Kosovo i nezavisnost

Started by Bred, 16-02-2008, 21:20:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 8 Guests are viewing this topic.

cartman

Quote from: whatever on 21-02-2008, 22:13:07
Да се разумемо, ја искрено верујем да је енормна већина људи тамо отишла из племенитих побуда. Али не могу да верујем да међу њима постоје људи којима није јасно да су вечерашњи догађаји за нас потпуна катастрофа, да ништа позитивно постигнуто није и да за то неко мора да одговара.  :roll:

Shtagodu, apsolutno se slazem s tebe, ovo jeste katastrofa, i VREME JE DA NEKO VEC JEDNOM ODGOVARA ZA VANDALIZAM, ALI,...

Mi nismo mogli da promenimo odnos svetskih sila prema Kosovu, niti je to bila poenta ovog protesta.
Njegov pravi znacaj su uvideli samo ljudi koji su na Kosovu, mislim da je njima ova podrska bila neophodna.

shmizla

Nisam bila danas, jako mi je zao, puno mi je srce bilo dok sam gledala tv, medjutim, da sam isla, morala bih do kuce preko kneza milosa, a znamo svi sta se tamo desavalo, tako da... ne znam da li bih i kako stigla, zato nisam ni isla!
Strasno je to sto je nekolicina divljaka uspelo da unisti svaku sliku koja je trebalo da obidje svet, a umesto toga na svim stranim stanicama idu slike spaljenih ambasada, polupanih izloga... Zato nas i smatraju divljacima i zivotinjama, i ja bih isto to mislila da na tv-u vidim da u tamo nekoj zemlji pale ambasade, kradu izloge, divljaju... I vi bi to tako posmatrali da to vidite na tv-u, za neku zemlju... Dok je milion ljudi protestvovalo na pravi nacin, ti huligani su ukaljali pravu sliku svega ovoga... A cinjenica je da policija NIJE HTELA nista da uradi, trebali su da ih polome i pohapse, za primer svima,da im polome obe noge i da ne dozvole ovakve stvari!!! Ali veceras se na to zmurilo, a policiji je tako naredjeno, ko je naredio ne znam... Ali mislim da ako su Nikolic i Kostunica javno sve pozvali na izbore, morali su sve lepo i da obezbede, jer realno svi smo znali da ce divljati kao i gde ce divljati, to su apsolutno svi znali, i to je moralo da se spreci... Sada je prekasno za sve, i meni je jako zao sto je umesto one prelepe slike ispred hrama, u svet otisla slika divljaka koji se tuku, pale, ruse, kradu... Pored mog drustva je veceras stajala devojka koju su zvali telefonom, a ona je vikala "uzmite majice i za mene, sve sto uzmete za sebe, uzmite i za mene".... Sta reci za to... Sramota!!!

morska_vila

potpuno razumijem zivot u multinacionalnoj sredini, u tom slucaju ljudi su sposobni da sagledavaju dogadjaje iz razlicitih uglova pogotovo ako su iz manjeg mjesta, ali o tome se moze steci utisak samo ako si dio toga, ili si makar nekad to bio. slazem se potpuno s kremenko! s osjecajem pripadnosti se zivi i to ti niko ne moze oteti, ali krive drine ne mozemo mi ispravljati, to su dogadjaji koji su na brdovitom Balkanu nasli plodno tlo vec vjekovima....
osim toga,  u medjuvremnu zapaljena je i srpska zastava u Zagrebu kao odgovor na beogradska desavanja!

cartman

Quote from: shmizla on 21-02-2008, 22:26:23
Zato nas i smatraju divljacima i zivotinjama, i ja bih isto to mislila da na tv-u vidim da u tamo nekoj zemlji pale ambasade, kradu izloge, divljaju... I vi bi to tako posmatrali da to vidite na tv-u, za neku zemlju...

