Kosovo i nezavisnost

Started by Bred, 16-02-2008, 21:20:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Sole

Quote from: Bojana 153 on 21-02-2008, 21:36:01
Ako nista drugo videli su da je 300000 ljudi uz njih!
dobili su moralnu podrsku!  :pljes:
alal vera za to  :pljes:
ali, uvek postoji druga strana medalje, a to je ono sto ce se svima nama obiti o glavu, i to od veceras  :roll: :ninja: :wall:

Bojana 153

ne mogu da ti objasnjavam zasto mislim da im to znaci.. probaj da shvatis, nije tesko

Pedja

Људи,ко је данас био на протесту,и испред Храма,схватио је поруку,да ћемо се овога увек сећати и да се никада нећемо одрећи себе и својих предака.Косово је Србија! Много је важно је да сви схвте поруку која је упућена целом српском народу а ово остало су немиле сцене које су много мање од онога што је данас урађено од стране већине.

Нећу више писати јер јкедноставно некима није довољно писати. Схватиће...можда...некада...

zerocool

Ajde da uvucemo kandze. Ja necu vise komentarisati na ovu temu, jer nismo odmakli u prici, a popljuvali se mnogi zestoko. ako je neko slikao kod skupstine ili kod hrama nek pokusa da uvali ovim stranim televizijama, bar da pokusamo
Nadam se da ce u K mitrovici sutra proci bez obakve price

Bojana 153

Quote from: Pedja on 21-02-2008, 21:41:01
Људи,ко је данас био на протесту,и испред Храма,схватио је поруку,да ћемо се овога увек сећати и да се никада нећемо одрећи себе и својих предака.Косово је Србија! Много је важно је да сви схвте поруку која је упућена целом српском народу а ово остало су немиле сцене које су много мање од онога што је данас урађено од стране већине.

Нећу више писати јер јкедноставно некима није довољно писати. Схватиће...можда...некада...

takodje.. odjavljujem se iz ove teme.

zerocool

Jos ovo, ako hocete ja cu ostaviti par telefona mojih sa Kosova, pa sve neverne tome koje misle da njima ne znaci ovo danas kod hrama i skupstine, mogu da se uvere u suprotno

KaBoom

Al pr¹te komentari na ovoj temiii... Anyway, gledo sam CNN par sati, dok sam prao sudove i leèio juèera¹nji mamurluk... Uglavnom, tu i tamo se pomene miran skup ispred skup¹tine i hrama Svetog Save, ali Non-Stop ide video kako huligani pale U.S.A. ambasadu i prièa kako su napadnute Hrvatska ambasada, kao i ambasade drugih zemalja... Onda su se ukljuèivali razno-razni gosti, dr¾avnici amerike, koji su nekako bili podeljeni. Neki su prièali o divlja¹tvu Srbije, o nespremnosti Srpskih vlasti da spreèe ove stvari, pogotovo ¹to su se veæ desile u nedelju i vrlo je bilo verovatno da æe se ponoviti. Samo poneki gost ostaje realan i ka¾e kako za sva ova de¹avanja nisu krivi samo Srbi, veæ i Albanci...

Ipak, samo slike paljenja, obraèuna sa policijom, demoliranje svega i svaèega, kraðe idu na svetskim televizijama. Lepo bome. Sad æe svi videti koliko smo nezadovoljni i kad vide kako demoliramo njihove ambasade, palimo ih, reæi æe da smo zaslu¾ili da nam otmu Kosovo. "Ali Srbin je takav, ubije¹ ga jednom - on hoæe opet!" (Bora Èorba)

pig_am_am

Quote...да ћемо се овога увек сећати и да се никада нећемо одрећи себе и својих предака.Косово је Србија!

naravno...

[off] iako je bas ruzno sto toliko "volimo" svoju zemlju da ostavljamo onakav lom na ulicama...al ajde...jeste to manje bitno od cilja skupa...ali je vazan pokazatelj nekih nelogicnih stvari...[/off]

cartman

Quote from: tarantulica on 21-02-2008, 21:36:10
Ok, poku¹avam da proèitam ¹ta je sve napisano danas i kako proèitam jednu stranu, veæ je napisana i druga.

Lepo si rekla, cim sam krenuo sa kucanjem, stize obavestenje da su stigla 3 nova odgovora.

Nego, strasno je ovo sto ce delo tih stotinjak imbecila, koje je neko pustio da divljaju, videti ceo svet i opet cemo biti divljaci. Kazem da ih je neko pustio, posto su vec par dana oko us ambasade rasporedjeni autobusi sa policijom, a gde su bili danas?

Ja sam rodjeni Beogradjanin, nikada na Kosovu bio nisam, ali sam, kao sto sam vec i rekao, svestan toga da niko od nas nema pravo da Kosovo da. Iskreno mi nije jasno kako pojedinci na forumu mogu da pricaju o priznavanju nezavisnosti Kosova kao o necem racionalnom. Gde je tu razum?
Oni nam Kosovo jesu uzeli, ukrali, ali mi imamo pravo i pre svega obavezu da se tom zlocinu protivimo, NARAVNO MIRNO, bez ikakvog nasilja. Ako ga danas damo, mi se tog prava odricemo.

chiligirl

Nazalost su opet huligani u prvom planu, to su najobicniji dripci koji su docekali priliku da urnisu i pokradu sve zivo... Njih za Kosovo nije briga, i zato me takvi pojedinci ne tangiraju. Zalosno je to sto su na stotine hiljada ljudi poistoveceni sa njima i sto smo opet u svetu prikazani kao dno... Ali me zabole *** i za to, jer sta god mi uradili, izasli sa ruzama na protest, oni ce nas predstaviti kao najgore, u to ne sumnjam... I zasto se onda truditi da icije misljenje menjamo kada je besmisleno i nemoguce!
Pozdrav za sve koji su danas bili u gradu, atmosfera je bila neopisiva  :Bog
A vi koji ste dan proveli kod kuce, gledajuci B92, pokrijte se usima  :lol2:
Kosovo je srce Srbije, srce Srbije, srce Srbije... :Bog

Kremenko

Imala sam pet godina kad je na Gazimestanu proslavljano 600 godina od bitke.Isla sam peske od Pristine(sigurno ima par km,ne znam tacno),nisam se bunila,imala sam neki osecaj da je to nesto bitno,osecala sam tu energiju.Tako sam vaspitavana da volim svoju istoriju i osecam nacionalnu pripadnost.Zelim da kazem da ko to ne razume i ne oseca,verovatno nece nikada ni razumeti.Mozda je to kod mene izrazenije jer sam zivela u multietnickoj sredini,sa narodom ciji patriotizam prelazi u nacionalizam i sa dzamijama na svakih stotinak metara.Samo mi nije jasno da pored onolikih ciklusa epskih pesama koje se rade u OS,barem delic nije uticao na neke.Mi imamo istoriju i zato je isticemo,a oni koji je nemaju srozavaju njen znacaj.

whatever

Да, да, одлично... Ево Американци ће да траже осуду спаљивања њихове им амбасаде у Савету безбедности. Ту нас, знате, неће ни мајчица Русија опрати, јер јесте да нам се тренутно поклапају вектори, али не толико да кажу како је баш било оправдано то што спалише амбасаду, `а шта ћете, у афекту`. А у УН постоји ентитет који се зове Србија, али не и `шачица хулигана из Србије`, односно, биће то осуда Србије а не неких лоших момака. Па ви видите колико је данашњи дан помогао српској ствари.

Да се разумемо, ја искрено верујем да је енормна већина људи тамо отишла из племенитих побуда. Али не могу да верујем да међу њима постоје људи којима није јасно да су вечерашњи догађаји за нас потпуна катастрофа, да ништа позитивно постигнуто није и да за то неко мора да одговара.  :roll:

cartman

Quote from: Kremenko on 21-02-2008, 22:10:10
Mi imamo istoriju i zato je isticemo,a oni koji je nemaju srozavaju njen znacaj.

Lepo si to rekla :pljes: :pljes: :pljes:

milicica

bila si na Gazimestanu...  a da li znas da je sve ovo upravo posledica Gazimestana i cuvene Slobine recenice!!! ja sam danas sedela kuci i gledala b92 i ne stidim se toga!

nasty girl

polako spustite loptu, uzdrzite se od vredjanja....