Kosovo i nezavisnost

Started by Bred, 16-02-2008, 21:20:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dirigent

Ko je uopste potegao temu Vojvodine??

Sto su Srbi mazohisti , ne daju jedno , a vec razmisljaju kako ce da im neko treci uzme i ono sto im je preostalo...

KaBoom

Ja sam potego, a nisam trebo. Izvinjavam se svima zbog off-a.

pig_am_am


pereca

Izvinjenje prihvaceno  :wink:
A sad nazad na temu.
:cvet

Bred

Fejt: Euleks nije nelegalan
| Izvor: B92
Beograd -- Piter Fejt Euleks ne smatra nelegalnim, iako ne postoji odobrenje generalnog sekretara UN da ta misija preuzme ovla¹æenja UNMIK-a.

Gostujuæi u Poligrafu B92, holandski diplomata, koga je Meðunarodna upravljaèka grupa za Kosovo imenovala za ¹efa civilne misije EU na Kosovu u Pri¹tini, nada se da æe uspostaviti dijalog sa Vladom Srbije, uprkos èinjenici da Beograd njegovo prisustvo na Kosovu smatra protivzakonitim.

Podsetimo, Meðunarodnu upravljaèku grupu za Kosovo, osim èlanica EU, èine i Sjedinjene Amerièke Dr¾ave, ©vajcarska i Turska.

U intervjuu za B92 Piter Fejt ka¾e da je nezavisnost Kosova nepovratan proces i da pitanje statusa nije moguæe ponovo otvarati. Dolazak misije EU na Kosovo, kojoj se protive Srbija i Rusija, a kojoj ni UN jo¹ nisu dale zeleno svetlo, odraz je namere Brisela da preuzme odgovornost u regionu i pomogne Vladi Kosova, ka¾e Fejt.

"Moje prisustvo nije nezakonito. Ali, ono nije posledica konsenzusa, koga za sada nema, a nema ni podr¹ke Vlade u Beogradu za na¹ rad. To je za ¾aljenje i u izvesnoj meri komplikuje stvari, ali nadam se da to neæe dugo potrajati", ka¾e Fejt.

On se nada da æe, vremenom, misija EU biti uspostavljena i na severu Kosova, odakle se povukla ubrzo po dolasku.

Na pitanje da li æe se u veæinsku srpsku sredinu vratiti silom, Fejt je rekao da je problem u Beogradu.

"Mislite da æemo upotrebiti silu da se vratimo na sever? Interesantno je da me pitate o mojim metodama, a ne pitate za one koji stoje iza svega ovoga, koji koriste nasilje. Povremeno èujete kada ministri u Beogradu ka¾u da je nasilje u izvesnoj meri dopu¹teno i legitimno. To je bedno. Da se vratim va¹em pitanju, UN imaju operativnu odgovornost, zajedno sa Kforom, da obezbede sigurno okru¾enje za Kosovo, takoðe i za sever. I blisko æemo raditi sa njima da postignemo na¹e ciljeve", rekao je Fejt.

©ef Euleksa je rekao da Srbija mo¾e da stvara privilegovane veze sa Srbima na Kosovu, ali da one moraju biti transparentne i da moraju da po¹tuju vlasti u Pri¹tini.

On se nada da æe razumevanje za rad njegove misije vremenom biti poveæan. "Nemam lo¹e namere prema Srbima, oseæamo po¹tovanje prema njihovoj istoriji i radujemo se njihovom eventualnom ukljuèenju u na¹e aktivnosti", rekao je Fejt.

-
nije nezakonito zato sto on kaze da nije nezakonito..
:wall:
:siza:

endi

#440
''Navijaèke grupe iz Poljske, Èe¹ke, Ruske Federacije, Rumunije, Grèke, Slovaèke i Francuske uz srpski narod u borbi za Kosovo i Metohiju.'' Pravda
Navijaèke grupe mnogih klubova iz Evrope (Banjika iz Ostrave, iz Brna, CSKA iz Moskve, petrovgradski Zenit, solunski Paoka, atinski Olimpijakos,Dinamo i Steaue iz Bukure¹ta, Ute iz Arada, temi¹varska Politehnika, poljski navijaèi Jagijelonije iz Bjalistoka, Korone iz Kilèea i Viðeva iz Loða, kao i Leha iz Poznanja, Legionari iz Var¹ave, slovaèki prvoliga¹ Slovan iz Bratislave, francuski Pari Sen ®ermen) na tribinama nose natpise kao npr. ''Mi smo sa vama, slovenska braæo. Kosovo je Srbija''(Èesi), ''Kosovo-srpska zemlja''(CSKA) itd.
Natpisi su pisani na srpskom jeziku. :pljes: :pljes: :pljes:


U vezi izjave Pitera Fejta (zaboravih malopre da napi¹em) pitam: pa koliko kriminalaca priznaje da je to ¹to su uradili zaista zloèin, naroèito u toku izvr¹enja? :batina


wolfeitzckie

Ето, најугледнији слојеви друштва из водећих земаља света (Румунија, Грчка, Пољска, Русија, Словачка) се слажу са нашом праведном борбом, интелектуалци (Легионари из Варшаве, еееееј!)такорећ, су на нашој страни, елита из водећих еуропских демократских центара (светли Арад, праведни Темишвар!). Ма нема бриге за Белосрбију никакве, ускоро стиже и нова ослободилачка влада, мислим да је светла будућност сада већ поптуно извесна!

Darker

Quote from: wolfeitzckie on 05-03-2008, 13:34:01
Ма нема бриге за Белосрбију никакве, ускоро стиже и нова ослободилачка влада, мислим да је светла будућност сада већ поптуно извесна!
:siza:

Kralju :Bog

:K :K :K
Sorry za off, nastavite sa pljuvaèinom :a

Roben

Molio bih ovo ljude sto nam objasnjavaju da po svaku cenu treba da udjemo u EU. Da mi objasne sta mi to toliko dobijamo ulaskom, da bi se odrekli 15% svoje teritorije.
Evo ako mi pokazu da dobijamo toliko mnogo, ja cu prvi da glasam za ulazak

wolfeitzckie

Океј, ако ти досада није јасно тешко ће ти се објаснити. Ај ти објасни мени како мислиш да ћеш вратити Косово под нашу власт (не сачувати,вратити) тиме што нећемо ући у ЕУ? Пошто не капирам план, могли би ви националисти да нам то разјасните па да сви на референдуму гласамо против уласка у ЕУ?

Roben

Ja ne razumem kako mogu da se borim da udjem u neku organizaciju, koja mi je nanela toliko stete. Govorili su Milosevic je kriv za sve, mi smo 2000-te promenili Milosevica. Njihova se politika prema nama nije promenila ni malo. Uslovljavaju nas i dalje, cak i da pristanemo na nezavisnost Kosova, nacice nam nove i nove uslove. Ali vi to ne razumete i dzaba vam to objasnjavam

wolfeitzckie

#446
Е то ми кажи, немаш одговор на моје питање. Али добро, како га ти немаш, има ту још пуно Срба са великим С, па ево, моје питање остаје постављено за све вас који мислите да треба да одустанемо од уласка у ЕУ због Косова. Дакле, Бреде, Сено, ЛБ, дарусазе... Како ћемо повратити (а не сачувати, како неки тврде) Косово неуласком у ЕУ?

Bred

Necemo sacuvati Kosovo ali bismo time sprecili da nam u buducnosti isto tako nametnu i otcepljenje Vojvodine i ko zna cega jos ...  :wink:
A sad nam ti objasni kako cemo ulaksom u EU sacuvati Kosovo plus kako cemo se odbraniti od EVENTUALNO nametnutnog nam priznavanja Kosova kao drzave jer sumnjam, kao sto sam i ranije rekao, da ce EU prihvatiti da u svoje clanstvo primi clanice koje se konstantno "kolju".
:wink:

Roben

Izvivni, ali ti prvi nisi odgovorio na moje pitanje. Ti si na moje pitanje postavio svoje. Ja nigde nisam napisao da treba da odustanemo od ulaska u EU zbog Kosova. Moj stav je da ne treba da ulazimo u EU zato sto nas oni nece i kad bi mi na sve pristali. Vidis da stalno izmisljaju nove razloge da nas ne prime.
p.s. Izvini zaboravio sam da si LDP-ovac a vi te razloge ne vidite

wolfeitzckie

#449
QuoteNecemo sacuvati Kosovo ali bismo time sprecili da nam u buducnosti isto tako nametnu i otcepljenje Vojvodine i ko zna cega jos ...  Wink

Океј, значи нема од враћања Косова ништа, и ето, има ствари у којима се слажемо, значи немамо баш тако различита виђења.

Но, што се тиче сад тог аргумента о даљем распарчавању земље (а са оваквим политичарима и делом јавности то уопште није искључено), ја и даље не видим како ће нам неулазак у ЕУ спречити отцепљење Војводине? Којим механизмом, јел можеш да будеш мало прецизнији. Бомбардовање Србије и наша капитулација на пољу Косову (е јес нам баксузно, тамо никако да добијемо)су се одиграли док смо били не само ван ЕУ него у потпуној свађи са ЕУ, блокади и санкцијама. Дакле, то је могуће да ти се деси ако си ван ЕУ.

Ја сам, одмах ћу ти рећи, био у Европском парламенту, и док смо били тамо у току је била некаква конференција европских регија, и замисли, била је и Војводина, имала је свој штанд и делила некакве проспекте. У праву си, ако ми наставимо да водимо лудачку политике сукоба са ЕУ, Војводини може пасти напамет да каже, океј, ми немамо времена за још једно ваше лудило, ми одосмо у ЕУ, видимо се тамо. Напросто ће се оправдати званичним идитлуком који долази из Београда већ двајес година. А ако би били чланови ЕУ, мислим да то мораш бити свестан, поставка би била поптуно другачија?

QuoteA sad nam ti objasni kako cemo ulaksom u EU sacuvati Kosovo plus kako cemo se odbraniti od EVENTUALNO nametnutnog nam priznavanja Kosova kao drzave jer sumnjam, kao sto sam i ranije rekao, da ce EU prihvatiti da u svoje clanstvo primi clanice koje se konstantno "kolju".

Никако, ту нема шта да се објашњава, Косово неће доћи под нашу власт још дуго дуго, а можда и никад. Што се тиче признавања Косова као државе, у то се нешто не разумем, али капирам да ће бирократе из Брисела наћи начин да нас приме без тог признања.