Kosovo i nezavisnost

Started by Bred, 16-02-2008, 21:20:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Darker

A jutros sam bio do grada, pa sam uzeo hleb nekome ko je za to plaæen, avaj, snaæiæe se taj veæ nekako, siguran sam. Ako ne - spreman sam da mu platim dnevnicu, a mo¾da time otplatim i svoju ljigavost :bljak:
:cvet

Mek na terazijama:


Podzemni prolaz na terazijama:




Mek na slaviji, sa sve spaljenim kolima ispred (vlasnika i lice koje je izvr¹avalo uviðaj iz razumljivih razloga nisam fotografisao):











Unutra¹njost:







dirigent

#376
Darkeru sto se tice faca koji sreces na mitinzima , a koji po tebi pripadaju nekim tamo zatucanima ...
      To je srpski narod i oni imaju pravo glasa koliko i akademska gradska gospoda , poput rektora BGd univerziteta , koji kad govore na mitingu samo drze predavanja ,, kake o nekim glupostima jer im se cini da ako pristaju nekom salonskom skupu bledunjavih isposcenih mudrih staraca , verovatno su i prikladni za politiki miting.
      Stalno imas jedan otklon, od ajd da kazem prostog naroda i tih faca. Bez njihove motike ili 5 prstiju na ruci , sva nasa pamet ne bi vredela supljeg grosa.
      Tvoju konstataciju da je SAMO Tadic trebalo da govori , uputicu na osnovnu poruku  SSSS , koja se iskristalisala kroz vekove nase tradicije i iskustva u najtezim tenucima.
       Ali si donekle u pravu sto se njega samog tice, jer je Tadic zbrisao da ga ne bi strpali u drustvo sa ovom dvojicom. Zaradio je stranacke poene(u ocima nekih trecih) , ali je izgubio za mene (deo) integritet(a) u drzavnom smislu.

E da , profil ovih mangupa sto su se senlucili po Beogradu - rekao bih da su to razmazena gradska deca ciji su roditelji intelektualci. Ne verujem da su iz porodica onih Darkerovih - Teleca glava u skembetu fizionomija iz provincije.

Vampire 666

Quote from: dirigent on 23-02-2008, 08:49:17
rekao bih da su to razmazena gradska deca ciji su roditelji intelektualci

Sto bi rekao moj cale - lupio i ostao ziv...
Ovo je vrlo pogresna konstatacija iz mnogo razloga, a ja cu navesti dva:
1) deca intelektualaca su u velikoj vecini odgovarajuce vaspitana - buduci intelektualci
2) deca intelektualaca u vecini imaju dovoljno materijalnih sredstava, a i ona koja nemaju u vecini razumeju razliku izmedju materijalnih i nematerijalnih vrednosti i vaspitana su da ne kradu...

olgica

Dogadjaji ovih dana...........
Zlo i napoako.
Tuga, depresija, chemer, jad.
:( :( :namcor :( :(

darusaz

 62,6 odsto Slovenaca je za nezavisnost Kosova, 27,2 odsto protiv, pokazuje istra¾ivanje agencije SPEM.

Komunikacijska grupa SPEM napravila je istra¾ivanje javnog mnenja, koje je pokazalo da 62,6 odsto ispitanih dr¾avljana Slovenije podr¾ava nezavisnost Kosova, dok je 27,2 odsto protiv. Uzdr¾ano je 10,5 odsto ispitanih.

70,5 odsto ispitanih Slovenaca smatra da bi moguæe priznavanje Kosova od strane Slovenije pogor¹alo odnose Slovenije i Srbije, dok 23,3 odsto misli da to zahlaðenja ne bi do¹lo.

пренето са Б92

stef

 Kao da ce pomoci paljenje ambasada i razbijanje prodavnica? Nista nismo naucili!

AnaCrvena

Quote from: Vampire 666 on 23-02-2008, 09:15:40
1) deca intelektualaca su u velikoj vecini odgovarajuce vaspitana - buduci intelektualci
2) deca intelektualaca u vecini imaju dovoljno materijalnih sredstava, a i ona koja nemaju u vecini razumeju razliku izmedju materijalnih i nematerijalnih vrednosti i vaspitana su da ne kradu...
uhhhh,bojim se da si ovaj put ti lupio i ostao ziv...vrlo cesto su deca intelektualaca razmazena,zapustena i nevaspitana...i posto cesto imaju love koju nisu sami zaradili,ne znaju da cene tudje...sigurna sam da i sam znas mnogo takvih...ni u kom slucaju ne tvrdim da su svi takvi,vec da je tvoja generalizacija zestoko promasena!

Vampire 666

upravo zato sto znam mnogo takvih sam i napisao ono sto sam napisao, na kraju krajeva i sam spadam u tu kategoriju mladih...i koristio sam izraz u vecini slucajeva upravo da bih izbegao generalizaciju...

Darker


Мање зло

УЗГРЕД БУДИ РЕЧЕНО

Прилично сам сигуран да се већини ово неће допасти, али мислим да то треба да се каже. Дакле, и кад бих знао да се са сваким каменом баченим на просторије Либерално-демократске партије или излог стране фирме повећавају шансе да Србија задржи контролу над Косовом, не бих га бацио. И кад бих био сигуран да ће се са сваким понављањем речи издајник уз име Наташе Кандић побољшати положај Срба на Косову, не бих је изговорио ниједном.

Зашто? Па, рецимо, зато што сам и сам једном припадао мањини. Током прошле деценије, док сам радио за медије које је тадашња власт називала издајничким. Углавном због тога што су преносили ставове, најчешће критичке, оног дела политичке сцене који је тада био у мањини. А сада је на власти.

Већина, којој се то није допадало, покушавала је да на све начине забрани те медије, остављајући запослене у њима без посла. Неке и без живота, као, на пример, Славка Ћурувију. А све то, наводно, у име одбране циљева које су сматрали исправним.

И ипак их нису одбранили. Баш као што ни напади на странку и кућу Чедомира Јовановића или претварање излога у срчу неће сачувати Косово у Србији, нити ће оптужбе за издају на рачун Наташе Кандић одбранити косовске Србе. Државни интерес се не брани обрачуном са неистомишљеницима, ма како понекад иритирајући њихови ставови били. Уставна одредба о заштити територијалног интегритета не може се бранити кршењем друге одредбе устава која се односи на слободу говора. А не помаже ни демолирање објеката страних фирми из земаља које су признале независност.

И већина Слободана Милошевића се истопила не зато што је мањина из опозиције била толико боља, већ више зато што је његов режим био толико лош.

Јер, Срби углавном гласају за оно што процене да је мање зло. Привилегија да бирају између добре и лоше или добре и боље опције за сада припада неким другим народима.

У Србији се, међутим, сада јављају и они који од два бирају веће зло. Како другачије оценити саопштење оних који себе називају „младобосанцима”, у коме преузимају одговорност за експлозију у београдском Меркатору и прете наношењем материјалне штете државама које признају независност Косова, вероватно мислећи да је то прихватљивије од терористичких напада у којима страдају људи.

А шта ако постигну циљ и стране компаније процене да им даље пословање у Србији доноси више „материјалне штете” него користи, па спакују кофере и ставе кључ у браву? Шта ће бити са хиљадама запослених у тим фирмама? Који су, треба ли подсећати „младобосанце”, углавном Срби. Можда једнако изнервирани начином на који се отима Косово, али, ето, нису нашли посао у компанијама са сто одсто српским капиталом. А од нечег мора да се живи.

Хоће ли „младобосанцима” и онима који су синоћ „ослобађали Косово” палећи и пљачкајући радње по Београду, бити сумњив свако ко гледа холивудске филмове и слуша америчку музику. Питам, пошто су неки студенти, који су ових дана протестовали београдским улицама због Косова, рекли нашој новинарки да немају намеру да се одрекну тога, само зато што се не слажу с политиком Вашингтона.

Питам и зато што смо десет година свету објашњавали да није сваки Србин Слободан Милошевић или Ратко Младић.

И зато што не верујем да сад од сваког Словенца треба правити Јанеза Јаншу, од сваког Американца Џорџа Буша, нити од сваког симпатизера ЛДП-а Вука Бранковића.

А што се наношења материјалне штете тиче, та мера већ даје ефекте – „патриоте” који су се обрачунавали са саобраћајним знацима у Београду нанели су граду (за сада) штету од готово четири милиона динара. Тај новац би добродошао Србима на Косову.

Милорад Весић
[објављено: 22.02.2008.] Politika


P.S. ovo je pisano pre prekjuèera¹njih demonstracija :wink:
Kad se sabere-15 000 000 dinara smo bacili.

Al-Jasmina

da li su srbi suvise pametni i ponosni da bi bili ujedinjeni?
:wall:
da li smo osudjeni sopstvenom prirodom na veciti nered i haos?

Ne znam,
glava me boli sto svi zele da kazu GENERALNO istu stvar
ali kao da pricaju na 1000 razlicitih jezika...

Ovde se svadjate oko nijansi
a sustina svima kao da izmice... :ohwell:





dirigent

Quote from: AnaCrvena on 23-02-2008, 16:23:00
Quote from: Vampire 666 on 23-02-2008, 09:15:40
1) deca intelektualaca su u velikoj vecini odgovarajuce vaspitana - buduci intelektualci
2) deca intelektualaca u vecini imaju dovoljno materijalnih sredstava, a i ona koja nemaju u vecini razumeju razliku izmedju materijalnih i nematerijalnih vrednosti i vaspitana su da ne kradu...
uhhhh,bojim se da si ovaj put ti lupio i ostao ziv...vrlo cesto su deca intelektualaca razmazena,zapustena i nevaspitana...i posto cesto imaju love koju nisu sami zaradili,ne znaju da cene tudje...sigurna sam da i sam znas mnogo takvih...ni u kom slucaju ne tvrdim da su svi takvi,vec da je tvoja generalizacija zestoko promasena!

     Otprilike sam na ove argumente i ciljao koji su obrazlozeni naknadno.

     A povodom Darkerovog posta , mi imamo jednu boljku da volimo da kecamo nekog na sitno , a fali nam usredsredjenja na vece stvari.

      Razbijacemo mc`donalds kao izraz neko sitnog trenutacnog trijumfa , ali nas ti detaljcici kostaju mnogo veceg uloga.

       Nas usud je opisao Dvornikovic u karakterologiji Jugoslovena, gde u jednom delu analizira cuvenu `Ero s onog svjeta` - gde je Ero ukrao lukavstvom Turcinu konja , pa se pravi vazan. A zapravo je gola golja 10 generacija unazad , a turcin ima citavu ergelu pa nece ni osetiti, ali bitno je da ga je ovaj iskecao na sitno.

        Savrsena formula da se prezive vekovi turske camotinje i treci svetski rat, ali nista vise od prezivljavanja.

        Moramo biti disciplinovani kao narod u onome sto zelimo. Kao jedan. I ne treba potezati silu , ako je stara jugoslavija mogla svakog 4. maja da stane u mestu 1 minut i ne mrda se, valjda mozemo naci jos neki motiv da se tako ubedjeno solidarisemo.

Bred

#386
Sto se tice toga da su Srbi prodavali imovinu na Kosmetu , to i jeste veoma cesta primedba koja dalje ide uz konstataciju tipa-zasto bih ih ja branio kada su oni sami prodali svoje kuce za ogromne parei pobegli u Bg.
Nazalost to je cinjenica.
Ali ne mozemo kriviti sam narod nego je tu opet zatajila DRZAVA sto to nije na neki nacin sprecila.
:wink:
Ali ni to nije toliko vezano za ovu samu temu i SADASNJU situaciju. To su nase stravicne greske iz proslosti.
:ohwell: :nonono:

Maslacak

#387
QuoteМање зло
А шта ако постигну циљ и стране компаније процене да им даље пословање у Србији доноси више „материјалне штете” него користи, па спакују кофере и ставе кључ у браву? Шта ће бити са хиљадама запослених у тим фирмама? Који су, треба ли подсећати „младобосанце”, углавном Срби. Можда једнако изнервирани начином на који се отима Косово, али, ето, нису нашли посао у компанијама са сто одсто српским капиталом. А од нечег мора да се живи.

Postoji jedan cirkularni e-mail, koji TAKO lièi na ne¹to veæ pre¾ivljeno, ja ne mogu da verujem da æe neko za tim opet i da posegne, ali verovatno hoæe. Mislim da je wolfeitzckie ovde veæ pomenuo bojkot slovenaèke robe, a dotièni ide uz nezaobilazni komentar:"Ne mogu oni bez na¹eg tr¾i¹ta". (:roll: tako, tako poznato)

Ovaj cirkularni mail se pro¹iruje na sve strane kompanije. Pa glasi, kako treba gasiti raèune u svim nemaèkim, italijanskim, francuskim, slovenaèkim itd. bankama, uz nezaobilaznu LISTU, sa sve rednim brojevima (banka u kojoj moja mama radi, i kojoj je upravo to stiglo, je na zavidnom treæem mestu, iako je banka malecka, ali, francusko-italijanska je), i otvarati nove raèune u domaæim, ili grèkim bankama.
Obrazlo¾enje je da æe te iste banke finansirati formiranje protivpravne dr¾ave i da ne treba dozvoliti da va¹ dinar ode na to.
Dalje se e-mail ¹iri dalje od banaka, pa se odnosi na kupovinu odeæe, hrane itd.

Ok, i hajde da to svi uradimo. I eto, jadne banke/preduzeæa puknu, i povuku se sa na¹eg tr¾i¹ta, i nastave na drugim tr¾i¹tima da zgræu pare (i opet ih ¹alju na Kosovo). Ali ko radi u tim bankama? Hiljade na¹ih ljudi. Zar neko stvarno misli da to mo¾e vratiti Kosmet? Da to nekom dole poma¾e? Da smo nekom tako "pokazali"? (¹to bi rekao Nikoliæ na mitingu). Suludo.

@Bred
Evo :K

[youtube=425,350]5VWZoKWBYXE[/youtube]

_d.0.t_

>>ukrshteni interesi<< (http://www.personalmag.co.yu/blog/?postid=1632)

Ayrton Senna

O ovoj karti sam pisao veæ nekoliko puta. Albanski apetiti neæe stati samo na Kosovu, a ako ovo nije dokaz ¹ta nas sve èeka u bliskoj buduænosti...

Inaèe, Turci su naseljavali Arbanase (Albance) sve do Ni¹a, ali na¹ kralj Karaðorðeviæ (nisam siguran koji) raselio ih je sa ovog podruèija. Meðutim, sami ¹iptari se danas prepoznaju po mestu gde su porodice naseljene (Kosovsko-Metohijske regije), ali i predeli ju¾ne Srbije oko granice sa pokrajinom, pa tako danas ima Albanaca koji se prezivaju Topliqi, Prokupiqi (Toplica, Prokuplje).

Èak ¹ta vi¹e, imao sam prilike da razgovaram sa Albancem èije je poreklo iz okoline Prokuplja. A stav je poznat, vratiæe se na mesto gde mu je ðed roðen...