Beovizija 2008.

Started by Bred, 19-02-2008, 15:55:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Girl

a pored toliko mikrofona...

:K

Bojana 153

Nemojte da dirate Dunav!
To je po meni najbolja pesma! Iako totalno nije za Evroviziju..
Toliko je pozitivna i optimisticna!

Dunav je moje more,
Dunav je moje more,
Dunaaaaaaaav... :happy:

Beauty Queens su ok mozda za evroviziju, ali Jelena Tomasevi NIKAKO!!!  :nene:
Zoe kida u zemlji gruva i Cveta su mi se takodje malo dopali... ali opet nije to to!

tarantulica

[off]Do kad traje prenos Beovizije?
Da èekam Istra¾itelje ili da uzmem knjigu u ruke,
da br¾e zaspim?[/off] :trfr:

Bojana 153

Neces gledati Beoviziju do kraja???  :face:

Jao sad kad krenu "kompozicija pod rednim brojem 5 3 poena"
                   --------------II---------------------
                           .
                           .
                           .
:ball2:

Darker


Girl

Pobedila 'Oro', Jelena Tomasevic.

tarantulica

[off]Maslaèkice, koja pitanja æem da imam sutra na kolokvijumu?[/off]  :K

Verovatno ova pesma ima muzièku vrednost (koja i jeste najva¾nija)
Meni se ne dopada
Mislim da su i¹li na varijantu
Furaj isti fazon, dok ne proðe,
A nisu se pitali da li treba ne¹to da menjaju...

nigor022

SRBIJU PREDSTAVLJA JELENA TOMA©EVIÆ

Utorak, 11. mart /00:13/

Na 53. takmièenju „Pesma Evrovizije“, Srbiju æe predstavljati Jelena Toma¹eviæ. U finalu na¹eg nacionalnog izbora, koji se odr¾ava pod nazivom „Beovizija“, izvedeno je ukupno 10 kompozicija, a najvi¹e glasova dobila je pesma Oro.

„Beovizija 2008“ – rezultati:

1. Jelena Toma¹eviæ - 'Oro'
2. Aleksa Jeliæ i Ana ©tajdohar - 'Beli Jablan'
3. Beauty Queens - 'Zavet'
4. Betty Boop - 'Kvar'
5. Studio Alektik i Cveta Majtanoviæ - 'Iznad nas'
6. Lejla Hot - 'Da si tu'
7. Marko Vulinoviæ - 'Sada ili nikada'
8. Zoe Kida u Zemlji Gruva - 'Èudesni svetovi'
9. Drum'n'Zez - 'Dunav'
10. Ognjen i prijatelji - 'Èuæemo, èuæete'

U revijalnom delu, dodeljene su nagrade festivala „Beovizija 2008“ : najbolji debitant – grupa „Drum’n’Zez“, najbolji scenski nastup – Aleksa Jeliæ i Ana ©tajdohar [„Beli jablan“], najbolji aran¾man – Sa¹a Milo¹eviæ Mare za pesmu „Zavet“, najbolji tekst – Jelena Galoniæ za pesmu „U ¾ivot kockam se“ i najbolja interpretacija – Ivana Peters za pesmu „S tobom bih ostala“ i Jelena Toma¹eviæ za pesmu „Oro“. Kompozitor pesme „Zavet“ Vladimir Graiæ dobio je nagradu fan kluba OGAE.

Godi¹nje nagrade su dobili Marija ©erifoviæ kao pevaèica godine, Vladimir Graiæ i Sa¹a Milo¹eviæ za pesmu godine [„Molitva“], Dejan Cukiæ za „comeback“ godine, Kristina Kovaè za spot godine [„®ivot je ljut“], Bilja Krstiæ i grupa „Bistrik“ za promociju na¹e muzike u inostranstvu [album „Tarpo¹“], Ivan Plav¹iæ za humanitarni muzièki projekat, firma „Music Star“ za muzièki dogaðaj godine [koncert grupe „Rolling Stones“], „Beogradska arena“ za koncert godine [Joe Cocker], ®eljko Joksimoviæ za najbolju muziku za TV seriju [„Ono na¹e ¹to nekad beja¹e“], Nata¹a Bekvalac za singl godine [„Dobro moje“], „Neverne bebe“ kao pop grupa godine, Zdravko Èoliæ za album godine [„Zavièaj“], Aleksandra Radoviæ za baladu godine [„Èuvam te“] i ®eljko Samard¾iæ za najuspe¹niju koncertnu turneju. Bori Ðorðeviæu je uruèena nagrada „Du¹ko Trifunoviæ“ , a Ana Staniæ je dobila specijalnu nagradu PGP RTS-a.

Direktan prenos finalne veèeri festivala „Beovizija 2008“ gledaoci su mogli da prate na prvom programu RTS-a, putem satelita i po prvi put preko interneta.

Nakon finala, OGAE fan klub organizovao je after-party za sve uèesnike, goste i predstavnike medija.

RTS

Uzivajte:)) Ovaj, malo izmenjen aranzman je bolji

[youtube=425,350]2y1iZsRs34w[/youtube]

Bla_bla_blaaaa

Meni se bas i ne svidja pobednicka pesma...Znaci rec razumela nisam sta ona peva(mada i nisam pazljivo slusala).Mozda mi je pesmica Zavet nekako bolja...

Jao a Jelena iz Zane im vratila nagradu,hehe,uvredila se sto nije prosla u finale...

nigor022

Takve stvari bi definitivno trebale Da PRESTANU da se desavaju...

I ono uzvikivanje UA! iz publike, dok su se voditelji s mukom snalazili ko koga ljubi na sceni i ko dobija koznu fotelju, 50.000 dinara i ostale casti... Takodje jos JEDAN DETALJ koji treba da se izbaci sledece godine... Toliko "redara" bude na Beoviziji i simpaticno obucenih hostesa, neko bi morao da na to obrati paznju

mimil

znala sam da ce da pobedi ovaj modni promasaj s kikom od cebeta...

meni se jedino cveta dopala veceras...

nigor022

"Frizure" su generalno bile experiment mladih pokusaja Frizera, isto kao i 80% pesama koje su bile prikazane na polufinalu... Ovakav festival nije mesto za probijanje nepoznatih bendova! Ne kazem da ne treba da ih ima, ali zaboga zar vise od 2/3 treba da budu imena od kojih ce mi se zavrteti u glavi?? (Zoe kida u zemlji Gruva? PS zoe nista licno, tebi jedan  :cvet)

Cveta ima fenomenalan glas i pesma je skroz cool, definitivno drugacija za ove prostore... Ali Jelena je ipak igrala na neku drugu kartu... a sa njom i Zeljko i ostatak:)) :lol2:

marer_86

pesme na ovoj beoviziji su takvo shit :bljak: :bljak: :bljak: ... mozda je cak i gora od proslogodisnje kad je ucestvovalo pola granda!
mislim cuo sam onu pesmu gde riba menja cu ces ce cemo cete ce .... :siza: :siza: :siza: ... dunav je moje more ... takvo shit ... a za jelenin oro nemam komentara ... ajmo sad svi nunanananananannanannneneneneeeeeeeeeeeeeeeeee  :bljak: ...

*

#43
Uzasna je pesma! Dokle vise OJHA, SA SA, GOLUBE i slicne fore?  :bljak:

Meni su one klinke bile atrakcija, mislim da se bend zove Betty Boop, bar je pesma veselija i energicnija od Jelenine koja je NAPOKON dozivela da predstavlja Srbiju na Beoviziji, samo sto nigde nece putovati nego moze i gradskim prevozom da ode do SC-a ili Arene, ne znam tacno gde ce biti organizovana
:K

Drugo, sama organizacija festivala je ocajna. KAd su primali nagrade, nikakva neizvesnost, nikakvi bubnjevi, nikakvi scenski efekti, kao da su posli na sahranu. Nadam se da ce poraditi na tome za Evroviziju, da se ne brukamo pred narodom!!!

Cecilly

Nije bilo bubnjeva, jer neizvesnosti nije bilo. Znalo se da ce Jelena pobediti.  :>
Znate li kakve je ovacije dobila u polufinalnoj veceri, a pesmu niko cuo nije? Pljeskali su joj ko da su je tad proglasili za pobednika.  :bljak:

Ja sam glasala za Zoe kida u zemlji Gruva. Pesma mi je skroz simpa...i mislim da bi se fino plasirala na Evroviziji.
Pa jeste li culi pesmu BiH? Skroz je u tom, ludom fazonu...  :luda: