Kosovo i nezavisnost

Started by Bred, 16-02-2008, 21:20:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

mihajilo

Ljudi sada je malo toga na nama,pa ajmo onda to sto mozemo da ucinimo za Kosovo uradimo na najbolji nacin...Izadjimo svi u cetvrtak na ulice,pokazimo svetu da nam je stalo do Kosova!Ali ne treba da pravimo sr**a kao sto se desilo sinoc,pokazimo da smo ponosan i civilizovan narod.Ne razumem likove koji prevrcu kontejnere i ruse semafore po centru Bg-a?!Pa ako su vec toliko bolesni da oce da ruse i ratuju nek idu na Kosovo ili u Albaniju i nek tamo ruse! :batina
Bice Kosovo opet srpsko! :Bog

aziraphale

Quote from: mihajilo on 18-02-2008, 11:07:34
Bice Kosovo opet srpsko! :Bog

moze, evo slazem se. jednoga dana ce biti. mozemo li, molim vas, do tada da se bavimo i nekim konkretnijim stvarima od istorije i teritorije?

posao, ekonomija, penzioni fondovi, zdravstvena zastita, prosveta, kultura?
cisto da za 10, 20 do 650 godina kada vratimo kosovo ne zivimo u vili Stracari sa 20 evra (cirka 80 milijardi dinara) dok dete mrzne.

KaBoom

Sla¾em se aziraphale. Da odradimo jo¹ taj protest u èetvrtak, ko ¾eli, pa da nastavimo sa svakodnevnim ¾ivotom vi¹e. ®ivot ide dalje, sa ili bez Kosova. Treba spremati ispite i zaraðivati za ¾ivot. Najlak¹e je ni¹ta ne raditi i kukati nad hudobom sudbom. Ono kao "za¹to nisi dao ispit"? Pa zbog ove situacije, evo i ovo Kosovo nam oteli, i¹ao sam da ru¹im ambasade. Toliko sam bio nervozan i potresen da nisam mogao ni da uèim, morao sam da se napijem i zalijem tugu uz stare dobre pesme o Kosovu. :) Dobri izgovori, za neradnike. :>

Sad æe ovi politièari jo¹ 9 godina da se bore da vrate Kosovo, dok æe sve ostalo tapkati u mestu... Pa, bolje nego 90-ih, kad smo ratovali i nazadovali. Sad æemo cupkati na mestu. Onda æemo priznati to Kosovo, jer kako najavljuje Sarkozi, Srbija ne mo¾e u EU dok ne prizna Kosovo. A mi smo rekli kako NIKAD neæemo priznati Kosovo... Ufff, muko moja! Nek idu na Kosovo, nek tamo ru¹e i nedaju Kosovo, a nek nas puste da radimo, napredujemo, da ¾ivimo ¾ivot, a ne da glumimo tu neku ulogu, koja se samo zove ¾ivot.

darusaz

Реакције земаља ван ЕУ
(преузето са сајта Б92)

"Kina izra¾ava svoju duboku zabrinutost zbog jednostrano progla¹ene nezavisnosti Kosova", naveo je portparol ministarstva spoljnih poslova Kine Liju Ðianæao u saop¹tenju objavljenom na vladinom vebsajtu (www. fmprc.gov.cn). Kina je "duboko zabrinuta zbog ozbiljnog negativnog uticaja koje æe jednostrano progla¹enje nezavisnosti Kosova imati po region", navodi se u tom saop¹tenju.

Dodaje se i da meðunarodna zajednica treba da stvori "pozitivne uslove" za mir i stabilnost regiona.

Kineska vlada je, ujedno, pozvala i svoje graðane da budu oprezni ukoliko putuju na Kosovo i Metohiju, prenela je britanska agencija Rojters.

"Izrael æe tek odrediti svoj stav o Kosovu"

Izrael prati dogaðaje u vezi sa progla¹enjem nezavisnosti Kosova i tek æe odrediti svoj stav o tom pitanju, navedeno je kasno sinoæ u saop¹tenju o secesiji Kosova i Metohije od Srbije.

Zvaniènici u Jerusalimu izrazili su rezerve o priznaju Kosova i Metohije kao nezavisne dr¾ave, istièuæi èinjenicu da je odvajanje unilateralno.

Nekoliko izraelskih diplomata upozorilo je da bi takvo progla¹enje moglo imati uticaja na palestinski problem.

©ri Lanka: Odluka Kosova pretnja za druge narode

©ri Lanka, koja se veæ 25 godina bori protiv pobune tamilskih separatista, izrazila je zabrinutost zbog jednostranog progla¹enja nezavisnosti Kosovo rekav¹i da time mo¾e da se stvori presedan za druge delove sveta, prenose agencije.

"Jednostrano progla¹enje nezavisnosti od strane Kosova moglo bi da postavi presedan u meðunarodnim odnosima i ustanovljenom globalnom ureðenju suverenih dr¾ava i time da bude ozbiljna pretnja za meðunarodni mir i bezbednost", saop¹tilo je ministarstvo spoljnih poslova, prenosi agencija Rojters.

"Ova akcija Kosova predstavlja kr¹enje Povelje Ujedinjenih nacija koja osigurava suverenitet i teritorjialni integritet zemalja èlanica", dodaje se u saop¹tenju povodom juèera¹njeg jednostranog progla¹enja nezavisnosti u Pri¹tini.

"Japan namerava da prizna Kosovo"

Vlada Japana namerava da prizna nezavisnost Kosova, po¹to se uveri da ono kao dr¾ava ispunjava uslove, saop¹teno je danas u Tokiju.

"®elimo da vidimo da li (Kosovo) ispunjava uslove da bismo mogli da ga priznamo kao dr¾avu, ali, svakako se kreæemo ka priznavanju", rekao je portparol japanske vlade Nobutaka Maèimura.

Jedan neimenovani zvaniènik Ministarstva spoljnih poslova izjavio je za agenciju AFP da æe Japan pokrenuti proces priznavanja nove dr¾ave.

"Treba da utvrdimo da li Kosovo ispunjava zakonske i politièke uslove koji èine jednu dr¾avu, ne mogu da ka¾em koliko æe vremena biti potrebno za taj proces", objasnio je.

Zvaniènik je dodao da priznavanje nezavisnosti Kosova u Ujedinjenim nacijama nije uslov da Japan prizna Kosovo kao dr¾avu.

Indonezija ne priznaje nezavisnost Kosova

Indonezija je danas saop¹tila da ne priznaje progla¹enje nezavisnosti Kosova i izrazila nadu da to neæe dovesti do novih tenzija i konflikata na Balkanu.

U saop¹tenju Vlade izra¾ava se ¾aljenje zbog takvog poteza i ka¾e da se moraju podr¾ati principi Ujedinjenih nacija kojima se garantuje teritorijalni integritet zemalja u razvoju.

"Vlada Indonezije pa¾lljivo æe pratiti razvoj dogaðaja na Kosovu, ali jo¹ uvek nije u situaciji da prizna ovo jednostrano progla¹enje nezavisnosti", navodi se dalje u saop¹tenju.

Istoèni Timor otcepio se 1999. od Indonezije, zemlje koja se prote¾e na oko 18.000 ostrva, a ona se bori sa ra¹irenim separatistièkim te¾njama u oblasti Papua kao i sa manjim, nenasilnim pokretom na ostrvima Maluku, prenosi agencija Aso¹ijeted pres.

Rad: Australija podr¾ava nezavisnost Kosova

Australijski premijer Kevin Rad podr¾ao je danas jednostrano progla¹enje nezavisnosti Kosova i najavio da æe priznanje nove dr¾ave ubrzo uslediti.

"Tu¾na istorija Kosova nala¾e da uèinimo sve u na¹oj moæi da obezbedimo graðanima tog regiona sveta da budu za¹tiæeni u buduænosti i zato æemo pristupiti diplomatskom priznanju èim se uka¾e prva prilika", rekao je Rad australijskom radiju, prenosi agencija AFP.

"Mi smo veæ rekli svojim diplomatskim predstavnicima ¹irom sveta da ova nezavisnost prati prihvatljiv naèin pona¹anja", rekao je australijski premijer.


"Novi Zeland neæe priznati nezavisno Kosovo"


Premijerka Novog Zelanda Helen Klark izjavila je danas na konferenciji za novinare da njena zemlja neæe priznati nezavisno Kosovo. Klark je kazala da stav vlade Novog Zelanda nikada nije bio da ponudi diplomatsko priznanje u ovakvim uslovima.

"Niti ga priznajemo, niti ne priznajemo", rekla je ona, dodajuæi da njena vlada ne namerava da izda zvanièno saop¹tenje.

Ukazujuæi da je pitanje Kosova razdorno na meðunarodnom planu, Klarkova je izrazila nadu da juèera¹nje progla¹enje nezavisnosti Kosova neæe dovesti do nasilja, prenela je nemaèka agencija DPA.

Komentari¹uæi nedavno odr¾ane predsednièke izbore u Srbiji, Klarkova je rekla da je na njima pobedio umereniji kandidat.

"Nadamo se da æe se to odraziti na mnogo stalo¾eniju reakciju u odnosu na ono ¹to se desilo na Kosovu", rekla je premijerka Novog Zelanda.

*

#94
Demoliran Mekdonalds, policija hapsi huligane

Grupa huligana demolirala je danas oko 16.15 restoran Mekdonalds na Zelenom vencu.
Gosti su u panici pobegli iz restorana kada su huligani, iz grupe od više stotina demonstranata, počeli da demoliraju restoran.
Žandarmerija je reagovala nakon nekoliko minuta, izgrednici su se razbežali a najmanje jedan huligan je uhapšen.

___________________

Evakuisan Merkator zbog dojave o bombi

Tržni centar Merkator u Novom Beogradu evakuisan je i privremeno zatvoren zbog dojave o bombi. Posle dojave o postavljenoj eksplozivnoj napravi, zaposleni i kupci su zamoljeni da napuste tržni centar, navela je portaprol Sanja Šegrt.
Policija je na terenu i još se ne zna da li je dojava lažna. Ostali tržni centri Merkator u Srbiji rade normalno.

(blic, 18.2.2008.)

bibi

Koji su to mozgovi,sve bih ih.... :box :box :box

Boli uvo svetske zvanicnike za to sto huligani unistavaju po gradu sve redom.....alo,bre,sve su to nase zgrade i lokali,bez obzira o cijoj se ambasadi radi.....stvarno nemam reci za onakvo divljanje..... :pst

Ocigledno nemaju na sta da trose visak energije......BRUKA.... :ohwell:

marijabgd88

Ovo sto se desava je strasno!!! Huligani! Nisu to huligani to su poremeceni debili! Hvala bogu da nisam ja neko i nesto veliko u ovoj zemlji jer bih do sad vec poslala svu policiju beograda da ih ubiju od batina!!! Kvazipatriote! Maloumnici! Poremecena masa decurlije koja je uspesno izbegla jos jedan dan skole! Nasli se pametni da unistavaju i ovo malo sto imamo! I posle zasto nas u svetu smatraju teroristima! Pa evo zasto... zato sto imamo poremecene ljude koji misle da ce nesto postici time sto unistavaju Beograd! A kad bi im sad neko rekao da krenu na Kosovo svi bi kao zadnje kukavice otisle svojim kucama! Neko od njih ni ne zna ni sta je Kosovo bilo, ni sta se desavalo tamo! Kladim se da niko od njih  ne ume ni tri manastira ili crkve da nabroji koje se nalaze na Kosovu! Patriote su oni kolilko i moj macor koji spava ovde! Strasno apsolutno strasno! Ej.... pale Mek... pale ambasade, sve moguce... pale automobile! Ja sam danas prosla pored grupe tih nazovi patriota koji su pevali "Kosovo je srce Srbije" nosili dvolitarke piva u rukama i pricaju "Aj pre nego sto odemo da ambasade da razbijemo onaj izlog bas je odvratan!" !!! Poremeceni umovi! Strasno!!!  :namcor :namcor :namcor

josefina87

ja ne verujem sta ti ljudi rade...
protestvujemo sto nam kradu deo zemlje ruseci i ovo sto nam je ostalo?!
filozofija je biti srbin..pobicemo se umesto da se jednom slozimo!?
no comment!

*

Saobraæaj funkcioni¹e ka Terazijskom tunelu, ali je policijski kordon postavljen na poèetku Ulice kraljice Natalije (Narodnog fronta). Uhap¹eno je nekoliko izgrednika. Vi¹e huligana je povreðeno i u meðusobnim tuèama.
Policija je intervenisala protiv izgrednika na poèetku Brankovog mosta, u okolini obeliska. Reporter Bete je javio da je policija jurila huligane i u parku na novobeogradskoj strani. Prilikom hap¹enja kori¹æene su i palice.

Sukobi policije i demonstranata poèeli su oko 15 sati ispred zgrade Vlade Srbije, kada je policija spreèila grupu od vi¹e stotina mlaðih ljudi, veæinom fudbalskih navijaèa, da se probiju ka zgradi ambasade SAD u Ulici kneza Milo¹a. Demonstranti su kamenovali policiju, a potom se uputili ka centru grada, lomeæi usput nekoliko izloga, saobraæajnih znakova i semafora.
®andarmerija je reagovala nakon nekoliko minuta, izgrednici su se razbe¾ali a najmanje jedan huligan je uhap¹en.

Danas je ponovo demoliran i Mekdonalds na Slaviji, a huligani su kamenicama i ciglama gaðali i ambasadu Turske.

(blic)

+ je blokiran prilaz Merkatoru u Cacku

KaBoom

Pa, vidimo gde je srpski nacionalizam, patriotizam, pa èak i ¹ovinizam doveo Srbiju... Srbija ko Nokia. Svakim danom sve manja... Nadam se da æe se "zvanièni Beograd" i ostala ekipa malo smiriti, jer reèeno je jednom "poèinje sa Slovenijom, zavr¹iæe sa Vojvodinom". Ja nisam nikakav separatista. Ja ¾elim autonomiju za Vojvodinu (malkice ¹iru od ovog dronjka ¹to nam dali u Ustavu. Mo¾da se zato i jeeedva navuko cenzus za usvajanje Ustava i to u dva dana glasanja), ali Vojvodinu u sastavu Srbije.

Evo kako RTL Hrvatski prenosi "u celom svetu Albanci slave pobedu, raduju se. U Beogradu su demolirane ambasade, sukobi sa policijom, ¹ovinistièko paljenje albanskih zastava"... Ba¹ lepa slika. Ba¹ pametni potezi deèurlije od 17 godina... Kvazipatriote.

Bojana 153

Quote from: KaBoom on 18-02-2008, 17:30:08
Evo kako RTL Hrvatski prenosi "u celom svetu Albanci slave pobedu, raduju se. U Beogradu su demolirane ambasade, sukobi sa policijom, ¹ovinistièko paljenje albanskih zastava"... Ba¹ lepa slika. Ba¹ pametni potezi deèurlije od 17 godina... Kvazipatriote.

Istorija se ponavlja po ko zna koji put! Ovo smo vec vise puta videli.
Kad god su neke demonstracije i protesti, Srbi divljaju i takva slika odlazi u svet.
Do cetvrtka kada bude bio (nadam se) miran protest, to nece biti  vise udarna vest.
Nece se mnogo prikazivati u svetu. Ostace grozna slika stoke i sljama!
Cime li ih roditelji uce? Kakva li ce im tek deca biti...?

pig_am_am

Quote"poèinje sa Slovenijom, zavr¹iæe sa Vojvodinom".

a005

[off] a juce smo se bas nesto zezali jedan moj drug koji je madjar i ja na ovu temu [/off]


mek u delta sitiju je citav,pa ako neko ne moze bez meka...  :K

pa pohapsiti,to treba.
sinoc gledam "utisak nedelje",javlja se neka zena i kaze "demolirali su ambasadu sad...sad cu moci mirno da spavam.  :wall: i nju treba uhapsiti  :K

Sole

nije mi dobro od ovih huligana!  :roll:
svasta bih rekla o njima, ali drzacu se pravila  :ninja:
uzas!
ne znam ko ih vaspitava sto kaze Bojana ili je definitivno problem u nasem mentalitetu...
da li su ti ljudi zaista toliko ogorceni?  :wall:
mislim da oni samo cekaju da se bilo sta desi sto ne odgovara nasoj zemlji i da onda samo jurnu onako organizovani na ulice i naprave one gluposti... oni i ne znaju zasto "protestvuju"  :palica: :palica: :palica:
cista sramota!!!
pusteni sa lanca...  :shock
sa ovakvim mladim ljudima ne zasluzujemo bas mnogo  a005 zao mi je sto to kazem, ali na glavu su se popeli svim zivima  :wall:
o5 ce da ispadne da smo divljaci  a005 a005 a005
muka mi je od njih  :bljak:
sve to pod lanac i katanac.  :roll: :namcor

wolfeitzckie

QuoteKad god su neke demonstracije i protesti, Srbi divljaju i takva slika odlazi u svet.

Ovo apsolutni nije tacno, ovo nisu nikakvi protesti, ovo je ludilo i divljanje razularenih grupica navijaca i ekstremne nacionalisticke omladine. Ono sto u ovoj situaciji nije normalno je mlak odgovor policije.

Sole

#104
Quote from: wolfeitzckie on 18-02-2008, 18:37:34
Ono sto u ovoj situaciji nije normalno je mlak odgovor policije.
:hmm :hmm :hmm
zaista...  :roll:
ok, ne ocekujem sad da ih mlate kao za vreme Milosevica, jesu bacali suzavce sada, ali mi stvarno nije jasno zasto ih nisu bolje zaustavili u demoliranju svega na sta su naisli po gradu...  :batina :batina :batina :roll: