Kosovo i nezavisnost

Started by Bred, 16-02-2008, 21:20:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

KaBoom

A ¹ta ako, hipotetièki reèeno, jednom nekako nekada doðemo u situaciju da se Vojvodina otcepljuje - hoæe onda Vojvodina biti srce Srbije? Ili æe biti novèanik Srbije? Ili krava muzara? Ili ¹ta? Naglas razmi¹ljam, tipa "¹ta bi bilo, kad bi bilo"...

Hm?

Inaèe, odreðene aktivnosti se oseæaju ovde. LSV sprema ne¹to... Pojavljuju se plakati na bilbordima, ne¹to se zakuvava... Samo niko ne zna ¹ta! :>

pig_am_am

#421
KaBoom, hoces onda primiti moju kafanu na tvoj forum?  :K

moja licna karta je na vojvodinu - i to na adresu na kojoj niko moj vise ne zivi.
na kvarno  :K  da glasam i ja na referendumu  :> za protiv  :>

hocu da vidjam svoje drustvo iz srednje bez pasosa  :>


mi smo iz prirode i drustva ucili da vojvodina hrani ne srbiju-nego jugoslaviju.
tako rekla uciteljica.
:happy:

ali se secam da smo ucili i da je kosovo rudno bogatstvo jugoslavije.
i to ona sve ispricala.

a za ono u sredini smo ucili... hej gde bre da skijam u vojvodini?  :K


nego,hajde ti nas sve odvedi u Lazino tele  :~ :~ :~
pa da se vise ne svadjamo  :happy:

KaBoom

Va¾i, Lazino Tele! :>

Ma idi pigli ;), ponavljam, ne bih ja ni¹ta cepo, samo naglas (natekst) razmi¹ljam... Da se mene neko pita, ja bih nazad SFRJ, a ne cepkati svaki deliæ od neèega. :)

pig_am_am

 :loptica:   :happy: :happy: :happy:

idemo u telence  :~  [off] ja cu ici zapravo ove nedelje [/off]  :~

znam,KaBoom... i ja to isto cesto razmisljam... samo retko ko oko mene razmislja o tome...

[off]al smo mi u off-u[/off]  :pst

Adonis_Vernalis

Kao neko ko od 1700. i neke vuce poreklo iz Banata (a za ono sto bese ranije ne znam, jer je gorela crkva, a u njoj behu maticne knjige, pa su malo sagorele), znam sledece, a to mnogi vec znaju...

Odakle si - to si. U poslednje vreme cesto prolazim putem Vrsac - Beograd. Tu postoje neki bilbordi kao: Vojvodina nije krava muzara... Mnogo puta pozeleh da zastanem pored tih bilborda, da napisem nesto sto mnogi ne znaju...

Samo zamisljam Canka kako lezi pod vimenom Vojvodine i sebi u usta ubrizgava mlaz mleka. I raste, sve deblji i deblji... A onda se pita di su novci? Pa, popio ih je. A Vojvodina odavno problema sa novcima nema...

"Di su nasi novci" mnogo je matora mantra. I prilicno izlizana. Nije vise moderna. Tu su, unaokolo, samo ih treba pokupiti... Secam se mucenog Paroskog koji je to pitanje jos devedesetih postavio...

Procitajte "Seobe" od Crnjankog, pa onda citajte kako je Vojvodina nasom postala. Pa onda pisite ovuda...

A sta bi bilo kad bi neko napravio temu "Vojvodina"... ili Vajdasag, kao se odavno naziva, na madjarskom? E, pa, ja cu postaviti adekvatan odgovor...

KaBoom

Quote from: Adonis_Vernalis on 03-03-2008, 17:26:44
Samo zamisljam Canka kako lezi pod vimenom Vojvodine i sebi u usta ubrizgava mlaz mleka. I raste, sve deblji i deblji... A onda se pita di su novci? Pa, popio ih je. A Vojvodina odavno problema sa novcima nema...

"Di su nasi novci" mnogo je matora mantra. I prilicno izlizana. Nije vise moderna. Tu su, unaokolo, samo ih treba pokupiti... Secam se mucenog Paroskog koji je to pitanje jos devedesetih postavio...

Bolje i Èanak nego Ko¹tunica. Bar æe pare ostati tu negde, u Vo¹i. A neæe zavr¹iti na Kosovu ili u privatnoj klinici ili fakultetu u Èaèku. Fala lepo... Dok se nekom nudi vi¹e od autonomije, a manje od nezavisnosti, nekom se i to malo autonomije poku¹ava oduzeti. SVE mora BG da kontroli¹e, SVE pare prvo u BG pa dalje, kako "oni" odluèe...

Vojvodina nema ba¹ problema sa siroma¹tvom i nema¹tinom. Ljudi ovde rade... Ali su i zaslu¾ili svoj deo, da se pobolj¹a njihov ¾ivot. A ne da se daje ¹trajkaèima i nerdnicima u slabije razvijenim delovima zemlje. Nek rade - imaæe. Od oko 50% novaca koliko puni Vo¹a bud¾et republike, prema omnibusu se Vo¹i vraæa 7%...

Sad æe se jo¹ dodatno izdvajati da platimo dug Kosovu, da im izgradimo fabrike, da ih èastimo strujom... Guzu æemo im brisati... A oni, iskulira¹e nas i jo¹ zaradi¹e fino. Pametni ljudi, divim im se. Mo¾da se i ja preselim na Kosovo. Ne radi¹ ni¹ta, nezaposlenost 40%, a dobija¹ sve na tacni, ¹to od Srbije, ¹to od EU.

Pedja

Ајде погледај тему,тачније наслов. Војводина са овим нема везе,нити Чанак,нити Мађари.Аутономија може бити као што је била и до сада али имати своју власт неће никада,нити ће неке националне мањине кројити нашу историју.
У уставу лепо пише,Србија је земља Срба и свих осталих народа,а не обрнуто.То што чанак промовише нема везе са истином,нити му треба веровати. Истина веома интелигентан човек,који зна да пљује по свима и по свему што је Српско.Чак је стигао и у Хрватској да буде око неке подршке за одцепљење дела војводине  :shock Такав човек по мени не заслужује да буде грађанин ове државе,а камоли да се спомиње у неком контексу управљања. Ако се томе дода и коалиција са нељудима и ЛДП ,све је јасно.

whatever

#427
Потезање питања Војводине у оваквом тренутку је крајње несврсисходно јер у атмосфери онога што је Динкић назвао `колективним лудилом` апсолутно никакав конструктиван разговор не може да се води тако што се аргументи сакривају иза аутономашке баба-роге. Такви билборди или неодговорне изјаве на ту тему само доводе до додатне поларизације и екстремизације на обе стране.

Оно што је такође опасно и граничи се са чистим шовинизмом је одређивање ко то може да буде или ко заслужује да буде грађанин Србије а коме би требало ускратити ту привилегију (не мислим на Пеђу, већ уопштено, као део `колективног лудила`). Постоји једна тешка заблуда да онај ко се буса у Косово има ишта више патриотска осећања од онога ко не барата апсолутима. Једноставно је неинтелигентна (ако не и нешто много горе) премиса да је вредност нечијих аргумената сразмерна жртви коју је спреман да принесе Косову. Све је екстремнији глас оних који не толеришу опречно мишљење, и све је опасније такво мишљење уопште имати. Тужно је то, јер не води ничему, осим до још насиља и до још подела, а иманентно говори и о `јачини` убеђења таквих, који своју позицију бране не разложно, већ позивима на дангирање неистомишљеника `издајницима`. То је једна срамотна гебеловска доктрина, и вредносно и морално, и нешто што је одавно требало да ишчезне, али је још увек ту, и свакодневно се потпирује.

KaBoom

#428
Quote from: Pedja on 04-03-2008, 00:31:35
Ајде погледај тему,тачније наслов. Војводина са овим нема везе,нити Чанак,нити Мађари.

O0 Ko je ovde pomenuo Maðare ili bilo koju drugu nacionalnu manjinu? :> Ima respektabilan postotak Srba u Vojvodini koji se zgro¾avaju vlasti u BG-u i bez nacionalnih manjina, koje su i u samoj Vojvodini samo treæina, dok Srbi èine 2/3... ;) Aj ¹ta ste se primili ko malter za ciglu, niko Vojvodinu ne otcepljuje, ja prvi sam protiv toga. Ali da postoji nezadovoljstvo i odbojnost prema vlastima u prestonici - postoji... Ja sam se samo, eto tako, zapitao, kako to da Kosovo dobija SVE ¾ive povlastice i sve, sve, sve moguæe privilegije, pa èak i "vi¹e od autonomije a manje od nezavisnosti", a "ravnopravna" autonomna pokrajina - CVRC? Meni je iskreno sve jedno, manje-vi¹e... Ne pokreæem "pitanje Vojvodine" da vam napakostim ili da teram neke ideje o ne znam ni ja èemu. Ali samo se pitam tako... "¹ta bi bilo, kad bi bilo"? Kontam da svaki graðanin, pa i ne-Srbin, koji je roðen u ovoj zemlji, koji ovde vuèe korene preko 300 godina, kao neke od manjina, a za razliku od nekih koji su ovde svega 10 godina pa se busaju u grudi kako su najveæi Srbi ikada u istoriji i braniæe ova Srpska ognji¹ta, èiju klimu i mentalitet jo¹ nisu savladali, naroèito ¹to se tièe multinacionalne i multikulturalne Vojvodine... Pa sada grade veliko Srpsko Carstvo, jer su u nesreænim ratovima 90-ih ostali bez domova... Na¾alost... Vojvodina je srednja Evropa, nije ovo Balkan, mada sve vi¹e smrducka da postane metalno isti njemu. Opet - na ¾alost...

Uglavnom, sve æe to na dobro izaæi, ili neæe, jedno od ta dva...

I da, u Vojvodini ¾ivi 26 nacija, ne 2-3 kao na Kosovu. Ultranacionalizam bi toliko ¹tetio ovde, a koji nekako oseæam od nekih èlanova ovde, da bi bilo stra¹no za na¹u dr¾avu. Veæina zemalja EU ima ljude u Vo¹i koji se deklari¹u kao pripadnici tih nacija (da ne nabrajam, vidi wikipedia, prim. aut.)... E sad, opet hipotetièki, zamisli da doðe do neèega i svi podr¾e svoje manjine, "svoje ljude". Kosovo je nula za lanèanu reakciju koja bi ovde usledila... Nadam se iskreno, da æe ljudi u pokrajini ostati maksimalno tolerantni kao i do sada, a i da æe premijer malo da promeni politiku, jer ovako... Ne-i-de! Bar ne na du¾e staze. I ne samo premijer, ima tu jo¹ "pacijenata"...

@whatever: Sla¾em se, sada je postavljati pitanja Vojvodine totalno bezvezno i neosnovano. I ne treba, pogotovo sada, kada se brani teritorijalni integritet Srbije, buditi neke "nove bubice". Kao ¹to rekoh, samo sam razmi¹ljao naglas, èisto filozofiranje i uporeðivanje dve pokrajine. Ni¹ta lo¹e mislio nisam. A oèigledno i samo filozofiranje na tu temu mnogima smeta. E jbga... ®ao mi je ¹to razmi¹ljam o stvarima kojima su nekim apsurdne i prosto nemoguæe, ja sam ipak samo jedan mali mi¹...

zerocool

Sad æe se jo¹ dodatno izdvajati da platimo dug Kosovu, da im izgradimo fabrike, da ih èastimo strujom... Guzu æemo im brisati... A oni, iskulira¹e nas i jo¹ zaradi¹e fino. Pametni ljudi, divim im se. Mo¾da se i ja preselim na Kosovo. Ne radi¹ ni¹ta, nezaposlenost 40%, a dobija¹ sve na tacni, ¹to od Srbije, ¹to od EU.
[/quote]

Ajde ja ti obezbedim smestaj na Kosovu, a ti mozes slobodno da ides. dosta toga sto kazes je tacno, ali ne mozes da lupas gluposti da je njima banja. Pa ovde kad su restrikcije nedelju dana svi placu, a oni u mraku zive godinama, a sa minimalcem koji primaju tesko da ces se najesti. Ok je koliko toliko kad imas svoje brasno, jaja, meso, ali mnogi zive u krugu crkve gde ni za karanfil nema mesta da zasade. Naravno da ima onih koji dobro prolaze i maste brkove na tudji teret, a znam da kad radis u prosveti primas duplu platu, jer moji su ucitelji, a opet ostali su a mogli su da odu, pa ja bih im i troduplu platu dala.

lijepa bosanka

KaBoom,jel tebi ne¹to fali,jel ti neko brani da radi¹,jesi li drugaèije tretiran na fakultetu u odnosu na pripadnike "veæine"?! Ni¹ta vam nije zabranjeno,imate sva prava i slobode,pa u èemu je problem?! Za¹to hajka?! Vojvodina nas hrani,ali misli¹ da ©umadija ni¹ta ne daje njoj?! :hmm
Da,da i ko sad prosipa mr¾nju,prema ljudima koji su protjerani sa svojih ognji¹ta prije 15-ak godina,prije 50-ak godina,od zamahnutih no¾eva,maljeva i sl. usta¹kih rekvizita,od terora dr¾ave koja ih je proglasila graðanima drugog reda,od onih kojima Èanak aplaudira na "Sr(ij)em Hrvatskoj"?! Sigurno obo¾ava¹ stihove pjesama Bala¹eviæa u kojima pjeva "ne volem..¹estu lièku" ili "je*o vas voz koji vas doneo"! Ja sam presreæna ¹to su tu gdje jesu i ¹to vam nikada neæe dopustiti da se ispune va¹e ¾elje!!  :happy:
Mo¾da bi bilo zgodno i otvoriti temu,ako ti se ba¹ prièa o tome KaBoom,i sam zna¹ da si ovu temu odveo u off!!


Vratimo se na temu..

Upravljanje imovinom ®S na Kosovu"
4. mart 2008. | 07:18 | Izvor: Tanjug
Beograd -- Generalni direktor ®eleznica Srbije Milanko ©aranèiæ izjavio da je realnost da preduzeæe upravlja svojom imovinom na Kosovu.

Milanko ©aranèiæ (FoNet, arhiva)

"Mnogo smo sredstava ulo¾ili na tom prostoru, a samo 2007. ®eleznice Srbije su izmirile dug od 4,5 miliona evra", izjavio je ©aranèiæ. On je, povodom juèera¹njeg preuzimanja nadle¾nosti preduzeæa ®S nad infrastrukturom na severu Kosova, izjavio da su srpske ¾eleznice, nakon devet godina, ostvarile pravo upravljanja imovinom, u okviru UNMIK ¾eleznica i u skladu sa rezolucijom UN 1244.

"Kada budemo utvrdili stanje na¹eg koloseka i precizirali vozni red saobraæaja, uspostaviæemo na¹u liniju i omoguæiti putnicima da koriste usluge sa osobljem i sredstvima kojim rukovode "®eleznice Srbije", kazao je ©aranèiæ, kao i da se radi o pruzi od Le¹ka do Zveèana, kru¾nom pravcu od oko 88 kilometara.
Namera srpskih ¾eleznica je da se uspostavi i robni saobraæaj, ¹to je sledeæi potez, rekao je on, dodajuæi da "®eleznice Srbije" raspola¾u sa oko 330 kilometara pruga na KiM, znaèajnim brojem teretnih i putnièkih vagona, lokomotiva, stanica i ostalih ¾eleznièkih objekata.

Prvi èovek srpskih ¾eleznica je najavio da æe do Zveèana, za poèetak, saobraæati dve putnièke garniture,ali je posebno naglasio da se u perspektivi planira da se taj broj i poveæa.

"Razmi¹lja se i da se uvede linija koja æe saobraæati od Kraljeva, preko Ra¹ke, Le¹ka i nazad", rekao je on.
------------------------------------------------
Jo¹ imaju snage!! :pljes:
--------------------------------


"Kontrolisaæemo celo Kosovo"

Potpredsednik Vlade Kosova Hajredin Kuèi ocenio je da se radi o napadu na nezavisnost Kosova.

"Obeæavamo da æemo u svakom sluèaju kontrolisati celu teritoriju Kosova i za¹titiæemo na¹e granice", izjavio je Kuèi agenciji Aso¹ijeted pres.

darusaz

НИСКЕ СТРАСТИ УЖИВО У ПРИШТИНИ
Тачијева ханума решила да имитира Шерон Стоун, противника независности

ПРИШТИНА - Срби на Косову јој не знају име. Знају само да је братаница Адема Јашарија, терористе и иконе новије шиптарске историје. И да је свог супруга Хашима Тачија преко стрица, од препродавца фармерки, из шуме лансирала у премијера. Није била љубоморна на Мадлен Олбрајт, нити на Хашимову страст према бабама. Уосталом, слично су и грађене. Ханума косовског премијера стрпљиво је чекала еманципацију. И гледала „Ниске страсти“. Пред 17. фебруар храбро је одбацила фереџу, димије и нануле и кренула у Холивуд. Преко Европе. Испод комплета од твида украшеног лисичјим крзном навукла је црни комбинезон и беле гаће. И халтере! И показала.



Држ се, премијеру. Неће ти главе доћи ни клан Харадинај, ни потерница српске полиције, ни главобоља због демократије. Оде ти ханума. Из Дренице у Холивуд. За то се стриц и борио.

Urime Kosova! Gezuar pavaresia! Urime emancipacija!
(извор: Курир, 2. март 2008.)

----------
  :lol2:  :plez

Vampire 666

I koja je svrha ovakvih primitivnih tekstova? modovi brisite! aman dosta nam je kurira i slicnih zutaca...umesto da ih, kao buduci akademski gradjani u najmanju ruku ignorisemo, neki ovde redovno prenose gadosti sa stranica takvog stampanog smeca!

darusaz

Кладим се је "Курир" квалитетнији од "Коха Диторе".  .blah.

Bred

#434
darusaz  :K
Vratimo se na temu. Ili otvorite temu o Vojvodine pa cemo/te tamo da diskutujemo.
:K :wink: