Beovizija 2008.

Started by Bred, 19-02-2008, 15:55:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

| Izvor: Beta
Beograd -- Radio-televizija Srbije odluèila juèe da odlo¾i muzièki festival Beovizija, koji je trebalo da bude odr¾an 19. i 20. februara u Centru "Sava".

Odluku je, kako se navodi u saop¹tenju, donela glavni i odgovorni urednik Zabavnog programa RTS-a Sanda ©u¹a, posle konsultacija sa kolegijumom i generalnim direktorom RTS-a. "Odlaganje na¹eg festivala u ovim danima smatram pitanjem nacionalne odgovornosti i graðanskog reda", navela je ©u¹a u saop¹tenju.

U saop¹tenju se navodi da RTS oèekuje da æe ovu odluku podr¾ati svi autori i izvoðaèi pesama, izvr¹na produkcija "Megaton", kao i Evropska radiodifuzna unija.

Sanda ©u¹a je dodala da se za sada ne zna precizno do kada se odla¾e Beovizija, ali da æe najverovatnije biti odr¾ana poèetkom marta.

Ona je kazala i da pomeranje festivala Beovizija, na kome treba da se izabere predstavnik Srbije na evrovizijskom takmièenju, neæe uticati na odr¾avanje Pesme Evrovizije 2008. u maju u Beogradu.

b92

Darker

Da, samo zami¹ljam muèene britance, francuze i ine koji su priznali nezavisnost, kako æe im braæa Srbi topao doèek pripremiti...
Bolje da se odreknemo unapred evrovizije nego da pravimo bruku i sramotu...

katarina

E to sam i ja rekla, samo mislim da bi onda morali da platimo neku kaznu.

Bred

hm, do tad ima cirka tri meseca?
:nene:

Inace, Beovizija MORA da se odrzi do 15.2.2008. :wink:

*

Bredly, pa 15.2. je prosao :hmm

_d.0.t_

mislim da je mislio do 15. marta...

tarantulica

Quote from: katarina on 21-02-2008, 00:11:03
E to sam i ja rekla, samo mislim da bi onda morali da platimo neku kaznu.

Èak i ako je razlog da postoji potencijalna opasnost za takmièare?  :hmm

Ksenija

ma kakva opasnost za takmicare,ljudi ovo je beovizija,samo su nasi izvodjaci,evrovizija je u maju...do tad mozda se i smire strasti..malo... :hmm

_d.0.t_

Sandra ©u¹a: Nema otkazivanja Evrovizije

Izvr¹ni producent Beovizije i Evrovizije Sandra ©u¹a odbacila je danas spekulacije da æe zbog nastale situacije posle jednostranog progla¹enja Kosova doæi do otkazivanja evrovizijskog takmièenja u Srbiji.

"Ni u èemu se ne kasni, sve pripreme su u toku", rekla je agenciji Beta ©u¹a.
Komentari¹uæi napise u ¹tampi da bi Srbiji moglo biti oduzeto pravo da organizuje Evroviziju, ©u¹a je rekla da za takvo ne¹to nikakvih signala sa strane nema.
Ona je navela i da æe se sastanak svih delegacija zemalja uèesnica odr¾ati 17. marta, i da æe se tada znati da li neke od delegacija zahtevaju pojaèano obezbeðenje tokom boravka u Beogradu na Evroviziji u maju ove godine.
Ona je dodala i da se ranije de¹avalo da pojedine delegacije tra¾e pojaèane mere bezbednosti, kao na primer ¹to je bilo u Turskoj posle bomba¹kih napada koji su se dogodili mesec dana pre Evrovizije, ili u Ukrajini za vreme Narand¾aste revolucije.
"Generalno smatram da bi u ovoj situaciji dr¾ava trebalo da garantuje bezbednost svih posetilaca", navela je ©u¹a.
©u¹a je navela i da æe izbor za predstavnika Srbije na ovogodi¹njoj Evroviziji, festival Beovizija, biti odr¾ana ili 9. i 10. marta ili 10. i 11. marta.


[blic]

Darker

Oki, oni znaju da neæe biti s***a...
®ivo me zanima kako æemo da aplaudiramo Hrvatskom, Albanskom, Britanskom, Francuskom izvoðaèu :hmm

Nightmaster

Neka odloze taj cirkus i onako je ta Beovizija totalno s....e

tarantulica

Beovizija će biti održana 9. i 10. marta  :wink:

Cecilly

I jel gledao neko sinoc?
Meni su sve pesme  :bljak:
Nijedna mi se nije posebno dopala.
A pesma Jelene Tomasevic, koju svi favorizuju je totalno bzvz...ja text uopste nisam razumela.
I zasto i dalje furamo te etno motive, kad je postalo toliko izlizano i dosadno...?

Girl

#13
Ja sam gledala.
Samo ne znam ishod, koje su pesme odabrane i za sta??
Meni su simpa od Cvete Majtanovic i jos jedna od dvoje izvodjaca, ne znam ime...
Jelena Tomasevic mi je komplet bila 'dno dna', a utisku je doprinela i ona kika, uzas zivi!

bibi

Nisam cula sve nase pesme....
Od onih sto sam cula,nijedna mi se nije dopala..... :roll:

Cula sam makedonsku i poprilicno mi se dopala.... :)):