Kosovo i nezavisnost

Started by Bred, 16-02-2008, 21:20:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 18 Guests are viewing this topic.

Vampire 666

najlakse je patetisati...ali nama je potrebno konkretno i izvodivo resenje...

I Zapad i kosovski Albanci će prihvatiti podelu Kosova
Autor: T.V. | 21.02.2008 - 09:09

Konstantin Nikiforov
Podela Kosova na severni srpski i južni albanski deo je realno rešenje na koje će prećutno pristati obe strane, ocenjuje za ,,Blic" Konstantin Nikiforov, direktor Instituta za slovenske studije Akademije nauka Rusije.

- Takva situacija već de fakto postoji, a sve govori da ni Zapad ni vlasti samoproglašenog Kosova neće sprečiti odvajanje severa pokrajine. Ne verujem da će se Priština usuditi da primeni silu kako bi takav scenario onemogućila, jer želi da pokaže kako je civilizovana i demokratska, kaže Nikiforov, nekadašnji pisac govora za predsednika Borisa Jeljcina.
- Od početka raspada SFRJ, koji se nije smeo dopustiti, moj stav je bio da, kad se već dogodio, treba sve podeliti, uključujući Kosovo i BiH - kaže Nikiforov.
On, ipak, ne očekuje da će legalizovanje podele biti moguće u doglednoj budućnosti, jer je reč o previše osetljivoj i složenoj pravnoj problematici.
Srpsko rukovodstvo je, po njemu, napravilo grešku što od početka pregovora sa kosovskim Albancima tu varijantu nije stavilo na sto.
- Ako pragmatično razmišljamo, podela je realni kompromis, pri čemu Srbi treba da dobiju severnu Metohiju sa Pećkom patrijaršijom i drugim spomenicima. Teško je odreći se dela svoje legitimne teritorije, ali u svakom zlu ima nešto dobro. Naime, u Srbiji zajedno sa Kosovom svaki četvrti je Albanac, a s obzirom na demografske tendencije, već u sledećoj generaciji mogla bi da ih bude polovina. Da li to treba Srbima? - objašnjava svoju tezu Nikiforov.

zerocool

nam da se Djindjic zalagao za podelu kosova, ali iako to jeste resenje pitanje je koliko je to bilo izvodljivo, jer je tu bio sukob izmedju Kosova koje je imalo vise srba, a manje manastira i rudnika i Metohije koja sve to ima, ali tu ima i vise Siptara, sto se vidi po tome kakvo je stanje sada, tj ko je morao da ode kad se vojska povlacila. To pravi problem, jer je sada vide Srba juznije, pri tome ne uzimam u obzir Kos Mitrovicu i okolna sela gde je situacija mnogo bolja, a znam po tome jer moj brat ide tamo skoro svakog vikenda.
Nisam patetisala bez razloga, jer verujte mi, postoje mnogi ljudi koje zabole d za Kosovo i te ljude

Darker

Quote from: endi on 21-02-2008, 07:56:57

И још једном да поновим да СРС НИЈЕ гласала 1999. у Скупштини Србије за Кумановски споразум!!!
I jo¹ jednom da ponovim da je to potpuno taèno, SRS je htela da se nastavi bombardovanje i rat :pljes:

Patetiku slu¹a samo na¹a strana i lo¾i se na nju. Mislim, ja zasita verujem da su svi ti zloèini poèinjeni, ali i mi smo ih èinili. Nije to pitanje.

Emocija i politika ne idu ruku pod ruku veæ od prvog svetskog rata, mi nikako to da ukapiramo...

Elem, geldah sinoæ Rambo III, koji je posveæen dobrom Avganistanskom narodu. Vrlo pouèan film, ¹to se tièe amerièke propagande. U tom filmu se prièa o tome kako rusi kolju nevine avgane, vade bebeb  iz majèinih utroba i bacaju u vatru, a jedini koji se tome suprotstavljaju su hrabri i dobri mud¾ahedini... To je èista patetika. I znamo ¹ta se desilo 10-ak godina kasnije od tih istih avganistanskih mud¾ahedina... Pa su danas najgori neprijatelji.

Damnas je Kosovo herojska zemlja, viðena za Rambo V :K :K :K
Naravno, Avganistan je prvi podr¾ao nezavisnost. :wink:

endi

Alo ljudi kakva bre podela? Gubitak teritorije je gubitak teritorije, e sad da li ju¾no od Kos Mitrovice ili sa Kos Mitrovicom!
Poenta je KR©ENJE ZAKONA, meðunarodnog javnog prava!
Bombardovanje bez odluke Saveta bezbednosti UN-a pro¹lo je bez ikakvih posledica po nalogodavce, èak nas jo¹ uvek na¹i pojedini politièari ubeðuju da je to bilo opravdano, za na¹e dobro!
Mi ovde sada vagamo èega da se odreknemo, èega ne! Pa lako je nama u toplim sobama, sa kompjuterom i svim uslovima koje imamo da filozofiramo!
Kada æemo da se slo¾imo i stvarno zapitamo svi ¹ta nas tek oèekuje sutra?  :stid:

Darker

Pa ja se to pitam sve vreme :hm
I vidim samo sve crnje i crnje :wink:

zerocool

#230
Pre bombardovanja i posle su Siptari svasta radili srbima, a za vreme bomb je bilo takvih morona, neki pacijenti rezervisti iz leskovca(bez da vredjam one koji su casni) koji su silovali, krali, palili i naravno odma otisli, a ostali su ni krivi ni duzni ljudi da ispastaju, a tako to biva u zivotu.
Ja sam slusala puno ideja jos ranije vezanih za Kosovo, ali tako nisu mislili nasi politicari. Pa posle Prvog Sv rata u nasoj delegaciji su bili najuceniji ljudi tog vremena, pa svi znamo ko je bio Cvijic, a koga smo slali u poslednjih 15god. Ma okruzeni smo pozerima politicarima, svi do jednog i ocekujemo da rese ovaj problem. A sto se tice Zakona medjun prava, taj zakon vazi samo kad smo mi krivi pa se ni ne nadam puno u vezi toga

ljudi verujem da ce mnogi ici danas na skup, ja hocu. Cuvajte se budala, jer ako izbije frka pitanje je kako ce murija reagovati. Samo najophodnije nosite sa sobom jer je najbolje bezati ako krene na lose. Valjda ce biti svi slozni, bar danas, ne vezano za koju stranku su, za koga navijaju, ali opet nije naivno jer ce biti stvarno puno ljudi

Bred

#231
Quote from: Deda on 20-02-2008, 23:31:41
Quote from: wolfeitzckie on 20-02-2008, 22:16:30
а на слици нисам ја, оно је деда у стању тешке националне токсикације.

Ovo je bilo lepo!

Vidi¹,to je ono ¹to mene nervira kod svih gistro sloboduomnih-liberalno-"demokratskih"-¹atro pametnjakoviæa.To ¹to kada neko poka¾e i malo tradicionalniji stav,vi odma krenete sa karikiranjem kako je taj neko obavezno neki zadrigli lik koji je po difoltu alkoholièar!Dotièni obavezno ima no¾ medju zubima u praseæu glavu na trpezi!

To je ono ¹to je meni ¹uplje u va¹oj prièi!Propagirate slobodoumlje i razumevanje,a kada ja navedem neke zaista konkretne stvari i poka¾em drugaèije,ako hoæe¹ i nacionalistièkije vidjenje stvari,ti odmah kreæe¹ sa karikiranjem i banalizacijom stava.Ako si tako slobodouman kao ¹to se predstavlja¹,nekako bi mi logiènije bilo da od mene tra¾i¹ konkretne argumente i da po¹to ih dobije¹ ide¹ na to da ih ospori¹ i sru¹i¹,naravno sa isto tako konkretnim argumentima,to je demokratija i tako se vodi konstruktivna rasprava!

Da se razumemo,ne mislim da je druga strana (nazovim je desnom) na¹e politièke scene bezgre¹na,ali od vas gstro slobodoumnih-liberalno-"demokratskih"-¹atro pametnjakoviæa koji od demokratije imaju jedino sredjo¹kolski protest mi je muka! :bljak:
:pljes:
Samo da prokomentarisem jer si mnogo lepo rekao.
Upravo je to ono sto je  :bljak:
Odmah si retro, out, dosljak, seljak, nacionalfasista, klerofasista i nisi in i urban kao svi ldpovci.  :wall:
:siza:

Quote from: dirigent on 21-02-2008, 08:02:53
Konacno da se na ovom forumu malo progovorili ljudi koji imaju nekog dole.

     Valjda je sad jasno da mi |Beogradska Gospoda nemamo nikakav kredibilitet da zarad kosmopolitske komocije i malo konformizma strtimo ono sto su generacije glavama i ubedjenjima placale.

      Treba doci na miting i podrazvam sto ce govoriti najznacajniji politicari , jer treba da se pokaze jedinstvo u najvaznijim drzavnim pitanjima. To nije nikakav stranacki skup.
:Bog

Quote from: Darker on 21-02-2008, 10:41:34
Quote from: endi on 21-02-2008, 07:56:57

И још једном да поновим да СРС НИЈЕ гласала 1999. у Скупштини Србије за Кумановски споразум!!!
I jo¹ jednom da ponovim da je to potpuno taèno, SRS je htela da se nastavi bombardovanje i rat :pljes:
I dokle cemo oko ovoga?
Sad ja opet mogu da kazem da je zapravo DJINDJIC trazio produzetak bombardovanja za jos min 3 nedelje.
:wink:
Ne nastavljajte se na ovo, samo sam hteo da kazem koliko je besmisleno iznositi neke komentare za koje znas da ce neko odmah moci da ih ospori ili komentare koje smo vec citali na forumu politika.
:wink:

Quote from: zerocool on 21-02-2008, 10:53:49

ljudi verujem da ce mnogi ici danas na skup, ja hocu. Cuvajte se budala, jer ako izbije frka pitanje je kako ce murija reagovati. Samo najophodnije nosite sa sobom jer je najbolje bezati ako krene na lose. Valjda ce biti svi slozni, bar danas, ne vezano za koju stranku su, za koga navijaju, ali opet nije naivno jer ce biti stvarno puno ljudi

Pu, pu, pu daleko bilo.
Mislim da su se od nedelje ipak strasti malo stisale.
:wink:

--
Danas miting "Kosovo je Srbija"
| Izvor: B92, Beta, Tanjug
Beograd -- Ispred Doma Narodne skup¹tine u Beogradu u 17 èasova poèinje miting "Kosovo je Srbija".

Nakon mitinga, okupljeni æe se uputiti prema hramu Svetog Save, gde æe biti odr¾an moleban. Kolona æe, prema planu, od Skup¹tine do hrama iæi Bulevarom kralja Aleksandra, Beogradskom ulicom do Slavije i potom Bulevarom osloboðenja. Na protestnom mitingu zbog progla¹enja nezavisnosti Kosova govoriæe premijer Srbije Vojislav Ko¹tunica i zamenik predsednika Srpske radikalne stranke Tomislav Nikoliæ.

Ko¹tunica æe govoriti u ime dr¾avnih institucija, a Nikoliæ u ime parlamentarnih stranaka Srbije.

Za sada nije izvesno da li æe prisustvovati èlanovi DS-a, ali se pouzdano zna da predsednik Srbije Boris Tadiæ, zbog zvaniène posete Rumuniji, neæe biti ispred Doma Narodne skup¹tine.

Ne dolaze ni poslanici G17 plus, LDP-a i Lige socijaldemokrata Vojvodine.

DSS je pozvao sve graðane da doðu na protest.

Uèesnicima dana¹njeg mitinga obratiæe se i premijer Republike Srpske Milorad Dodik, potvrdili su Tanjugu organizatori tog protestnog skupa.

Graðanima æe se obratiti i rektori pri¹tinskog i beogradskog univerziteta Zdravko Vito¹eviæ i Branko Kovaèeviæ, kao i studenti pri¹tinskog, beogradskog i novosadskog univerziteta. Na skupu æe govoriti i predsednici srpskih stranaka u Crnoj Gori - Andrija Mandiæ i Predrag Popoviæ.

Domaæoj i svetskoj javnosti obratiæe se i re¾iser Emir Kusturica i glumica Ivana ®igon, ko¹arka¹ Dejan Bodiroga, a oèekuje se da se telefonom obrati i teniser Novak Ðokoviæ, koji se nalazi van zemlje.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=02&dd=21&nav_id=285780
--
dakle, nista od jedinstva.
Inace, insajderska informacija koju ja imam kaze da se dsovci nece pojaviti bar ne organizovano.
Tumacenje jednog mog ortaka inace vatrenog simpatizera DS-a jeste da DS nece da ucestvuje u ratnohuskackom mitngu dss-a i srs-a.  :wall:
:K

--

Graðani Srbije krenuli u Beograd na protest

Na protestnom skupu "Kosovo je Srbija" danas æe uèestvovati i vi¹e hiljada Novosaðana koje æe u Beograd organizovano prevesti desetine autobusa i vozovi ®eleznica Srbije, a mnogi su najavili odlazak privatnim automobilima.

Besplatan prevoz uèesnika mitinga protiv nezavisnosti Kosova obezbedili su gradska uprava Novog Sada, Sindikat saobraæaja i veza Vojvodine, Savez studenata, politièke stranke i druge organizacije.

Protestuju i studenti u Podgorici

Studentska veæa svih fakulteta Univerziteta Crne Gore, kao i studenske organizacije, organizuju danas u 16 èasova ispred zgrade Tehnièkih fakulteta u Podgorici protestnu ¹etnju u znak podr¹ke studentima iz Kosovske Mitrovice.
Ðaèki parlament U¾ièke gimnazije organizovao je jutros na gradskom trgu miran protest "Mi znamo da je Kosovo na¹e", a potom su ispratili sugraðane koji su oko 10 sati sa centralnog gradskg trga krenuli u prvih pet autobusa za Beograd.

U¾ièani, koji su krenuli na miting u Beograd bez stranaèkih obele¾ja, rekli su da im je namera da na miran naèin poka¾u svetu da se Srbija ne miri sa otimanjem Kosova i Metohije.

Vi¹e od stotinu gra¾ana krenulo je na miting i iz Novog Pazara. Autobusi su okiæeni dr¾avnim zastavama Srbije i parolama èija je osnovna poruka da æe Kosovo uvek biti deo Srbije.

Graðani ©umadije na veliki narodni skup krenuæe automobilima i autobusima, ¾eleznicom. Ispred kragujevaèke hale "Jezero" krenuæe 22 autobusa stranaka organizatora, dok æe gradska vlast organizovano prevoziti studente sa tri autobusa.

Op¹tina Aranðelovac, reèeno je Tanjugu, organizuje odlazak graðana sa deset autobusa, dok je op¹tina Topola anga¾ovala dva autobusa. U tim op¹tinama i stranke su anga¾ovale dodatne autobuse za prevoz graðana.

Dolazak oko 1.000 Kraljevèana u Beograd organizovali su op¹tinski odbori koji su obezbedili 19 autobusa za prevoz graðana na miting.

b92

zerocool

Ne vredi prepucavati se za nesto sto se vec desilo, mislim na ovo ko je trazio da se produzi bombardovanje, znam samo da je tada bilo na Kosovu sigurnije jer ih nisu preterano gadjali a nas vojska je bila dole.
mislim da mi nismo ni svesni sta se u politici desava i ko zna ko je to Kosovo prodao, tako da nikom od njih ne verujem i zao mi je sto godinama budale igraju riziko ali realni.
Ja samo znam da ako Crna gora prizna nezavisnost, necu krociti na njihovo primorje pa makar dzaba bilo

Bred

tako je zero.
Cg ce priznati nezavisnost, u to sam 100% siguran ne bi li se dodvorili EU i SAD.
:wink:
KiM je veliki i istorijski problem za Srbiju a ja imam utisak da smo mi za ovih 20tak godina samo odlagali neizbezno.
:wink:  :ohwell:

wolfeitzckie

QuoteOdmah si retro, out, dosljak, seljak, nacionalfasista, klerofasista i nisi in i urban kao svi ldpovci.

