Kosovo i nezavisnost

Started by Bred, 16-02-2008, 21:20:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

aziraphale

Quote from: mikele on 18-02-2008, 23:49:41
П.С.Пријатно сам изненађен тврдим ставом Шпаније која је рекла да неће уопште ни да разматра поводом овог питања. :pljes:

ne bi trebalo da budes... samo se seti baskije i katalonije...
za ovo ostalo si skroz u pravu.

KaBoom

Quote from: * on 18-02-2008, 22:03:24
Ko¹tunica: Povlaèenje ambasadora iz zemalja koje priznaju Kosovo
Autor: Beta | 18.02.2008 - 21:03
Vlada Srbije nalo¾ila je ambasadoru u Va¹ingtonu da se hitno vrati u Beograd, ¹to je mera koja æe va¾iti za sve zemlje koje priznaju jednostranu nezavisnost, rekao je veèeras premijer Vojislav Ko¹tunica.
(blic)

©ta ovde propu¹tam? Ovamo povlaèanje ambasadora iz zemlje, a ovamo da se hitno vrate u Beograd... :hmm

Zanimljiv komentar mog cimera na govor Tadiæa u UN, ka¾e "ovaj govor bi i Hitleru izmamio suzu u oku". :)

Novi Sad potpuno miran, nema Srpskih zastava (pojaèano istaknutih), nema skidanja Vojvoðanskih zastava, nema paljenja tuðih zastava, nema ni okupljanja... Sve je kao ¹to je i bilo - u normali. Jedino radi predostro¾nosti ne rade pojedine pekare, ali nisam video o¹teæenu ni jednu. Bojan Pajtiæ, premijer (ili predsednik izvr¹nog veæa) Vojvodine, pozvao ljude na mir... Nema ni pojaèanih snaga policije po gradu.

Vampire 666

Kamo srece da je i ostatak Srbije bio pod austrougarskom vlascu...imali bi daleko kulturniju i normalniju naciju

lijepa bosanka

@KaBoom
Molim te,malo po¹tovanja!!! Dosta prièe o "neovisnoj Vojvodini"!! Napravite lepo referendum pa vidite!! :plez Vama kojima se ne sviða u Srbiji,a imate dr¾avljanstvo neke druge EUropske dr¾ave,sreæan put!!!
Èujem da su Maðari priznali Kosovo!!Mada me ne èudi,oni su uvijek bili prvi kada je trebalo neko zlo Srbiji nanijeti!!! Nadam se da æe vlasti Srbije uèiniti ne¹to da nam se Kosovo vi¹e nikada ne ponovi,mislim na sve te silne povlastice prema na¹im sugraðanima koji se smatraju manjinama,ali ne znam na osnovu èega!!!!! Ni svjesni nisu koliko je lijepo biti ta "manjina" u Srbiji,samo ¹to imaju malo prevelike zalogaje!!!!

©to se tièe protesta,huligana uvijek ima!! Bilo je za oèekivati da æe biti protesta ispred ambasada dr¾ava koje æe prve pristati da priznaju teroristièku tvorevinu Kosovo!! Nisu trebali ni¹ta bacati,ni baklje ni kamenje,a bogam jo¹ manje ru¾e!!!

Vampire 666

Pa da, opet je ostatak sveta kriv za sopstvene greske. U ovoj zemlji se umesto na razvijanju nacinalne svesti treba raditi na razvijanju nacionalne odgovornosti, koja ne postoji ni u tragovima...

bibi

Samo mi nije jasno zasto toliko muslimanskih zemalja podrzava nezavisnost Kosova.... :hmm

Oni,ocigledno,ne znaju da medju Siptarima nema samo Muslimana,vec ima i Katolika i Pravoslavaca i drugih veroispovesti..... :pst

Darker

Quote from: lijepa bosanka on 19-02-2008, 09:20:52
@KaBoom
Molim te,malo po¹tovanja!!! Dosta prièe o "neovisnoj Vojvodini"!! Napravite lepo referendum pa vidite!! :plez Vama kojima se ne sviða u Srbiji,a imate dr¾avljanstvo neke druge EUropske dr¾ave,sreæan put!!!
Èujem da su Maðari priznali Kosovo!!Mada me ne èudi,oni su uvijek bili prvi kada je trebalo neko zlo Srbiji nanijeti!!! Nadam se da æe vlasti Srbije uèiniti ne¹to da nam se Kosovo vi¹e nikada ne ponovi,mislim na sve te silne povlastice prema na¹im sugraðanima koji se smatraju manjinama,ali ne znam na osnovu èega!!!!! Ni svjesni nisu koliko je lijepo biti ta "manjina" u Srbiji,samo ¹to imaju malo prevelike zalogaje!!!!

©to se tièe protesta,huligana uvijek ima!! Bilo je za oèekivati da æe biti protesta ispred ambasada dr¾ava koje æe prve pristati da priznaju teroristièku tvorevinu Kosovo!! Nisu trebali ni¹ta bacati,ni baklje ni kamenje,a bogam jo¹ manje ru¾e!!!

Ka Boom, be carefool, to je ipak 31 uskliènik!!!!!!!!!!!!! :K :K :K
©to mislim da je svojevrstan rekord :wink:

alexica

mislim da bi najnormalnije bilo sada otcepljenje republike srpske od bih-a, valjda to logicno sledi, zar ne?

darusaz

#128
Данас је и Аустралија, као што је и најављивала, признала тзв. Републику Косово.

Дакле до сада су тзв. Републику Косово признали: Исламска република Авганистан (први у свету), Република Турска, Сједнињене Америчке Државе, Република Албанија, Уједињено краљевство Велике Британије и Северне Ирске, Република Француска, Аустралијски комонвелт. На седници Савета безбедности ОУН, најаву признавања лажне државе дала је и Костарика (са образложењем да је након "етничког чишћења од стране српских снага" суживот Косовара и Срба немогућ).

Е сад мала анализа. Авганистан није изненађење уопште. И то не религијски гледано, већ политчки. Зна се ко је и како данашњу власт у Авганистану устоличио, те је сасвим логично да један од директних америчких сателита први, пре саме САД призна лажну државу. Турска - Турци и даље живе на Косову и Метохији, те стога јасни су интереси Анкаре да максимално заштити припаднике сопственог народа на терену. А и немојмо заборавити да је Турска главни савезник САД на Блиском истоку. И једина муслиманска земља у НАТО-у. Република Албанија, не треба трошити речи. Оно што мене изненађује јесте став Федералне владе у Берну, која се још није огласила. А притом подсетићу вас да је Helvetia била за стварање лажне државе још пре неколико година. Швајцарски разлози су исто тако врло рационални са аспекта унутрашње социјалне и безбедносне политике.

Од међународно непризнатих држава илити како то Американци воле да кажу "територија", тзв. Републику Косово признале су Република Кина (Тајван илити Кинески Тајпеј) и Турска република Северни Кипар.

На страни међународног права и Републике Србије су следеће земље, односно у потпуности подржавају наш територијални интегритет и суверенитет: Азербејџан, Белорусија, Кипар, Грузија, Грчка, Казахстан, Молдавија, Румунија, Руска Федерација, Словачка, Шпанија, Шри Ланка и Вијетнам.

Земље које нису заузеле јасан став или пак чекају да виде званичан став ОУН: Канада (јасно је да у свом дворишту имају франкофонске сецесионисте), НР Кина (спор као последица грађанског рата - Тајван, затим Тибет чији је background исто тако благо речено контроверзан), Држава Израел (проблем са Палестином), Савезна република Бразил (у досадашњим изјавама бразилског амбасадора у Београду наглкашава се да није добио инструкције из Бразилије и да сходно томе за сада Бразил подржава сувереност и територијални интегритет Републике Србије), Колумбија, Чешка република, Индија, Египат, Мексико (на основу Естрадине доктрине уздржава се од давања било каквих оцена и највероватније остаће неутралан по овом питању), Украјина, Република Кореја, Индонезија, ...

Међународни олимпијски комитет је најавио признавање лажне државе, али да је одвећ касно да косоварски спортисти наступе на ЛОИ у Пекингу 2008. године.

@alexica: Логично би било, а и праведно да се Р.С. да право на самоопредељење, јер се на крају поштовала и тзв. "воља народа Косова" (цитирам Буша), али "Косово је јединствен случај". Тако да евентуалну независност Р.С. не би подржао нико. :(

alexica

pa znam da je jedinstven...po broju nula na cekovima koje su americki senatori primili od albanskih lobista...

darusaz

И тако Србија и њена спољна политика (која је претежно била "про-евроатлантска" од 5.10.2000. године, спаде на подршку "мрске и делимично слободне и демократске" (овако су Русију оцењивали ови наши на власти јако дуго после 2000. године) Руске Федерације и на земље чланице Несврстаних.  :roll:

Ја то мало ироније досадошњој дипломатији за ових 7,5 година.  :wink: Али сада се зна ко су нам "пријатељи" у свету. Ово пријатељи под знаке навода, јер ће ме овде одмах неки дочекати на нож речима како у дипломатији и политици нема пријатеља.

wolfeitzckie

#131
QuoteАвганистан није изненађење уопште. И то не религијски гледано, већ политчки. Зна се ко је и како данашњу власт у Авганистану устоличио, те је сасвим логично да један од директних америчких сателита први, пре саме САД призна лажну државу.

Ово је очигледно.

Што се Турака тиче, мислим да је главни разлог Северни Кипар. Што се најјачих тиче, тако су се договотили. И тачка. Границе Балкана су се увек правиле негде другде, немој те се заносити. А што се тиче отцепљења РС, заборавите на то.

QuoteАли сада се зна ко су нам "пријатељи" у свету. Ово пријатељи под знаке навода, јер ће ме овде одмах неки дочекати на нож речима како у дипломатији и политици нема пријатеља.

Па чек бре мало, горе си лепо анализирао мотиве појединих држава да признају Косово. Сад исто то уради са мотивима оних джава које неће да га признају. А не да заводиш људе причама о непријатељима и пријатељима. Свако признаје или не признаје из личних интереса. Ако не види некакв интерес, једноставно чека да види шта ће да кажу најјаче државе у свету и позиционира се у односу на то.

darusaz

Већ видим изјаве из ЕУ и САД - крв бошњачког народа уливена је у темеље босанске државе и границе Бих су стога непроменљиве.  :lol2:  .blah.

А и Русија је међу најјачим државама света, а и Кина. Ајд нека се позиционирају као и они. ;) То апропо признавања или непризнавања лажне државе.

alexica

i opet kazem da ovakva podela sveta vodi ka necemu mnogo ozbiljnijem...

darusaz

Quote from: alexica on 19-02-2008, 11:55:23
i opet kazem da ovakva podela sveta vodi ka necemu mnogo ozbiljnijem...

Слажем се. Приче о "јединствености" остају на нивоу јединствених износа на чековима. Живи били па видели. Пандорина кутија је отворена и то у виду некаквих 6 белих звездица.  :djavo  :batina