ili ces ih sresti u gradu i sada ces vec znati zasto su oni tu, a ne na ratistu i tako, bice ti drago sto neko tebi drag ne stvlja svoju guzu u procep kad vec nije u mogucnosti da je posadi u svoju fotelju kod kuce. I bice ti zao jer ces smtrati da je na greskama nesto moglo i da se nauci.

Bred

Quote from: Masha on 03-02-2008, 02:34:08
Quote from: Bredne, ovo je i koristan odgovor na temu treba li uopste ratovati ili bezati cim se rat spomene?
I onda ce se naci neko da ti kaze kako si bezdusan i kako ne volis svoju zemlju jer si nekome rekao idi. I ti ces to da istrpis jer ces opet videti one cije se ucestvovanje u ratu svodi na pricu i objasnjavanje zasto i kako, videces i one koji su slicnih godina kao taj neko, kome si rekao da ide, kako sede kod svoje kuce ili ces ih sresti u gradu i sada ces vec znati zasto su oni tu, a ne na ratistu i tako, bice ti drago sto neko tebi drag ne stvlja svoju guzu u procep kad vec nije u mogucnosti da je posadi u svoju fotelju kod kuce. I bice ti zao jer ces smtrati da je na greskama nesto moglo i da se nauci.
ok, ali ne moze se ceo zivot bezati.
Takodje smo govorili o situaciji da ti se rat, ne daj Boze, desi ispred nosa. Tu o nekom begu mogu da govore samo oni koji imaju neku alternativu. Ja je ne bih imao. Tj ne bih imao gde da smugnem i spasim svoje dupe.
Znaci mogu da prihvatim razliku izmedju toga sta neko smatra "svrshishodnim" ratom a sta nesvrsishodnim. Primer koji navodim bi dakako spadao u ove prve. Ko bi tad mogao sebi da priusti luxuz da pobegne i ostavi sve svoje n amilost i nemilost?
:wink:

alexica

#81
Breda, ova tema se ne moze generalizovati jer je na Kosovu potpuno posebna situacija i daleko drugacija od one u nekom drugom delu Srbije, ne kazem da ne moze niti (pu pu pu...daleko bilo) jednog dana tako svda ali sada nije...i pitanje je da li dati glavu za KOsovo kad smo s njim vec dovde dosli. Jeste to nasa teritorija ali izgubljena vac 80% ako ne i vise i pitamo se svi kolike zrtve s nase strane su jos potrebne i dokle mozemo ici sto se Kosova tice. Nemojte politicki da izvrcete stvari u svoju korist i dokazujete da onaj ko nije za to da se Kosovo ponovo brani nije ni za to da se brani cela drzava jer to trenutno, na zalost, nije isto.

Darker

Quote from: Ayrton Senna on 02-02-2008, 22:38:43
Mo¾da i ne znam ¹ta prièam, ali imamo posla sa fanaticima.

Ako, ne daj Bo¾e, naprave ne¹to tipa nemiri na jugu(ponovna aktivacija), napad na sela u oblasti Kur¹umlije, bomba u kafiæu u Beogradu, i ne daj Bo¾e ¾rtava, pa jel vi mislite da i to mo¾e da se re¹i diplomatojom?

Zaista ne znam da li se mo¾e re¹iti diplomatijom. Ali ratovanjem se sigurno NE MO®E RE©ITI, MO®E SAMO DA BUDE JO© ZAPETLJANIJE I JO© GORE :wink:

Quote from: Bred on 02-02-2008, 22:51:16
Ocigledno D i cedonsiti misle da ima druge. Naravno teoretski i filozofski. A u praksi bi ipak smugnuli da spasu svoje dupe.  :K :F


Dakle jo¹ samo JEDNOM poku¹aj da mi stavi¹ u usta ne¹to ¹to nisam rekao ili da me uvredi¹-shvatiæu to vrlo lièno.

Tema je o moguæem ratu na Kosovu, sa ¹irom slikom o ratovanju uop¹te.
PROTIV svakog ratovanja sam i ovde i uop¹te i to je sve ¹to sme¹ da koristi¹ kao argument koji sam ja rekao. Nikakve druge insinuacije!


NE VERUJEM U RAT! :nonono: Ni¹ta pozitivno ne mo¾e da donese. Samo nesreæu i patnju. Iz bilo kog razloga. Iz osvajaèkog ili odbrambenog.
NE POSTOJI DOBAR RAZLOG ZA RATOVANJE!
Zavr¹avam svaku diskusiju na ovu temu.

shmizla

Ja se slazem sa Darkerom i Mashom..
Ne zelim da pricam o politici, niti o tome da li podrzavam Cedu ili Tomu, ili Borisa, to nije vazno sada. Apsolutno sam protiv svakog rata, i mislim da rat donosi samo nesrecu i zlo, bol i suze, i iskreno se nadam da do rata na Kosovu nece doci.. A sigurna sam da kada bi, nedaj Boze i doslo, sigurno ne bi nasi politicari sa svojom decom i rodbinom krenuli na Kosovo da brane otadzbinu,vec bi sedeli u svojim foteljicama i dirigovali iz Beograda, sa sigurnog, a ginuli bi oni koji rat nisu ni hteli... Mladi ljudi, momci, studenti, necija braca, ocevi, ujaci, momci... Shodno tome, mislim da je u toj situaciji bolje otici negde i ziveti taj jedan zivot koji imas (po cenu toga da me sada svi prozovete da sam kukavica i pi*ka) nego poginuti i sutra kao takav biti kolateralna steta, brojka.

