Kosovo i nezavisnost

Started by Bred, 16-02-2008, 21:20:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Weishaupt

Smesno je kako bi ljudi na KiM trebalo da ocekuju neku pravdu i zastitu od terorista koji su ubijali i pljackali.Pa da li iko moze verovati teroristi na rec?
A oni to jesu, najobicniji kriminalci, i nista vise.

Sto se tice decentralizacije, ja sam za, posto sam rodjen u Bg, zaista bi hteo da se prestonica prebaci u neki drugi grad, pa ce se onda valjda i smanjiti priliv dodjosa koji nam poseljacise grad! To je skoro kompletno misljenje domacih, ali ako bacim pogled na neku knjigu, videcu da su se i pre 60 godina gradjani Beograda zalili na dodjose, tako da je zakljucak : Svi se mi u svim gradovima i sredinama zalimo na dodjose! A ako neko misli da sve pare idu u Beograd, pa mozda u dzepove odredjenih ljudi, ali obicni gradjani nikakve koristi nemaju od toga.


Fascinira me taj stav da kada smo svi u istom camcu, umesto da svojski zaveslamo ka obali, a mi svi lomimo camac jer svako hoce svoju dasku! Totalno sumanuto, kao uostalom i sve sto se ovde dogadja! Istina je da nam otimaju KiM koje je pre toga bilo okupirano u vojnoj kampanji (bez odobrenja UN) i sada mi ocekujemo od tog istog UN da to osudi!? Kadija me tuzi, kadija mi sudi!

Jeste nepravda, ali nisam siguran da ista mozemo da uradimo. Ispade da nas svi mrze, ali cenim da ih zapravo bas briga, a marketing nas i dalje rastura (onaj antisrpski dabome)!

Deda

Da li se organizujemo i kao "Studenti Farmaceutskog fakulteta" idemo na miting ili ne?

prommy

Jes' da nije usput, ali bilo bi lepo da se skupimo na faksu, tipa oko 16h i krenemo ka trgu.. Slicno martovskim..

*

Quote from: Weishaupt on 19-02-2008, 23:08:15
zaista bi hteo da se prestonica prebaci u neki drugi grad, pa ce se onda valjda i smanjiti priliv dodjosa koji nam poseljacise grad! ...i pre 60 godina gradjani Beograda zalili na dodjose, tako da je zakljucak : Svi se mi u svim gradovima i sredinama zalimo na dodjose!

Ovo sto si ovde na ovakav nacin rekao je jako, jako ruzno i ne vidim razlog da budes toliko izrevoltiran?
Da li su ljudi koji su rodjeni van Bg-a manje vredni od vas koji ste, nazovi, stari Beogradjani? Svi smo se morali roditi negde, a to da li je neko seljak ili ne, ne zavisi od njegovih korena vec od porodice... Tako da zaista nije lepo da se tako izrazavas...
Ja nisam odavde, i ne smatram sebe seljankom, cak i ne mislim da sam POSELJACILA ovaj grad, cak sam upoznala neke od "starih" Beogradjana koji zaista nisu reprezentativni...

A ako cemo vec o decentralizaciji da pricamo, to bi bio jedan i jedini pravi potez za ubuduce ako planiramo da zadrzimo ovo malo zemlje sto nam je ostalo. Ne brini, Weishaupt, ne bi ti ovde dolazili seljaci da imaju alternativu u svojim rodnim gradovima. Ko je lud da ostavlja svoje kuce i stanove tamo i dolazi da zivi ovde pod kirijom? Dok se ne promeni politika, tako ce ti biti...

KaBoom

Hmmm, za nekoga u Vojvodini neæe¹ reæi da je doðo¹, pa makar bio iz najveæe zabiti, ako je tu, na ovom podruèju, vi¹e od recimo 100 godina... Mi ovde nazivamo doðo¹ima one koji su kolonizovani ili izbeglice... Naravno, nemam ni¹ta protiv ni prema jednim, samo eto tako, recimo da je to neka podela... Mislim da tu nema podele na seljake i graðane. Ja sam sam seljak i ne oseæam se kao "doðo¹" u NS. Bosanci, Hercegovci i kraji¹nici su doðo¹i...

Æisto da pojasnim kako ovde stoje stvari, a verujem i u BG...

AnaCrvena

Quote from: Weishaupt on 19-02-2008, 23:08:15
...A ako neko misli da sve pare idu u Beograd, pa mozda u dzepove odredjenih ljudi, ali obicni gradjani nikakve koristi nemaju od toga...

[off] veruj mi,grdno se varas.mislim,niko tebi ne salje kes  na kucnu adresu jer si beogradjanin,ali velika ulaganja u beograd podrazumevaju daleko,daleko vece plate i veci standard u odnosu na unutrasnjost.[/off]

Vampire 666

Quote from: Weishaupt on 19-02-2008, 23:08:15
Smesno je kako bi ljudi na KiM trebalo da ocekuju neku pravdu i zastitu od terorista koji su ubijali i pljackali.Pa da li iko moze verovati teroristi na rec?
A oni to jesu, najobicniji kriminalci, i nista vise.

Sto se tice decentralizacije, ja sam za, posto sam rodjen u Bg, zaista bi hteo da se prestonica prebaci u neki drugi grad, pa ce se onda valjda i smanjiti priliv dodjosa koji nam poseljacise grad! To je skoro kompletno misljenje domacih, ali ako bacim pogled na neku knjigu, videcu da su se i pre 60 godina gradjani Beograda zalili na dodjose, tako da je zakljucak : Svi se mi u svim gradovima i sredinama zalimo na dodjose! A ako neko misli da sve pare idu u Beograd, pa mozda u dzepove odredjenih ljudi, ali obicni gradjani nikakve koristi nemaju od toga.


Fascinira me taj stav da kada smo svi u istom camcu, umesto da svojski zaveslamo ka obali, a mi svi lomimo camac jer svako hoce svoju dasku! Totalno sumanuto, kao uostalom i sve sto se ovde dogadja! Istina je da nam otimaju KiM koje je pre toga bilo okupirano u vojnoj kampanji (bez odobrenja UN) i sada mi ocekujemo od tog istog UN da to osudi!? Kadija me tuzi, kadija mi sudi!

Jeste nepravda, ali nisam siguran da ista mozemo da uradimo. Ispade da nas svi mrze, ali cenim da ih zapravo bas briga, a marketing nas i dalje rastura (onaj antisrpski dabome)!

Bas zbog takvih kao ti je decentralizacije nuzna...sto se tice poseljacenja Beograda tu grdno gresis...u kulturoloskom smislu covek postaje seljak iliti seljacina pod uticajem porodice pre svega i najblizeg drustva, a ne mestom rodjenja...kamo srece da ste vi iz gradova malo vise nalik na nas sa sela, ali ste u sustini uglavnom primitivni malogradjani...pa moja mama koja ceo zivot provodi na selu je vise puta bila u pozoristu od pola Beograda, kome gomila pozorista stoji ispred nosa...i da, pare i idu vecinom u Beograd, ali to je problem centalizovanog budzeta, a lek je ponovo regionalizacija Srbije mnogo dublje nego sto je to sada...

btw...studentski protest koji je zakazan za danas nece biti odrzan zbog toga sto policija ne moze ucesnicima da garantuje bezbednost i bice odrzan u formi okruglog stola...




dirigent

Cista demagogija.

   Lako je govoriti o tome , kad nisi TI taj koji treba da da podpis.
    Vuk Brankovic je otisao , borio se , pa se povukao i svi ga zbog toga u usta uzimaju vec vise od 600 godina, ali je ucestvovao.
    Bolje bi mu bilo da je ostao u svom zamku i iz ladovine kritikovao Lazara i njegovu vojnu taktiku , ko neki minorni poliicari sto danas cine.
    Onaj koji nema nikakvu odgovornost iz opozicije moze da prica sta hoce.
     Evo i Tadic dok je bio u izbornoj kampanji - Da zajedno osvojimo Evropu!! , sada kada je pobedio - drzavni interese bato i nema ic.

Deda

Quote from: prommy on 19-02-2008, 23:57:36
Jes' da nije usput, ali bilo bi lepo da se skupimo na faksu, tipa oko 16h i krenemo ka trgu.. Slicno martovskim..

Mislima da je 16h kasno,bojim se da neæemo stiæi za sat vremena,jer æe biti gu¾va u gradu.A da bi bilo lepo da se svi sakupimo,bilo bi...

mikele

***Ја нећу да улазим у расправу о дођошима,страначким интересима и сличним стварима јер то овде није ни тема,тако да бих замолио и остале да се држе теме.Хвала***
Што се тиче протеста,за сада нема најаве да ће се студенти организовати као у понедељак и ићи сви заједно на протест.Вероватно ће сви ићи ''соло''.Ја сам у контакту са неким људима,па ако будем сазнао нешто,јављам истог момента.

Deda

Ako je tako,ja sam u problemu jer imam kolokvijum iz gnozije u èetvrtak u 13h...Hoæe li bar fakultet dozvoliti da se svi kolikvijumi i ve¾be koje padaju u èetvrtak pomere za neki drugi dan?

__Zmajche

Quote from: vucko81 on 19-02-2008, 22:10:04
Колегинице и колеге видимо се у четвртак испред храма Светог Саве, да подржимо његове речи
САМО СЛОГА СРБИНА СПАСАВА

Pa ja cu izgleda moci samo ispred hrama da budem, jer mi vezbe traju do 18:30 :(
Ali dolazim ispred hrama.....

Bred

#177
Vlada: Sutra na miting
| Izvor: B92, Beta
Beograd, Novi Pazar -- Vlada Srbije pozvala graðane da doðu sutra na miting protiv jednostranog progla¹enja nezavisnosti Kosova.

Na miting je pozvao i Savez studenata Beograda, a ministar prosvete Zoran Lonèar saop¹tio je da je zadovoljan zbog toga ¹to su predstavnici sindikata obrazovanja spremni da se svi prosvetni radnici ukljuèe u miran protest. Protest æe poèeti u 17 sati ispred Doma Narodne skup¹tine, a odatle æe okupljeni graðani krenuti u ¹etnju do hrama Svetog Save, gde æe u 19 sati biti odr¾an moleban, reèeno je u Vladi Srbije.

©ef Kancelarije Vlade Srbije za saradnju s medijima Milivoje Mihajloviæ rekao je za B92 da je cilj sutra¹njeg mitinga u Beogradu da se kanali¹u nezadovoljstvo, bes i bunt i da se na miran naèin poka¾e svetu da Srbija ne pristaje na nezavisno Kosovo.

Iz Srpske radikalne stranke saop¹teno je da æe stranke koje uèestvuju u pripremi protesta organizovati masovan dolazak svojih pristalica u Beograd.

Duliæ: Zahtev za vanrednu sednicu oèekujem sutra

Predsednik Skup¹tine Srbije Oliver Duliæ izjavio je danas da jo¹ nije dobio zahtev za sazivanje vanredne sednice na kojoj bi poslanici bili upoznati sa Akcionim planom Vlade Srbije, ali da ga oèekuje nakon sutra¹nje sednice Vlade.

"Vlada ili poslanici mogu da zatra¾e vanredno zasedanje. Kada se to desi, ja æu u najkraæem moguæem roku zakazati sednicu", rekao je Duliæ za Radio Beograd 202.

On je rekao i da su u toku konsultacije "na raznim nivoima u vezi sa vanrednom sednicom, ali i sutra¹njim mitingom u Beogradu protiv progla¹enja nezavisnosti Kosova".
Predsednik Srbije Boris Tadiæ sinoæ je saop¹tio da se ne sla¾e da Vlada Srbije sa politièkim partijama organizuje mitinge, ocenjujuæi da Kosovo nije partijsko pitanje.

"Kosovo nije partijsko pitanje, veæ je iznad svega nacionalno i dr¾avno. Kosovo ne sme biti upotrebljavano u stranaèke svrhe i promocije", izjavio je Tadiæ.

Istièuæi da je Kosovo pitanje na¹eg identiteta, suvereniteta i teritorijalnog integriteta na¹e dr¾ave, istorije i tradicije, Tadiæ je naveo da bi iza organizacije skupa trebalo da stoje nacionalne institucije i da govornici "nikako ne treba da budu stranaèki prvaci, veæ istaknute javne liènosti".

Tomislav Nikoliæ, meðutim, izjavio je na RTS-u da trenutno nije sigurno da æe se on obratiti okupljenima na mitingu u èetvrtak.

"Ja mogu da se ne obratim, ali Srbija ovog èasa oèekuje da joj se obrate predsednik Vlade i predsednik dr¾ave. Da vi¹e ne tra¾i sama pravdu na ulicama. Lep bi bio govor, naravno, da ga odr¾i Brana Crnèeviæ, Matija Beækoviæ, oni umeju to mnogo lep¹e da ka¾u nego mi koji se bavimo politikom. Ali ¹ta æe Srbija da uradi, to ne zna Brana Crnèeviæ", smatra potpredsednik SRS-a.

"Ispada da se ne¹to nismo dobro dogovorili, da se nismo razumeli. Ja se nadam da æemo se ponovo sresti. Ne insistiram da govorim, uop¹te mi to nije potrebno, hoæu da budem dole u masi, ali hoæu da èujem predsednika Vlade i predsednika dr¾ave", rekao je Nikoliæ.

Ministar za Kosovo i Metohiju Slobodan Samard¾iæ izjavio je u Poligrafu B92 da bi protest najavljen za èetvrtak trebalo da kanali¹e nezadovoljstvo i javno izrazi protest stanovni¹tva. On je istakao da æe u tom protestu uèestvovati stranke najzastupljenije u republièkom parlamentu.

Zbog mitinga sutra ne rade ¹kole

Ministarstvo prosvete Srbije odluèilo je da 21. februar bude neradan dan za ¹kole, saop¹teno je iz tog ministarstva.

Sindikati za dostojanstven protest

Rukovodstvo Saveza samostalnih sindikata Srbije (SSSS) pozvalo je danas èlanstvo i ostale graðane da sutra, zbog jednostranog progla¹enja nezavisnosti Kosova i Metohije, izaðu na ulice i dostojanstveno izraze neslaganje i osude samovolju dela meðunarodne zajednice, bez presedana u novijoj istoriji.
"Po¹tujuæi volju graðana Republike Srbije, a u skladu sa politikom Vlade i zakonskim ovla¹æenjima, Ministarstvo prosvete donelo je odluku da èetvrtak 21. februar 2008. godine, za sve ¹kole na teritoriji Republike Srbije bude neradan dan", navedeno je u saop¹tenju.

Ministarstvo prosvete je ovu odluku donelo "kako bi se omoguæilo prisustvo prosvetnih radnika iz cele Srbije velikom narodnom skupu u Beogradu -"Kosovo je Srbija" - protiv jednostranog i protivpravnog progla¹enja nezavisnosti ju¾ne srpske pokrajine Kosovo i Metohija", dodaje se u obrazlo¾enju.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=02&dd=20&nav_category=640&nav_id=285589

Kako je saop¹teno iz ®eleznica Srbije prevoz graðana na mirni protestni skup u Beogradu, povodom jednostranog progla¹enja nezavisnosti Kosova, biæe besplatan. Po odluci Ministarstva za infrastrukturu, graðani æe moæi besplatno da se prevezu vozom od mesta prebivali¹ta do Beograda i nazad i da im neæe biti potrebne vozne karte.
mondo

--
Parkiranje vozila u zoniranim delovima grada sutra od 14 sati, zbog odr¾avanja protestnog mitinga na platou ispred Doma Narodne skup¹tine zbog jednostranog progla¹enja nezavisnosti Kosova i Metohije, biæe besplatno, rekao je Tanjugu Branko Arsenijeviæ iz Slu¾be za odnose sa javno¹æu "Parking servisa".

On je rekao da æe sve javne gara¾e i posebna parkirali¹ta biti neprekidno otvoreni tokom èitavog dana, dok æe rad "pauka" zavisiti od Ministarstva unutra¹njih poslova i saobraæajne policije.

Arsenijeviæ je apelovao na graðane da vode raèuna o parkiranju kako ne bi ometali saobraæaj jer se zbog dolaska graðana iz unutra¹njosti Srbije oèekuje veliki broj automobila. On je savetovao graðanima da prema centru grada ne kreæu svojim automobilima, veæ vozilima javnog gradskog prevoza.

krstarica

Weishaupt

Ha, izgleda da neki od vas nikada nisu culi za sarkazam! Zemljoradnik je nesto drugo, a kada se kaze seljak zna se vrlo dobro na koga se misli. A to da ste se svi uhvatili za Beograd decentralizaciju i ostalo, a ne za  proklamovanu teroristicku drzavu govori nesto drugo.
VAse stranacke dogodovstine ostavite za sebe i mitinge tog karaktera, sto vaj na koji treba svi da izadjemo nije!
MA sta ko od vas rekao!


wolfeitzckie

QuoteZbog mitinga sutra ne rade ¹kole

Ministarstvo prosvete Srbije odluèilo je da 21. februar bude neradan dan za ¹kole, saop¹teno je iz tog ministarstva.

Sindikati za dostojanstven protest

Rukovodstvo Saveza samostalnih sindikata Srbije (SSSS) pozvalo je danas èlanstvo i ostale graðane da sutra, zbog jednostranog progla¹enja nezavisnosti Kosova i Metohije, izaðu na ulice i dostojanstveno izraze neslaganje i osude samovolju dela meðunarodne zajednice, bez presedana u novijoj istoriji.
"Po¹tujuæi volju graðana Republike Srbije, a u skladu sa politikom Vlade i zakonskim ovla¹æenjima, Ministarstvo prosvete donelo je odluku da èetvrtak 21. februar 2008. godine, za sve ¹kole na teritoriji Republike Srbije bude neradan dan", navedeno je u saop¹tenju.

КАКВА ВРХУНСКА НЕОДГОВОРНОСТ!!!! ЦИЉ ИМ ЈЕ ДА ИЗВЕДУ ДЕЦУ НА УЛИЦЕ ЗБОГ БРОЈА У ДАНИМА КАДА РАСПОЈАСАНЕ БАНДЕ ДИВЉАЈУ ПО УЛИЦАМА!!! ЧЕСТИТАМ НАЦИОНАЛИСТИ, ТАКО СЕ ВОЛИ СВОЈА ЗЕМЉА  :pljes: :pljes: :pljes:ПЉЕС ПЉЕС ПЉЕС