Naravno da osudjujem taj akt vandalizma, ali nismo prvi koji su zapalili americku ambasadu, nismo prvi koji divljaju po ulicama, setite se divnih "miroljubivih protesta u francuskoj", huligana u engleskoj, danskoj,... ja nisam tada mislio da su francuzi, englezi i danci divljacki narodi. Poenta je da ce nas kao divljake videti oni koji zele tako da nas vide, oni koji ne znaju da generalizacija bez pokrica = predrasuda.

zerocool

Quote from: milicica on 21-02-2008, 22:20:19
bila si na Gazimestanu...  a da li znas da je sve ovo upravo posledica Gazimestana i cuvene Slobine recenice!!! ja sam danas sedela kuci i gledala b92 i ne stidim se toga!
Ne mozes da poredis slobu i mesto gde se odvijala kosovska bitka. Ja sam bila takodje na Gazimestanu, ne na godisnjicu, bila sam i u Dusanovom gradu, Svetim Arhangelima... a opet ne mislim da ja volim vise Kosovo od ljudi dobre volje koji su bili kod skupstine.

kruger

Milicice nije ovo poslijedica Gazimestana i Slobove recenice,sve ovo ima dublje korijene!

Masha

#336
Potrudila sam se da iscitam sve sto je napisano u ovoj temi. Od citiranje necijeg posta sam odustala vec u prvih 5 strana jer bih, u slucaju da sam se latila tog posla, uredjivala svoju poruku, ili bolje reci poruke posto ne bi sve stalo u jednu, do zore. Posle citanja ovih strana, tacnije 23 strane, rec koja mi je nekako ostala najsvezija, a verovatno zato sto se nebrojeno puta pomenula, jeste srbomrzac. Nisam bila danas na mitingu i gledala sam B92, kao i CNN i BBC, i sve to ne znaci da mi do Kosova i Metohije nije stalo, emotivno, ljudski, istorijski kako god vam drago, a jos manje znaci da sam srbomorzac. Takodje sam cesto nailazila na rec Gazimestan i znacenje istog. Na Gazimestanu sam bila, doduse nisam pesacila, ali nadam se da to ne umanjuje vredost samog cina posete. Nisam ga obisla zato sto je plan i program ekskurzije tako nalagao, vec zato sto je moj tata rodjen na KiM i ziveo tamo sve dok nije krenuo na studije, i ja sam deo svojih zimskih, letnjih raspusta kao i vecinu Bozica i Uskrsa provodila tamo. I obozavala sam Bozic i Uskrs kod svoje tetke. Nijedan Bozic ili Uskrs koji sam provela kod svoje kuce, svom stanu u centralnoj Srbiji, nije bio tako praznicno obojen i propracen svim pratecim elementima tih prazika (da ih ne licitiram sada, verujem da ih znate, pocnite od odlaska za badnjak u najblizu sumu u ranim jutarnjim satima, preko unosenja istog, pijukanja itd. itd.) Kada sam bila drugi razred gimnazije, prvo polugodiste, sto je kraj 1998. kada se vec uveliko zahuktala situacija na KiM na jednom pisemnog zadatku iz srpskog jezika jedna od tema je glasla, doslovce, ovako - Kud kod da krenem tebi se vracam ponovo, ko da mi otme iz moje duse Kosovo, prepoznajete stihove iz pesme Vidovdan. Ja sam bila ljuta kada sam videla tu temu jer ne volim ta masovna pisecanja i izvlacenje, u ovom slucaju istorijskih, cinjenica, a u trenutku kada to situacija nalaze, iz malog mozga. Ali, avaj, druge teme su bile vezane za gradivo, a kako ne volim izvlacenje cinjenica iz malog mozga, ovoga puta knjizevnih, jedini izlaz sam videla u temi ciji sam naziv navela koji redak iznad. I onda sam opisala slavu svoje tetke, kako to izgleda na Svetog Luku u njenoj kuci, a koja se nalazila, kazem nalazila jer je vise nema, srusena je do temelja 1999. godine, a nisu je srusile NATO bombe i sada kada bih prosla verovatno ne bih znala gde je nekada bila jer sad je tu jedna njiva, bar je bila 2002. kada je moj tata prosao tuda, na mestu gde se nekada, davne 1389. odvijao Kosovski boj (a i na Kosovksi boj sam cesto nailazila u postovima na ovim prethodnim stranama). Taj pismeni zadatak je, verovatno, nesto najbolje sto sam u zivotu napisala jer nemam dara za to. I dobila sam i zvezdicu uz ocenu, a to je znacilo da ste na jedan poseban nacin koji je vrlo lako mogao da ode u cist promasaj teme, odgovorili na istu. U svom stanu u Pristini, tacnije stanu koji je nekada pripadao mom stricu, a koga je pijana grupa mladih Albanaca, slicnih onima koji danas ruse, pale i unistavaju ovaj nas grad, a davne 1981. kada su bile  masovne demonstracije Albanaca na Kosovu, zasto i zbog cega i koje su parole i tada bile aktuelne mozete videti ako malo precesljate internetom, smrtno ranile, bila sam u novembru 1998. i u tom stanu sada zivi, a uzimajuci u obzir natalitet Albanaca, jedno 10 do 15 Albanaca i ja verovatano vise necu uci u njega. Ja ne pretendujem na mesto gubitnika svim ovim sto se aktivno desava poslednjih 10 godina na KiM i ne zelim, niti mogu da se poredim sa ljudima koji i dan danas zive tamo, ali niko nema luksuz da mi kaze da sam srbomrzac. Vandalizam ne mogu da komentarisem , a ekstremizam me ostavlja bez teksta, a na mitingu nisam bila jer me podseca na ono kada u sred januara na vestima cujem da je ljude koji odrzavaju puteve po Srbiji iznenadio sneg. Koliko god ja bila tuzna, toliko nisam iznenadjena. I u junu 1999. kada smo "pobedili" NATO ja sam bila ubedjena da vise necu uci u svoj stan na Pristini. Priznajem da ovih par godina jesam bila u fazonu onoga sto je Jass imala u potpisu - pomisli nesto veceras, mozda se cudo dosadjuje. Tuzna jesam jer mi tesko pada cinjenica da cu prelaziti jos jednu granicu, a pogotovo to sto cu je preci da bih isla tamo gde sam se osecala kao kod kuce, ali biram da tugujem sama sa sobom i na nacin koji sama izaberem. A ja iako nisam bila na mitingu i odavno sam vec okarakterisana kao "strani placenik i domaci izdajnik" mirno spavam jer znam da sam mnoge naucila da nismo bas onakvi kakvim nas predstavljaju i znam da ti isti ljudi danas znaju da Kosovo jeste deo Srbije. A to sto ce oni na svojim televizijama videti rulju koja pali, rusi, razbija me ne cudi. Svako plasira informacije koje mu idu prilog. Mi smo jako dobar primer za to. Zar mi nismo pobedili NATO?
Moj post je inspirisan postovima napisanim na 23 strane i to je razlog tome sto cete se pitati ima li mu kraja i zasto je ona uopste pominjala Bozic, Uskrs i mnogo stosta, ali ako proctate sve postove odjerad, bice vam jasno. Ne insitiram, samo napominjem da nisam off topic.

