Kosovo i nezavisnost

Started by Bred, 16-02-2008, 21:20:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 19 Guests are viewing this topic.

wolfeitzckie

Ја сам из Улпијане, улаз Ц12, ти?

Vampire 666

Pa to sto je wolfeitzckie napisao je i racionalno i dostojanstveno resenje u trenutnoj situaciji...

aska

Darker, ja sam bila i na protestu i na molebanu u ponedeljak, jesi li i ti? jedno je biti iz ovog dela Srbije i stalozeno i objektivno razmisljati o svemu a drugo je biti u mojoj kozi, ili pa tek u kozi onih koji su sad u Mitrovici, Leposavicu, Ranilugu. Ili ja imam generalno problem da se uvek postavim na mesto onih kojima govorim(pisem). jeftinu patetiku mogu da prosipaju samo oni koji su na tvu videli ostatak Srbije a posto NIKADA nisi bio na Kosovu, a sumnjam da si ikad i malo volje za tim pokazao, jer da jesi, otisao bi i znao da kosovski Srbi Srbiju vise vole nego dobar deo onih koji ovde vize, u sta sam se uverila, pa ti jos jednom razmisli kada o patetici pises.

wolfeitzckie

видим да мени аска ниси одговорила, јел знаш где је улпијана? зграде преко пута оних полицијских, иза је паркић, а кад се попнеш, изнад је сунчани брег?

а на слици нисам ја, оно је деда у стању тешке националне токсикације.

aska

Zivela sam do `93 u Ulpijani, preko puta studentskih domova, bliza Kosovadrva, ako se secas gde je to bilo... :cvet Najlepsi deo detinjstva je ostao tamo :cvet

vucko81

Као да ће се приметити сутра да нема тих 5 процената изрода од српског народа. :batina

Deda

#216
Quote from: wolfeitzckie on 20-02-2008, 22:16:30
а на слици нисам ја, оно је деда у стању тешке националне токсикације.

Ovo je bilo lepo!

Vidi¹,to je ono ¹to mene nervira kod svih gistro sloboduomnih-liberalno-"demokratskih"-¹atro pametnjakoviæa.To ¹to kada neko poka¾e i malo tradicionalniji stav,vi odma krenete sa karikiranjem kako je taj neko obavezno neki zadrigli lik koji je po difoltu alkoholièar!Dotièni obavezno ima no¾ medju zubima u praseæu glavu na trpezi!

To je ono ¹to je meni ¹uplje u va¹oj prièi!Propagirate slobodoumlje i razumevanje,a kada ja navedem neke zaista konkretne stvari i poka¾em drugaèije,ako hoæe¹ i nacionalistièkije vidjenje stvari,ti odmah kreæe¹ sa karikiranjem i banalizacijom stava.Ako si tako slobodouman kao ¹to se predstavlja¹,nekako bi mi logiènije bilo da od mene tra¾i¹ konkretne argumente i da po¹to ih dobije¹ ide¹ na to da ih ospori¹ i sru¹i¹,naravno sa isto tako konkretnim argumentima,to je demokratija i tako se vodi konstruktivna rasprava!

Da se razumemo,ne mislim da je druga strana (nazovim je desnom) na¹e politièke scene bezgre¹na,ali od vas gstro slobodoumnih-liberalno-"demokratskih"-¹atro pametnjakoviæa koji od demokratije imaju jedino sredjo¹kolski protest mi je muka! :bljak:

zerocool

MOji su i dalje na kosovu, neki u cisto srpskim selima, a neki u jednoj ulici u siptarskom mestu i njima je naravno uzas. Kazu da je zeznuto, jer se plase da ce kao i 17 marta da im upadnu u dvoriste, mojima su cak i u kucu usli, a nisu smeli da se brane iako su imali oruzje. Neko je tada pucao u vazduh,a moj teca ni kriv ni duzan je imao problema,a umnik se nije bavio pitanjem upada na tudji posed. Sada se drze nekako, nemaju izbora, jer ne mogu da prodaju, jer ih ucenjuju, a i tesko je pomiriti se sa time da je kraj.Mislim da ljudi nisu svesni sta se dole desava.Siptari ubiju srpskog decaka i odmah se bar 10 porodica odluci da ode, tako vise puta. Ja sam bila u Kosovskoj Vitini poslednji put 2003 i odvratan je osecaj, lakse je ne znati keko je to kad moras svuda da ides samo kolima i da se molis da ti nece auto negde stati.
Svako ima svoje stavove i to je normalno. To je ipak deo nase teritorije i osim ljudi, postoji i onaj materijalni deo koji je mnogo manje bitan, ali godinama su nasi roditelji od plate odvajali za kosovo. a sad neko drugi skuplja plodove toga.
Mozemo samo da shvatimo koliko imamo srece sto smo trenutno ovde, mada ko zna sta ce biti  u buducnosti

Ayrton Senna

#218
Quote from: wolfeitzckie on 20-02-2008, 22:08:49
Ја сам из Улпијане, улаз Ц12, ти?

