Organska hemija

Started by Bred, 09-05-2006, 09:24:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 82 Guests are viewing this topic.

Bred

@kulgemini-
To te ceka na farmaceutskoj. Ja to nisam ucio, jedino ako se spomene u nekom testi kao pitanje.


yeca

Ma verujem da bi pitao lekove bar na usmenom.... zeznut je Vlada, a opet ne mora da bude!!!!
Postavljajte sebi pitanja: A ZA©TO?? A ZA©TO?? tokom uèenja..

Al-Jasmina

Zasto zasto- BAS TO MORA DA PITA?
:>
Jos kad bi istom lakocom stizali odgovori.... :confused:

Coolgemini

QuoteMa ne verujem da ce ta jedinjenja da budu na pismenom ali zato na usmenom znam da je jednu curu pitao za formulu porfirina i naravno oborio je...
Tako da...
Ne znam samo kako je mogao da je obori za porfirin kad bukvalno u njegovim predavanjima nema nista o njemu. :roll:.Mozda ga je samo pominjao u okviru predavanja o pirolu,ali to jedinjenje nije bas od nekog presudnog znacaja za obaranje,a i dok ga nacrtas ti treba citava vecnost :`? :! :hm

katarina

I meni je to cudno... Vlada je oduvek bio u fazonu: nije ni strasno ako ne znate neku reakciju iz OrganskeII, ali kad ne znate sustinu.....

zivanshe

vlada tako deluje... :\ od derivata su na testovima, koliko se secam, bili hinolin, flavon i barbiturati (neki derivat koj ti on zada). there's a pattern somewhere in there... :)

katarina

Da, to sve obavezno mora da se zna!!!
Ima on na kraju nekih predavanja neke formule,boli glava, e to ja nisam ni takla!

zoe

Ma ne verujem da je oborio zbog porfirina, pre ce biti posle porfirina..... :hm

Al-Jasmina

Ljudi da li je oborio znog porfirina ili ne- nebitno je-
toliko je nacina da iznerviras profesora do obaranja...
sustina ostaje, moras da ga znas!

Cool, ja sam ga pitala nakon predavanja onako seretski:
Pa profesore, necete valjda...vidite koliko je to!

On me odmerio i rekao:
Salite se? ma hajde, pa nije tako tesko, i morate znati!
Trebace vam!

Poenta,
ako vidis lek u Slavkinoj biblijici
udri udarnicki da ga naucis!
Nece da se baci, veruj mi

Coolgemini

QuotePoenta,
ako vidis lek u Slavkinoj biblijici
udri udarnicki da ga naucis!
Nece da se baci, veruj mi
Jasmin,jasno je meni sve to i znam da je potrebno i bitno,ali mi nije samo jasno sto imamo toliko takvih predmeta koji se bave lekovima i formulama i sto moramo i ovde da ih bubamo..mislio sam da je sustina OII u skapiranju glavnih jedinjenja i mehanizama za druge predmete... :roll:

zivanshe

coolG, ja na predmete gledam kao i ti, bitno mi je samo da super vladam tom famoznom sushtinom. i tako dobih 7 iz o2.
ali neke stvari se smatraju tako elementarnim, da ih je neophodno nauchiti. npr formule i imena heterociklusa i slichno. a kada takva potreba postoji, najlakshe ti je da se ne pitash zashto je to bash tako, neko se lepo odma' bacish na pos'o. :)
malo se shalim. srecno sa uchenjem. :)

Al-Jasmina

;)))))))))))))))) joj PREslatka si...nasmeja me ovo tvoje "Ajde nek neko izbrise"

zivanshe

#117
 :C
ja nisam neki jaki forumash, pa se trudim da ne ljutim one koji ne vole double-posting.  :smile:
al sad odoh u off  :K


organska 2, sheceri, heterociklusi  :angel:
:wink:

Al-Jasmina

 :) e ne brini nista, ti si drazesna i zato je sve OK  :wink:
svakom se desi i double post i offtopic...

katarina

Pingvincicu, imas u gornjem desnom uglu poruke koju zelis da izbrises dugmence "Izbrisati":) Deluje!!

Sve u svemu, nemojte se zamarati detaljima iz O2!