Organska hemija

Started by Bred, 09-05-2006, 09:24:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 94 Guests are viewing this topic.

Al-Jasmina


milena

Kako se snalazite sa nomenklaturom heterocikala?  Meni nije sasvim jasna..  :( :'(

Coolgemini

Uzasno je nejasna i komplikovana,ali gledajuci Vladine testove mislim da ne zahteva puno baratanje nomenklaturom jer kao sto je i rekao jednom na predavanjima''nomenklatura je u krajnjem slucaju stvar dogovora''....Vrte se kondenzovani sistemi ali samo neki osnovni i koji nisu puno supstituisani,pa zbog toga mislim da treba samo skapirati glavna pravila imenovanja.

Bred

I uglavnom daju nomenklaturu jedinjenja koja su ustvari lekovi a to ce vam znaciti na farmaceutskoj, jedini problem je sto se nomenklaturi ne posvecuje mnogo paznje na predavanjima, zato vi trazite konsultacije.


makica

Da li neko od vas zna kad su konsultacije kod Vlade. Unapred blagodarim.

zoe

Vlada u junu rece da ce biti na faksu kad isti proradi, a onda ce biti i konsultacije.

yeca

Quote from: Coolgemini on 23-08-2006, 20:18:51
Uzasno je nejasna i komplikovana,ali gledajuci Vladine testove mislim da ne zahteva puno baratanje nomenklaturom jer kao sto je i rekao jednom na predavanjima''nomenklatura je u krajnjem slucaju stvar dogovora''....Vrte se kondenzovani sistemi ali samo neki osnovni i koji nisu puno supstituisani,pa zbog toga mislim da treba samo skapirati glavna pravila imenovanja.

Nemojte se zezati ljudi, uèite glupu nomenklaturu, postoji pitanje kod Vlade na usmenom NOMENKLATURA, kao i pitanje STEREOHEMIJA....

makica


Al-Jasmina

Uuuuuuuuuu je..ima pitanje nomenklatura.. :smile:
pa normalno ipak je to bilo citavo predavanje...  :happy:
mada prosto ne znam kako bih zapocela doticnu glomaznu temicu :C

Coolgemini

Ja stvarno ne znam sta bi moglo toliko da se kaze o nomenklaturi...Vlada je za razliku od Zorane mnogo manje predavao o nomenklaturi,a i izbacio je cak neka pravila..Na testu u junu cak nije ni bilo nomenklature heterocikala...Izgleda da vise potencira nomenklaturu UH..Mozda postoji pitanje na usmenom,ali nista vise od okvira njegovih predavanja

katarina

Najbolje vam je da za to pitanje imate spremne primere da mu prezentujete!
Inace, svaki naslov, podnaslov moze predstavljati pitanje!

Coolgemini

Test nije bio toliko tezak,ali je bio preobiman i zahtevan,u smislu da ako vam je jedno slovce ostalo nerazjasnjeno sa predavanja ono ce pasti..Stereohemija je bila dominantna ovog puta,a heterocikli i seceri minijaturni,ali su pitanja ipak bila sacuvaj boze.. :roll:.Od famoznih pitanja iz hetrocikala bio je penicilin i uloga B-laktamskog prstena :H,a od secera je dao strukture koje uopste nije pominjao na predavanjima tipa Aloza,Taloza i Psikoza da se odrede imena po nomenklaturi preko konformacija..U svakom slucaju test nije bio nimalo naivan,a ni ljudi nisu bili mnogo zadovoljni... :][

zivanshe

o  boze...
dobro, bar je stereohemija laka pa postoji neka ravnoteza.  : ]

Nea


Meni se cini da test nije bio toliko tezak . Nekako sam, slusajuci stalno neke grozne price o organskoj 2 ocekivala nesto mnogo gore, da cu na testu videti neke strukture   prvi put u zivotu, ali mislim da nije bilo strasno po tom pitanju. Bilo je mnogo poznatih stvari i mislim da zaista moze da se prodje. Onaj penicilin po meni bila najuvrnutija stvar na testu. Takodje je trazeno da se napisu neke Pka vrednosti sto je opet pomalo nebulozno.
Ne znam koliko bodova moze da se izgubi na takvim stvarima.

Ja licno ne znam da li cu proci- sa organskom se jednostavno nikada ne zna, ali nije bas toliko strasno kao sto se prica . . .
Nista, sacekacemo. Rezultati su u cetvrtak u 10.
Samo, nisam bas najbolje razumela, kada pocinje usmeni ?

Darker

Pa, lepo rekao Vlada da ne zna :K :K :K