Organska hemija

Started by Bred, 09-05-2006, 09:24:22

Previous topic - Next topic

0 Members and 102 Guests are viewing this topic.

zoe

Moguce je da ce usmeni poceti vec u cetvrtak, ja ga licno pitala, a i jos jedna koleginica, tako da budite spremni na to.
Nea, za pKa skida najvise bod, to je rekao na konsultacijama. Ako si napisala one rezonantne strukture, nemoj da brines...

Alnus Glutinosa

Ovaj test je bio predivan, kada se uporedi sa onim iz juna, bar se meni tako cini!

A sto se tice pKa vrednosti, ja ih za jun nisam ucila i na rezonantnim strukturama sam dobila po 1 poen, a da sam napisala i pKa, bilo bi to cela 3 poena, tako da sam ih ovog puta ispisala, ali ne znam kako ce biti sad...   :run

yeca

Vlada uvek natempira rezultate testa u èetvrtak i uvek u èetvrtak poène ispitivanje usmenog. Dakle, dvostruki ¹ok u par minuta.
Oèekujte to jer je tako od kada je kroèio na onaj institut. Izmedju izbacivanja rezultata odn. objavljivanja spiska za usmeni i poèetka usmenog ne prodje mnogo, on to gleda da zbrza ¹to pre da poène sa ispitivanjem (tog famoznog èetvrtka) tako da nemojte da se opu¹tate i da idete da jedete, prikupite snagu itd... A testove onima koji su pali uglavnom pokazuju nervozne asistentkinje (ustvari plava Milena je ba¹ cool ali ona crna...) i uglavnom ne znaju da objasne za¹to su poeni skinuti i zbog èega..... Jer Vlada pregleda testove  :roll:
Drugo, jo¹ pre godinu dana (mo¾da manje) je rekao da æe od juna ove godine tra¾iti te pK vrednosti obavezno, tako da znate za ubuduæe...
Treæe, ti beta-laktami i penicilini æe vam trebati i za mikrobiologiju a tek za farmaceutsku da vam ne prièam, tako da ima smisla ¹to vas to pita...
SREÆNO NARODE OD SRCA!!!
JA VAM SIGURNO DR®IM FIGE.... i pijem za va¹ uspeh kad veæ nema smajliæa koji dr¾i fige  :PI

zoe

A koliko ljudi on stigne da ispita za jedan dan, posto se ja nesto nadam da necu stici pre ponedeljka (pod uslovom da sam uopste polozila)? Da li pita po abecedi ili bez nekog reda?

Coolgemini

#139
QuoteTreæe, ti beta-laktami i penicilini æe vam trebati i za mikrobiologiju a tek za farmaceutsku da vam ne prièam, tako da ima smisla ¹to vas to pita...
Razumem da su bitni i ne bunim se sto se tice toga(penicilin=farmaceuti + gljive) :K,ali zar je to ok da se preko takvih stvari proverava neko opshte znanje..? :hm..ipak je to gradivo farmaceutske ,a ne organske,a i upravo zbog toga sto cemo se mi baviti tim kasnije,nema smisla da se tako gleda kroz prste..ima toliko drugih bitnijih stvari iz O2 od pukog penicilina.. :roll:.mada je to bio cisti potez da se vidi pracenost predavanja :!
@Zoe:cuo sam da se spiskovi prave ne vezano za abecedu i da moze da se desi da ti polazesh odmah u cetvrtak ako si na spisku za isti..zato se ti ipak spremaj i ne cekaj ponedeljak :wink:

yeca

@coolgemini: to ¹to on proceni da je za procenu va¹eg znanja, to je na njemu i ne ulazim u to, samo ka¾em da je ipak dobro da i ako vas veæ to pita, sretaæete se opet s tim kasnije - znaèi ne pita vas uzalud...

@zoe: kod njega ne va¾i nikakav alfabet - kako mu dune. Oèekuj i èetvrtak. S tim ¹to hoæe da pita i ako izrazite ¾elju ranije da odgovarate ali morate da ga pitate prethodno.

Dnevno ispituje po 6-8 ali tog èetvrtka 4 najvi¹e. jbt nisam normalna èega se sve seæam...

zivanshe

meni se chini da su u junu ljudi bili poredjani po opadajucem redosledu osvojenih poena. :) nisam sigurna, jer nije bio istaknut broj bodova, ali se to dalo zakljuchiti na osnovu imena ljudi koji su bili pri vrhu liste, a za koje se ochekivalo da ce savrsheno uraditi ispit. :)
i koliko se prisecam, u junu je pitao 5+5 ljudi po danu.
mozda chovek neshto i promeni ovog puta... :)

Alnus Glutinosa

Trebalo bi da je ovako, kao sto kaze zivanshe... s tim sto prvi dan pita samo jednu grupu od petoro! valjda??  :stid:

zivanshe

sry, ja se chetvrtka ne secam...  : ]
it's all a blur to me. ;)

yeca

E reèe mi drugarica koja je polagala sad O2 da ipak asistentkinje pregledaju testove od juna....
Vlada im da uradjen test i one sve ¹to se ne sla¾e apsolutno sa tim, pre¾vrljaju....
Ne znam ¹ta da vam ka¾em, mo¾da i nije ovako radikalno, uzmite ovu prièu sa rezervom...

maki

sto se tice spiska:ne ide po abecednom radu,vec po osvojenim poenima..tako da ako ste uradili dobro test ocekujte usmeni u cetvrtak...ali s obzirom da sam ja u junu bila prva na spisku za drugi dan ispitivanja,a test uradila nikad gore.ne opustajte se previse..
najbolje bi bilo da u cetvrtak sve bude spremno,OBRATITI PAZNJU na nacin izrazavanja,odnosno treba da zvucite kao da je sve kristalno jasno iako ste npr. nabubali svako slovo..
Btw, Vlada je najgori prof za usmeni,barem meni,zato sto covek samo sedi i gleda,ne klima glavom izglada kao da nista ne slusa..ali verujte mi slusa ITEKAKO...
                               vezbajte organsku i good luck
PS: moze se desiti da neko izvuce prazan papiric na usmenom,to znaci da sami birate pitanje..savet:odaberite dozvoljene operacije sa Fiserovim formulama,tu nema sta da vas zezne 100%

maki

ako neko ima pohvalu od asistenata za rad na vezbama,to VEOMA pozitivno utice na ocenu..

zoe

Hvala narode!

@Maki, ovo za Fishera je stvarno dobar savet!

tuffy

jel nekom jasan anomeran efekat kod ugljenih hidrata ??? ali onako kako je on predavao sa preklapanjem nekih orbitala i to? ako jeste a ima 2 mica nek ispise :) thanx drugari

yeca

Quote from: maki on 10-09-2006, 21:48:07
Btw, Vlada je najgori prof za usmeni,barem meni,zato sto covek samo sedi i gleda,ne klima glavom izglada kao da nista ne slusa..ali verujte mi slusa ITEKAKO...
  PS: moze se desiti da neko izvuce prazan papiric na usmenom,to znaci da sami birate pitanje..savet:odaberite dozvoljene operacije sa Fiserovim formulama,tu nema sta da vas zezne 100%
Ne sla¾em se. Mnogo je gora prof sa imunologije npr... Vlada je pre svega strpljiv profesor i sve dok ne lupite neku glupost on æe veènost da èeka da vi odgovorite i da vas navodi... E naravno ako ne znate mo¾e do sutra da vas navodi. Devojka je na moje oèi 20 minuta æutala na pitanje "konformacije nezasiæenih jedinjenja" i on je èekao i èekao i èekao, pa jbt svi bi poludeli da èekaju 20 minuta i devojka je na kraju lupila i ostala ¾iva odn. sluèajno je pogodila taèno...

Da, ta prazna cedulja je d¾oker pitanje, mo¾ete je izvuæi iz bilo koje od tri oblasti i gledajte da izaberete pitanje koje PERFEKTNO znate jer ume da za_ebava ako izaberete neko koje ne znate sjajno i onda da komentari¹e "jesam vas ja be¹e pitao ovo pitanje ili ste sami izabrali??"" i tako...
Kao ¹to rekoh u jednom od postova sa poèetka, on jeste super profesor i to stoji ali otkriva jednu dozu arogancije na tom usmenom ispitu i uop¹te u verbalnom duelu sa njim a ne znam zbog èega... vrlo je nepotrebno!! Ne¹to kao d¾ekiranje...

Da slu¹a i te kako slu¹a!! I u fazonu je "vi meni morate da prodate va¹e znanje" odn. da ga ubedite da je to ¹to prièate taèno i jasno. "zamislite da je ovo intervju za posao" - ¹to nije lo¹a logika, morate priznati
Imajte samouveren pristup - ne¹to slièno kao na fizièkoj pa puta 300 000 000 000 000 000 000 :)
Nemojte da se ¹alite na usmenom sa njim (ono kao da opustite atmosferu, to ne voli)

I tako, javiæe se jo¹ 300 nas sa ovakvim i sliènim prièama... nekako ukomponujte na¹a iskustva pa izvucite najbolje!!!
PONAVLJAÆU SVE DOK NE SVARITE TAJ ISPIT - SREEEEEEEEÆNO!!!!!!!!