Glavu za Kosovo[Opste pitanje-Vredi li ratovati]

Started by alexica, 30-01-2008, 18:58:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

tarantulica

Quote from: Bred on 02-02-2008, 15:44:01
ne, ovo je i koristan odgovor na temu treba li uopste ratovati ili bezati cim se rat spomene?

A ¹ta bi ti uradio?  :hm

Darker

Ja ka¾em da je lo¹e poreðenje i da je èak i offtopic ovde :wink:


Klasièna zamena teza i licemerje, ¹to je jedna od najizra¾enijih radiklaskih osobina, ne samo u ovoj kampanji. I neæu da se spu¹tam na taj nivo :wink:

Bred

Quote from: tarantulica on 02-02-2008, 15:45:28
Quote from: Bred on 02-02-2008, 15:44:01
ne, ovo je i koristan odgovor na temu treba li uopste ratovati ili bezati cim se rat spomene?

A ¹ta bi ti uradio?  :hm
ne se mesas, ja sam njega pitao a ne tebe.  :nonono:

Nema nikakave zamene teza a za vas zute je karakteristicno da sve sto vam ne odgovara proglasite zamenom teza.  :wall: :nonono:

Posto nisi dao odgovor na moja 3 ponovljena identicna pitanja mogu samo zakljuciti da je odgovor da bi bezao. To je rezon kojim se rukovode i Cedonisti.  :nonono:
Ako je apstraktno da se ratuje za neko tamo Kosovo, logicno sam postavio pitanje sta bi ti radio da si na Kosovu ili bolje da se to isto Kosovo, ne daj Boze, ponovi na Mirijevu, da bih ti malo priblizio situaciju.
Nisam iznenadjen odgovorom.
I tarantulice, da je u pitanju moj dom i okolina, svakako da bih ratovao.
D, ovo nije offtopik ni u kom smislu i zapravo zelim da usmerimo temu u tom smeru.
:wink:

tarantulica

Ok, neæu da se me¹am, samo nisam shvatila ovu temu kao intimnu prepisku u kojoj ne mogu svi da uèestvuju.....  :roll:

Bred

mogu da svi ucestvuju ali ako sam nesto pitao darkera i to jasno naglasio, ocekujem da on i odgovori a ne ti.
:wink: :cvet

tarantulica

Nisam odgovorila, nego sam te pitala, jer me je zanimao
Quote from: Bred on 02-02-2008, 15:44:01
ne, ovo je i koristan odgovor na temu treba li uopste ratovati ili bezati cim se rat spomene?

:cvet

shumshi

Mogu li ja da odgovorim?  :)):

mislim da treba bezati...
ti mozes kao da odbranis svoju zgradu, izgubis zivot i ko zna ko jos tebi drag, pucas na svog druga iz vrtica  puc i onda sutra isti oni koji su poceli taj sukob sednu za sto i tu zgradu za koju se ti dao zivot, daju nekima sa Karaburme...  :hm

Ej, bre, mutna je to igra! Nije vredna mladih zivota!

AnaCrvena

Quote from: shumshi on 02-02-2008, 16:36:34
Ej, bre, mutna je to igra! Nije vredna mladih zivota!
upravo tako...
necu da se postavim ni na jednu politicku stranu,vec samo na zdravorazumsku!kolika je verovatnoca da neko dogura do centralne srbije,da krene u pohode da je osvaja?to je toliko nerealno,o tome necu ni da misim!ako takva situacija postane realna mogucnost,stvarno mislim da niko od nas nema ni jedan razlog da ostane da se bori za golu zemlju?!ako bi i uspeli da je odbranimo,cemu to?da ta shacica srecnika koja prezivi uziva u...cemu?iscekivanju sledece nesrece?
Quote from: Darker on 02-02-2008, 10:19:57
...Rat, kao èastan i po¹ten, ne postoji veæ od prvog svetskog rata...
i to je vrlo tacno!nije to ono sto je nekad bilo.niti su ljudi isti.nekad je svaki mladi muskarac bio spreman za rat u svakom momentu-svako je imao i koristio pusku,puno mladica-seljaka,snaznih i vestih u prirodi i sta ti ja znam...a sad?kao bacis olovku i misha iz ruke i u rat!nije to video igrica!

Bred

a ajmo onda opet, zdravorazumski rezonujemo-kako ocekujete da toliki narod pobegne i gde ili bi vi ipak gledali samo svoje dupe da spasite?
:nonono:
dilema jeste za razmisljanje i svako bi se u datoj situaciji duboko zamislio sta ce da radi.
i opet, nekako razumem da vi zene i pobegnete ali da MUSKARAC pobegne i pusti da mu pobiju sve u zgradi [max banalizovan slucaj] mi je za svaku osudu i  :bljak:


Al-Jasmina

 :> ko je rekao da bi mi zene bezale?  :smekerica:
Znas li ti koliko ima zena koje biju muzeve
(najgrdji tabu medju srbljima)



Ayrton Senna

Mo¾da i ne znam ¹ta prièam, ali imamo posla sa fanaticima.

Ako, ne daj Bo¾e, naprave ne¹to tipa nemiri na jugu(ponovna aktivacija), napad na sela u oblasti Kur¹umlije, bomba u kafiæu u Beogradu, i ne daj Bo¾e ¾rtava, pa jel vi mislite da i to mo¾e da se re¹i diplomatojom?

A jug æe planuti mo¾da veæ ovog proleæa, ako dobiju nezavisnost na Kosovu. Ako neko puca na tebe sa namerom da te ubije, da li mo¾e¹ da sedi¹ i æuti¹?

Ne ka¾em da treba da ratujemo, ali ako nam se nameæe, i jo¹ treba da se branimo, pa nema¹ gde da be¾i¹, mora¹ da se bori¹. Neke stvari sam dobro osetio na svojoj ko¾i, i znam ne¹to vi¹e. Dakle, ako vas napadnu, nema druge.

Al-Jasmina

 :ohwell:
A sto malo ne bukne Rumunija, ili Bugarska
sto stalno nesto naopako s nama i kod nas :wall:

Bred

Quote from: Ayrton Senna on 02-02-2008, 22:38:43
Ne ka¾em da treba da ratujemo, ali ako nam se nameæe, i jo¹ treba da se branimo, pa nema¹ gde da be¾i¹, mora¹ da se bori¹. Neke stvari sam dobro osetio na svojoj ko¾i, i znam ne¹to vi¹e. Dakle, ako vas napadnu, nema druge.
Ocigledno D i cedonsiti misle da ima druge. Naravno teoretski i filozofski. A u praksi bi ipak smugnuli da spasu svoje dupe.  :K :F

SLATKIS

Naravno da cemo se braniti,Boze pa ko jos voli da ratuje

zasto ne bukne u Bugarskoj i Rumuniji?pa oni nemaju toliko siptara kao mi iako mislim da bi se mnogo brze predali od nas,kao sto je npr.Makedonija jos malo gotova

Ayrton Senna

Zapravo, makedonaca ima manje i slabije su naoru¾ani od nas. Mada, i nas su uni¹tili sa naoru¾anjem, razne NATO norme  :bljak:

Ali, kad u genima nosi¹ taktiku ratovanja, poput na¹ih predaka, pa ne predaje se tako lako.