Main Menu

HoMeOpatija

Started by MiKy, 19-02-2008, 09:41:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Enea

ok smrdljo, i'll stay tuned =)

AnaCrvena

mene isto zanima,volela bih da znam nesto vise.
dosta sam skepticna,ali opet,kad znam da su neki preparati oficinalni u nemackoj,a oni sigurno imaju stroge propise i kontrolu sprovodjenja istih... :hm
u onoj apoteci apotekarske ustanove na terazijama mogu da se kupe neki preparati,verovatno i da se dobiju neke informacije i objasnjenja-probacu da pitam kad budem u prolazu!

MiKy

ja se slazem da je ta vrsta alternativnog lecenja ok, ali negodujem zbog toga sto ljudi koji lece secernim kuglicama(a ima ih jako puno u BG-u i predstavljaju se kao homeopate) daju potpuno pogresnu predstavu o homeopatiji  :hm

kod nas jos nije zazivela,nedostaje nam znanje iz te oblasti ali nadam se da ce sve biti drugacije ako medicinski fax ostvari svoj plan

Enea

Quote from: MiKy on 21-02-2008, 08:46:00
nedostaje nam znanje iz te oblasti
nemoj da te chuju profani sada pa da se homeopatija " zbudzi " u svaki ispit  :K
meni ne bi smetalo, no i ovako su preobimni.

mislim da postoji h. apoteka na uglu Takovske i Dalmatinske.

ti miky negodujesh primenu samo zbog namagnetisanih kuglica?

Bred

Quote from: Enea on 21-02-2008, 11:08:38

ti miky negodujesh primenu samo zbog namagnetisanih kuglica?
Ovo i mene interesuje?
Inace ja jos uvek cekam da mi/nam FID dostavi prezentacije sa decembarskog seminara.  :wink:

MiKy

ne,zapravo mene iritira to sto neki zloupotrebljavaju homeopatiju i stvaraju pogresnu predstavu ljudima o tome...vecina ljudi misli da je homeopatija=namagnetisan secer

Smrda

ljudi dok ima ovaca,bice i nono3nja...
zato svako ko bi da se leci homeopatijom,treba prvo dobro da se raspita..
ja sam vec negde na forumu pisala o ovome..zato procesljajte...
i nije tacno da homeopatija nije zazivela...ima je,ne kao u EU,ali to je samo iz razloga sto je tamo podvedene pod zakon..kod nas postoji gomila odlicnih lekara koji praktikuju homeopatiju i primenjuju je u svojoj praksi...
takodje ima i dosta nasih kolega koji se time bave,npr..postoji apoteka u Ruzveltovoj koja drzi jako veliki izbor homeopatskih lekova...tamo mozete da pitate sta vas zanima...
i batalite namagnetisani secer..jer em nije secer...em se skoro pa ni ne koristi vise...

Darker

Bio je demanti u Politici, odnosno obja¹njenje u rubrici meðu nama, ali avaj to ne mogu pronaæi na Netu. Nije bitan ¹ereæ, bitno je ¹to je namagnetisan, ili ¹ta god, ali u pitanju je FIZIÈKA, a ne hemijska reakcija, na kojoj je zasnovan preparat kojim su pacijenti leèeni.

Wlada

Quote from: zoe on 19-02-2008, 10:46:03
Опет, нпр. у Немачкој постоји доста регистрованих хомеопатских препарата, а Немци су канда озбиљна нација. Још увек не могу да докучим да ли то озбиљно функционише, или се озбиљна пара од тога врти? :hm
Не заборави да у Немачкој живи око 20 000 000 регистрованих Турака и Курда...
А већина је навикла на некакав облик "нестандардног" лечења.  :roll:

wolfeitzckie

Quote from: Wlada on 28-02-2008, 23:42:00
Quote from: zoe on 19-02-2008, 10:46:03
Опет, нпр. у Немачкој постоји доста регистрованих хомеопатских препарата, а Немци су канда озбиљна нација. Још увек не могу да докучим да ли то озбиљно функционише, или се озбиљна пара од тога врти? :hm
Не заборави да у Немачкој живи око 20 000 000 регистрованих Турака и Курда...
А већина је навикла на некакав облик "нестандардног" лечења.  :roll:

Ма нееее, нема то везе са имигрантима, у Немачкој је хомеопатија и настала, то је немачка традиција.

joe13

Tesko da ih zivi 20 000 000,pre ce biti 2 000 000(jer bi u suprotnom znacilo da cine gotovo polovinu ili bar trecinu stanovnistva Nemacke). :nonono:
Nemacka je kolevka homeopatije vec vise od 200 godina!
Ne treba mesati homeopatiju sa tradicionalnom medicinom.

endi

Nekoliko ispitnih pitanja ima na tehnologiji iz ove oblasti (homeopatija). Predavala je prof. Primorac.
U biblioteci na na¹em fakultetu postoji diplomski rad na temu ''Farmaceutsko- tehnolo¹ki aspekt homeopatskih preparata'', Miona Dragonjiæ, 2006.

''Od evropskih zemalja svoje nacionalne homeopatske farmakopeje imaju Nemaèka i Velika Britanija,  s tom razlikom ¹to je Nemaèka homeopatska farmakopeja zvanièno priznata u Nemaèkoj.''

Kod nas je ''u Zakonu o lekovima i medicinskim sredstvima (Sl. Glasnik RS br. 84/2004) u èlanu 26 data definicija homeopatskih lekova i propisana primena odgovarajuæeg pravilnika kojim æe bli¾e da se reguli¹u uslovi za dobijanje dozvole, proizvodnju, promet, kontrolu, praæenje ne¾eljenih reakcija, ogla¹avanje i obele¾avanje lekova.''
Zanimljiv je rad, nije lo¹e proèitati ga.

Smrda

homeopatija se ustolicila u nemackoj,a nastala je davno..davno...
i na vise mesta...danas je sve to objedinjeno u jedan naziv...
Lm,za Nemacku se smatra da je najveca sila..zbog gosn Henemana,tzv osnivaca homeopatije...danas se Indija i Grcka bore za prvo mesto..jedan od najpriznatijih strucnjaka je Vithoulkas cije su knjige zvanicni udzbenici...e sad...ja sam vec tupila o ovome ovde
i ostavljala linkove....pa prosvrljajte,mrzi me da se ponavljam...a evo nekih

linkova

www.uruzenjehomeopata.com
www.homeopata.co.yu
www.homeopatija.net
www.homeopatija.org.
www.vithoulkas.com

Killa Bee

Quote from: MiKy on 21-02-2008, 17:57:10
ne,zapravo mene iritira to sto neki zloupotrebljavaju homeopatiju i stvaraju pogresnu predstavu ljudima o tome...vecina ljudi misli da je homeopatija=namagnetisan secer

pojam vecine ljudi je krajnje relativan.
mislim da "vecina ljudi" nikada nije ni cula za homeopatiju,
odnosno ljudima upravljaju mediji, a h. preparati se ne reklamiraju.

ja licno verujem da je put ka izlecenju brzi tim namagnetisanim kuglicama, nego medicinskim vinima.
piezologija zasluzuje posebnu temu.

Enea

lm, jedan moj dobar prijatelj je 20 godina imao problema sa sinusima.
samo on zna kako mu je bilo.
ja znam da je traku na glavi nosio od pocetka septembra do marta, i da je svake zime imao temperature do 42...
Ima vecj pet godina kako je zapalio preko sa slovenachkim pasoshem, zavrshenom shkolom.. i ne znam gde sve nije bio, sada zivi u Londonu i raduje se putu u Aziju. Kaze da se u homeopatskim apotekama uveliko prodaju namegnetisane kuglice, i da im je cena znatno visha od klasichnih hom. preparata. jesu li te kuglice ili ne homeopatskog tipa? hmm?
GB ima svoju nacionalnu hom. pharmacopeju, ali nije zvanichno priznata.

Danas smo razgovarali dugo.
Pitala sam ga kako njegovi sinusi nakon terapije namagnetisanim kuglicama, koju je sprovela neka azijatkinja u Baba Vishnjinoj ulici u Bgdu!!
Odgovor: trajno izlechen!! ni s od simptoma koje je imao nije osetio poslednjih 7 godina..
> Hmmm, a kako da dodjem do nje?
> Ne, znam lol taj i taj nash zajednichki prijatelj je zvao i rekli su mu da je umrla..

Da li je ili je u zatvoru?

ako neko zna da li negde u Srbiji josh neko radi na uvodjenju frekfence na te secjerne kuglice, molim vas da me kontaktirate.