Organska hemija

Started by Bred, 09-05-2006, 09:24:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 75 Guests are viewing this topic.

Bred

Bilo je nesto skeniranih testowa na starom forumu

Coolgemini

Dragi moji,da li ima neko od vas( ko je polozio O2) testove sa pismenog od septembra prosle godine kad je Vlada dosao ili neko ko trenutno sprema za posudjivanje? :)

mrvica

Da li ima neko da mi pozajmi beleske sa Vladinih predavanja - heterocikli? Ja sam isla na Zoranina ali mi to sada ne pomaze puno. Hvala!

Al-Jasmina

Pa kako ti ne pomaze..daj pa Zorana se ubijala od mehanizama...?

zivanshe

vladine testove mozesh da nadjesh u fotokopirnici KADA fakultet proradi.
a predavanja postoje na sajtu fakulteta (naravno tu fale vladini komentari, ali ako ne uspesh da nadjesh nechije beleshke... kombinuj :) )

Coolgemini

hehehe...pa zato sam i napisao poruku da li ima neko na posudjivanje jer treba sacekati da proradi fax.. :wink:

zivanshe

ima u svemu tome jedna strashna chinjenica: ja sam negde zaturila testove, i nikako ne uspevam da ih nadjem (chak sam i sredila sobu ne bi li mi se posrecilo)!!   :F   :roll:
nadam se da ce se tvoja potraga uspeshnije zavrshiti.  :)

dekky

Ajaooo! Thnx za info o testovima! Sada, kada sam ono video, mogu samo da  :V jer nemam pojma organsku II. Never mind, svejedno cu na kraju da postanem  :PI, sa polozenom organskom ili bez nje... Vozdra, people!

Al-Jasmina


Coolgemini

Da li treba da se uce iz heterocikala primeri bitnih jedinjenja sa vaznim prstenovima u okviru svake pojedinacne grupe i njihove sinteze??Unapred thx :cvet

zoe

Uci sve sto je Vlada naveo u predavanjima, posto na testu obicno da stvari za koje bi rekao "ma ovo je sitnica, to sigurno nece biti".

Al-Jasmina

Ima tih momenata...
Ucim ih i sama

Skarlet

Recimo da ne treba uciti sva "neka jedinjenja", ona najglomaznija sigurno ne. Ali treba nauciti svako o kome je on dao i najmanji komentar tipa: "baznije od piridina", "dobija se iz amino kiselina" i sl.

Coolgemini

Pominju se formule lekova u okviru znacajnih prstenova...Ima ih pregrst...Ne znam jel  potrebno sve da se uce ili samo neke najvaznije tipa Penam,Penicilin G,F,Barbiturati,Vitamini B grupe?? :roll:

Yasmine

Ma ne verujem da ce ta jedinjenja da budu na pismenom ali zato na usmenom znam da je jednu curu pitao za formulu porfirina i naravno oborio je...
Tako da...