Main Menu

HoMeOpatija

Started by MiKy, 19-02-2008, 09:41:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MiKy

u poslednje vreme se ljudi strasno loze na odlazak kod homeopate umesto kod lekara....ja sam skepticna prema ovom vidu lecenja ali me bas zanima sta vi mislite o tome?

--
BEOGRAD - Doktorka Elmira Grubiæ (48) uhap¹ena je zbog sumnje da je zaradila vi¹e od ¹est miliona dinara „leèeæi“ obolele od leukemije, meningitisa i karcinoma namagnetisanim granulama ¹eæera - saznaje „Blic“. Doktorka Grubiæ je na taj naèin prevarila vi¹e od hiljadu osoba kojima je obeæavala izleèenje.
                                                                           Blic

AquArius

Vest koju si postavila, ranije je postavljena : ©eæerom leèila ljude obolele od karcinoma (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,12149.0.html),
takodje, vise mozes procitati u temi Travari uz doktore  (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,2695.15.html).

:happy:

zoe

Е и мени је ово занимљива тема!

На семинару који је организовао ФИД крајем децембра, било је и предавање о хомеопатији. Предавач је био проф. Милош Поповић, хирург и члан Српског лекарског друштва.

Било је врло занимљиво предавање, али ја и даље остадох неверни Тома.

Опет, нпр. у Немачкој постоји доста регистрованих хомеопатских препарата, а Немци су канда озбиљна нација. Још увек не могу да докучим да ли то озбиљно функционише, или се озбиљна пара од тога врти? :hm

Enea

Nemci imaju homeopatsku farmakopeju! U petoj Eur takodje ima oficinalnih hom. preparata.

Verovali vi ili ne, postoji grupa pitanja iz tehnologije o homeopatiji..


... later.  :run

MiKy

meni se cini da kod nas `homeopate` koriste priliku da zgrnu pare jer se njihovo lecenje svodi na magnetisanje secernih kuglica...a + kod nas ta vrsta alternativnog lecenja jos uvek nije zazivela...mozda gresim,ali mi sve to deluje kao bogacenje na kvarnjaka

jecapereca

U apotekama postoje odn prodaju se homeopatski lekovi
npr. tonzilotren- lek za grlo, veoma je trazen i dosta se prodaje 

Enea

#6
A gde ih prave?  :think:

jecapereca

Ne znam tacno ko ih pravi, to su uvozni lekovi.Verovatno nemci posto mislim da je kod njih homeopatija najvise razvijena.Inace taj lek je registrovan u nasem farmakoterapijskom prirucniku nije nesto sto se prodaje tek tako

BK

Koliko sam cula Galenika je pocela proizvodnju...cini mi se neki lek sa Cr

Bred

Le­èe èo­ve­ka, a ne bo­lest
B. RA­DI­VO­JE­VIÆ,

BE­O­GRAD - Ho­me­o­pat­ski le­ko­vi u ok­to­bru æe se pr­vi put po­ja­vi­ti u na­¹im apo­te­ka­ma. U pr­vom "pa­ke­tu" re­gi­stro­va­no je pet vi­¹e­kom­po­nent­nih pre­pa­ra­ta, a do kra­ja go­di­ne, sa­zna­je­mo u po­stu­pak re­gi­stra­ci­je mo­gli bi da "uðu" jo¹ ne­ki.
Reè je o pre­pa­ra­ti­ma naj­po­zna­ti­je ne­maè­ke fir­me u ovoj obla­sti " "Doj­èe Ho­me­o­pa­tik Uni­on". Pri­sta­li­ce u sve­tu ve­o­ma pri­hva­æe­ne ho­me­o­pa­ti­je, u na­¹im apo­te­ka­ma mo­æi æe usko­ro da ku­pe "in­fu­cid" pro­tiv pre­hla­de sa tem­pe­ra­tu­rom, "ci­nab­sin" za le­èe­nje upa­le si­nu­sa, "ri­ni­tal" za te­ra­pi­ju aler­gij­skih obo­lje­nja gor­njih di­saj­nih pu­te­va, "ton­zi­lo­tren" pro­tiv za­pa­lje­nja kraj­ni­ka i "vi­vo­ton" na­me­njen pa­ci­jen­ti­ma sa po­re­me­æa­ji­ma rav­no­te­¾e usled du­gog le­¾a­nja.
RE­CEPT IZ NE­MAÈ­KE
KOD nas do sko­ro ni­je bio do­zvo­ljen uvoz ho­me­o­pat­skih le­ko­va, a u Ne­maè­koj je, re­ci­mo alo­pat­ska me­di­ci­na, ko­ja se pre­vas­hod­no ba­vi bo­le­¹æu, jo¹ osam­de­se­tih go­di­na pro­¹log ve­ka iz­jed­na­èe­na sa ho­me­o­pat­skom me­di­ci­nom ko­ja le­èi na emo­tiv­nom ni­vou. Èak je i ne­ko­li­ko ho­me­o­pat­skih le­ko­va ta­mo uvr­¹æe­no na po­zi­tiv­nu li­stu.
- Sa­ma re­gi­stra­ci­ja je du­go tra­ja­la s ob­zi­rom da se ho­me­o­pat­ski le­ko­vi kod nas pr­vi put po­ja­vlju­ju na tr­¾i­¹tu - ka­¾e Sa­¹a Gli­go­riæ, za­stup­nik "Dol­èe Ho­me­o­pa­tik Uni­on". - Ni­su po­sto­ja­li pro­pi­si, pa je Agen­ci­ja za le­ko­ve i me­di­cin­ska sred­stva pr­vo to mo­ra­la da re­¹i. Le­ko­vi su re­gi­stro­va­ni u fe­bru­a­ru.
U ho­me­o­pa­ti­ji se ko­ri­ste vr­lo ma­le do­ze pre­pa­ra­ta ko­je de­lu­ju po prin­ci­pu "sliè­no se sliè­nim le­èi". Nji­ma se or­ga­ni­zam pod­sti­èe da se vla­sti­tom ¾i­vot­nom sna­gom iz­bo­ri sa bo­le­¹æu. Re­cep­ti po ko­ji­ma se pra­ve ho­me­o­pat­ski le­ko­vi ni­su se me­nja­li 200 go­di­na.
- Ho­me­o­pa­ti­ja kod nas tek tre­ba da za­¾i­vi u pu­noj me­ri - na­vo­di dr Da­ni­ca Gr­mu­¹a, se­kre­tar Ho­me­o­pat­ske sek­ci­je Srp­skog le­kar­skog dru­¹tva. - To za­vi­si od in­te­re­so­va­nja pa­ci­je­na­ta, za­kon­ske re­gu­la­ti­ve. Re­gi­stro­va­nje pr­vih pet ho­me­o­pat­skih le­ko­va kod nas je si­gur­no zna­èaj­no, jer od ne­èeg se mo­ra kre­nu­ti.
SvE VI­©E PRI­STA­LI­CA
ÈI­NJE­NI­CU da ho­me­o­pa­ti­ja kod nas tek sti­èe pri­sta­li­ce, a na za­pa­du je hit, dr Gr­mu­¹a ob­ja­¹nja­va ti­me da se kod nas ne zna do­volj­no o ovom na­èi­nu le­èe­nja.
- I dok­to­ri­ma je te­¾e da se ba­ve ho­me­o­pat­skom ne­go zva­niè­nom me­di­ci­nom - ob­ja­¹nja­va na­¹a sa­go­vor­ni­ca. - Ho­me­o­pa­ti­ja zah­te­va in­di­vi­du­a­lan pri­stup pa­ci­jen­tu. U zva­niè­noj me­di­ci­ni jed­nim le­kom le­kar mo­¾e da "po­kri­je" 100 pa­ci­je­na­ta sa gu­¹o­bo­ljom, a u ho­me­o­pat­skoj me­di­ci­ni mu za 100 pa­ci­je­na­ta tre­ba go­to­vo 100 le­ko­va, jer sa­mo u par slu­èa­je­va in­di­ka­ci­je i na­èin le­èe­nja pa­ci­je­na­ta even­tu­al­no mo­gu da se pre­klo­pe.
Ho­me­o­pa­ti­ja mo­¾e da se pri­me­nju­je kao sa­mo­stal­na me­to­da ili kao do­pu­na zva­niè­noj me­di­ci­ni. To ni­je al­ter­na­tiv­na me­to­da, ne­go se za­sni­va na osno­va­ma me­di­cin­ske na­u­ke i za­ko­nu sliè­no­sti. Taj za­kon sliè­no­sti pod­ra­zu­me­va da se bo­le­sni­ku da­je pre­pa­rat ko­ji kod zdra­vog iza­zi­va iste simp­to­me kao kod bo­le­snog. Ho­me­o­pa­ti­ja èo­ve­ka po­sma­tra kao ce­li­nu i ne le­èi po­je­di­ni or­gan ili bo­lest.

PRI­PRE­MA KA­DRO­VA
DR DA­NI­CA Gr­mu­¹a ka­¾e da kod nas za­sad, dok se ne raz­vi­je svest pa­ci­je­na­ta o ho­me­o­pa­ti­ji, ima do­volj­no le­ka­ra ob­u­èe­nih za ho­me­o­pat­sku me­di­ci­nu. Za go­di­nu da­na jo¹ jed­na ge­ne­ra­ci­ja le­ka­ra tre­ba da za­vr­¹i ne­maè­ku ho­me­o­pat­sku ¹ko­lu ko­ju or­ga­ni­zu­je prof. dr Mi­lo¹ Po­po­viæ, pred­sed­nik Ho­me­o­pat­ske sek­ci­je Srp­skog le­kar­skog dru­¹tva i po­moæ­nik di­rek­to­ra In­sti­tu­ta za di­ge­stiv­ne bo­le­sti KCS.
PO­MA­®E
DO­SA­DA­©NJE is­ku­stvo po­ka­zu­je da ho­me­o­pat­sko le­èe­nje da­je do­bre re­zul­ta­te u pre­ven­ci­ji in­fek­ci­ja, u le­èe­nju po­sto­pe­ra­tiv­nih bo­lo­va i tem­pe­ra­tu­re, ga­stro­in­te­sti­nal­nih obo­lje­nja, uri­nar­nih in­fek­ci­ja, he­mo­ro­i­da, u fi­zi­kal­noj re­ha­bi­li­ta­ci­ji. Ho­me­o­pat­ski le­ko­vi ne­ma­ju efek­ta u le­èe­nju ma­lig­nih bo­le­sti, de­fi­ci­ta in­su­li­na ili po­re­me­æa­ja hor­mo­na ¹ti­ta­ste ¾le­zde.

izvor: http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=93930&datum=2006-09-14

MiKy

Nemci se zaista ozbiljno bave homeopatijom,i kod njih je na znatno visem nivou...sa kim god sam pricala,kod nas,od ljudi koji odlaze kod homeopate,lecenje se svodi na magnetisanje secernih kuglica  :hm ipak mislim da to nije homeopatija  :nene:

Enea

ako je jedan od principa uvodjenje E u sistem, onda magnetisane peletice mogu da budu homeopatski preparati  :hmm

Smrda

Miky,verovatno nisi pricala sa pravim ljudima...Homeopatija je priznata grana medicine svuda u svetu,a to sto kod nas ima dosta tzv nadrilekara to je problem zakona,a ne homeopatije.
postoje 2 udruzenja kod nas koja su priznata i izdaju zvanicne sertifikate.a od kojih jedno udruzenje ima tendenciju da postane zvanicna skola i da se prikljuci medicinsko fax.Tako da uskoro,nadam se,niko bez diplome nece moci da praktikuje homeopatiju.
A sto se zasecerenih kuglica tice i doktora koji je lecio time,to je stvar etike i zakona.(btw,te "namagnetisane secerne " kuglice se danas slabo koriste u homeopatiji.)
Jedno je sigurno-da kod nas homeopatija jos nije pocela da se razvija,iako postoji zvanicno vec 10ak godina i da jako kaskamo za svetom.
a sto se tice njenog delovanja i efikasnosti-mislim da praksa pokazuje svoje.

Enea


Smrda

aha...to je skola koju je osnovao prof. dr Milos Popovic i za sad su jedino zvanicno drustvo koje postoji u Srbiju,i primaju studente sa medicine,farmacaije ili stomatologije
druga se nalazi u Bg,i svojevremeno je imala licencu LICHa(Engleski koledz) ali su je izgubili iz nepoznatih razloga.
Mada ja koliko sam upucena prof Popovic i Homeopatsko drustvo se zalazu za to da se otvori odesk na medicinskom fakultetu i to je sad trenutno u toku,ali kada ce biti..ne znam.