AnaCrvena

bas to i ja hocu da kazem sve vreme!svi su me politicari razocarali,i nisam ni cedonitsa,ni vadikal,ni zuta!i kao sto je sve njih bas briga za mene,tako i mene bas briga za njih.svoju glavu time da opterecujem? :nene:
i neka sam sebicna i kakva god-ne dam svog brata,decka,tatu,drugare ama bas ni za sta!
Quote from: Darker on 03-02-2008, 12:07:36
Zaista ne znam da li se mo¾e re¹iti diplomatijom. Ali ratovanjem se sigurno NE MO®E RE©ITI, MO®E SAMO DA BUDE JO© ZAPETLJANIJE I JO© GORE
vidim da se mnogi busaju u grudi nekom slavnom istorijom i slavnim ratnim taktikama nasih predaka...nasu istoriju vrlo postujem,ali(vec sam to rekla)vremena su se promenila...od stare slave se ne moze ziveti,pa ni ratovati...
necu uopste ni da komentarisem kakve su nam sanse da taj vas rat dobijemo...

Bred

Quote from: Darker on 03-02-2008, 12:07:36
Quote from: Ayrton Senna on 02-02-2008, 22:38:43
Quote from: Bred on 02-02-2008, 22:51:16
Ocigledno D i cedonsiti misle da ima druge. Naravno teoretski i filozofski. A u praksi bi ipak smugnuli da spasu svoje dupe.  :K :F


Dakle jo¹ samo JEDNOM poku¹aj da mi stavi¹ u usta ne¹to ¹to nisam rekao ili da me uvredi¹-shvatiæu to vrlo lièno.

Onda izvoli pojasni i objasni tvoje vidjenje rata, zivo me zanima. 3x te to pitam.
I ono sto je senna rekao, sta ako i kad ti je rat nametnut?  :wink:

Prica o ponovnom ratovanju za i na Kosovu je toliko izlisna jer nema apsolutno nikakve indicije da bi se t o ikad vise desilo. Apsolutno je svaki kandidat na ovim izborima rekao da rata NEMA :! Pogotovo ne rata za Kosovo.
Iidemo na ratovanje uopste. U protivnom , ponovna prica o ratovanju za Kosovu u smislu tekuci izbora bi bila zakljucana jer bi predstavljala dupliranje.
:wink:

AnaCrvena

besmisleno je generalizovati ovu temu...te price sta bi bilo kad bi bilo nemaju smisla.
ja nekako verujem(veciti optimista)da nema sanse da u nekoj blizoj buducnosti u srbiji zarati?!
a da sirimo pricu u teoretisanje i hipotetisanje-na kraju necemo zakljuciti nista.to je ozbiljna situacija i mislim da niko od nas ne moze sa sigurnoscu da kaze kako bi se ponasao.
a ako pitas za moj stav prema ratu uopste-apsolutno sam protiv.to nikad dobra nije donelo i nista resilo.posebno danas.
o kosovu smo vec sve rekli-na zalost,ono je davno izgubljeno.tu je bitku neko drugi u nase ime izgubio.

Bred

Naravno da niko normalan nije za rat.
Brine me to sto su neki toliko "ogrezli" u "poricanje" rata da se logicno pitam sta bi bilo kad bi bilo.
Kada vam se rat nametne, naravno da stradaju neduzni i naravno da ne stradaju politicari, to je tako otkad je sveta i veka samo mislim da se nama namece obrazac da kada bi i dosli u tu situaciju da ratujemo, neki ne bi bili u stanju da se brane jer im je utuckano u glavu da ne treba ratovati.
kapis?

tarantulica

Mogli bismo da otvorimo anketu o tome ko æe da ide u regularnu vojsku, ko u civilnu...

Ja sam za profesionalnu vojsku, da se time bave oni koji to hoæe...
Koji mogu da budu korisni u sluèaju nemira...
A da se sve ostalo ukine...
Koja je svrha sedenja za pultom biblioteke ili doma zdravlja?
Kako neko na taj naèin poma¾e otad¾bini?


Bred

neeeeeeee, imamo temu o civilnom sluzenju :!
:K
i ja sam za profesionalce, sto pre.  :wink: