Postizborna kriza u Srbiji

Started by Vampire 666, 05-02-2008, 19:10:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Wlada

Quote from: Weishaupt on 10-02-2008, 00:20:47
А и део данашње Румуније је наш драги краљ дао Румунима( можда нам и није требао, али опет).

Ајде да не тумачимо историју онако како није...
Краљ ништа није "дао" Румунији, Темишвар и источни део Баната су увек били већински румунски, а пре тога су били под Мађарском круном, тако да Србија на тај простор (који је ослободила заједно са француском војском) није имала апсолутно никакво право.
Узгред, нама су Румуни историјски савезници, и да нису ушли у рат са Бугарском 1913. Македонија можда не би била у саставу Србије.
Тај драги краљ је увео Војводину у састав Србије а ослободио је све јужнословенске народе.На томе сви треба да му буду захвални, а не да га саркастичним тоном окривљују за "даривање" територије.

Duke

Kraljevina Jugoslavija je bila okruzena drzavama sa kojima je imala teritorijalne nesuglasice posle drugog svetskog rata. Nukleus koji je cinila Srbija trebalo je da dobije jos 3 puta toliko teritorije. Dalmacija je bila obecana Italijanima, problem je bio i sa Bugarima na jugu, i sa Madjarima u vojvodini(i danas tami ima Madjara d a potswtim). Nije nikada moguce dobiti sve...

dirigent

#92
OGLAS :

   Trazi se u Srbiji covek koji ce da potpise ugovor sa EU u zamenu za slanje misije dole (citaj - krsenja rezolucije 1244 , cime se otvaraju vrata nekim novim `kreativnim pristupima`).

   Dozivotna apanaza u visini od 1000 evra visoj od sadasnjih primanja i bezvizni rezim garantovan!

     A da, zaboravio sam...

     Pozovite SAD!!!

Vampire 666


aziraphale

@dirigent
:siza:
covece, bavi se muzikom, mojne da pises aforizme. molim te.

Bred

vas dvojica-ako nemate sta pametno da dodate, ne vredjajte druge :!
i ne pokusavajte da se raspravljate.
svako ima pravo da napise svoje misljenje ma koliko vama to bilo/ ne bilo smesno a komentari poput ovog
Quotecovece, bavi se muzikom, mojne da pises aforizme. molim te
su potpuni offtopik, da zanemarimo sto predstavljaju i vredjanje.  :nonono:

philoserbiana

neznam da li je ovo sto cu reci offtopic:na televiziji su prikazali prilog u kome Taci poklanja traktor jednoj srpskoj porodici na Kosovu(u nekom selu)i naravno oni su to prihvatili...neznam da li je to bila iznuda ili ne  :hmm
uglavnom,ocekuje se priznavanje nezavisnosti Kosova sl.sedmice...i ovo je vezano za postizbornu krizu :ninja:

Vampire 666

Quote from: dirigent on 10-02-2008, 11:59:11
OGLAS :

    Trazi se u Srbiji covek koji ce da potpise ugovor sa EU u zamenu za slanje misije dole (citaj - krsenja rezolucije 1244 , cime se otvaraju vrata nekim novim `kreativnim pristupima`).

    Dozivotna apanaza u visini od 1000 evra visoj od sadasnjih primanja i bezvizni rezim garantovan!

      A da, zaboravio sam...

     Pozovite SAD!!!

A sta je ovde misljenje? Ja citam samo jedan sarkastican vic...



Quote from: aziraphale on 10-02-2008, 15:44:37
@dirigent
:siza:
covece, bavi se muzikom, mojne da pises aforizme. molim te.

Ovo je misljenje i ti krsis pravo za koje se zalazes da drugi postuju...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Дулић: Већина грађана Србије изгласала Европу     
14:51 - 10. 02. 2008.
Председник Скупштине Србије Оливер ДулићБеоград, 10. фебруара 2008.

Интервју Оливера Дулића за "Вечерње новости"

Ванредни парламентарни избори су једна од опција за разрешење дубоке кризе у владајућој коалицији, поручио је у разговору за "Новости" Оливер Дулић, председник Скупштине Србије.

Први парламентарац је оценио да ће састанак председника и премијера Србије Бориса Тадића и Војислава Коштунице, коме ће и он присуствовати, отклонити све дилеме и бити пресудан за владајућу коалицију.

- То ће бити кључан састанак за стабилизацију политичких прилика у Србији и даће одговор да ли ова владајућа коалиција може да функционише у будућности – нагласио је Дулић. 

Каква су Ваша очекивања – хоће ли Влада опстати или ће разлике између коалиционих партнера остати непремостиве?

- Ова влада није стабилна. Ова влада има проблем. Али, сачекајмо још неколико дана.

Од чега зависи њен опстанак?

- Пашће, уколико ДСС настави са маниром да кад год не постоји сагласност у Влади, тражи помоћ опозиције у парламенту. Немогуће је да ДСС у Влади буде са ДС и Г 17 плус, а да у Скупштини сарађује са радикалима и социјалистима. ДС није подржао Коштуницу за премијера да би у парламенту ДСС спроводио своје страначке циљеве у сарадњи са СРС и СПС. На то више не можемо да пристанемо.

Шефовима посланичких клубова сутра ћете предложити да се седница парламента одржи 14. фебруара, истог дана када би требало да заседа и Влада Србије...

- Предложићу да се наредне недеље одрже две седнице парламента. На првој седници председник Србије Борис Тадић би положио заклетву, како би са пуним капацитетом преузео своју улогу у вођењу државе. На другој седници, расправљало би се о две веома важне теме – прва је ситуација на Косову и Метохији и евентуални долазак мисије ЕУ у јужну српску покрајину, а друга – политички документ који је ЕУ понудила да потпише са Србијом.

Значи, истог дана заседају и парламент и Влада?

- Термин 14. фебруар ми делује као добар датум да Скупштина почне своје заседање, а да у току тог дана добијемо мишљење Владе. Скупштина ће сигурно заседати у току следеће недеље, али хајде да будемо сви одговорни и да се померимо корак уназад. Нека то уради и премијер Коштуница. То је логичан излаз из кризе институција у којој се сада налазимо.

Верујете ли да ће ДСС и премијер Коштуница пристати на такав сценарио?

- Надам се да ће све посланичке групе пристати, јер то ће бити коначан излаз из кризе владајуће коалиције, као и државних институција.

Ако се договорите, разрешили бисте дилему око које је протеклих дана било спорења, а то је ко ће први заседати – Скупштина или Влада...

- Нисам желео да се стекне утисак да се Влада и парламент инате. Спреман сам да закажем седницу Скупштине, али се плашим да неће бити могуће да та расправа буде адекватна и довољно квалитетна без става Владе. И даље сматрам да ће Влада морати да достави своје мишљење о тако важним питањима као што су Косово и Метохија и ЕУ. Немогуће је да се само једна институција – парламент изјашњава о томе.

Јесте ли се оглушили о захтев 144 посланика да закажете седницу Скупштине?

- Тај захтев је потпуно легитиман и легалан, а по пословнику сам дужан да одредим датум седнице, и ја ћу то урадити. Дакле, ни на један начин не желим да кршим Устав, јер то нисам радио ни до сада.

Премијер Коштуница Вас је, ипак, оптужио за кршење уставног поретка...

- Жао ми је што ме је Коштуница на злонамеран начин оптужио за опструкцију парламента или за кршење Устава. Некоректан је био његов покушај да парламент на брзину донесе стратешке одлуке које би могле да буду кључне за будућност наше земље. И то без договора са коалиционим партнерима, уз притиске да изнуди седницу парламента.

Нисте подлегли тим притисцима?

- Моја намера све време је била да политичким актерима оставим довољно времена да се изнађе минимум заједничке сагласности. Досадашње две седнице које су биле посвећене КиМ, заказиване су у договору и власти и опозиције, пажљиво су припремане. Ово је први пут да се једна од странака владајуће коалиције појавила са захтевом да се закаже седница без намере да се консултује са партнерима. Ја сам само желео да се понови исти принцип око заказивања седница на којој ће главна тема бити КиМ. Да се кроз договоре дође до заједничког текста, а не да се у било којој институцији прегласавамо око тако важне теме. Мислим да је то била моја добра одлука.

Шта ће се десити ако Влада, пошто ДС и Г 17 плус имају већину, прегласавањем ДСС-НС донесе одлуку да се са ЕУ потпише политички споразум, а онда га друга већина поништи у Скупштини?

- Прегласавања су могућа између владајућих и опозиционих странака, али око питања која нису пресудна за државу. Питања будућности Србије и КиМ, слања мисије ЕУ на КиМ, наставка пута Србије у ЕУ, превише су озбиљна и пресудна да би се било ко прегласавао. Управо из тог разлога нисам одмах заказао седницу парламента, како би се оставило довољно времена да се постигне консензус око минимума државне и националне политике.

Који је то минимум консензуса?

- Верујем да ће до седнице Владе и парламента превладати разум и да ће се доћи до заједничких ставова који ће допринети да се стабилизују прилике у Србији.

Очекујете да ДСС попусти и дозволи потписивање споразума са ЕУ, који ће, како тврде у тој странци, бити увод у долазак мисије ЕУ на Космет?

- Нико не спори да би слање мисије ЕУ на КиМ без сагласности СБ УН било против међународног права и наших државних интереса. Морамо све да учинимо да та мисија не дође без одлуке СБ УН. Важно је да се и у парламенту и у Влади разговара о доласку мисије ЕУ и да се уђе у дубину процеса с обзиром на то да постоји велика опасност да Албанци у току фебруара прогласе независност КиМ. Али, веома је важно да се отвори дебата и око споразума који је ЕУ понудила Србији и да се коначно да одговор какве везе има тај споразум, који, иначе, дефинише трговинске олакшице, убрзавање европских интеграција, стављење Србије на белу шенгенску листу, са Косовом. Нико не може да спори да процес европских интеграција нема алтернативу, али то морају да потврде и Влада и парламент.

Да ли то значи да Србија треба да потпише Споразум о стабилизацији и придруживању са ЕУ, а да никако не дозволи долазак њене мисије на КиМ?

- Србија мора да има адекватан одговор на слање мисије, а тај одговор налази се у Акционом плану Владе у случају једностраног проглашења независности КиМ. Тај одговор сигурно није затварање врата ЕУ, јер се процес наставка европских интеграција не налази само у програму Владе, већ је то подржала и већина грађана на председничким изборима. А то сигурно обезбеђује снажнију позицију Србије у даљој борби за очување КиМ.

Да ли би, у случају да већина земаља ЕУ призна независност Космета, Србија требало 18. фебруара да потпише Споразум о стабилизацији и придруживању?

- Било би добро да потпишемо ССП и да учинимо све да веома брзо будемо земља која може и даље да се бори за КиМ. Ми никада нећемо признати независно Косово. Нећемо никада допустити да независно Косово буде реалност. Једини начин јесте да будемо респектабилна земља чији се глас чује у ЕУ, а то можемо само ако будемо у интеграционим процесима и економски довољно јаки.

Европа и Косово два питања

Мислите да пут у ЕУ и долазак њених трупа на Космет немају никакве везе?

- За мене ЕУ и Косово немају никакве везе, већ су то два одвојена процеса. Ми морамо свим демократским и дипломатским средствима да се боримо да КиМ остане у саставу Србије, да се поштује међународно право, да наставимо дијалог са Албанцима који би водио постизању компромиса и за Београд и за Приштину, али не смемо да скрећемо са европског пута. Једини легитиман начин да бранимо државне и националне интересе јесте да будемо део европске породице народа. Било каквом изолацијом, и ако случајно дође до неповољног сценарија на КиМ, највише би изгубили грађани Србије.

Реакција по акционом плану

Како ће реаговати парламент у случају да Албанци прогласе независност 17. фебруара?

- Знам да постоји велика опасност да се то деси. Сигурно ће Скупштина заузети свој став о томе, али било би најбоље да Србија реагује како је то Влада предвидела својим Акционим планом.

Могућа оставка

Стрепите ли да бисте могли да будете смењени ако ДСС и СРС направе нову парламентарну већину?

- Не стрепим да ћу бити смењен, али ако се случајно деси да дође до такве већине, одмах подносим оставку.

Страхујете ли од те могућности?

- У том случају страхујем само за Србију. Али, ако ова влада падне, логичније решење су ванредни избори него савез ДСС и радикала.

(Извор: Вечерње новости; аутор: Ненад Чалуковић)
Председник Скупштине Србије Оливер Дулић

Darker

ДУПЛО ГОЛО
Дуго смо таоци одбеглог генерала. Сада прети опасност да постанемо таоци мрзовољног кочничара у премијерској фотељи који би да заустави европски воз упркос чињеници да је 70 одсто Срба спремно да се укрца у композицију према Бриселу

Борис Тадић је у својству председника државе обавезан да разговара са сваким ко нешто представља у овдашњем политичком сазвежђу, али од њега се као лидера једне од две најјаче српске странке очекује да више не трпи уцене минорних партија чији су шефови једино имали њух да у право време буду на правом месту.

Мучна процедурална игра око тога да ли ће став о Политичком споразуму са ЕУ прво дати влада или парламент. Минирање рада скупштинског одбора. Забрана доласка стенографима. Игнорисано писмо 17 министара. Каприциозно одлагање председничке инаугурације. Да ли ико помишља како нас виде тамо у Бриселу или у Москви? Да не буде заблуде, виде нас као примитивце.

Партитократија ће нас убити. Нископроцентне странке су рак рана Србије јер су се дочепале кључних места одлучивања. Србија је свакако још далеко од англосаксонског бипартијског модела, али би морала да се ослободи праксе да странке са 5–10 одсто бирачког тела условљавају, диктирају и фактички креирају нашу политику.

Управо то, поново, покушава Војислав Коштуница. Премијер, чија је странка лукаво избегла тржишну процену вредности на последњим изборима кријући се иза Веље Илића, користи овај апсурд да би – увезујући проблем Космета са европским интеграцијама – одређивала нашу будућност.

Иако су и радикалска и реформска Србија показале да немају проблем са ЕУ, премијер ствара дилему која је не само директна издаја коалиционог партнера, већ и позив да се уздржимо од европског пута.

Коштуница ме подсећа на бившег америчког председника Џералда Форда за кога су говорили да није у стању да у исто време хода и жваће жваку. Тако и он. Пошто схвата да му без косовске агенде нема политичког опстанка, све ставља на једну карту, укључујући и лични идентитет. Сећате се онога „Ко смо, шта смо без Косова!”

Питање је дана када ће Косово постати независно. Када је схватио да му косовски џокер измиче из руку – јер верујем да овај измучени народ нема намеру да у недоглед ламентира над изгубљеном провинцијом док су му џепови празни – Коштуница је сопствену али и колективну будућност Србије увезао с побуном против ЕУ због „противправног” слања мисије на Косово.

Премијер говори о „обмани” из Брисела. Да рашчистимо неке ствари. Србија дуже од две године сарађује са Европљанима на Косову и чиста је обмана представити да је Београд затечен одлуком да ЕУ преузме мисију од УН. Србија је пратила припреме и није протестовала све док ДСС није окренуо ћурак представљајући да је реч о европској завери иза наших леђа.

Европљанима може штошта да се замери, али тиме не решавамо проблем. Уколико се свађамо ништа нећемо урадити. Уосталом, спорни документ „Заједничка акција” о косовском ангажману не садржи ни правни оквир ни начин или време упућивања мисије на Косово. Зашто онда толика повика ДСС-а?

Биће да се питање Политичког споразума злоупотребљава као повод за напад на Тадића. Уколико лидер кампање за освајање Европе попусти, руши сопствени ауторитет и политички идентитет који је већ кородирао током године болећивих уступака премијеру.

Уколико остане чврст, пада влада. То би значило да ће неки технички или мањински кабинет, у сваком случају прелазна институција, дочекати проглашење косовске независности. Председник Републике био би у том тренутку једина институција која би се повезала с губитком колевке српства. Лака мета.

Коштуница се политикантски игра ватром. Он себе доживљава месијански, али за разлику од многих играча из његове околине који би га сутра продали зарад неке друге коалиције, открива да је због сопственог политичког опстанка спреман да се коцка будућношћу Србије. Јер шта је него чиста деструкција одустајање од европских интеграција?

Ако се буде инсистирало на потписивању Политичког споразума са ЕУ онда овој влади нема будућности, каже министар Самарџић. У праву је.

За претпоставити је да ДС и његови коалициони пaртнери не могу да одустану од „освајања Европе”. Што значи да не смеју да уђу у трули компромис. Влада по сваку цену, односно премијер по сваку цену, већ су ДСС довели до ивице цензуса. Цену би могао да плати и ДС јер ма колико лидери мислили да су гласачи „њихови” (В. Илић, сабрани говори), нека Тадић захвали и мени јер је победио мојим гласом.

Премијер ће, са своје стране, све учинити да остане у седлу. Лидеру мањине су наклоњене звезде, под условом да се коначно изјасни и каже која му је политика блискија. Приклањање радикалско-еспеесовском блоку је сасвим легитимно, али мора да буде транспарентно.

Коштуница би могао да иде на реконструкцију кабинета из кога би се повукли – или били уклоњени – министри ДС-а и Г17 плус. Представљена као влада за одбрану националног интереса у драматичном тренутку отимања Косова, његова нова творевина лако би добила подршку већине у парламенту: радикала, народњака и СПС-а. Тачка. Нема више.

Солидна већина значила би да такав кабинет може дуго да опстане на власти. Могао би, али неће, јер у себи садржи чип аутодеструктивности: заустављање европских интеграција, улазак у самоизолацију, бежање страног капитала.

Не треба ми влада која се олако одриче Европе зарад властодржачких амбиција неких њених чланова. Не треба ми влада која ће напустити једну од најбитнијих одредница 5. октобра. Не треба ми влада која уценама узурпира већинску вољу бирачког тела.

Дуго смо таоци одбеглог генерала. Сада прети опасност да постанемо таоци мрзовољног кочничара у премијерској фотељи који би да заустави европски воз упркос чињеници да је 70 одсто Срба спремно да се укрца у композицију према Бриселу.

Драматично увезивање Косова и ЕУ је провидна, надасве себична страначка игра и овај народ то треба да зна. Политички споразум са ЕУ је део процеса и никако није „једно дупло голо” како би да увери поменути министар Самарџић. „Дупло голо” је да останемо и без Космета – што следи – и без ЕУ – што би била непроцењива штета.

Ова земља нема времена и себи не сме да дозволи да буде жртва блокатора окупљених око премијера и његовог народњачког партнера који, док се брчка у базену, себи даје право врховног жреца па каже да би онај ко Споразум са ЕУ потпише одмах био проглашен за издајника.

Рекао бих да је управо супротно. Непотписивање уговора и напуштање европских интеграција је издаја кључних вредности за које се Србија определила.

Тадић је заказао разговор с Коштуницом и Дулићем. Биће то последња прилика да се избегне пад владе – под условом да премијера убеде да не настави ризичним путем минирања европске пруге.

Србији треба јединствен одговор на скору независност Космета. Председник и премијер су учинили све што је у њиховој моћи да до тога не дође. Пошто сила Бога не моли, биће оно што бити мора. Али ЕУ не сме да се дира.