Ви из Улпијане сте увек били наопаки(најблаже речено).
Извињавам се за офф.

Коначно, дотакли смо се и поенте борбе за Косово. Не боримо се само за територију, зар никоме нису важни људи, њих 100.000 који сада са страхом чекају ноћ, не знајући шта им носи и да ли ће дочекати зору на миру?

wolfeitzckie

#219
добро деда, извини, види се да ти ниси задригли тип који је по дифолту алкохоличар који има нож међу зубима и прасећу главу на трпези(ццц, црни деда, па зар тако за министра Јеремића?).

види се да је деда национално освешћени, богобојажљив, "ако хоћеш и националистички" опредељен домаћин :

(http://nono9.us)

zerocool

ljudi ja sam mislila da razumem sta se desava dole, ali tek kad sam otisla dole, videla sam koji je to uzas. Neverovatna promena u odnosu na 1998, mada ono sto su 17 marta doziveli je nesto sto se sada moze ponoviti. U nedelju su divljali ispred kuce moje tetke, naravno umnik nije reagovao. Oni se hvataju za slamku i veruju da ima nade za njih, a to je nesto sto i meni daje volju da se ne predajem. Opet kazem, to je svima nama moglo da se desi

endi

"И мени смета то што ће на скупу говорити страначки лидери и што је на неку руку цео тај скуп ''страначки''.Ту се слажем са Тадићем да страначки лидери не би требало да држе говор већ само истакнуте,јавне личности.Али ипак мислим да то није разлог да се не оде(бар мени) и да бар једном требамо сви да будемо сложни." Микеле

Ниси у праву. Овим је Тадић показао да је председник ДС-а, а не председник Србије!
Слажем се са оним што је Николић рекао на РТС-у:
На скупу треба да говоре председник и премијер, цитирам "а ја не морам"!!!!

Овим скупом треба да се покаже наше незадовољство и неслагање. Данас ми не решавамо ситуацију тако да не треба филозофирати нпр "о чему ћемо размишљати сутра". Није лепо.

И још једном да поновим да СРС НИЈЕ гласала 1999. у Скупштини Србије за Кумановски споразум!!!

dirigent

Konacno da se na ovom forumu malo progovorili ljudi koji imaju nekog dole.

     Valjda je sad jasno da mi |Beogradska Gospoda nemamo nikakav kredibilitet da zarad kosmopolitske komocije i malo konformizma strtimo ono sto su generacije glavama i ubedjenjima placale.

      Treba doci na miting i podrazvam sto ce govoriti najznacajniji politicari , jer treba da se pokaze jedinstvo u najvaznijim drzavnim pitanjima. To nije nikakav stranacki skup.

Deda

Quote from: wolfeitzckie on 20-02-2008, 23:55:32
.види се да је деда национално освешћени, богобојажљив, "ако хоћеш и националистички" опредељен домаћин :

(http://nono9.us)


Uvek i svuda! :wink:

zerocool

Mozda bezim od teme, ali ne znam da li ste gledali onu potresnu pricu o dva decaka iz nekog sela na Kosovu kojima je majka bolesna, oca nemaju, a moraju da pesace puno do skole, a da ih usput mogu napasti vukovi. Kad ih je novinar pitao da li im je tesko sve to, da rade oko kuce, muzu kravu i ostalo, oni mukice sve kazu nije. Prica se zavrsava koliko toliko srecno, ali je mene gledanje svega toga nateralo da shvatim koliko su nasi problemi tipa fax, decko, matorci smesni.
Da se vratim na temu. Znam i pretstavnika studenata svih fakulteta Kosovske Mitrovice koji je bio besan na nase kolege koji su protestovali jer hoce da putuju i traze potpisivanje spor o pridruzivanju. Lepo je i meni da putujem,ali mi je svo to jadno kad znam da mnogi sa Kosova koje ja znam more videli nisu, a tek sad pitanje da li ce