Kosovo i nezavisnost

Started by Bred, 16-02-2008, 21:20:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 16 Guests are viewing this topic.

zoe

dear wolfeitzckie,

А зар ниси помислио да је то можда начин да се та деца оставе да седе код куће? И буду поштеђена тумарања по граду који је блокиран, у ком има проблема са саобраћајем, у коме је могуће да ће се појавити распојасане банде које ће дивљати не бирајући ни место ни време?
Зар заиста мислиш да је циљ повећати бројност тиме што ће основци и средњошколци шетати улицама?
:wall:

wolfeitzckie

е добро је Зое, сад сам видео на Србији данас, вртићи ће сутра радити нормално...

Vampire 666

Quote from: zoe on 20-02-2008, 16:40:37
Зар заиста мислиш да је циљ повећати бројност тиме што ће основци и средњошколци шетати улицама?
Da. Taj metod je vec koriscen...

zoe

Quote from: wolfeitzckie on 20-02-2008, 16:44:30
е добро је Зое, сад сам видео на Србији данас, вртићи ће сутра радити нормално...

ја у вртић нисам ишла сама, а ти?

Quote from: Vampire 666 on 20-02-2008, 16:45:45
[Da. Taj metod je vec koriscen...

ајде ме просветли, кад то?

wolfeitzckie

QuoteMinistarstvo prosvete je ovu odluku donelo "kako bi se omoguæilo prisustvo prosvetnih radnika iz cele Srbije velikom narodnom skupu u Beogradu

ово је званично објашњење министарства, нигде нема речи о некаквој безбедности ђака тако да Зојино објашњење пада у воду...

Deda

Problem "raspojasanih bandi",kako ti ka¾e¹, je u tome ¹to nije bilo pravih ljudi koji bi stali na èelo kolone i tu energiju kanalisali...Nemoj pla¹titi ljude!Sutra nasilja neæe biti!Ako ne ¾eli¹ da dodje¹ to je tvoje pravo,ali nemoj da pravi¹ anti kampanju!

Primeæujem da ovde postoji jedna uzurpatorska grupa koja konstanto skreæe s teme i produbljuje nepotrebnu polemiku oko pitanja koja nisu vezana za temu u kojoj se nalazimo.Nov sam ovde,ali kao moderator jednog drugog sajta,a kao obièan èlan ovog,mi¹ljenja sam da devojke i momci koji su upravi www.farmaceuti.com treba da bri¹u i sankcioni¹u sve off-ove,a naroèito one u ovoj temi,jer je ista veoma delikatna...


zoe

Quote from: wolfeitzckie on 20-02-2008, 16:48:34
QuoteMinistarstvo prosvete je ovu odluku donelo "kako bi se omoguæilo prisustvo prosvetnih radnika iz cele Srbije velikom narodnom skupu u Beogradu

ово је званично објашњење министарства, нигде нема речи о некаквој безбедности ђака тако да Зојино објашњење пада у воду...

Управо си потопио и своју инсинуацију... не знам само да ли си тога свестан?

Vampire 666

npr, kad je poginuo onaj lik pre par godina zbog guranja ispred trafike...'spontano' nam je receno da nemamo casove i da treba da setamo ulicama Beograda...lako je manipulisati srednjoskolcima...svi smo trcali na takve 'proteste' samo da se ne ide u skolu...

wolfeitzckie

#188
океј Зое, ако мислиш да је то нелогично, видећемо да ли ће сутра бити огроман број деце на улици (захваљујући томе што су их пустили из школе, КАТАСТРОФА). нађемо се сутра на истом месту дса попричамо, океј?

QuoteProblem "raspojasanih bandi",kako ti ka¾e¹, je u tome ¹to nije bilo pravih ljudi koji bi stali na èelo kolone i tu energiju kanalisali...Nemoj pla¹titi ljude!Sutra nasilja neæe biti!Ako ne ¾eli¹ da dodje¹ to je tvoje pravo,ali nemoj da pravi¹ anti kampanju!

а како ти зовеш ове екипице што се ових дана шетају градом? метро сексуално/геј орјентисане групице спољашњих декоратера? е па , проблем са тим групицама није у томе што немају лидере који би каналисали енергију (у шта? на пример унутрашњу декорацију чединог стана, добра идеја) него што их је полиција пустила да раде посао за који нису школовани. а ако се ти , деда не плашиш, а ти унуке , па на протест...

zoe

Quote from: wolfeitzckie on 20-02-2008, 16:56:46
океј Зое, ако мислиш да је то нелогично, видећемо да ли ће сутра бити огроман број деце на улици (захваљујући томе што су их пустили из школе, КАТАСТРОФА). нађемо се сутра на истом месту дса попричамо, океј?

О да, биће деце на улици... али мање него да су тог дана ишли у школу, јер би онда из школе били "спонтано" пуштени, како лепо објасни Вамп...
Овако кад већ не мораш у школу, не мораш да тражиш начин да из ње збришеш.
Онај ко жели да оде на протест, отићи ће и са и без одлуке Министарства о нерадном дану.

А сутра се нађемо, ћаскамо... нема фрке...

dirigent

Bez obzira sa kojim je ciljem ministarstvo donelo ovakvu odluku , pragmatski gledano , u takvoj situaciji dogadja se ono sto je Zoe objasnila.

      Ko ne ide tog dana u skolu , ne mora ni da bezi iz iste. A da ide, sigurno bi svi pobrgli pod izgovorom mitinga. A usput bi zavrsili po nekim kaficima. Znam ja tu felu bio sam i ja srednjoskolac i predavao sam im godinu dana.
     

mikele

Пази сад,већа је вероватноћа да основци и средњошколци заврше на улици када иду у школу,него када не иду.С`тим ако је радан дан и ако се иде у школу и заврше на протесту,а успут им се нешто деси,онда сву одговорност сносе професори и школа.А ако је званично нерадан дан и ако се не иде у школу,а деца заврше на протесту и нешто им се деси,једини кривци су родитељи.А родитељи су ти који могу да кажу ''Сине,данас се не иде у школу,седи кући,немој случајно да си мрднуо јер ће бити гужва у граду.'' И крај приче.Тако да ту има битне разлике :wink:
А што се тиче масовности,не видим ја ту ништа лоше.Јер нико не тера некога да иде на силу.Ко воли нек изволи.А ако буде пуно људи,то значи да већина људи хоће да искаже на тај начин протест поводом свега овога што се дешава.
Када је у питању сутрашњи протест,ја лично мислим да ту нема разлога за страх јер су то протести који се много разликују од оних које су ''организовали'' навијачи.И мислим да нема потребе да објашњавам по чему се разликују,тако да...

wolfeitzckie

  Значи, ако сам вас све заједно добро схватио (Зое, Диригент, Мајкл), ви тврдите да када желим да ми дете не заврши на улици, на скупу високог ризика, да га никако не пошаљем у школу где треба да седи и слуша предавање? То је потпуно несувисло.

mikele

Quote from: wolfeitzckie on 20-02-2008, 17:44:30
  Значи, ако сам вас све заједно добро схватио (Зое, Диригент, Мајкл), ви тврдите да када желим да ми дете не заврши на улици, на скупу високог ризика, да га никако не пошаљем у школу где треба да седи и слуша предавање? То је потпуно несувисло.
Када су овакви скупови у питању,боље је оставити децу код куће јер деци није место на таквим скуповима,а велика је вероватноћа да ће завршити на таквом скупу.А биће и велика фрка у превозу и у саобраћају тако да је питање да ли ће и када стићи до школе,односно куће.А градиво ће лако да надокнаде.
Ти као да ниси ишао у школу јбте и као да не знаш каква је ситуација била раније када су били масовни скупови и масовни демострације.Добар део су чинили средњошколци.

wolfeitzckie

Па знаш шта, ако наше министарство просвете размишља на следећи начин : "Деци није место на скупу. Пошто ми у министарству просвете најбоље знамо да ми не можемо да држимо дисциплину у установама за које смо ми надлежни и да задржимо децу у њима, за шта примамо плате, најбоље је да им сутра дамо слободан дан, а деца ће, као што је познато да остану у кућама где ће надокнађиват оно што су тог дана пропустили да науче." онда сам ја Авицена...