Kosovo i nezavisnost

Started by Bred, 16-02-2008, 21:20:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Vampire 666

LSV podnela krivične prijave protiv Lončara i Samardžića
Autor: Beta | 22.02.2008 - 12:27

Poslanica Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) u Skupštini Srbije Aleksandra Jerkov podnela je danas krivične prijave protiv ministra prosvete Zorana Lončara i ministra za Kosovo Slobodana Samardžića, zbog zloupotrebe maloletnika i zbog podstrekivanja na rušilačke aktivnosti.

Kako se navodi u saopštenju LSV, krivična prijava protiv Lončara podneta je zbog zloupotrebe maloletnika u političke svrhe, odnosno zbog odluke ministra prosvete da jučerašnji dan, kada se održavao veliki miting "Kosovo je Srbija" u Beogradu, proglasi za neradni dan u osnovnim i srednjim školama.
"Apsolutno je nedopustivo da ministar, čija je najveća obaveza briga o bezbednosti i obrazovanju učenika u Srbiji, umesto da učini sve kako bi ih zaštitio i sklonio sa ulica, zvaničnom odlukom Vlade Srbije oslobađa pohađanja časova na dan mitinga 'Kosovo je Srbija'", navela je Aleksandra Jerkov u saopštenju za javnost.

Forum osnovnih škola traži odgovornost ministra prosvete
Forum beogradskih osnovnih škola zatražio je danas da se ispita odgovornost ministra prosvete Zorana Lončara zbog toga što je juče zatvorio škole kako bi omogućio učešće učenika i nastavnika na mitingu "Kosovo je Srbija" u centru Beograda.
"U jučerašnjem demoliranju i pljačkanju našeg grada evidentan i značajan doprinos dali su i naši školarci", navodi se u saopštenju.
Forum beogradskih osnovnih škola ocenio je da je ministar, odlukom da zatvori škole na jedan dan, prepustio ulici desetine hiljada učenika.
U saopštenju je, takođe, citirana odluka Lončara da se zatvore škole i obrazloženje da će tako "biti omogućeno prisustvo prosvetnih radnika iz cele Srbije velikom narodnom skupu u Beogradu".
Ona je optužila ministra Samardžića da je svojom izjavom da je paljenje i uništavanje policijskih punktova na administrativnoj granici sa Kosovom "legitmna" reakcija građana zapravo podstrekivao na rušilačke aktivnosti.
"Zbog te izjave, ministar mora da bude pozvan na odgovornost pred nadležnim sudskim organima ove zemlje", ocenila je Aleksandra Jerkov.
Prema njenim rečima, takvi neodgovorni potezi članova Vlade Vojislava Koštunice podsećaju na mehanizme koje je, boreći se za opstanak na vlasti, koristio Slobodan Milošević.

milicica

znam istoriju onoliko koliko mislim da je potrebno, a mislim isto sto i "vampire666", samo sto se nisam mozda izrazila na odgovarajuci nacin.
izvinite za offtopic, ali sam morala.

_d.0.t_


========================================================

========================================================


pokazali smo im...
c c c

a mc-jevi...
Tomislav Nikolic u svom fazonu - otprilike, bolje da im ne pokazujemo dokle smo spremni da idemo... ne, nije ratnohushkachki...
Kusturica o mishevima... ne, nije stranachki obojeno...
smorio sam se kad sam video Mek na Slaviji...

Wlada

Наша је трагедија што смо допустили да грађани, не другог, него двадесетпетог реда (попут оне две профукљаче лоповске) одређују какву ћемо слику послати свету...

И докле више да допуштамо да нам стока квари углед?
После онаквих догађаја треба да падне цела Влада која је организовала масовни протест а није обезбедила елементарне услове безбедности.

А Кошпица, блажени посланик саме Правде, зна да критикује САД (неоспорне империјалисте...може им се) а сопственог дворишта не може да очисти барабе.

:namcor

shmizla

Ma on da ima imalo casti dao bi ostavku!!! A te dve male fukse treba da bude sramota, tako mi je drago sto je to sve objavljeno,sada sam gledala na vestima, treba sada da ih pohapse, i nateraju da sve to plate... (A da se ja pitam, dobile bi one doooobre batine, sa sve frakturama) Treba roditelji da ih se stide!!!

chiligirl

Drago mi je sto se oko jedne stvari svi slazemo- policije nigde nije bilo!! Od Trga, do Skupstine, kasnije do Kneza Milosa sam videla...hmm...3 policajca, obicna, bez stitnika i icega! Za ovo definitivno mora neko da odgovara. Zaista ne razumem kome ide u prilog unistavanje i paljenje pola grada  :hmm
I svaka cast liku sto je snimio one dve...ma ne znam ni kako da ih nazovem

Bred

Ono sto se desava u smislu nasilja je za svaku osudu.
Sam skup pre toga je bio ok i pun emotivnog naboja.
Takodje, ljudi su komentarisali kako se Tadija izvukao kao zadnja ....
Satro ima sastnak u Rumuniji.
Bedno i jadno.
U prilogu je slika sa PC Usce.  :wink:

chiligirl

Nemoj da mi diras Tadiju  :*: :K
On je jasno i glasno izneo svoj stav zasto ne zeli da drzi govor...
Ne znam sto ste se svi uhvatili za tu Rumuniju, to nije bio nikakav izgovor  :roll:

blackmiss

Epa ovako! Gospodin nam Pretsednik nije izasao ispred svog naroda jer nije ni smeo. Na mitingu nije bilo ni jednog jedinog ministra DS-a! Sramota!Dali su uplaseni da izadju pred svoj narod ili su mozda osetili olaksanje sto je Kosovo proglasilo nezavisnost? Ja sam iskreno potresena sto smo dozvolili da izgubimo srce Srbije.
Sto se tice nereda, ne opravdavam ih! Ali cini mi se da su svi bili svesni da ce se neredi dogoditi, pa cak je i sama policija znala i dopustila to ako uzmemo u obzir da prvih pola sata nisu reagovali, vec su krenuli kad su stvari bas izmakle kontroli. I oni ljudi osecaju revolt, kao i svi mi.
Samo ne znam sad sta ce se desiti sa onim jadnim narodom dole koji nema kud.U principu nije mi zao za one koje su isprodavali sve tamo pa imaju po dva tri stana po Bg-u, Nisu i Novom Sadu jer su sami sebe tim aktom prodali.
Ma da ja jos uvek ne gubim nadu da ce jednog lepog dana ponovo Kosovo biti nase, i necemo ga izgubiti sve dok se borimo za njega.I iskreno ako je to da se mi odreknemo Kosova uslov da udjemo u EU, zbog jeb..e sengen vize, onda po tu cenu ne zelim da bude u EU. Jednostavno ne mozemo da klecimo ispred njih, jer ce sutra traziti Sandzak, pa Vojvodinu i uvek ce nas predstavljati kao najveci koljaci na svetu. A gleda li neko CNN? Pa neverovatno ali oni svo vreme prikazuju samo one vandalske cinove nad US ambasadom i Hrvatskom ambasadom. Da su bar u jednom trenutku prikazali miting ispred skupstne i molibden bilo bi zastrasujuce, jer za njih nije bitno milion ljudi kojih je mirno protestovalo, nego samo ona izdvojena bagra koja je napravila ono sto je napravila i dozvolila da svet obidje takva slika Srbije umesto mirne.

tarantulica

Molibden (Mo, latinski - molybdos) - je metal VIB grupe. Ime potièe od grèkog naziva za olovo - molybdos

Moleban (molban), crkveno bogoslu¾enje kojim se obavlja molitva zahvalnosti ili molenja. Molbani mogu biti zajednièki, koji se obavljaju u hramu pre i posle liturgije, posle jutrenja ili veèernja, i lièni, koji se mogu obavljati i u kuæi po ¾elji odreðenih lica. U zajednièke M. se ubrajaju: "1) M. carski koji se odr¾avaju u odreðeno vreme, 2) M. povodom praznika hramova, 3) M. povodom velikih dr¾avnih dogaðaja, 4) M. povodom op¹tih nedaæa.

Pretpostavljam da je molibden gre¹kom u¹etao u prethodni post  :wink:

Masha

#370
Blackmiss, zao ti je naroda koji je ostao na KiM, ali osudjujes one koji su svoj stan na KiM prodali i dosli da zive u Novom Sadu, Beogradu, Nisu itd.itd. jer su sami sebe prodali? Znaci, ti bi htela da ima vise onih koje ces ti da zalis. E, ubedjena sam da bi te "prodane duse" mnogo zanimao tvoj komentar, a pogotovo bi ih zanimao ukoliko si se rodila i sve vreme zivela u nekom od gradova koje si nabrojala ili nekom drugom koji si zaboravila da licitiras. Pitala si da li postoji neko ko gleda CNN. Postoji, ja ga gledam, ali spomenuh to na 23. strani ove teme, ali ti verovatno nisi citala sta su drugi pre tebe pisali. Prikazali su oni i miting, doduse, mnogo manja minutaza je bila posvecena mitingu nego vandalizmu, ali kao sto rekoh, svako plasira informacije koje mu idu u prilog. I kao sto rekoh, mi smo jako dobar primer plasiranja informacija koje nam u prilog idu.

Al-Jasmina

 :)): ma dajte, pa sto ne bi prikazivali sta je bilo ispred njihove ambasade, kad se tlo na kome se ambasada nalazi i onako tretira kao da je pod suverenitetom doticne drzave cija je ambasada?

Sem toga, bilo je 50% 50% komentara na CNN-u
malo da smo zli,a malo da to nije prava slika i da treba shvatiti sta nam Kosovo znaci...

Wlada

Quote from: blackmiss on 22-02-2008, 22:26:31
U principu nije mi zao za one koje su isprodavali sve tamo pa imaju po dva tri stana po Bg-u, Nisu i Novom Sadu jer su sami sebe tim aktom prodali.

А ти не би продала да се нађеш са три кофера у рукама у новом граду,са двоје мале деце, и уштеђевином од пар хиљада марака,када годинама спаваш на душеку који си добила као помоћ Црвеног крста а плус плаћаш кирију у приватном стану чију су цену издавања Србијанци подигли јер је потражња за приватним становима нагло скочила?

Како те бре није срамота да причаш такве глупости?  :namcor

SSesstre88

Quote from: Wlada on 22-02-2008, 23:23:00
Quote from: blackmiss on 22-02-2008, 22:26:31
U principu nije mi zao za one koje su isprodavali sve tamo pa imaju po dva tri stana po Bg-u, Nisu i Novom Sadu jer su sami sebe tim aktom prodali.

Ma nemoj,molim te....ocigledno ne znas kakva je situacija zaista dole....E,pa posto je meni majka sa Kosova,tj.cela familija sa njene strane,odlicno znam kako je tim ljudima.Polovina mojih rodjaka je "prodala" svoje kuce Siptarima za sicu,jer su morali da biraju izmedju poklanjanja i prodaje..  :roll:
Druga polovina i dalje zivi na Kosovu...i mislis da im je sada mnogo lepo sto se,kako si ti rekla nisu prodali.......... :ninja: :ninja:
  Zaista ne mogu da poverujem da neko moze dati ovakvu izjavu..  :ohman:

Darker

Quote from: dirigent on 22-02-2008, 10:18:44
      ...I posle se ljudi cude kako radikali imaju sve vecu podrsku...

         Tadic je juce MORAO biti tamo i trebalo je PRVI da govori.

Naravno da je Tadiæ morao biti tamo juèe. I naravno da nije smeo da dozvoli da tamo bude Tomislav nikoliæ, mada je on bio jo¹ najmirniji... trebalo je da bude samo Tadiæ, eventulno Ko¹tunica, zbog politièke korektnosti.

A naravno da bih mnogo vi¹e zamerio da se juèe pojavio u ONAKVOM sastavu, no on je jedan, a vi skapirajte ko vuèe konce u ovoj zemlji...

Quote from: mikele on 22-02-2008, 10:36:33

Ја не видим ништа лоше у томе што је неко певао ''Ко не скаче,тај еј Шиптар'',а оног ''Уби,закољи...'' је било јако мало,а ''Косово је срце Србије'' је парола која је чинила 99% ''утрошеног времена''.Тако да ту ставку твог поста можемо одмах да обришемо јер није тачна,а довољно говори о теби и твом расуђивању.
Даље,што се тиче средњошколаца,тачно је,било их је на митингу.Не баш у толикој мери колико су неки овде очекивали,али их је било.
А то су потврдиле и све ТВ станице,тачније њихови извештачи са лица места који су сви од реда тврдили да су то углавном младићи од 18 до 20 година(ја бих пре рекао од 18 до 25).Тако да и тај део твог поста можемо да обришемо истог момента јер није објективан.А ако си јуче био тамо само да би сликао и онда могао да пљујеш по свему и свачему,боље да ниси ни долазио јер има пуно оних чији је посао да извештавају са лица места,тако да им ниси био потребан ти да им крадеш ''занат''.И то такође говори пуно тога о теби.Све дубље и дубље тонеш,на жалост.А да ли су говори за бином били ратно-хушкачки,то је релативна ствар.А и ја и ти добро знамо(као и сви на овом форуму) да се ништа не би променило и да су говори говорника били ''мед и млеко'' према Америма и осталим,тако да...Са осталим стварима твог постовања се слажем.
А сада да пређем на неке друге ствари,доста сам простора посветио једној особи,можда и превише.

Ja sam mo¾da idealista, ali sam recimo bio i na konvenciji Borisa Tadiæa, gde takve slike i takve face nisam mogao da vidim i bio sam zgro¾en. Izvini ¹to sam bio zgro¾en time :cvet Oèekivao sam i DS juèe, a ne promociju kampanje udru¾ene koalicije narodnjaka i radikala. Izvini i zbog mojih prevelikih oèekivanja.
Ja tebi neæu da bri¹em nijedan deo posta. Zato ¹to oni oznaèavaju tebe i tvoje mi¹ljenje, kao i moji. Mo¾emo i da se vreðamo, ali meni je dosta uvreda sa ovog foruma, te ja TEBI neæu uzvratiti tom merom. A sada, NEOBJEKTIVNE èinjenice (po¹to su samo tvoje/va¹e objektivne):

- Mladiæi od 18 godina su i dalje srednjo¹kolci :cvet
- Ja vidim ne¹to stra¹no lo¹e u tome ¹to je neko vikao svakih 20 minuta "ko ne skaèe taj je ¹iptar". To je moj stav i moje mi¹ljenje. :cvet
- "Kosovo je srce srbije" je odvratna frazetina, koju je iskoristio Tomislav Nikoliæ u svojoj izbornoj kampanji)(svim srcem). No kad je èuje¹ jednom ok, dvaputa-takoðe. 100 puta, opet ok. Ali kad ona èini "99% utro¹enog vremena", onda je to ne¹to drugo. :cvet
- Bio sam tamo juèe, prvo da bih uèestvovao u slanju lepe slike u svet, drugo da bih osetio ono ¹to sam osetio u jednom trenutku, treæe da bih sa lica mesta video kako to izgleda. I smorio sam se i zgrozio slikom koja se nije videla iz helikoptera. Izvini ponovo ¹to za mene to nije normalno :cvet
- Narvno da je relativno da li su bili ratno-hu¹kaèki govori. Kao ¹to je relativno i da li su ameri krivi ¹to je onaj klinac poginuo ili neko drugi, mo¾da upravo neko od tih govornika. Samo ¹to ja ne oduzimam tebi pravo na tvoje mi¹ljenje i sopstvenu relativnost :cvet
- A ja æu tebi da posvetim, sem kucanih reèi, bar jednu slièku koja me podseæa na onaj pozitvni deo juèera¹njeg dana: :cvet




Deca koja sede kuæi jer ¹kola ne radi:


Nije na¹ao drvo, ali je zato znak sasvim odgovrajuæi, jedinao ga je ¾uljila guza pa je sedeo na jakni... Mukica pijana :K :



©ta to viri iz reklame renoove?
Btw, dotièna reklama je kasnije pocepana skroz, a ruljica ispod je bezuspe¹no poku¹avala da zapali hrvatsku i evropsku zastavu, pa su morali samo da ih pokidaju.


P.S. Ja znam da su Hrvati za sve krivi, kao i mi njima, ali ¹to ne saèeka¹e bar zvanièno da objave da podr¾avaju nezavisnost :hmm