drustveno-jezicki smer i farmaceutski fakultet

Started by sssneguljica, 25-02-2008, 15:36:44

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

sssneguljica

Cao svima,otvorila sam novu temu za sve one koji su zavrsili drustveno-jezicki smer i upisali farmaciju ili one koji poznaju nekog ko je bio u takvoj situaciji kako bih nesto vise saznala o iskustvima tih studenata.Ja sam 3.raz drustvenog smera i ozbiljno sam pocela da razmisljam da upisem farmaciju,odlican sam djak...ali znate vec mi imamo hemiju samo 2 god,a to je izgleda najvazniji predmet na fax-u,ja sam imala 5 uvek iz hemije,ali mislim da se znanje ucenika sa prirodnog smera ne moze porediti sa nama,oni rade mnogo vise zadataka,sve im je puuuno opsirnije!  :cvet Ako neko ima neki savet neka se javi...pozzz

milena84

Evo ja sam bila drustveno jezicki smer u gimnaziji i upisala farmaciju.  :wink: Nije nista strasno, samo trebas na vreme krenuti sa spremanjem prijemnog ispita, posto se krece maltene od nule... Ali ako imas jaku zelju, upisaces bez problema...  :cvet

sanjica88

Ako se dovoljno budes trudila uspeces sigurno! Samo kreni ranije sa spremanjem hemije(eventualno nekim casovima) i sve ce ici glatko, videces da nije nemoguce spremiti. Srecno! :cvet

Enea

Quote from: milena84 on 25-02-2008, 15:42:42
Nije nista strasno, samo trebas na vreme krenuti sa spremanjem prijemnog ispita, posto se krece maltene od nule... Ali ako imas jaku zelju, upisaces bez problema...  :cvet

budi jaka i hrabra! :cvet

AnaCrvena

nema to mnogo veze...ja sam bila farm. tehnicar i mi smo sasvim malo radili matematiku,samo neke osnovne stvari...one zadatke za prijemni ne bih sama znala da resim nikad!zato sam sela na vreme,i spremila bez problema,cak sam vrlo solidno uradila,i to bolje matu nego hemiju...tako da-samo napred!

sssneguljica

Hvala vam puno,trudicu se,ima dovoljno vremena jos cela godina...ranije cu poceti da se spremam i valjda cu uspeti.samo mi je frka da ti nedostaci sto se tice hemije ne budu mnogo uticali na kasnije snalazenje sa hemijom na faxu.   :pst

ns

samo hrabro,imas dobru snovu ako si imala 5,makar i 2 godine.Za prijemni ces brzo shvatiti sve sto nisi do sad,ali neophodna je jaa volja! :bokmal:

sssneguljica

Quote from: ns on 25-02-2008, 23:48:09
samo hrabro,imas dobru snovu ako si imala 5,makar i 2 godine.Za prijemni ces brzo shvatiti sve sto nisi do sad,ali neophodna je jaa volja! :bokmal:
Da volja je najvaznija,a bitno je da je kod mene jaka,a na prijemnom jel ima vise zadataka ili teorijskih pitanja iz hemije i je li potreban ceo postupak resenja zadataka ili je vazan samo zaokruzeni odgovor???? hvala puno...

suzaa1988

na prijemnom ima vise teorijskih pitanja nego zadataka i nije ti potreban ceo postupak.cak papire sa postupkom nosis kuci, a njima predajes tabelu sa zaokruzenim odgovorima

Enea

Quote from: sssneguljica on 25-02-2008, 18:59:42
Hvala vam puno,trudicu se,ima dovoljno vremena jos cela godina...ranije cu poceti da se spremam i valjda cu uspeti.samo mi je frka da ti nedostaci sto se tice hemije ne budu mnogo uticali na kasnije snalazenje sa hemijom na faxu.   :pst
necje ti biti frka.
evo ja sam se spremala za FON a upisala farmaciju zbog nevidjeno dobrih profana u srednjoj: matu mi je drzala profesorKA Kechkicj, a hemiju Micja.. izvrsni uchetelji... Nezapamcjeno puta, u oskudici literature (sada postoji) sam listala po sveskama iz srednje. Na faxu potom, sve iznova, kao da ti predznanje ni ne treba... Milion puta istu stvar uchish... Na razlichitim ispitima istu stvar odgovarash.. Evo npr Amino kis, proteine, ista pricha na organskoj, biohemji, bromatologiji..

srecjno!

sssneguljica

#10
Ovim si me stvarno ohrabrila  :~,hvala puno...ja sam po prirodi malo panicar sto se tice skole,volim sve da isplaniram i prethodno budem sigurna...pa sam i oka faksa odavno pocela da razmisljam dok vecina mojih vrsnjaka nema ni predstavu o tome... :cvet

Enea

drago mi je ako je tako,
iskrena da budem, malo sam se plashila kako cjesh da reagujesh..
ja uskoro zavrshavam, i kazem ti: sve se ponavlja.. samo malo proshirish kroz literaturu i to ti je to.

a shta cjesh tek novo da saznash..... bicje ti super!  :igra:

samo budi hrabra i vredna :cvet

sssneguljica

Quote from: Enea on 27-02-2008, 13:22:20
drago mi je ako je tako,
iskrena da budem, malo sam se plashila kako cjesh da reagujesh..
ja uskoro zavrshavam, i kazem ti: sve se ponavlja.. samo malo proshirish kroz literaturu i to ti je to.

a shta cjesh tek novo da saznash..... bicje ti super!  :igra:

samo budi hrabra i vredna :cvet
a koji si ti smer izabrala?

sssneguljica

jel ima neko ko je ove god.upisao farmaciju,a da je zavrsio gimnaziju,drustveno-jezicki smer?

ArUeNaWiThRa

ja sam prosle god upisala sa drustvenog. uopste nije velika frka spremiti. mislim iscimas se, al nije da ljudi sa prirodnog  mnooogo vise znaju od nas sa drustvenog, samo je vise godina materija pominjana,pa im je lakse. samo se lepo spremi i moze sve. ja sam i  na budzet upala. a odlucih u januaru da cu farmaciju a prijemni u julu.al posto ti vec sad zelis to,mozes da spremis natenane (ne znam kako se pravilno pise ova rec:)))uglavnom samo napred. (ja se nisam pokajala)  :K2: