Glavu za Kosovo[Opste pitanje-Vredi li ratovati]

Started by alexica, 30-01-2008, 18:58:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

SLATKIS

to je to pravi srpski odgovor sve je u taktici puc

iskreno vise bih volela da vise ne bude s**nja ali to nam je izgleda zapisano od kako postojmo kao narod

whatever

Quote from: Ayrton Senna on 02-02-2008, 22:57:08
Ali, kad u genima nosi¹ taktiku ratovanja, poput na¹ih predaka, pa ne predaje se tako lako.

Ово је типичан пример те страшне пошасти синдрома косовског мита  :roll:  Против кога бисте да ратујете? Против Албанаца на Косову? Па нећете моћи против њих, морате прво са овим силним војницима НАТО и њиховим наоружањем да се изборите. А шта мислите, са 6 месеци обуке (ако и толико) и свим тим силним ратничким генима, ко ће да славно тријумфује, такви мучни регрути или професионални војници?!  :wall:  И сећате се, једном смо то већ пробали, не тако давно, Срби вс. НАТО, и јесте, сећам се да је наш велики председник обзнанио како смо `однели победу`. Ви сте изгледа купили ту причу, а?  :roll:

Питање је прагматизма прихватити стварност онакву каква јесте. Јуначке гене оживљавајте на витешким свечаностима, а рат заборавите. Да, свакако треба главом `ратовати` за Косово, али не слати младиће тамо као овце на клање. То јесте НАТО протекторат, свиђало се то нама или не.

alexica

ovakva nesloga nas i ubija...odlucuju oni koji su trenutnona vlasti svidjalo se to ostalima ili ne...

SLATKIS

e whatever dokle god je takvih kao ti nama ce ovako biti
sto se tice tih NATO vojnika oni kada pocnu sranja tipa 17.mart oni se sklone u bazu i kada dodju Srbi da ih zovu jer su oni tu u mirovnoj misiji pa bi trebalo da odrzavaju mir oni predaju svo oruzje i nema te sile koje ce ih izvuci iz baze i ko opet ratuje Srbi ko bi drugi mora inace ce ih pobiti

mnogo malo znas zato i tako pricas ne diraj me u slabu tacku

whatever

Да ли сам ја у свом посту на било који начин алудирао на то да је таква ситуација праведна. Далеко од тога... Индиферентност НАТО снага у заштити Срба је нешто што се може означити саучешћем у етничком чишћењу и културном геноциду. Али ми живимо у свету где је правда релативна категорија којом се тргује и манипулише, и где Србија нема никакав капацитет да војним средствима одлучује о својој судбини.

А Слаткишу, уколико имаш болних тачака, онда је вероватно боље да се држиш подаље од форума који су, по дефиницији, места отворене размене мишљења, и где у већини случајева, argumentum ad hominem и није аргумент...  :roll:

SLATKIS

samo cu reci premalo znanja a previse prazne price

Ayrton Senna

@whatever,
nisi dobro obave¹ten.

Na Kosovu su samo obele¾eni kao NATO vojnici, to su redovni vojnici i ¹ljam koji ¹alju zemlje EU, SAD a i ¹ire.

Evo ti najbolji primer:

17. mart 2004. selo Èaglavica, udaljeno samo 3 km od Pri¹tine, pada pod naletom Albanske rulje iz Pri¹tine. ©vedski vojnici u sastavu KFOR-a su zadu¾eni za selo. ©iptari ih ubijaju od batina, kamenuju ih, a ti profesionalci kako ka¾e¹, prvo krenu da se povlaèe, a onda se okreæu ka okupljenim Srbima, i govore ima da 'iskopaju oru¾ije i da se brane, jer ih oni ne mogu odbraniti'.

Ali, po¹to Srbi nisu smeli da povade zakopane pu¹ke, selo je urzo bilo puno divljih ¹iptara, koji su pljaèkali i palili srpske kuæe. Pucalo se iz snajpera na Srbe okupljene u unutra¹njosti sela, a niko iz komande KFOR-a nije adekvatno reagovao na sve to.

I zna¹ kako se sve zavr¹ilo. Oko 18:00 Albanci poèinju da se povlaèe ka Veterniku, jer su èuli da dolaze Amerikanci naoru¾ani do zuba, i sa DOZVOLOM da pucaju. Tog dana su samo Amerikanci, koji su dodu¹e dali zeleno svetlo za akciju 17. marta, naterali Alance u beg, koji su veæ duboko za¹li u selo. Postoje i snimci, ako mojim reèima ne veruje¹, da se uveri¹ u ume¹nost, sposobnost i hrabrost tih NATO vojnika.

Svaðao sam se sa njima èesto i znam da su u du¹i te¹ke p*****e. Pa ako takav treba da me brani......neæu ja saèuvati glavu na ramenima.

Wlada

Мислим да је whatever хтео да каже да би, у случају уласка наше војске на Косово и Метохију, НАТО снаге искористиле пун капацитет на нашој војсци (нешто слично бомбардовању), који је многоструко већи од оног који је данас присутан доле.

Bred

Ja ne pricam o Kosovu pricam uopsteno o ratovanju.
I u tom smeru bih zeleo da ide tema.

Ayrton Senna

Pa da kad imaju vazdu¹nu prevlast, i komfor da te gaðaju iz vazduha, a da niko njihov ne pogine. A borba na zemlji, prsa u prsa je ne¹to sasvim drugo.

Ako su toliko jaki, za¹to '99 nisu u¹li iz Albanije? Kopnena ofanziva je za njih bila nedopustivi rizik. Ali zato su gaðali svim raspolo¾ivim sredstvima na¹e linije i slali topovsko meso (Albansko). ©ta su momci, koji su bili na karauli Ko¹are a i drugim, pre¾iveli....
To samo oni znaju......
I o tome ne prièaju....

Generalno, Srbija neæe izvr¹iti nikakvu invaziju na Kosovo. To je nemoguæe sa vojnim potencijalom i arsenalom koji trenutno posedujemo. Dakle, skoro neæe biti ratovanja, osim ako nam ne nametnu.

shumshi

Quote from: Bred on 03-02-2008, 00:55:35
Ja ne pricam o Kosovu pricam uopsteno o ratovanju.
I u tom smeru bih zeleo da ide tema.

Bred, procitaj naslov teme...
Naravno ako ti se ne svidja ti bar mozes da je preimenujes i onda da prica ima drugi tok  :wink:

SLATKIS

Znam takve momke, meni jako bliski ljudi samo oni znaju sta su preziveli i sta i dalje prezivljavaju

rata nece biti samo mi je jako krivo sto ljudima nije stalo do niceg pa ni do onog sto je njihovo  

uostalom zivot je stalna borba

shumshi

a kada nema zivota, onda nema ni borbe...

Bred

Quote from: shumshi on 03-02-2008, 01:01:42
Quote from: Bred on 03-02-2008, 00:55:35
Ja ne pricam o Kosovu pricam uopsteno o ratovanju.
I u tom smeru bih zeleo da ide tema.

Bred, procitaj naslov teme...
Naravno ako ti se ne svidja ti bar mozes da je preimenujes i onda da prica ima drugi tok  :wink:
Nema potrebe da me ti ucis kako cu i sta da radim  :wink: :cvet
Ako kazem da treba da ide u tom pravcu, onda u tom pravcu i treba da ide.  :wink:

shumshi

Ljudi citaju naslov teme...vide o cemu vecina pise...pa ce i oni o tome, bez obzira sto si im ti nesto rekao, ma ko god da ti bio na ovom forumu...