Kosovo i nezavisnost

Started by Bred, 16-02-2008, 21:20:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Pedja

Ало човече ово је таква ситуација да сви треба да изађемо на улице и покажемо колико нам је до Косва стало. па шта ако не раде школе? Не треба сутра ништа да ради,да би што више људи дошло. Јебали вас хулигани који ломе стакла и мекове,па шта? Они нама узимају део територије а они кукају на хулигане. ево ја сам хулиган,ја ломим стакла и шта сад? Окупи се брдо људи у понедељак а они кажу 2 хиљаде,битније им је да прикажу да су хулигани главна атракција,како су нападали новинаре,као слобода нека неке глупости.
Не сигурно треба све ово достојанствено поднети,све мирно. Па нисам камен да ћутим. Кад неко трпи неправду ја не затварам очи!

Vampire 666

 Захарије Трнавчевић протестује због учешћа СРС у припреми митинга
Члан Главног одбора Демократске странке Захарије ТрнавчевићБеоград, 20. фебруара 2008.

Члан Главног одбора Демократске странке Захарије Трнавчевић изразио је данас протест због учешћа Српске радикалне странке у припреми сутрашњег митинга у Београду поводом једностраног проглашења независности Косова.

"Нећу доћи на сутрашњи народни збор у знак протеста због вашег учешћа у Влади Мирка Марјановића и СПС, пре десет година, када сте својом политиком допринели да Србија изгуби суверенитет над Косовом", наводи се у писму Трнавчевића Српској радикалној странци, које је он доставио агенцији Бета.

Трнавчевић, дугогодишњи новинар и некадашњи посланик у Скупштини Србије, навео је још у писму СРС да сматра да је та странка "морално и политички неквалификована да данас води борбу за спас Косова".

(Извор: Бета)

KaBoom

Ja sam hteo danas da idem u Mekdonalc, ali sam se bojao huligana. Ja volim da jedem u Mekdonalcu èizburger i pijem kokakolu od pola litre. Sada se bojim... ©ta ako se zatvore svi Mekovi po Srbiji? Njaaa, bar æemo saèuvati Kosovo ili bar pokazati glupim amerima kako smo zaje*ani kad se naljutimo i kako su oni zli i nepravedni prema nama na ovom svetu! Ba¹ su fuj. :gay:

Danas sam hteo i da preðem ulicu, ali sam se bojao. Semafor je bio polupan, nisam znao kad je zeleno... Ali smo bar pokazali crveno otcepljenju Kosova. ©ta je jedan ¾ivot u poreðenju sa Kosovom? ©ta je 8 miliona ¾ivota u poreðenju sa Kosovom? Samo nek imamo Kosovo, pa makar ¾iveli ko u 15 veku! puc ta-ra-ra-ri-ra

Deda

Svi u EU i NATO ulaze da bi saèuvali i bili sigurni na svojim teritorijama,jedino se nama nameæe da damo deo teritorije kako bi u¹li u te institucije!

Nadobudnim kolegama koji su èlanovi/simpatizeri LDP-a,podsetiæu vas da je klince iz srednjih ¹kola prvo koristilo gay udru¾enje koje se romantièarski nazivalo OTPOR!Neki su dosta mladi,pa se mo¾da toga i ne seæaju,ali ja se dobro seæam "urbanih" momaka sa crnim/belim majicama na èijim se grudima nalazila pesnica,kako organizuju srednjo¹kolce i odvode na Trg!

Pa Èeda i njegov mentor su odu¹evljeno u mikrofon vikali kako je pobeda sigurno njihova,jer su oni èije vreme tek dolazi uz njih.Kolege,bez dvostrukih standarda! :wink:

mikele

KaBoom веруј ми,боље ти је да не једеш у Меку. :wink:
Quote©ta je jedan ¾ivot u poreðenju sa Kosovom? ©ta je 8 miliona ¾ivota u poreðenju sa Kosovom? Samo nek imamo Kosovo, pa makar ¾iveli ko u 15 veku!
Јер ти мислиш да ово што ти причаш може да се пореди?Јел ти мислиш да то има везе једно са другим?Ајде ми мало појасни шта си хтео да кажеш,можда те нисам најбоље разумео.

KaBoom

Pa reko, ako neko pogine dok prelazi put, zato ¹to nema semafora koji su sru¹ili huligani - pa ¹ta? Kakva je to cena u preðenju sa gubitkom Kosova? Ako pak niko ne pogine, a semafori nastave da se ru¹e i sve ostalo - nazadovaæemo. To sam reko èisto zbog ovih huligana ¹to ru¹e... Uop¹te mi se to ne dopada.

