Main Menu

Akne

Started by Bred, 06-03-2008, 14:23:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

pereca

Dermatolog mi prepisao Roacutan. Dijagnoza je Acne abcedem et nodulocyticae.
Kaze da vazi za lek visokog rizika sto se tice nezeljenih dejstava (opterecuje jetru, izaziva depresiju, suicidalno ponasanje...)
Ali kaze da on za 30 godina staza nije sreo nijednog kod koga su se nezeljena dejstva i ispoljila, a mnoge je lecio tim lekom.
Kaze da jedino Roacutan donosi trajno resenje akni.
I sta sad ja da radim  :hmm

U svakom slucaju, sutra cu da odem da cujem i drugo misljenje  :roll:

Bred

 Nodulocystic Acne
Cysts are relatively uncommon in acne; however, this form of severe acne is characterized by cysts, which may measure several centimeters in diameter as seen in these two photos:


Cysts may develop singly or be widespread as these photos show


(Photos used with permission of the American Academy of Dermatology
National Library of Dermatologic Teaching Slides)

Cysts may occur singly, or be widespread over the face, neck, scalp, back, chest and shoulders. And, they can be painful.

The nodular cyst of acne is not a true cyst—an abnormal dilatation of a normal skin structure. Acne cysts are nodules of inflammation. The cysts may arise from a papular or nodular acne lesion, or occasionally from a type of cyst that develops in the outer layer of the skin—a type of cyst not usually associated with acne. A cyst may appear to be filled with thick, yellow pus-like fluid. This is usually an inflamed and infected cyst. If an attempt is made to drain such a cyst, it should be done in a physician’s office under sterile conditions, not in front of a bathroom mirror.

Cysts occurring close together may coalesce, producing soft areas undermined with tunnels, cell destruction and inflammation, resulting in another form of severe acne, acne conglobata.

Treatment. Nodulocystic acne usually requires an aggressive treatment regimen that may include isotretinoin and antibiotics, or intralesional corticosteroids that "melt" the cyst over a period of 3 to 5 days. Some very large follicular cysts that do not respond to medications may require drainage and surgical excision.

Gram-negative folliculitis
Gram negative folliculitis is an inflammation of follicles caused by a bacterial infection that can result from long-term antibiotic treatment. Patients who are being treated with antibiotics for severe acne may develop Gram negative folliculitis.

The word “Gram” refers to a blue stain used in laboratories to detect microscopic organisms. Certain bacteria do not stain blue and are called “Gram negative.”

Treatment. In Gram negative folliculitis, the bacteria are resistant to many antibiotics. Isotretinoin and antibiotics that are effective against Gram negative bacteria are used to treat this condition.

Anyone with severe acne should be under the care of a dermatologist as dermatologists have the experience needed to control virtually every case of acne.

It is important for patients and their families to know that severe, disfiguring forms of acne may require years of treatment and patients can experience one or more treatment failures. During treatment, the support of family and friends can greatly comfort patients. Information sources, such as AcneNet, may help family and friends to better understand what those with severe acne face every day.

Izvor (http://www.skincarephysicians.com/acnenet/severeacne4types.html)

Roacutan=izotretinoin [derivat vit A]
vise (http://www.tiscali.co.uk/lifestyle/healthfitness/health_advice/netdoctor/archive/100002288.html)

roaccutane (http://www.roaccutane.com.au/)

pereca

Thanks Bred  :wink:

Uf, ovi tekstovi me jos vise plase.
Ceo dan cackam net i mnooogo sporenja ima oko Roakutana.  :hm

Bred

Mnogo.
Mislim da se o preporucuju samo kod izuzetno, izuzetno teskih oblika akni a na prvom sajtu, gore linkovanom, mislim da imas i slike tih nodulocisticnih akni .
:wink:

kaja

Ako doktor smatra da je stanje tako lose zasto ti nije uzeo bris :`?
Vidim da se Roacutan koristi kada si vec probala sa antibioticima.

pereca

To se i ja pitam, zato cu i potraziti druga misljenja.

kaja

Nemoj samo da panicis.Potrazi vise misljenja.
E ,i nemoj da cackas sama :nene:

Enea

Quote from: Bred on 06-03-2008, 14:23:23
Najèe¹æi uzroci pojave akni

- Hrana - Mnogo slatki¹a i pr¾ene hrane mo¾e definitivno da pogor¹a probleme sa aknama.


blic


Detaljnije mozete procitate na nasem delu za tektove ili klikom na link Akne (http://farmaceuti.com/tekstovi/?page_id=34).
:wink:



vidim da nisi detaljisao kozmetologiju, u njoj pise drugachije  :plez

pereca

Bila sam u Zavodu za kozne i venericne bolesti i njihovo misljenje mi se mnogo vise svidja  :wink:
Zgrozili su se na pricu o Roaccutane-u za moj vid akni (koje jos uvek nisu bas zastrasujuce).

I da, rekli su mi da akne po novim istrazivanjima nemaju veze sa nacinom ishrane, u smislu da neka vrsta hrane izaziva akne.
Sto je super, posto ce lecenje trajati nekoliko meseci, bar cu moci da hasam slaninicu  :K

Elem, ako nekog zanima terapija je sledeca:
Hemomicin caps. 250mg 3x2 nedeljno (mesec dana)
Dercome Clear i Dercome simplex za negu lica.

Kaze doca da budem strpljiva i poslusna i da ce sve biti ok.
Bas sam srecish  :a

galen

drage kolege i koleginice,

pozdrav sa primorja od dosta starijeg kolege, koji se u svojoj apoteci bavi izmedju ostalog i dermatologijom....nabacili ste dosta ideja i predloga.Kao prvo klasicni antibiotici i kortikosteroidi su prevazidjena terapija, roacutan je da oprostite sranje :djavo i to opasno....antibiotici se koriste lokalno, ne uvijek i to u slabim konc. a kortikostroidi se izbjegavaju.Ne znam koja ste godina ali problem je biohemijske prirode i normalno u ishrani.S obzirom da mi je to posao ne mogu vam previse otkriti  :happy: ali radim ga vec
preko 10 godina i ako neko ima problem moze mi se slobodno javiti.

pozdrav 

BK

Ja imam veci problem sa mitiserima i sa masnom kozom,
isla sam i na vocne kiseline...ali nista....
preporucuju mi piling (cesci)  da ne bih moralia da idem da me "cede" non stop....
dali su mi tester ove nove Vichy normaderm anti-imperfection, ali s obzirom da je testercic od 1,5 ml nisam mogla da se dugo mackam....mada izgleda da nije losa (i to kazem ja sa svim mojim predrasudama pogotovo za vichy)...da nije neko mozda koristio?

joe13

Zasto imas predrasude prema Vichy farm.kozmetici?Ne zaboravi da su oni jedan od retkih brendova koji se iskljucivo prodaje u apotekama(!!!),uz obaveznu napomenu-POSAVETUJTE SE SA VASIM FARMACEUTOM :cvet

Bred

Quote from: galen on 15-04-2008, 16:32:57
drage kolege i koleginice,

pozdrav sa primorja od dosta starijeg kolege, koji se u svojoj apoteci bavi izmedju ostalog i dermatologijom....nabacili ste dosta ideja i predloga.Kao prvo klasicni antibiotici i kortikosteroidi su prevazidjena terapija, roacutan je da oprostite sranje :djavo i to opasno....antibiotici se koriste lokalno, ne uvijek i to u slabim konc. a kortikostroidi se izbjegavaju.Ne znam koja ste godina ali problem je biohemijske prirode i normalno u ishrani.S obzirom da mi je to posao ne mogu vam previse otkriti  :happy: ali radim ga vec
preko 10 godina i ako neko ima problem moze mi se slobodno javiti.

pozdrav 
Pozdrav kolega.
:)
A oralna administracija antibiotika?
U kotodermi , gore spomenutoj , su preporucivali oralno uzimanje tetraciklina sto je i regularno jer su akne jedna od indikacija za tetracikline.

pereca

Meni su prepisali Hemomicin.  :hm

kaja

Quote from: pereca on 16-04-2008, 13:21:54
Meni su prepisali Hemomicin.  :hm
Pa kako ti ide? :wink: