Kosovo i nezavisnost

Started by Bred, 16-02-2008, 21:20:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Wiseguy

Nisam bas bio siguran, ali mislim da bi ov sto cu napisati moglo da se nadje u ovoj temi. Cavic je diskvalifikovan sa evropskog takmicenja, i nije mu dodeljena nagrada zbog toga sto je na dodeli nosio majicu sa natpisom "Kosovo je Srbija". Informacija potice sa tv-a, a ja mislim da je ovo bruka i saramota za ceo svet...

wolfeitzckie

QuoteI, sta s tim?
To ti mozda mislis da ima analogije sto ne znaci da je tako.
1. Da je tako, srs bi bila zabranjena.
2. Povlacenja takve paralele vredja stavrne zrtve fasozma odnosno ljude koji su prezivelifasisticki teror a clanovi su i simpatizeri srs-a.
Imaj postovanja bar prema njima

Postoje mnoge analogije, srs obecava cvrstu ruku, za vreme rata su imali paravojne jedinice, dakle priklanjaju se upotrebi sile, necu ni da spominjem uzdizanje nacije. Sto se tice zalaganja za centralizovanu autokratsku vladu sa diktatorskim vodjom, reci cu samo Seselj koji, iako trune u zatvoru ostaje njihov neprikosnoveni vodj, za njega nema alternative (da ti pomognem, to je ono diktatorski vodja). Centralna otadzbinska uprava? Orvelovski, ne?

1. A ko bi je to zabarnio? Demokratija je vrlo delikatna stvar, i svaka zabrana u je dovodi u pitanje. Dakle, da podsetim jos jednom, Hitler je na vlast dosao na demokratskim izborima u demokratskoj zemlji.

2. To sto si zrtva fasizma ne znaci da automatski ne postoje sanse da si postovalac nekog drugog fasisitckog pokreta. Mislim da se ti licno vredjas kao simpatizer SRS-a, ali je to tvoj problem, uostalom, ti takodje vredjas cedine simpatizere tako sto gao zoves smrk, dakle, ako brines za postovanje drugih ljudi, prvo to promeni.

pereca

Quote from: Wiseguy on 21-03-2008, 14:50:33
Nisam bas bio siguran, ali mislim da bi ov sto cu napisati moglo da se nadje u ovoj temi. Cavic je diskvalifikovan sa evropskog takmicenja, i nije mu dodeljena nagrada zbog toga sto je na dodeli nosio majicu sa natpisom "Kosovo je Srbija". Informacija potice sa tv-a, a ja mislim da je ovo bruka i saramota za ceo svet...

Da. Otvorena je tema o tome u forumu Sport / Plivanje.

Bred

Necu da dalje produzavam off a odgovoricu ti na ovo drugo.
Mislis li da uospte moze da poredi kad nekog nazoves smrkom i kad kazes za 2000000 ljudi da su fasisti. Ne moze. Ja se apsolutno ne vredjam , meni svejedno.  :wink: Znamo ko su i sta su bili fasisti.
Tako da o postovanju ljudi ti jos jednom razmisli pre nego sto radikale opet nazoves fasistima.
:wink:

Vest za Cavica ima ovde (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,5901.msg209190.html#msg209190)
:nonono:


wolfeitzckie

Nisam ja nazvao 2 miliona ljudi fasistima, nego stranku, ako ti to nije jasno, onda misiiiim.... Dakle, rekao sam da je stranka takva, ne zamenjuj teze. Dakle, evo ponavljam, Vojislav Seselj je fasista, taj briljanti pravnik je, gle cuda, doktorirao sa tezom "POliticka sustina militarizma i fasizma" i tipican jeprimer autoritarnog vodje, nasilnika i fasiste.

Bred

Ok, a sad nazad na topic.
:wink: :K

Darker

Brede, ko je ikada rekao da su nam Ameri prijatelji, i ¹ta pod tim pojmom u politici uop¹te podrazumeva¹??

Bred

Dinstbir: Ne bih priznao Kosovo
| Izvor: Tanjug
Prag -- Da sam na mestu srpskih politièara, nikada ne bih priznao nezavisno Kosovo, izjavio je poznati èe¹ki intelektualac Jir¾i Dinstbir.

Biv¹i izvestilac UN za ljudska prava u biv¹oj Jugoslaviji je u intervjuu frankfurtskim "Vestima" izjavio da je Kosovo u "pravnom haosu" po¹to su neke zemlje priznale jednostrano progla¹enu nezavisnosti. "Taj haos je nastao samovoljnim, politièko-interesnim tumaèenjem normi meðunarodnog prava, ¹to do sada nije zabele¾eno u istoriji pravnog sistema", rekao je Dinstbir.

On smatra da tim protivpravnim putem nisu po¹le mnoge zemlje u svetu jer "imaju svoj obraz, a neke i svoje probleme, sliène onima koje sada ima Srbija".

"Takve zemlje su, sreæom, jo¹ u ubedljivoj veæini. Trenutno je broj dr¾ava koje su priznale kosovsku nezavisnost manji od 25 odsto", konstatovao je Dinstbir.

"Pritisci na 'neposlu¹ne' su ogromni, kako od Amerike, tako i od 'elitnih' èlanica Evropske unije. Koliko æe njih podleæi tim pritiscima te¹ko je proceniti. Jasno je i sigurno, posle svega gore reèenog i uèinjenog, da Kosovo nikad, zaista nikad, neæe biti legalna i legitimna, nezavisna dr¾ava. Kosovo ne mo¾e da bude primljeno u Ujedinjene nacije, a samim tim, i u veliku veæinu meðunarodnih institucija. Osim toga, tu treba imati u vidu privrednu nemoæ takve dr¾ave, a i èinjenicu da meðunarodna zajednica ni za deset godina nije uspela da od vladajuæih kosovskih ekstremista napraviti evropske demokrate", rekao je Dinstbir.

"Sme¹no je to ¹to nas uveravaju da je kosovsko pitanje izuzetak, da ne mo¾e slu¾iti kao presedan. Neka oni to objasne, na primer, Kurdima, Baskima i mnogim drugim, pa ako oni to "shvate i prihvate" presedana neæe biti. Nacionalisti su veoma sreæni zbog Kosova. Priznavanjem kosovske nezavisnosti, kako je to rekao èe¹ki predsednik Vaclav Klaus, otvaramo Pandorinu kutiju", naveo je dalje Dinstbir.

b92

endi

#518
Kako Amerikanci brane svoju teritoriju!
Pre oko nedelju dana na nekoj od televizija èula sam sledeæu vest (nisam na¹la u pisanoj formi, ako neko uspe neka stavi ovde):
©vedski proizvoðaè vodke je snimio reklamu za svoj proizvod, a za amerièko i meksièko tr¾i¹te (mo¾da se jo¹ negde emitovala, ne znam). U reklami se pojavljuje mapa Meksika sa promenjenim granicama. Naime Meksiku su ''pomerene'' granice i pripojene su mu teritorije nekoliko sada¹njih dr¾ava SAD.
Meni neverovatna reakcija Amerikanaca s obzirom na to kako oni menjaju u stvarnosti granice u svim delovima sveta: sajtovi, forumi i sl. u Americi su prepuni pretnji, psovki i sl jer ''oduzeta im je teritorija''.
Inaèe te dr¾ave su i pripadale Meksiku u 19. veku kada su ih SAD osvojile!
Reklama se ne emituje vi¹e, a usledilo je i izvinjenje ©veðana koji ''nisu ni¹ta lo¹e mislili''!
Dakle èak i ljudi koji na mapi ne mogu da naðu ni sopstvenu zemlju reaguju na oduzimanje teritorije. Kakvo li je ¹kolstvo kod nas kad mi ''nemamo alternativu''?


Wlada

QuoteKakvo li je ¹kolstvo kod nas kad mi ''nemamo alternativu''?
Не разумем... :hmm

mihajilo

Quote from: endi on 20-04-2008, 14:14:22
Kako Amerikanci brane svoju teritoriju!
Pre oko nedelju dana na nekoj od televizija èula sam sledeæu vest (nisam na¹la u pisanoj formi, ako neko uspe neka stavi ovde):
©vedski proizvoðaè vodke je snimio reklamu za svoj proizvod, a za amerièko i meksièko tr¾i¹te (mo¾da se jo¹ negde emitovala, ne znam). U reklami se pojavljuje mapa Meksika sa promenjenim granicama. Naime Meksiku su ''pomerene'' granice i pripojene su mu teritorije nekoliko sada¹njih dr¾ava SAD.
Meni neverovatna reakcija Amerikanaca s obzirom na to kako oni menjaju u stvarnosti granice u svim delovima sveta: sajtovi, forumi i sl. u Americi su prepuni pretnji, psovki i sl jer ''oduzeta im je teritorija''.
Inaèe te dr¾ave su i pripadale Meksiku u 19. veku kada su ih SAD osvojile!
Reklama se ne emituje vi¹e, a usledilo je i izvinjenje ©veðana koji ''nisu ni¹ta lo¹e mislili''!
Dakle èak i ljudi koji na mapi ne mogu da naðu ni sopstvenu zemlju reaguju na oduzimanje teritorije. Kakvo li je ¹kolstvo kod nas kad mi ''nemamo alternativu''?



ja tebe nista ne kapiram.Koja je svrha tog teksta?Pouka ili bilo sta?
Prvo to je samo reklama
Drugo stvarno ne znam sta si htela reci sa poslednje dve recenice
Trece pa ne vidim bas neku povezanost izmedju toga i Kosova

Ayrton Senna

Uslovna povezanost reklame i njenog efekta. Dakle, iako veæina amerikanaca i nezna gde je koja dr¾ava i koji je glavni grad, znaju koliko dr¾ava èini SAD, i makar i na reklami neæe dozvoliti odvajanje, sasvim jasno da imaju toliko svesti, a pre svega moæi.

Inaèe, kada sam negde 2001. razgovarao na Kosovu sa jednim od èelnih ljudi UNMIK-a, spomenuo sam prièu oko Teksa¹ke grupe (koju je Va¹ington proglasio teroristièkom) koja je uzela oru¾ije i krenula u akciju protiv saveznih vlasti u dr¾avi Teksas sa namerom odvajanja od SAD. Reakcija vlasti je bila trenutna, pobijeni su preko noæi, niti jedan nije po¾iveo da prièa o svom zahtevu.

Normalno, napravio sam paralelu sa Kosovskom prièom i dobio manje-vi¹e oèekivani odgovor, mada iskren sa njegove strane: kada i VI budete kao Amerika, uradite isto. Sila Boga ne moli....

dirigent

Mr. Senna ja sam taj slucaj pominjao na par mesta. U svetu su svi nacionalisti , samo im je smesak pred Tv-om mondijalisticki.

mihajilo

Quote from: Ayrton Senna on 20-04-2008, 21:33:14
Uslovna povezanost reklame i njenog efekta. Dakle, iako veæina amerikanaca i nezna gde je koja dr¾ava i koji je glavni grad, znaju koliko dr¾ava èini SAD, i makar i na reklami neæe dozvoliti odvajanje, sasvim jasno da imaju toliko svesti, a pre svega moæi.

Inaèe, kada sam negde 2001. razgovarao na Kosovu sa jednim od èelnih ljudi UNMIK-a, spomenuo sam prièu oko Teksa¹ke grupe (koju je Va¹ington proglasio teroristièkom) koja je uzela oru¾ije i krenula u akciju protiv saveznih vlasti u dr¾avi Teksas sa namerom odvajanja od SAD. Reakcija vlasti je bila trenutna, pobijeni su preko noæi, niti jedan nije po¾iveo da prièa o svom zahtevu.

Normalno, napravio sam paralelu sa Kosovskom prièom i dobio manje-vi¹e oèekivani odgovor, mada iskren sa njegove strane: kada i VI budete kao Amerika, uradite isto. Sila Boga ne moli....

:Bog :Bog e tako i treba da se radi.Bar kod nas moze tako da se radi,kriminal nam je i ovako dobro razvijen.Drzava treba da se organizuje i da "skloni" na samom pocetku sve one koji bi da se odvoje.To je kasno da se primeni na Kosovo(jedino pobiti sve sipose:)) al' evo neki ljudi se vec sada trude da Vojvodina dobije vecu autonomiju...a znamo cemu to vodi u nasoj poluraspaloj zemlji.

dirigent

Ne slazem se mihajlo jer ovo nije Irak vec demokratska evropska zemlja.

     Ali je sennin post koristan za izlecenje svih onih istomisljnika natase Kandic i Biljane Kovacevic Vuco koji od naseg naroda zele da stvore sliku bezvrednosti i efemernosti nase kulture , morala i tradicije.