A znam da je mek ovakav-onakav, ali kad voleeeem! :(

A sad razumem Dekicu, nisam izprva znao di ga svrstam... Ali kazuje se samo! Èim si deda, najverovatnije si penzioner, a penzioneri glasaju za SPS! Otud smeta Otpor i 5. oktobar... Jeeej mojoj logici! Ponekad se èak i upla¹im samog sebe koliko sam pametan! :)

Darker

Ok, ðede, moderi¹i sopstveni forum po svom nahoðenju, ovde se trudimo da dozvolimo apsolutnu slobodu govora i mi¹ljenja, dok god ne prelaze u vreðanje, ¹to karakterisanje OTPORA kao gay organizacije svakako jeste :wink:

Manipulacija decom ili ne? Isto koliko je protest studentske unije izmanipulisan i politizovan, toliko je i ovo, samo ¹to su ovo deca. Znam, i¹ao sam i ja u srednju pred 5. oktobar sa sve onom "gay organizacijom", pa je bio generalni ¹trajk, pa se nije i¹lo u ¹kole i svi smo bili na ulici. Usotalom ovih dana sus e sa semaforima i mekom borili upravo SREDNJO©KOLSKI GOLOBRADI NAVIJAÈI. I sti¾emo do poente zbog koje htedoh da se oglasim.

Gledah danas plaènog Vuèiæa na Dnevniku 2 rts. Mislim i oèekivao sam da plaèe i kuka, ni¹ta novo. Ono ¹to nisam oèekivao, je da izjavi kako ovih dana po BGD-u i ostalim gradovima srbije nisu divljali huligani, veæ jadni mladi ljudi izrevoltirani huliganstvom zapadnih sila. I potpuno ih razume i podr¾ava. I poziva sutra sve na miran protest da poka¾emo svetu, bla bla bla...


Pa èekaj majkoviæu?? U tom grmu le¾i zec? Da idem sutra da tebe podr¾avam i slu¹am? I to nije POLITIÈKI SKUP? :wall: I da podr¾avam najdivljaèkije huliganstvo jo¹ od pobede vaterpolista protiv Hrvata (kada je pored trafika na**ala nièim izavazno trola na sred trga)? I onda neko na forumu ¹iri antikampanju pla¹eæi narod sutra¹njim nasiljem? A ¹ta radi gospodin Aleksandar Vuèiæ?

A neæe moæi bato, taj film neæete gledati :nene:

Ostajem sutra kuæi umesto svih onih srednjo¹kolaca :wink: :siza:

mikele

#202
Quote from: KaBoom on 20-02-2008, 19:37:22
Pa reko, ako neko pogine dok prelazi put, zato ¹to nema semafora koji su sru¹ili huligani - pa ¹ta? Kakva je to cena u preðenju sa gubitkom Kosova? Ako pak niko ne pogine, a semafori nastave da se ru¹e i sve ostalo - nazadovaæemo. To sam reko èisto zbog ovih huligana ¹to ru¹e... Uop¹te mi se to ne dopada.
Пази,ако тако гледаш,може и мене сада да дрмне гром из ведра неба.И ко је онда крив?Хулигани? :wink:
Шалим се мало.
Али око хулигана се слажем у потпуности са тобом,то је оно што нам је најмање требало.Али то су људи који траже гужву било какве врсте да би рушили и ломили.
Али се не слажем да ће нас ова борба,дипломатска,вратити било где и не слажем се да ће нас(8 милиона) та борба коштати било чега.

Само да додам,пошто ми се Д убацио.
И мени смета то што ће на скупу говорити страначки лидери и што је на неку руку цео тај скуп ''страначки''.Ту се слажем са Тадићем да страначки лидери не би требало да држе говор већ само истакнуте,јавне личности.Али ипак мислим да то није разлог да се не оде(бар мени) и да бар једном требамо сви да будемо сложни.

Bred

#203
Quote from: Deda on 20-02-2008, 16:48:54

Primeæujem da ovde postoji jedna uzurpatorska grupa koja konstanto skreæe s teme i produbljuje nepotrebnu polemiku oko pitanja koja nisu vezana za temu u kojoj se nalazimo.Nov sam ovde,ali kao moderator jednog drugog sajta,a kao obièan èlan ovog,mi¹ljenja sam da devojke i momci koji su upravi www.farmaceuti.com treba da bri¹u i sankcioni¹u sve off-ove,a naroèito one u ovoj temi,jer je ista veoma delikatna...


:pljes:
Hvala deda, nemas pojma kakve probleme imam da objasnim i moderatorima i clanovima adekvatan nacin ponasanja na Forumu kao instituciji uopste.
Novi Pravilnik za Politiku ce upravo omogucite sankcionisanje offtopika.

Quote from: Deda on 20-02-2008, 18:53:39

Nadobudnim kolegama koji su èlanovi/simpatizeri LDP-a,podsetiæu vas da je klince iz srednjih ¹kola prvo koristilo gay udru¾enje koje se romantièarski nazivalo OTPOR!Neki su dosta mladi,pa se mo¾da toga i ne seæaju,ali ja se dobro seæam "urbanih" momaka sa crnim/belim majicama na èijim se grudima nalazila pesnica,kako organizuju srednjo¹kolce i odvode na Trg!

Pa Èeda i njegov mentor su odu¹evljeno u mikrofon vikali kako je pobeda sigurno njihova,jer su oni èije vreme tek dolazi uz njih.Kolege,bez dvostrukih standarda! :wink:
:pljes:
Sad ce zlonamernici reci da si ti ja odnosno da sam ja ti.  :wall: :K
Kad im odgovara onda je nazivanje otpora gayevima uvreda ali nije uvreda nazivanje srs-a fasistima.
:nene:  :wall:
Wolfz... pobogu  :wall:
Da li se secas 28,9.9.2000.god?
Ako ne , da te podsetim-tada su na casove u srednjoj skoli[bar u mojoj] upali ti isti otporasi i isterali ucenike na ulicu .
amnezija, amnezija, cudna je to boljka.
em, to uopste nije tema.
stvarno pocinje da me bude sramota da se na ovom forumu u ovakvo ozbiljnoj situaciji po zemlju i kada je potrebno postici max jedinstvo, vode razgovori na temu zasto skole ne rade ?!?!?!  :wall: :wall: :wall: :namcor

Btw, i objekti INTEREX-a sutra rade do 14h u znak solidarnosti sa ostalim ljudima koji ce ici na protest :!
:wink:

Quote from: mikele on 20-02-2008, 19:55:40

И мени смета то што ће на скупу говорити страначки лидери и што је на неку руку цео тај скуп ''страначки''.Ту се слажем са Тадићем да страначки лидери не би требало да држе говор већ само истакнуте,јавне личности.Али ипак мислим да то није разлог да се не оде(бар мени) и да бар једном требамо сви да будемо сложни.
E nisam hteo da skrecem temu i na to ali to mi je tako  :bljak:
Ako gosn Tadic bude drzao govor zasto da to ne urade i ostali predstavnici parlamentarnih stranaka?
One takodje ucestvuju u organizaciji.
I da se opet ponovim-treba da pokazemo MAXIMALNO jedinstvo :!

Vampire 666

Boris Tadic NECE drzati nikakav govor i greska je sto ce politicari govoriti na tom skupu. Ja sam se prvi lomio da li da idem ili ne (potrebno je jedistvo u ovakvim trenucima) ali da stojim u gomili i slusam Kostunicu i Nikolica kako amnestiraju Slobinu politiku i nastavljaju je...time se ne stvara jedistvo vec se poziva ponovo na podele i na lins neistomisljenika i velica nasilje kao sredstvo...

wolfeitzckie

 Бреде, није офтопик, није амнезија. Не знам које си годиште, али ја ових дана гледам репризу. Да, лепо се сећам, наше безумље је кренуло да се манифестује бојкотом словеначке робе. Јуче сам добио на мејл предлог да бојкотујемо словеначку робу. Па јеееее, јел мора свака генерација да понавља исте глупости. Једина ми је утеха што ови екстремни немају капацитета да више срања тако велика као '90 кад смо били свежи, спремни за рат. Шта ћете да урадите ако сутра изађете на улицу (знам да на овом форуму нема људи који ће да руше Београд и да ће већина људи мирно да протестује). Ништа, прекосутра ћете да се запитате колика вам је плата, какви су вам услови студирања, како наксутра да се запослите? Ја капирам да сад мора да се мало смире емоције, нам јесте повређен национални понос, али ће се све слећи и после тога морамо да размишљамо како да живимо са светом. Косово је изгубљено, и тачка. Неко то данас схвата, неко за неко време. Али дај да не буде никаквих наглих потеза, никаквих екстремних, неграђанских, нецивилизованих потеза. Уместо да смо изпреговарали север Косова који је чисто српски и који је пре устава из '74 био у границама уже Србије, наши политичари подгревају страсти, дижу, ионако повишен тон. Ја стварно не видим где то води на дуже стазе. Дакле, био сам на многим на протестима и сам, апелујем  на вас нормалне који сутра идете, смирујте ове екстремне, не дајте да вам руше град, сигурно ће ту бити много оних који  имају јаку жељу да створе хаос.

