Glavu za Kosovo[Opste pitanje-Vredi li ratovati]

Started by alexica, 30-01-2008, 18:58:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Al-Jasmina

 :ohwell: Necu ja rat,
ali onomad je tako lako izbio...
maltene kao da ga je 3 ljudi htelo i ostali su po inerciji uskocili u opshte rasulo  :wall:

Vampire 666

Quote from: Al-Jasmina on 31-01-2008, 23:07:06
:ohwell: Necu ja rat,
ali onomad je tako lako izbio...
maltene kao da ga je 3 ljudi htelo i ostali su po inerciji uskocili u opshte rasulo  :wall:
Ovo je prilicno tacno...ali ima jedan faktor za koji verujem da je presudan danas...ti koji su tada po inerciji uskocili u vatru, opekli su se tad, pa nece opet...ili jednostavno receno niko nije vise lud da ide u unapred izgubljene bitke...sem nekih SRS-ovaca

Ayrton Senna

#17
Vampiru, tera¹ me da budem ekstreman...

Quoteniko nije vise lud da ide u unapred izgubljene bitke
Bitke se dobijaju na terenu, gube se za zelenim stolom, kod nas Srba uvek !


Al-Jasmina

Dzaba nama osvojene bitke na terenu ako nam je zelena choja slaba tacka...U BIH je odnos teritorija bio 51% za srbe i 49% za ostale... a onda je Milosevic & Co. uradio sta je uradio i spali smo na sta?  :ohwell:

Ne mozemo ziveti u mitologiji koja nas predstavlja nama samima kao nepobedivu vojsku. Drugima to nismo.
Ak nista Afganistanci su jos ludji i trenutno su najjaci borci..Izraelska vojska je tu i tamo takodje u vrhu.
Vreme JNA i njene moci je proslo...

Akonam je taj zeleni sto bio slaba tacka vreme je da
nesto ucinimo po tom pitanju...teren ne sme biti primaran.
Izginuce ljudi za dzabe a neko ce profitirati na svim poljima a taj neko necemo biti mi!

alexica

Cini mi se kao da ovakvim stvarima nikad kraja... :shock
volela bih da znam koja je tacka gde ce da stanu sa svim stvarima koje nam rade i kazu sad je dosta od njih nek malo zive normalno...joj, mislim da bih sve dala samo da se to desi konacno...pa cak mislim da ni Kosovo nije visoka cena za tako sta jer vec smo platili i vise ovo mu dodje kao sitnis ako ce posle da stanu...ali ko nam to garantuje? Zato se treba boriti...ali ne dati glavu na Kosovu polju vec za tim famoznim stolovima sirom Evrope.

Bred

Joj nemoj dzaz da se dohvatimo i Dejtona, bas skoro gledah da su hteli da taj odnos bude 58:42 za muislimane i hrvate pa im je Milosevic tamo napravio picvajz pa su dosli do 51:49.
:wink:
ne nastavljajte se na ovo.

D, ja se svakako necu prijavljivati za tebe, ako mislis da je pametnije [vecito] bezati i kriti se od toga da se branis, to je tvoj izbor ....

AnaCrvena

Quote from: Bred on 01-02-2008, 14:03:18
D, ja se svakako necu prijavljivati za tebe, ako mislis da je pametnije [vecito] bezati i kriti se od toga da se branis, to je tvoj izbor ....
a ti ces odmah u dobrovoljce cim proglase nezavisnost?!pusku na rame i da nas branis!i da se boris za ...sta?!

Bred

govorimo hipoteticki. kada bi bio ugrozen zivot nekog meni bliskog naravno da bih uzeo oruzje, ima li ikakave dileme u vezi sa tim???  :nonono:

Al-Jasmina

Quote from: Bred on 01-02-2008, 15:26:09
govorimo hipoteticki. kada bi bio ugrozen zivot nekog meni bliskog naravno da bih uzeo oruzje, ima li ikakave dileme u vezi sa tim???  :nonono:

Pa to i nije dilema  :cvet
:hm
Za vreme bombardovanja je neko poturio pricu da ce mozda biti kopnene invazije...mi, klinci, smo se samo zgledali i zamisljali kako cemo se eto opet kriti po naselju i igrati jurke, ali ovog puta ce neki od nas imati pravo oruzje  :ohwell:

Pitanje je da li bi pristao da te mobilisu i odvedu na Kosovo,
ili da li bi cak i sam otisao i prijavio se kao dobrovoljac?
:ohwell: :ohwell: :ohwell: :(

Darker

Quote from: Bred on 01-02-2008, 15:26:09
govorimo hipoteticki. kada bi bio ugrozen zivot nekog meni bliskog naravno da bih uzeo oruzje, ima li ikakave dileme u vezi sa tim???  :nonono:
Nadam se da nema. Samo ¹to je mnogo te¾e ne dozvoliti da do toga uop¹te doðe. Nije junak onaj koji hrabro ide u rat, veæ onaj koji zna da ga izbegne :wink:

Bred

Izbegne pamecu da, pre nego sto do toga dodje. Ali onaj ko ga izbegne kad pocne je kukavica. I oko toga nema dileme as well.

whatever

Quote from: Bred on 01-02-2008, 19:47:54
Izbegne pamecu da, pre nego sto do toga dodje. Ali onaj ko ga izbegne kad pocne je kukavica. I oko toga nema dileme as well.

Чињеница да није тако је озваничена у теби сигурно драгом `преамбулисаном` Уставу, где је приговор савести постао неотуђиво уставно право свих грађана. Нико не би смео да буде приморан да узима туђ живот. Ко нема проблем са убијањем (какав год повод/разлог себи да да), а он нек изволи  :roll:

Bred

Ja pricam o sukobu oci u oci. Ko ima prigovor savesti nek u takvoj situaciji gleda sta ce  :wink: :K

AnaCrvena

ma jedan stvar je oci u oci,a druga to sto kazes da je kukavica taj ko izbegne kad pocne.
naravno da neces sedeti mirno i gledati tv ako ti neko dodje pred kucu!
a druga je stvar da gomila mladih ljudi opet ode tamo negde da se bori za neku teritoriju,makar ta teritorija bila i kosovo.pa ko prezivi,on je junak(uglavnom sa teskim psihickim i emotivnim problemima,ali dobro).ko ne ode,taj je kukavica.a ko ode,pa se ne vrati?sta je on?nista.brojka na spisku poginulih.njegovoj zeni,malom detetu,majci,ocu,sestri,sigurna sam,bas nista ne znaci ta teritorija za koju je on dao glavu.chak je proklinju.

Bred

dobro i onda se postavi logicno pitanje-danas kosovo , sutra ti dodje pred kucu?
i sta onda?
opet pobeci?
ccc.  :nene: :wink: