Beovizija 2008.

Started by Bred, 19-02-2008, 15:55:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Sinoæ je u Centru 'Sava' odr¾ano polufinale nacionalnog izbora Srbije za ovogodi¹nje takmièenje 'Pesma Evrovizije' koje æe biti odr¾ano u na¹em glavnom gradu od 20. do 24. maja. Izvedeno je ukupno dvadeset pesama.

Na osnovu glasova troèlanog ¾irija i televizijskih gledalaca, u finale koje je na programu u ponedeljak od 21 èas, plasirale su se sledeæe kompozicije:

1. Betty Boop - 'Kvar'
2. Beauty Queens - 'Zavet'
3. Drum'n'Zez - 'Dunav'
4. Marko Vulinoviæ - 'Sada ili nikada'
5. Aleksa Jeliæ i Ana ©tajdohar - 'Beli Jablan'
6. Studio Alektik i Cveta Majtanoviæ - 'Iznad nas'
7. Jelena Toma¹eviæ - 'Oro'
8. Ognjen i prijatelji - 'Èuæemo, èuæete'
9. Zoe Kida u Zemlji Gruva - 'Èudesni svetovi'
10. Lejla Hot - 'Da si tu'

U revijalnom delu, nastupili su predstavnici nekoliko zemalja koji æe se takmièiti na ovogodi¹njoj 'Pesmi Evrovizije': Stefan Filipoviæ iz Crne Gore, Rebeka Dremelj iz Slovenije, Kraljevi ulice & 75 cents iz Hrvatske, Laka iz Bosne i Hercegovine, Tamara, Vrèak i Adrian iz BJR Makedonije i Ajzis D¾i iz Poljske.

Godi¹nje nagrade uruèene su Sergeju Æetkoviæu [pevaè godine] i grupi Van Gogh [grupa godine].

U revijalnom delu nastupio je i 'To¹e Proeski bend'. Tragièno nastradalom makedonskom pevaèu To¹etu Proeskom dodeljena je posthumno nagrada za ¾ivotno delo.

Gledaoce u Centru 'Sava' i pred TV ekranima zabavljala su dva voditeljska para - Branislav Katiæ i Kristina Radenkoviæ i Nina Raduloviæ i Ðorðe Marièiæ.

--
ko nije gledao,moze ponovo da preslusa pesme ovde => http://ww1.rts.co.yu/euro/beovizija08.asp

--
blah, nisam pazljivo gledao ali ono je bilo totalno bzvz. Jedino Cveta i ona Lejla su mi ok, Jelenina pesma je dobra ali opet etno fazon :wall:
Mislim da ce Jelena da pobedi jer se prilicno razlikuje od drugih.
:wink:

Cecilly

Quote from: Girl on 10-03-2008, 11:02:08
Jelena Tomasevic mi je komplet bila 'dno dna', a utisku je doprinela i ona kika, uzas zivi!

Vala bas...ja imam bolju kiku za koncerte, a moja je od kineza!  :K

Ako bas hoce te etno motive, onda mi je bolja pesma Beauty Queens...mada mi ni ona nije nesto.

Pa i "cu,ces,ce,cemo,cete,ce" bi bolje prosla na Evroviziji!  :>
Za one koji nisu pratili, to je pesma koju izvode Ognjen i prijatelji - 'Èuæemo, èuæete'

SLATKIS

Meni je Cveta ba¹ ok i stil i pesma mi super

One klinke isto nisu lo¹e slatke su skroz :)):

Ali ja mislim da su favoriti one devojke ¹to su pevale sa Marijom Beauty Queens

Videæemo

Maslacak

Meni se Cveta uop¹te nije svidela, èisto da ka¾em po¹to je svi hvale...pesma totalno ne odgovara njenom glasu, gubila se na momente, i fal¹irala dobrano. Moj utisak. A mogu misliti ¹ta je ostalo ako je ona meðu najboljima  :roll: :K :smekerica:
Dunav???  :shock :wall:  :bljak:
Cveta i Dunav su ujedno i sve ¹to sam videla od Beovizije sinoæ :K

Ja veæ mesec dana tvrdim da æe pobetiti Jelena Toma¹eviæ, pesmu ni ne znam...samo zato ¹to to svi oèekuju od nje i ®eljka...da se ispravi nepravda :K Ali ako je toliko lo¹a (mislim, ta 'kika' mi ne zvuèi ba¹ lepo), mo¾da sam se i zeznula .blah.

Girl

He, he, Maslacak!!!
Dunav je moje more, je l' ta? hehe
Cveta jeste falsirala, i ja sam primetila, ali pesma je ok u odnosu na ostale! Ali Jelena Tomasevic, uzas, stvarno, i kakav je ono bio stil, kao japanski, a predstavlja levu zemlju u odnosu na nju...
ali kika!!! ljudi moji......

tarantulica

Mislim da sam je upravo proma¹ila...
Videla sam neku Japanu dok sam vrtela kanale...
I jo¹ se pitam ko im je go¹æa :trfr:

Girl

To je ta, Tara, to je ta...

:K

:ziveli   uh

Wlada

Ова Беовизија уместо да буде манифестација која ће да орасположи народ, из године у годину постаје поприште сукоба између некаквих српских "тајкуна музике"...
Због тога се осећа некаква пресија која мрачи атмосферу...  :bljak:

tarantulica

Zbog èega voditelji kad pevaju imaju 2 mikrofona?  :hmm

Jedan zakaèen za uvo, a drugi u ruci...

Wolhard

Zamislte da pobedi Zoe Kida u Zemlji Gruva pa kako ce to voditelji na stranim televizijama izgovoriti :hmm  :>

Girl

#25
Sto, neobican naziv, meni je to cool.

Treba razlikovati festivalsku pesmu (primer Zavet) od simpa pesmica(Cveta, Lejla, i Zoe kida - cini mi se)... treba paziti. Ja ne znam...

Darker

Zoe, da mi sa horom na sledeæoj beoviziji, kad te veæ pominju ovde? :K

Sad sam gledao Cukiæa, najbolji od svih tamo iako nije u konkurenciji.
pritom ne volim Cukiæa :K

tarantulica

I posle stranci da lome jezik sa Raskovnikom :trfr:

Ako, tako im i treba, sa nama su na¹li da se zezaju  :plez

AnaCrvena

Quote from: tarantulica on 10-03-2008, 21:09:39
Zbog èega voditelji kad pevaju imaju 2 mikrofona?  :hmm

Jedan zakaèen za uvo, a drugi u ruci...
pa,to ti je zbog 'fenomenalno' osmisljenog 'revijalnog' programa... :roll:

tarantulica

Pevaju na plej bek....  :bljak: