Kosovo i nezavisnost

Started by Bred, 16-02-2008, 21:20:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

alexica

da, ja sam se bas pitala sta im znaci onako slicna zastava zastavi eu...sta im znaci onih 6 zvezdica? novo udruzenje u evropi, zelena transferzala (Albanija, Kosovo, Sandzak, BiH,...)

darusaz

1. Шиптари
2. Срби
3. Турци
4. Бошњаци
5. Горанци
6. остали народи који живе у лажној држави

А на застави БиХ, звездице означавају.... ма то само зна Карлос Вестендорп који је цртао ту заставу.

mikele

Искрено мислим да је ово сада тек почетак и да ће сада многе области широм света које имају исту или сличну ситуацију као КиМ затражити независност,а међу њима би требала да буде и РС.
Што да не?Нека распишу референдум и 99% становништва са правом гласа ће бити ЗА и нека лепо Скупштина РС прогласи независност од БИХ јер и они јел те ''не могу да живе у заједници са Бошњацима и Хрватима'',исто као што и Албанци са Косова не могу са Србима.

wolfeitzckie

QuoteНека распишу референдум и 99% становништва са правом гласа ће бити ЗА и нека лепо Скупштина РС прогласи независност од БИХ јер и они јел те ''не могу да живе у заједници са Бошњацима и Хрватима'',исто као што и Албанци са Косова не могу са Србима.

савршен план са малом рупицом. Фале ти Амери да ти чувају леђа...

mikele

Ма не мора РС да буде призната од стране УН(као што и Косово неће бити),нити ОЕБС-а,а још мање Америке.Нека функционише као што ће функционисати и новооснована Република Косово,као што већ годинама функционише Северни Кипар(кога је признала само Турска).
Јер ја искрено не видим никакву разлику између РС и КиМ,тако да...

alexica

da, i ja se slazem...RS ce isto priznati par zemalja, mozda cak i lazna Republika Kosovo...pa nek ide tako...

aziraphale

Quote from: KaBoom on 19-02-2008, 01:32:40
©ta ovde propu¹tam? Ovamo povlaèanje ambasadora iz zemlje, a ovamo da se hitno vrate u Beograd... :hmm

nije nelogicno. vid izrazavanja protesta diplomatskim putem je i "podnosenje protestnog pisma od strane ambasadora uz njegovo povlacenje u zemlju radi konsultacija", sto je trenutno slucaj. svi nasi ambasadori su, koliko sam cuo, dobili ovu direktivu. smatra se zestokim protestom, ali ne i extremtnim, sto bi "povlacenje do daljnjeg" predstavljalo. ocito se pomenuti diplomata konsultovao sa ministarstvom inisotranih poslova gde mu je nalozeno da se odmah vrati, posto nije bas najzdravije da nemamo najviseg predstavnika u najuticajnijoj zemlji na svetu. ne bi nam bio prvi put da pravimo tu gresku, ali izgleda da su skapirali da ne smeju gubiti vreme.

Bred

#142
Quote from: Vampire 666 on 18-02-2008, 22:28:14
Bred, sto sada ne protestujes protiv manipulacije ovim klincima koji pale i lome u svim vecim gradovima u srbiji? Ili mozda mislis da je ovo sad spontano i da nema veza sa politikom?
:wall:
da odgovorim u tvom stilu-vecu glupost nisi mogao da izvalis od ove.
:K
ko je organizovao "klince"? ko ih je to "izmanipulisao"? Ako imas takve informacije, savetujem ti da se obratis policiji, i oni bi to voleli da znaju.
da, spontano jeste a naravno da ne podrzavam i to sam vec napisao.
:wink:

--
Skup¹tina poni¹tila nezavisnost
18. februar 2008. | 21:32 -> 22:31 | Izvor: Beta
Beograd -- Skup¹tina Srbije potvrdila veèeras vladinu odluku o poni¹tavanju "protivpravnog jednostranog progla¹enja nezavisnosti Kosova."

Za prihvatanje predloga Vlade Srbije, na vanrednoj sednici, glasalo je 225 poslanika. Nije bilo bilo uzdr¾anih ni poslanika koji su glasali protiv, ali su poslanici LDP-a odbili da uzmu uèe¹æe u glasanju. Skup¹tina Srbije potvrdila je da je Kosovo neotuðivi deo jedinstvenog i nedeljivog ustavnog i dr¾avnopravnog poretka Srbije na osnovu Ustava Srbije i Povelje UN.

Tom odlukom, koju je vlada usvojila 14. februara, poni¹tavaju se akti i radnje privremenih organa samouprave na Kosovu i Metohiji kojima se progla¹ava jednostrana nezavisnost, jer "naru¹avaju suverenitet i teritorijalnu celokupnost Srbije zajemèenu Ustavom Srbije, Poveljom UN, Rezolucijom Saveta bezbednosti UN 1244 iz 1999. godine i drugim rezolucijama Saveta bezbednosti, kao i va¾eæim meðunarodnim pravom".

Ti akti i radnje "predstavljaju nasilno i jednostrano otcepljenje dela teritorije Republike Srbije, i zato su neva¾eæi i ni¹tavni", navodi se u odluci.

"Ovi akti i radnje ne proizvode nikakvo pravno dejstvo u Republici Srbiji, kao ni i u meðunarodnom pravnom poretku. Jednostrano otcepljenje dela teritorije suverene dr¾ave predstavlja pravno nasilje nad Republikom Srbijom i nasilje nad va¾eæim meðunarodnim pravom", pi¹e u odluci.

nastavak- http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=02&dd=18&nav_category=640&nav_id=285399
--
i opet nedospustivo ponasanje ldp-a :!
ali nisam iznenadjen  :nonono:
--
Koliko vredi srpska imovina na Kosovu (http://www.b92.net/biz/fokus/analiza.php?yyyy=2008&mm=02&nav_id=285292)

lycos

Quote from: Bred on 19-02-2008, 16:40:26
poslanici LDP-a odbili da uzmu uèe¹æe u glasanju.

i opet nedospustivo ponasanje ldp-a :!
Umesto svi da se sloze bar oko jedne stvari..

:wall:  :wall:  :wall:

Vampire 666

Od Breda ocekivano-dvostruki standardi...

Pre nego sto opljujete LDP bar se informisite zasto nisu hteli da glasaju i sta je njihov stav u celoj ovoj situaciji...

bibi

Njihov stav je da se Srbija okrene "preostalim" delovima zemlje
tj. da se mane Kosmeta,jer mnogo vremena gubi boreci se za njega.....

Licno sam cula kad je Ceda to rekao i tako bih ga proterala u Albaniju..... :batina :hm

Vampire 666

Quote from: bibi on 19-02-2008, 19:41:34
Njihov stav je da se Srbija okrene "preostalim" delovima zemlje
tj. da se mane Kosmeta,jer mnogo vremena gubi boreci se za njega.....

Licno sam cula kad je Ceda to rekao i tako bih ga proterala u Albaniju..... :batina :hm

Ocigledno svako cuje ono sto zeli...istorija se ponavlja, ponovo se okrivljuju domaci izdajnici i strani placenici...

pig_am_am

a kad malo razmislimo... hajde da pogledamo vojvodinu.
evo kaboom hoce da nam se cepa  :trfr:

to ce biti ,videcete, najbolniji udarac. jer ce od srbije hteti da se odvoje - i sami srbi.

kaboom zna raspolozenje samih srba u vojvodini...kao sto i ja znam,jer sam tamo ceo zivot provela.... ali cini mi se da vi ovde nemate pojma... ma koliko mislili da imate...

nije da skrecem temu... skrecem samo malo paznju.

bibi

Ma neka se svi otcepe,bas me briga vise.....

Bas me zanima sta Vojvodini znaci ta "sira" autonomija?

U Vojvodini ima svih naroda,a Srba najmanje..... :)):

@Vampir:Gluva jos uvek nisam,samo kazem kako je rekao,a oduvek igra kako Amerikanci sviraju........samo sam realna..... :cvet

Vampire 666

Da si realna bila bi LDP....

raspolozenje svih ljudi u Srbiji van Beograda je dosta drugacije...ljudi zele debeogradizaciju Srbije...u idealnom slucaju bi to bila kantonizacija Srbije, ali daleko je nase drustvo od takvih dostignuca...da je takav proces zapocet pre 20-ak godina danas ne bi bilo ovakvih problema kao sa Kosovom, ali i sa Vojvodinom, Sandzakom, Istocnom Srbijom...problem je sto se ta politika koju je Milosevic tada zapoceo i dalje vodi i sto je najgore, nema najava da ce se promeniti...na kraju cete vi Srbi unistiti sami sebe...kad budete proterali ili naterali na otcepljenje sve koji ne slede ideju 'nebeske Srbije' sta ce onda biti?