Vampire 666

 Saopštenje LDP
Tražimo odgovornost!


Liberalno demokratska partija zahteva odgovornost organizatora večerašnjeg mitinga Nikolića, Koštunice i Tadića, zato što su napravili reprizu Ušća i Gazimestana u sred Beograda 2008. godine.

Smatramo da je to anticivilizacijski, huškački i licemeran gest, koji se završio i koji se morao završiti paljevinom ambasada i rušenjem i masovnom pljačkom Beograda.

Sva trojica organizatora sada se kriju iza svojih poziva na mirne demonstracije, zaboravljajući da danima podgrevaju atmosferu linča i da zloupotrebljavaju Kosovo da učvrste ili osvoje vlast.

Neodgovorno je i opasno dovesti u ime lažne odbrane Kosova zemlju na ivicu gradjanskog rata, a glavni grad prepustiti divljanju bandi kojima je država organizovala besplatan prevoz u Beograd.

LDP će uprkos toga što je sistematski demonizovan i proganjan svih ovih dana, učiniti sve da zaštiti gradjane i pravni poredak, kada se već Predsednik Tadića ne ponaša kao legalno izabrani Predsednik Srbije, i šef stranke koja ima većinu u Vladi Srbije, već kao patetični posmatrač, koji nemoćni osudjuje nerede.

Nipokoju cenu nećemo dozvoliti da Vojislav Koštunica zloupotrebi svoj položaj i napravi od Srbije novo Kosovo i da gurne celu zemlju u novu nesagledivu tragediju.

milicica

Ja nisam poredila Slobu sa mestom gde se odvijala kosovska bitka, vec sam rekla da je od tog dana kada je on drzao svoj cuveni govor sve pocelo da se "zakuvava".

Darker

#339

Quote from: Bojana 153 on 21-02-2008, 20:44:37
Sta mislite o tome da se akcenat baci na ovaj divan skup a ne na nekolicinu budala?

Ali ajde bar mi da vise radimo na tome da se negativno zaboravi, a da se prica o tome sta smo postigli!
Ne mislim ama ba¹ ni¹ta, kao ¹to ne misli ni ceo svet zbog koga smo ono juèe i pravili(ako sam ja dobro skapirao :hmm). Prva vest na CNN-u nije bio miting nego upad rezervista preko administrativne granice, a da ne prièamo o kasnijim vestima i drugim televizijama... Bejah na mitingu, a i jutros u gradu, pa æete slike sa mesta zloèina videti kasnije (pod tim mestom podrazumevam i ono sinoæ i ono jutros :wink:)
A mi bismo da palimo i ¾arimo, pa posle-puj pike ne va¾i, ¹alili smo se, to je ¹aèica, je l'da? Mi æemo i zaboraviti, ubeðen sam, politièka situacija u zemlji dokazuje svakim danom sve vi¹e da imamo (imate?) pamæenje kao ribica, ali problem je ¹to oni koji treba neæe zaboraviti :wink:

Quote from: willie the scot on 21-02-2008, 21:17:10
protest je bio miran i dostojanstven. radikali koji su stajali pored mene bili su seljacine kao i vazda...ali nista nasilno i van uobicajne rutine.

protest je apsolutno propao zato sto je neki peder iz policije odlucio da :

1. pod uticajem stranih obavestajnih sluzbi ne spreci huligane da udju u kneza milosa( iako su pre par dana vec jednom spalili ambasadu )

Ovo je dr¾avni projekat. Prvo Vuèiæ, èiji nam je partijski lider govorio na mitingu, na dnevniku2 rts-a (koji je dss-ovsko glasilo, podsetiæu vas jer imate lo¹e pamæenje-DSS je vlast u ovoj zemlji, na¾alost) kao i ministar Velimir Iliæ (koji je koalicioni partner vlasti=DSS-a) izjave kako je huliganstvo i razvaljivanje Beograda ok, normalno i oèekivano, kako je demokratija-razbijanje prozora na ambsadi(Iliæ), kako su to revoltirani mladi ljudi (mladi jesu i svi u vidno alkoholisanom stanju, upravnik Urgentnog centra, izvor: stB), a huligani su oni koji su nam oteli Kosovo, kao i da su za taj revolt krivi iskljuèivo hu¹kaèki mediji(vuèiæ), a zatim, kao ¹lag na tortu i sam predstavnik i èlan DSS-a, Slobodan Samard¾iæ, koji ka¾e da paljenje punktova nije lepo, ali je legitimno :wall:

Zatim, posle "generalne probe u nedelju"( milo¹ vasiæ, novinar nedeljnika Vreme) neko sakupi 300000 ljudi i ne obezbedi ni jednu ambasadu koja je bila viðena za napad. Btw, od pola 4 sam bio u gradu, neka me ostali demantuju, ali ja jednog pandura nisam video.

I na kraju, ratno-hu¹kaèkim govorima na bini(od nenada jezdiæa, preko Ko¹tunice i Nikoliæa, pa zakljuèno sa Kusturicom, koji je otvoreno pozivao na linè) i naricanjem Ivane ®igon-dobijen je epilog koji nisu oèekivali samo neobave¹teni i "objektivni"...
mat u tri poteza.

naravno, da ne prièam o crnim audijima koji su kori¹æeni za odlaganje ukradene robe... O0 A naravno da nisu pomogli ni plkati na Benetonu i ostalim izlozima po centru"kosovo je Srbija", jerbo njih(vas?) kosvo ni ne zanima, zanima ih samo destrukcija :roll:

Quote from: Bojana 153 on 21-02-2008, 21:21:31
Zivite li vi u toj ambasadi? Stvarno ne razumem!
Nikog ne mogu vise voleti od svog naroda, i nista mi u ovom trenutku nije vaznije od MOG naroda!
Najludje da cu da brinem za americku ambasadu!
Pa ni Ameri nisu brinuli za nas dok su nas bombardovali!