А што се тиче деде, само могу да му кажем, ја нисам геј из отпора, ја сам прави Србин :

(http://nono9.us)

cartman

Quote from: Darker on 17-02-2008, 12:02:10
Ja sam Srbin, ne bejah nikad na Gazimestanu, pa pliz podeli je sa mnom :wink: Patetika u stilu paljenja sveæe u srpskom manastiru nije ono zbog èega mi je krivo ako se Kossvo otcepi, zanimaju me pre svega konkretne stvari. Npr.
QuoteDruga o¹trica je, da ostane Kosovo u Srbiji... Recimo. Hipotetièki reèeno, bar za sada kako mi izgleda situacija. ©ta time dobijamo!? Teritorija je jo¹ uvek na¹a (?). Manastiri... pa, koliko ih ima... A oni koje imamo neæe pobeæi... Najvi¹e ¹to dobijamo jeste 2 miliona ¹iptara, koji nikada neæe prihvatiti Srbiju za njihovu dr¾avu (sem mo¾da da ih teramo silom, ¹to vidimo kao je zavr¹ilo) i nikada neæe plaæati porez, a mi æemo biti obavezni da im gradimo puteve, ¹kole, d¾amije, bolnice... Sa druge strane, i ako se pomire sa èinjenicom da su u sastavu Srbije i prihvate je, eto nama izbora. Oni èine petinu stanovni¹tva. Eto nama nekog Ramu¹a Haradinaja za potpredsednika vlade, koji æe vuæi pare na Kosovo...

Za¹to sam ovo pitanje èuo mnogo puta( i sam ga postavljao) a niko nikad nije odgovorio na njega?


Covece Darki sta je bre sa tobom? Jel' to u tebe usao duh Cedomira Jovanovica?

Mislim da nije u redu da tako odgovars koleginici, ako nesto ne razumes pitaj, ali bez ismevanja.

Po mom misljenju Kosovo nije moje, Perino,... ono pripada srpskom narodu, svim generacijama koje su bile i onima koje ce tek doci, nije na ovoj da ga da. ONI MOGU DA NAM GA OTMU, JACI SU, ALI MI NEMAMO PRAVO DA IM GA DAMO. 

Bred

Ok, nista se bitno nece promeniti wolf, ali imamo prava da izrazimo svoj protest.
:wink:

Darker

[off]deda, mislim da si viðen da i na ovom forumu postane¹ struktura vlasti :pljes: :K
Samo treba da ka¾e¹ da si protiv LDP-a :K :K
[/off]
Quote from: cartman on 20-02-2008, 21:29:52

Covece Darki sta je bre sa tobom? Jel' to u tebe usao duh Cedomira Jovanovica?

Mislim da nije u redu da tako odgovars koleginici, ako nesto ne razumes pitaj, ali bez ismevanja.

Po mom misljenju Kosovo nije moje, Perino,... ono pripada srpskom narodu, svim generacijama koje su bile i onima koje ce tek doci, nije na ovoj da ga da. ONI MOGU DA NAM GA OTMU, JACI SU, ALI MI NEMAMO PRAVO DA IM GA DAMO. 

Boldovano poptisujem. Jedno je revolt protiv nepravde, koji svim srcem i svim mozgom podr¾avam. Drugo je serviranje jeftine stranaèke patetike i promovisanje antievropskih ideja. Mislim i to je ok, ali ja se sa tim ne sla¾em. A po¹to je to op¹te prihvaæena politika uèesnika protesta, onda mi se javlja i revolt protiv protesta. Jer je moje mi¹ljenje da je takav stav i takva retorika pome¹ana sa jeftinom patetikom i odgovorna za ono ¹to se desilo u nedelju.

Takoðe, ako gospodin Èedomir Jovanoviæ deli moje mi¹ljenje, po¹tujem, ali i njegova retorika nije ni¹ta manje patetièna, samo na drugi naèin :cvet

aska

wolf, da li si ti svestan sta si napisao????????????! ja sam iz Pristine a moja mama je iz Prizrena i tamo sam provela detinjstvo i da me pitas da se odlucim NIKADA TO NE BI MOGLA!!! Kosovo i Metohija su jedno, i tako ce zauvek i biti. odakle si, ne znam, ali da si sa Kosmeta, nikada takvu glupost ne bi izgovorio. i to sto si natakao sajkacu, ne cini te Srbinom, to samo pokazuje da recima ne znas da pokazes pa si morao sliku da okacis.