Са јединственим одговором за Косово, влада може да опстане. Колико? Уз овакве разлике коалиционих партнера и не треба дуго да траје. Време је да се српска политичка сцена укрупни. И да крајња десница коју данас, после приближавања радикала центру, репрезентује ДСС, буде архивирана. Да нам у некој новој прилици не би кидала нерве уценама око будућности.

Бошко Јакшић
[објављено: 10.02.2008.] Politika

Maslacak

[off]Gle, prezimenjak![/off] :happy:

Neverovatno.
Svi tekstovi su identièni.
I svi dolaze do istog zakljuèka - da je Ko¹tunica pogubniji za Srbiju i vi¹e nego radikali.
Èovek se ba¹ pokazao na delu. Reklo bi se da u na¹oj politièkoj istoriji ne postoji osoba kojoj je br¾e srozana "popularnost"...ni koja se tako javno i eksplicitno pokazala najgorim licemerom.
Trebaju nam izbori. Ovako - ne ide.
Pa nek se igra premijera s barbikama :K

Vampire 666

#100
DSS ruši koaliciju zbog fotelje direktora
Autor: V. Pešić | 11.02.2008 - 06:00
DSS ruši koaliciju zbog fotelje direktora

VRANJE - Za izbor direktora Zdravstvenog centra u Vranju, vodi se borba između tri kandidata. Sada aktuelni čelnik dr Miroljub Stanković iz DSS-a, ima konkurenciju protiv kandidata dr Uroša Trajkovića iz G17 plus i ranijeg direktora dr Čedomir Stanimirovića iz DS.

Rukovodeće mesto u ZC rasplamsalo je i političke strasti među zainteresovanim strankama. U DSS-u najavljuju da će uoči lokalnih izbora prekinuti koalicionu saradnju ako dr Miroljub Stanković ne bude ponovo izabran za direktora.
Po zakonu, direktora Zdravstvenog centra bira UO, a imenuje ga resorno ministarstvo. Pošto je Ministarstvo zdravlja u oblasti odgovornosti G17 plus, najveće šanse za direktorsku fotelju daje se lokalnom lideru ove stranke i aktuelnom direktoru Doma zdravlja u Vranju Urošu Trajkoviću.
- Najkasnije za desetak dana Upravni odbor treba da odluči ko će resornom ministarstvu da bude predložen za direktora centra. Do sada nismo imali nikakve političke pritiske i uticaje, ali će odluka da bude doneta posle konsultacija unutar stranaka. Važnije od svega je da je interes ZC u prvom planu, pa tek onda ime novog direktora - kaže predsednik UO advokat Aleksandar Stojković, koga je na ovu funkciju kao nestranačku ličnost imenovalo resorno ministarstvo.
Jedan od kandidata dr Uroš Trajković nije želeo da komentariše kandidaturu ali je napomenuo da između njega i aktuelnog direktora dr Stankovića saradnja zbog izbora nije poremećena.
Lider DSS-a u Vranju Dejan Stanojević kaže da je stav ove stranke da Miroljub Stanković treba da ostane na čelu ZC, najviše zbog zavidnih rezultata koje je pokazao od od jula 2004. do sada.
- Nedavno smo podržali kandidata G17 plus Jasminu Arsić za direktora Apotekarske ustanove, dali smo podršku G17 za imenovanje Branka Trajkovića za direktora Ekonomsko-trgovinske škole. Podržali smo ih da Dom zdravlja ne bude pod ingerencijom lokalne samouprave. Sada je red na ustupke G17 plus. Ukoliko Stanković ne bude izabran, vrata saradnje se zatvaraju - ističe Stanojević.
Prema nezvaničnim saznnjima, ako dr Uroš Trajković postane direktor ZS, bivšem čelniku ove ustanove dr Čedomiru Stanimiroviću smeši se fotelja direktora bolnice.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Znaci ovaj DSS je postao toliko ljigav da je to neverovatno. Najveci sljam se slio u ovu ogavnu stranku. Pa ovakvu partiokratiju nisu vodili ni Tito i Sloba!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trst je naš
Autor: Dragoljub Žarković | 11.02.2008 - 07:38
Trst je naš

Jedna je stvar ne priznati samoproglašenu nezavisnost Kosova, a sasvim druga - nepriznavanje realnosti. Još je Ratko Marković, pravni žrec Miloševićevih pobeda i poraza, nakon potpisivanja Kumanovskog sporazuma, rekao, parafraziram, da je ta amputacija bila nužna da bi se sačuvala Srbija.

Sad Vojislav Koštunica i njegovi pokušavaju amputirano da prišiju, ali su im hirurške metode slabašne. Nalik su vradžbinama i bajalicama. I premijer je pao u epski zanos pa s puno patosa govori o nepravdi i sili, i kao u kakvoj narodnoj pesmi teši se idejom da će kad-tad pravda i istina da pobede ako već neće u njegovom mandatu.
Ministar Slobodan Samardžić pojačava metafore - ,,gorka pilula u kocki šećera", ,,duplo golo", ,,jedno veliko ništa", a Zoran Lončar, ministar prosvete, podučava učitelje kosovskoj lekciji na njihovom tradicionalnom esnafskom skupu koji se, otkad je sveta i veka, svodio na pitanje kolika je učitelju plata.
To me podsetilo na anegdotu kada je neki komesar vaspitavao u novom duhu učitelje u ona ,,vunena vremena" pa konstatovao da je ,,krvavi kralj" odneo iz zemlje ,,hiljadu vagona narodnog zlata", a jedan od učitelja promrmljao - ,,pa da je peska, pa je mnogo", a onda dobio prekomandu za istočnu Srbiju, a mogao je i glavu da izgubi.
Hoću reći da jača ideološki rad, a to nije za potcenjivanje u smislu društvene štete. Narod je onomad po trgovima vikao i ,,Trst je naš", pa je posle trčao tamo da vidi Zapad i kupi šuškavce.
Nema dokaza da je pojačana retorika detonirala bombu kod ,,Merkatora", ali u danima koji slede množiće se dokazi da odgovorni političari moraju koliko da se bave teritorijalnim integritetom zemlje i dostojanstvom države, toliko i da paze šta i gde govore.
Vrlo je jasno da generacije srpskih političara u čitavom nizu izbornih ciklusa neće priznati Kosovo kao državnu tvorevinu, ali će morati da uvaže realnost da je to amputirana teritorija koja će u istom nizu godina i izbornih ciklusa biti pod stranim protektoratom, i to protektoratom Evropske unije.
Ako ćemo tvrditi da je Kosovo naše, onda će, na mala vrata, Evropa da stigne u Srbiju, ako već Srbija neće u Evropu.

Bred

Quote from: Vampire 666 on 10-02-2008, 18:41:24
Quote from: dirigent on 10-02-2008, 11:59:11
OGLAS :

    Trazi se u Srbiji covek koji ce da potpise ugovor sa EU u zamenu za slanje misije dole (citaj - krsenja rezolucije 1244 , cime se otvaraju vrata nekim novim `kreativnim pristupima`).

    Dozivotna apanaza u visini od 1000 evra visoj od sadasnjih primanja i bezvizni rezim garantovan!

      A da, zaboravio sam...

     Pozovite SAD!!!
ako ti ne vidis ovde misljenje, to je tovj problem.  :wink:

A sta je ovde misljenje? Ja citam samo jedan sarkastican vic...



Quote from: aziraphale on 10-02-2008, 15:44:37
@dirigent
:siza:
covece, bavi se muzikom, mojne da pises aforizme. molim te.

Ovo je misljenje i ti krsis pravo za koje se zalazes da drugi postuju...

[/quote]
ovo je uvreda.
i totalni off.

ende.
nazad na temu.

--
Odlo¾ene konsultacije sa Duliæem
| Izvor: B92, Beta, Tanjug
Beograd -- Otkazane dana¹nje konsultacije Olivera Duliæa i ¹efova poslanièkih grupa. B92 saznaje da æe najverovatnije biti odr¾ane u sredu.

Kako saznaje B92, konsultacije predsednika Skup¹tine Srbije Olivera Duliæa sa ¹efovima poslanièkih grupa biæe odr¾ane najverovatnije u sredu, nakon susreta predsednika i premijera Srbije Borisa Tadiæa i Vojislava Ko¹tunice, koji se oèekuje danas, kao i sastanka saveta za Nacionalnu bezbednost, koji je planiran za sutra.

I u saop¹tenju iz kabineta predsednika Skup¹tine navodi se da je procenjeno da konsultacije treba da se odr¾e tek po zavr¹etku sastanaka na najvi¹em nivou.

"Imajuæi u vidu komplikovanu situaciju na Kosovu i Metohiji, predsednik Skup¹tine smatra da bi na predstojeæoj sednici parlamenta jo¹ jednom trebalo pokazati dr¾avno jedinstvo po najbitnijim pitanjima", navodi se u saop¹tenju.

Prema saznanjima B92, moguæi datumi za odr¾avanje skup¹tinske sednice o Kosovu jesu 17. i 18. februar.

Konsultacije ¹efova poslanièkih grupa sa predsednikom Skup¹tine Srbije Oliverom Duliæem bile su predviðene povodom zahteva poslanièkih grupa DSS-NS, SRS i SPS za odr¾avanje vanredne sednice parlamenta na kojoj bi se razmatrao njihov predlog odluke protiv slanja misije Evropske unije na Kosovo i Metohiju.

b92

Nightmaster

Kostunica je najvecu stetu napravio posle 5. oktobra. Ako neko treba da snosi posledice za ono sto se desavalo od promena do sad, to je on. Ja ga smatram i direktnim krivcem oko Kosova.
Kostunica je novi Slobodan Milosevic. Hoce opet da nas gurne u izolaciju, sankcije, mozda i koje novo bombardovanje.
Crno nam se pise... :wall:

alfie

Drage kolege,sve je to ok,ali pustite rasprave i demagogiju,neko na ulice,pred vladu.
dela,dela!
Nema nas puno,ali mo¾e da nas bude dovoljno... :batina :batina :batina :batina
Jo¹ ako nam se pridru¾e ovi sto samo èitaju i postuju na onim Nesvrsishodnim,rozikastim,gu-Gu,Ga-ga bla bla temama, Pa ima da menjamo svet!!!

Vampire 666

 11.02.2008 .
Saopštenje LDP
Nema kompromisa oko evropske budućnosti Srbije


Današnje odlaganje konsultacija šefova poslničkih grupa sa predsednikom Skupštine predstavlja nastavak urušavanja institucija države i ponovo pokazuje nesposobnost vladajuće većine i nemoć Vlade Srbije.

Očigledno je da se odluke od interesa za građane više ne mogu doneti u institucijama, već se lažna stabilnost i navodno jedinstvo, odnosno gola vlast, pokušava održati tajnim dogovorima daleko od očiju javnosti.

LDP još jedanput podseća da ne sme biti kompromisa oko evropske perspektive zemlje, jer bi to značilo krađu glasova građana koji su na izborima glasali za svoju evropsku budućnost.

Podsećamo da, zbog nesaradnje sa Hagom, Srbiji nije na potpisivanje ponuđen već parafirani Sporazum o pridruživanju i stabilizaciji. Inače Crna Gora ga je potpisala prošlog leta, a BiH će ga potpisati sledećeg meseca.

Činjenica da Koštunica odbija da potpiše čak i prelazni politički sporazum najbolji je dokaz da Srbiji nije potrebna stabilnost i Vlada koja zemlju vodi unazad, već da nam je potrebna stabilnost u brzim evropskim integracijama.

Najzad i Borisu Tadiću i Demokratskoj stranci mora postati jasno da je najveća prepreka takvoj budućnosti premijer Koštunica.

Zato su vanredni parlamentarni izbori, a ne vanredno stanje, jedini način da proevropske snage zajedno sa građanima uklone tu prepreku.