(http://nono9.us)

darusaz

EuroNews: The Former Serbian Province of Kosovo

Данас у најави протеста у Београду, званични медијски јавни сервис Европске уније - Јуроњуз је у контексту спомињања Косова и Метохије навео да је протест који организује влада у Београду, организован у знак протеста због губитка бивше србијанске провинције Косова!?!?!?!?!  :namcor  :batina

Такође да нагласим да је данас Италија и Естонија признала тзв. Републику Косово, а да је бивши председник привремене Владе јужне покрајине Бајрам Реџепи изјавио да ће режим преласка границе између тзв. Републике Косово и Србије остати непромењен ради протока људи и роба.


Vampire 666

 Saopštenje LDP
NIKOLIĆ NE GOVORI U IME LDP- a

Tadić, Koštunica i Nikolić, dogovorili su se o organizovanju mitinga "Kosovo je Srbija", poziv su potpisale i Vlada Srbije i Skupština Srbije, ali pravi organizatori današnjeg protesta su politika i političari prošlosti koji su odgovorni za gubitak Kosova.

Zbog toga je logično da na mitingu govori Tomislav Nikolić kao predstavnik te politike, i Vojislav Koštunica koji je nakon oktobarskih promena postao zaštitnik te politike.

Nikolić nema pravo da govori u ime stranaka koje su u Skupštini Srbije, jer parlament nije o tome raspravljao i nije doneo takvu odluku.

Tomislav Nikolić je poslednja osoba koja danas ima pravo da govori u ime svih parlamentarnih stranaka, jer je upravo njegova politika i oduzela pravo Srbiji da upravlja Kosovom. Nastavljač te nerazumne politike, Koštunica i njegov pomagač Tadić, sa svoje strane ugrozili su pravo kosovskih Srba da tamo žive.

Umesto što se Koštunica, Nikolić i Tadić kriju iza građana, na isti način na kao što je u svojim porazima činio i Milošević, potrebno je da preuzmu odgovornost za pogrešnu politiku.

Postavljamo pitanje - zašto predsednik Srbije, izmišlja međunarodne posete, kako bi izbegao da govori sa Nikolićem i time prepušta Nikoliću da danas govori i u ime Demokratske stranke sa kojom organizuje miting?

Nikolić ni danas, niti bilo kada neće govoriti u ime Liberalno demokratske partije koja će svoj miting orgnizovati kada mu je i vreme. Na dan Evrope, 9. maja.

SLATKIS

kao da nekog interesuje ¹ta èedica misli

iako nekog interesuje to je ona ¹aka jada koja ga podr¾ava

da li nekog interesuje ¹ta misli strani plaæenik?

cvjetic

a kako vas samo srce ne boli zbog jadnog naroda dole??
kad niste morali da odete sa svoga ognjista i kad niste izgubili nekoga,ne moze ni da vas boli...mene dusa boli zbog naroda... i koliko god vam smijesno izgledao ovaj protest,nepotreban i bez poente,to znaci nekome...vjerujte,znaci i to nesto tom narodu dole,znam ja,prosla sam kroz to...i sve bih dala da mogu da budem u setnji sad,ali eto,bolest me sprijecila...i moze da vam zvuci banalno,meni nije,a svako ima pravo na svoje misljenje...

SLATKIS

mene za to kosovo boli srce od kada znam za sebe,tamo je sve ¹to volim i uz ¹ta sam odrastala

ginula mi je porodica zbog njega vekovima unazad,i naravno da mi znaèi ovaj protest i krivo mi je ¹to nisam na njemu zbog prehlade

samo me tako nervira ¹to nekima nije ni¹ta sveto i ¹to brinu ko æe ¹ta govoriti u njihivo ili neèije drugo ime

cvjetic za tebe cvjetiæ  :cvet i naravno da svako ima svoje mi¹ljenje