Btw, u toj ambasadi je naðeno ugljenisano telo, a to telo nije amerikanac :wink: kao ¹to je razru¹en Beograd, koji nije glavni grad ni Kosova ni amerike, veæ te iste obo¾avane srbije. obo¾avate je u pi...mat... :wall:

Quote from: zerocool on 21-02-2008, 21:22:49
Pre par dana je murijan gurnuo moju drugaricu na protestu studenata, jer je krenula da zaobilazi kordon da bi isla kuci, kazem ja, vole studente da biju, a ovi huligani zaboravili indexe kuci
nisu ih zaboravili, jerbo su to uglavnom srednjo¹kolci. A ¹kole nisu radile da bi takvi be¹e ostali kuæi :hmm
Quote from: chiligirl on 21-02-2008, 21:58:41

Pozdrav za sve koji su danas bili u gradu, atmosfera je bila neopisiva  :Bog

Ja bih je opisao u tri reèenice:
Ko ne skaèe, taj je ¹iptar, leeeeeeeeeeee
Ubij, zakolji, da ¹iptar ne postoji
Kosovo je srce srbije

Quote from: morska_vila on 21-02-2008, 22:28:13
osim toga,  u medjuvremnu zapaljena je i srpska zastava u Zagrebu kao odgovor na beogradska desavanja!

A razlupan je i pandurski auto, ¹to znaèi da su oni bar POSLALI pandure :wink:

Pedja

Јунаци демонстрација  :wall:  :help2:  :>

[youtube=425,350]5VWZoKWBYXE[/youtube]

dirigent

Ne treba bacati ljagu na jucerasnji miting zbog nekolicine budala , koji su dosli tamo namenski , da posle pale i pljackaju po gradu.
     Ono sto je propust, to je propust policije koja je trebala da ih izuje is gaca posle mitinga.

     Jedna stvar mi je zasmetala , a to je sto Tadic nie dosao iz Rumunije da govori na mitingu. To me podseca na Vuka Draskovica od pre deset godina na preobrazenjskom mitingu opozicije, kad nije ucestvovao , a posmatrao sa terase da li ce doci puno ljudi pa i on da se prikljuci naknadno...

      Nego to je ona logika - kad sam vec obecavao narodu Evropu od koje nece biti nista , ajd sad da ne obrnem curak naopako skroz (jer cu izgubiti glasove), no da iz Rumunije pod izgovorom drzavnih obaveza dam podrsku iz daleka, a opet da niko ne kaze da sam bio sa Vojom i Tomom u istom kosu.

       DA SE VLASI NE DOSETE...

    ...I posle se ljudi cude kako radikali imaju sve vecu podrsku...

        Tadic je juce MORAO biti tamo i trebalo je PRVI da govori.

darusaz

Да поновим, Тадића су лепо јуче окарактерисали на Јуроњузу - проевропски председник Србије, Борис Тадић победио је на изборима јер је обећао да ће Србију увести у Европу, а не да ће бранити бившу србијанску провинцију Косово.

Елем, оно јуче је велика срамота. Мислим на лупање продавница по граду. А "пуцале" су само продавнице спортске опреме јербо се "фамилија српских навијача" облачи само у треше и тикепа, другачије не ваља. Само надам се да ће се сада смирити, јер дерби у пролећном делу сезоне се игра без публике, па им је ово била прилика да се излудују.... И да, док смо ми чекали код народног позоришта група "навијача", очито ФК "Партизан" је првобитно викала као да су на југу свог стадиона: "Ко не скаче тај је Циган, нананананана", а онда су се прешалтовали на већ чувено "Ко не скаче тај је Шиптар".  :wall:  :help2:  :hmm  :bljak:

Vampire 666

...niko nije MORAO biti tamo juce...

Nije propust policije, vec je sve manje-vise isplanirano...

Ja zivim u blizini albanske ambasade...do juce pre podne u okolini je bilo vise stotina zandarma, a popodne su se spakovali i otisli, a ambasadu je obezbedjivalo 7-8 obicnih policajaca u svakodnevnim uniformama...sigurno se to dogodilo slucajno...


p.s. Ti klinci koji su izigravali nesto nemaju nikakve veze sa pravim navijacima...bilo sa severa ili sa juga...

darusaz

A kako to da su bili organizovani i imali predvodnike koji su prvi uzvikivali, a oni za njima? I kako to da su imali navijacke salove? I kako to da su imali i one cuvene zastave "familije srpskih navijaca"? I kako to da su kada su marsirali kroz Kneza Milosa nosili vrlo velike kockaste zastave Srbije vrlo karakteristicne za sportske dogadjaje? Ma uostalom...  :*: