Zabrana Dana zaljubljenih

Started by besno pile, 13-02-2008, 13:08:50

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

besno pile

    


Verska policija Saudijske Arabije zabranila je prodaju darova za Dan zaljubljenih, ukljuèujuæi i crvene ru¾e, objavile su lokalne novine.

List “Saudi Gazette” prenosi izjave lokalnih trgovaca koji govore kako su ih vlasti upozorile da uklone sve crvene predmete, ukljuèujuæi cveæe i papir za zamotavanje poklona.

Vlasti Saudijske Arabije do¾ivljavaju Dan zaljubljenih, zajedno s mnogim drugim godi¹njim proslavama, neislamskim. Zabrana je opravdana time da Dan zaljubljenih ohrabruje veze izmeðu ¾ena i mu¹karaca izvan braka, ¹to je zabranjeno zakonom.

Neki su, kako bi "nadmudrili" zabranu, cveæe naruèili danima i nedeljama pre Dana zaljubljenih, ¹to je u toj zemlji postao obièaj.

"Ponekad dostavljamo bukete usred noæi ili u rano jutro, kako bismo izbegli sumnju", izjavio je jedan cveæar.

Drugi, pak, da bi proslavili Dan zaljubljenih, planiraju posete liberalnijim susednim dr¾avama kao ¹to su Ujedinjeni Arapski Emirati.



http://www.b92.net/zivot/vesti.php?nav_id=284607

BK

Koliko je ljudima dosadno, samo izmisljaju neke nove gluposti...
:cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet :cvet
Evo ja im poklanjam

willie the scot

poligamijska inkvizicija... :K


stef

 Dobro je da ti bude tad rodjendan... :K

*


SLATKIS


Bla_bla_blaaaa

Mene mrzi da citam..ajd nek neko preprica  :K

Al-Jasmina

Meni je bas drag 14ti febric  :happy:
Tako je Arapi, malo maste i domisljatosti i buketi&ruze i slatkisi dostavljeni  :happy: :happy: :happy:

Jos i da mene iznenadi neki cvet na kucnom pragu,
ufffffff rascvetao bi mi se osmeh na licu na 3 dana  :> :> :> :>

Enea


mariom


dirigent

Ti arapi su dvolicni . Kad su u saudijskoj arabiji sve rade po serijatu. Ali kad se gospoda muzevi zazele sexa i provoda odu u Dubai pa tamo bludnice kako hoce. I to mi je islam...

MoonHelen

Boze li tih Arapa. Nisam cula gluplju stvar vec neko vreme. Jadni kad imaju takvu vladu. A mi se jos zalimo...  :lol:

bozana

Meni je svaki dan Dan zaljunljenih i to mi ne moze niko oduzeti niti zabraniti.

Lesko987

Imaju takav zakon oa mo¾e im se. Nadam da to neæe stiæi do nas uskoro. :batina