Glavu za Kosovo[Opste pitanje-Vredi li ratovati]

Started by alexica, 30-01-2008, 18:58:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alexica

ma cisto sumnjam da bi neko nekoga ovde pitao za bilo sta kada bi poceo rat...pu pu pu, daleko bilo...nego bi bila opsta mobilizacija...jos Toma na vlasti i eto nam najsigurnijeg puta ka tome...

Bred

Quote...jos Toma na vlasti i eto nam najsigurnijeg puta ka tome...
Stereotip i predrasuda.  :wink:

AnaCrvena

Quote from: Bred on 01-02-2008, 20:19:29
dobro i onda se postavi logicno pitanje-danas kosovo , sutra ti dodje pred kucu?
i sta onda?
opet pobeci?
ccc.  :nene: :wink:
uzalud je-o tome se i radi!mi smo tako mali i nemocni i nemamo sanse u borbi protiv svih!zar stvarno verujes u to da bismo mogli da pobedimo u nekom takvom (nadam se hipoteticnom) ratu?
pa,tesko...kosovo ce opet oni uzeti.i onda je onaj mladic iz moje prethodne poruke za dzabe otishao...

alexica

Quote from: AnaCrvena on 01-02-2008, 20:34:34

uzalud je-o tome se i radi!mi smo tako mali i nemocni i nemamo sanse u borbi protiv svih!zar stvarno verujes u to da bismo mogli da pobedimo u nekom takvom (nadam se hipoteticnom) ratu?
pa,tesko...kosovo ce opet oni uzeti.i onda je onaj mladic iz moje prethodne poruke za dzabe otishao...

tu i lezi kljucno pitanje: sta uraditi a da ne moramo da ratujemo protiv svih jer iako smo slabi da slabiji ne mozemo biti ne moze se bas dozvoliti ni da nas iskorene
treba nam neki jako pametan potez ili nesto sto oni zele a mi imamo sto ce ih zadovoljiti

Wlada

Када су Срби у 17. веку кренули у Сеобе знали су да ће Косово препустити Турцима и Арбанасима за одређени период.
Али Косово ће нама увек бити у срцу, и једног дана ћемо се опет тамо вратити.
Да ли је битно кад? Што пре то боље. Али битно је да оно вечно постоји у срцу сваког Србина. А точак среће и историје се окреће...

alexica

dobro, to jeste bio prirodan sled stvari...ali nije bilo prirodno to sto su austrougari napravili albaniju samo da ne bi nastala velika srbija posle prvog balkanskog rata...jos nas zavadili s bracom bugarima...
ma meni je vise za ljude koji su jos dole jer jesu dole nasi manastiri i puno istorijskog nasledja ali ljudi su ljudi ma koliko da ih je

Wlada

Мали оф.

Италија нам је пресудила око изласка на Јадран (пошто су као Централна сила једини правац експанзије видели на Балкану и у Либији, касније и у Етијопији). Ми смо се сами завадили са Бугарима јер нисмо хтели да поштујемо споразум који смо са њима потписали пре почетка Првог Балканског рата (у коме је Вардарска Македонија требала да припадне Бугарској).
Наиме, пошто су нама силе одузеле излаз на море Србија је пут ка мору (најбитнији географско политички циљ сваке континенталне земље) видела у Вардарској долини преко које би успоставила везу са Солуном и пријатељском Грчком монархијом.
Када се Први Балкански рат завршио Србија није хтела да уступи, по уговору,  Вардарску долину Бугарима (јер је као што сам навео Италија издејствовала стварање Албаније).
Бесни Бугари су затражили подршку неке од великих сила и као логичног савезника одабрали Аустроугарску на чију је територију (БиХ и Војводину) Србија одавно претендовала.
Добивши одобрење од АУ, Бугари без објаве рата нападају Српске положаје у Македонији и тако избија Други Балкански рат.

Бугари наша браћа... Тешко да су икада били (осим средином 14. века за време цара Ивана Шишмана који је био сестрић цара Душана).

:wink:

Darker

Da ratujem za Kosovo?
Nikad! :nonono: :nene:
Jer to nije rat za Kosovo nego za neke lude glave, kao i svi ratovi 90-ih.
Rat, kao èastan i po¹ten, ne postoji veæ od prvog svetskog rata. U klanju da uèestvujem-NIKAD :nonono: :nene:

Bred

Od tebe se to i dalo ocekivati.
:K
Hipoteticki, da dodju npr Albanci na Mirijevo i da hoce da ti okupiraju zgradu-da li bi i tad pobegao?
:wink:

Darker

Ne. pobegao bih mnogo pre toga :wink:
A najpre im ne bih dao da uðu na Zvezdaru. Diplomatskim putem :wink:
Hipotetièki.

Bred

Hipoteticki-diplomatski put ti ne uspe i dodju na Mirijevo.
Ne razvodnjavaju pricu.
Borba ili beg. Ili-ili.  :wink:

Darker

Lo¹e ti je poreðenje :wink:
Na Kososvo trenutno, mo¾emo samo mi da doðemo :K :wink:
A ti koji su do¹li-do¹li veæ pre Boga oca, sad treba da vidim kako da ¾ivim sa njima kad sam ih veæ naselio :wink:
I kako da me ne rasele potpuno. A ako budem ratovao-to je najbr¾i naèin da izgubimo to malo ¹to imamo.

I ovo uop¹te nije hipotetièki :wink:

Bred

izbegavas odgovor i ovo sto sam te pitao nema veze sa Kosovom.
Da li bi ratovao da ti nepirjatelji [ko god oni bili] dodju da ti zarobe zgradu u Mirijevu i sve u njoj ili bi isto tako pobegao?

SLATKIS

eeej nemojte se svadjati vec me plasiti svojim odgovorima :peace:

ne pomsljajte na takve gluposti ne znate koliko je to ozbiljno i otvorite novu temu pa rasprvljajte sta bi bilo kad bi bilo

Bred

ne, ovo je i koristan odgovor na temu treba li uopste ratovati ili bezati cim se rat spomene?