Organska hemija

Started by Bred, 09-05-2006, 09:24:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 68 Guests are viewing this topic.

Al-Jasmina

Pazi ako krenes da GULIS i DETALJISES - bices LOST IN VASIONA!

Skaci!!!!!!!
Trci...
jurcaj za sustinom...

i ne zaboravljaj da pritom ucis i HETEROCIKLE  :>
( a je*i ga, ja sam se bila zanela)

yeca

Ja koliko sam shvatila, on tra¾i da se konsultujete sa vi¹e knjiga osim predavanja ....
Pitaj Vladu, reæi æe ti koje knjige da koristi¹...

Al-Jasmina

A davao je i adrese sajtova za hemiju!!!!
Pitaj i za to...

trinity

Pravo da vam kazem ja sam organsku 2 spremala iz najmanje 20 knjiga, skripti, predavanja
I sve bez nekog velikog uspeha i onda sam otisla na casove verujte da sam sve jako lako skapirala ali sam morala da ponovim keca od a do s
i stvarni je tacno da kad skapiras mehanizme mozes da uradis koju hoces sintezu

yeca

a i to sa èasovima je relativno..
znam jednu koja je od pro¹log oktobra do ovog juna promenila 2-3 profesora i ravno je pet puta padala PISMENI iz organske...

trinity

ja vam mogu reci da je moja profesorka extra
Mora puno da se radi kuci naravno
Ali bas zna da objasni i zna na koji nacin pita Vlada
Ko je zainteresovan mogu da mu dam broj

sokobiv

Trinity, please daj mi broj te profesorke.Siznucu od ovog ispita.Moj mail je [email protected]!!!!!!!

Nagflar_the_Sinner

Polozio i ja! ( jos neko da malo se hvali) :PI  :Z

Inace, hteo bih da se ZAHVALIM mnogim kolegama koji su mi, iskreno, svojim diskusijama na ovoj temi pomogli da skapiram mnoge stvari vezane ORG2 (nacin polaganja, sta treba uciti itd.) :Bog

A sto se tice profesora, sva ta '' simpaticnost'' se izgubi kada dodje usmeni. Obratiti paznju na sledece:
NIKAKO NE KASNITI NA ISPIT(devojka zakasnila bukvalno 3 minuta i dozivela ''ribanje'' kao nikada, jedva joj dopustio da polaze, druga koleginica nije bila tako srecna)

sokobiv

Odakle si spremao i kako?

Nagflar_the_Sinner

Ja mislim da je jedini univerzalni odgovor, koji vazi od sad pa na dalje: NAUCI STVARI SA NJEGOVIH PREDAVANJA DOBRO,  ali pod tim dobro podrazumevam da bukvalno razumes i najsitniji detalj svakog mehanizma i da naucis sve primere. Naravno SAMO ono sto je on predavao, nemoj da gubis vreme citajuci beznadezne literature koje su trazili ostali profesori, na pismenom i usmenom je trazio svoja predavanja. Veruj mi, to je najvise ocenjivao..
Konkretno ja: Stereohemija - Henry Kagan (pola iz te knjige ti ne treba), ugljeni hidrati - predavanja, heterocikli - predavanja(80%) + Slavka Pavlov(20%)

maki

MALO DUZE,AL NADAM SE KORISNO :lol2:

evo i mene po prvi put..sto se tice organske dala sam je iz prvog sad u junu..ali me je mnogo razocarao pismeni koji uopste nije bio merilo znanja,al mislim da ce isto tako biti i u sept..i ja ga prosla (bedno,najbednije) a Vlada ga nije ni pogledao za vreme usmenog..dobra stvar je za one koji imaju neku lepu rec u kartonu od asistenata sa vezbi jer Vlada to BAS GLEDA..inace na usmenom covek samo sedi,bez nekog izraza na licu i ne klima glavom,sto ume mnoogo da nervira, pa ga vi slobodno pitajte da li sam na dobrom putu i sl.UCITE MEHANIZME(SVE),AROMATICNOST [/b] I NAJVAZNIJE:NE PRICAJTE STVARI SAMO DA BI REKLI,ZA SVE MORATE DA IMATE ODBOVOR...jer omiljeno pitanje(a) na usmenom:a zasto ovo?a kako to?dajte svoj primer? tako da pricaj samo ono sto posle znas da objasnis...ja sam prosla sa devetkom..mislim da nije toliko tesko koliko svi pricaju,prodjes pismeni i zavrsio si s ispitom
a sto se tice ORG1 ne opterecujte se,samo osnovno,cisto da znate sta je u r-ji nukleofil a sta elektofil jer ako se to ne zna Vlada to ne oprasta..
                            pozz   :)

katarina

I ja sam danas polozila. :V Izvukla sam BAS laka pitanja:

*Dozvoljene operacije sa F. formulama,
*Furan kao dien i
*Reakcije za dokazivanje ugljenih hidrata.

Bio je OK! Ja sam mu lepo na pocetku rekla da sam dosla po 6, i da hocu da idem da slavim prvi dan leta :Z Covek mi dao 7, nije me puno mucio i ja otisla srecna i zadovoljna :happy: :happy: :happy:

yeca

BRAVO KAÆAAAAAAAAAA!!!
:~   :~   :~   :~   :~   :~ 

zivanshe

#73
ok, valjda nije kasno da prokomentarishem par stvari:
moji kolega je odgovarao organsku u junu 2-3 sata pre pochetka pismenog iz analitichke, tako da bash nije trach...
na usmenom vam je najbitnije da budete UBEDLJIVI jer k'o shto Vlada meni reche "vi treba meni ovde da se prodate, zamislite da je ovo intervju za posao". bitan je i stav. Vlada zaista sjajno objashnjava, predaje, ali ima trenutaka kada bash nije korektan...

zivanshe

#74
!!BITNO:
ostavila sam pismene ispite (januar, april, JUN) u fotokopirnici, pa izvol'te, kopirajte.  :)